View Poll Results: proba favorita ?

Voters
133. You may not vote on this poll
  • perechi

    11 8.27%
  • masculin

    79 59.40%
  • dansuri

    25 18.80%
  • feminin

    18 13.53%
Page 9 of 66 FirstFirst ... 78910111959 ... LastLast
Results 169 to 189 of 1367

Thread: Patinaj artistic

  1. #169
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    eu nici nu m-am uitat la feminin. dintre toate probele imi place cel mai putin. Catalanul vad ca a pus-o ca proba lui preferata. probabil ii pare bine ca vede fete sexy
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  2. #170
    Senior
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    467
    Reputatie
    1
    Probabil...
    Pentru ca nu am apucat sa cometez... hai sa-mi dau si eu cu parerea:
    Publicul ramane ca de obicei cu senzatia ca israelienii au fost si unt defavorizati. In alti anii faceau si viata mai usoara arbitrilor: se mia dezechilivrau sau chiar greseau niste pasi... asta pentru ca au pasi f dificili pe o videza senzationala . PAcat, as fi vrut sa obtina o medalie... Nu stiu de ce mai tot timpul juriul ii cam depuncteaza. Poate vad ei ceva ce nu vedem noi...
    Cred ca rusii au castigat ptr ca au un plus la "tehnica alunecarii pe gheata". Costomarov a gresit la primii pasi... dar programul a fost f bogat in elemente tehnice astfel incat au recuperat punctajul pierdut. In plus aveau ca, 7 puncte avans fata de bulgari ...
    Cam asta e fost "povestea" la dansuri...
    Intr-adevar am remarcat multe programe bune, ultimele 2 grupe au adus elemete dificile, originale dar si interpretare buna...
    De ramarcat si de retinu perechile tinere care au evoluat bine:
    DOMNINA Oksana - SHABALIN Maxim (RUS, cred ca e perechea ce se va impune dupa olimpiada)
    HOFFMANN Nora - ELEK Attila (HUN. chiar f tineri dar placuti si au timp sa creasca)

    LA fete... ma bucur mult pentru Slutskaya, ca a revenit in forma buna si a ca intrat in istorie prin castigarea celui de-al 6-lea titlu european. Nu am vazut programul ei.. am inteles ca a avut probleme cu unele sarituri. Sincer, nu prea avea cine sa o bata. N ua avut programul curat... dar, din cate o stiu pe ea, a acut pasi de legatura grei si celel ami bune piruiete din concurs. Asa e, nu?
    Pana la urma.. patinajul nu se reduce la cine face cele mai bune sarituri... trebuie sa fie si multe alte elemente...
    Sper ca al mondiale sa ii iasa si sariturile si sa fie o lupta stransa cu Kwan (lupta pe care sa o castige )
    Last edited by paulinio; 31st January 2005 at 12:04.

  3. #171
    incepator
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    M-Ciuc
    Posts
    7
    Reputatie
    1
    Buna, tuturor !
    Ma bucur pt. Gh. Chiper si Roxana Luca ! Nu am vazut programul lui Gh. Chiper, dar al Roxanei Luca, l-am vazut. Mai are de lucrat la partea artistica. Cred ca de aceea nu a primit note mai mari.
    La fete, Irina Slutskaya s-a impus si ma bucur ca a reusit sa castige a 6-a oara titlul european, desi a cazut ! Mi-a placut si finlandeza Susanna PÖYKIÖ, vicecampioana.
    Perechile nu le-am vazut, nu pot sa spun nimic.
    Iar la dans, mi-au placut castigatorii(Tatiana Navka/Roman Kostomarov) si perechea franceza(Isabelle Delobel/Olivier Schoenfelder). I-am remarcat si pe tinerii unguri(Nora HOFFMANN / Attila ELEK) si fratii filipinezi(Christina BEIER / William BEIER), ce au dansat pe melodia din "Ultimul Mohican".
    Abia astept sa vad Mondialele de la Moscova !

  4. #172
    Senior
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    467
    Reputatie
    1
    Anina,
    bina ai venit in "grupulet"...
    vad ca ai urmarit aceste campionate ... si nu pot decat sa am bucur!

    Speram in niste mondiale cat mai spectaculoase!

  5. #173
    incepator
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    M-Ciuc
    Posts
    7
    Reputatie
    1
    Multumesc pentru primire, paulinio !
    Dintotdeauna mi-a placut sa urmaresc marile competitii de patinaj artistic.
    Mondialele vor fi spectaculoase, sunt convinsa !

  6. #174
    Senior
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    467
    Reputatie
    1
    DA... vor fi programe interesante.

    Mondilale se tin la Moscova. Vor reusi rusii sa domine? Sau se va manifesta un bloc "anti-rusesc",,, dupa ce au luat toate titlurile la europene?

  7. #175
    junior aniuk's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    69
    Reputatie
    1
    duminica pe procinema de la ora 14.30 stele pe gheata.

  8. #176
    incepator
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    M-Ciuc
    Posts
    7
    Reputatie
    1
    Eu cred ca rusii vor domina, vor castiga in punctaj cu partea artistica.

  9. #177
    senior simonika's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    in umbra visului
    Posts
    223
    Reputatie
    1
    Hei,dar nimeni nu mai e pe aici?...nu prea se mai discuta aprins subiectul patinaj artistic....iar cineva incepuse sa ne explice cate ceva in legatura cu sariturile...cum ramane pana la urma?

  10. #178
    Senior
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    467
    Reputatie
    1
    DA... e destul de multa liniste... dar cred ca e linistea de dinaintea furtunii... caci se aproprie marea batalie a anului: mondialele!

    Acum sunt multe competitiii in desfasurare si cred ca lumea a fost ocupata cu ele: sporturile de iarna (sarituri, biatlon, coborari, slalom... etc), tenis, snooker... Daca pe langa acestea se mai adauga si o mica "sesiune" ... atunci se gasesc explicatii...

    Dar sunt sigura ca vor fi reveniri in forta!

  11. #179
    incepator
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    salutari la toti eu sunt fan la dansuri imi placeau foarte tare marina anissina si gwendal peizerat au fost super la femei sunt fan lu michele kwan 9 ori campioana nationala si 5 mondiala si elena sokolova medalie de argint in 2003 la mondiale si peste cateva ani poate ca si roxana luca osa fie in primele 10 la europa si primele 15 la mondiale felicitari cu pozitia 15 la europene in torino programa ei scurta malaguena a interpretato stralucitor dar si programa lunga enigma stralucitor felicitari si lu gheorghe chiper

  12. #180
    Senior
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    467
    Reputatie
    1
    Salutare tuturor!

    Cred a a venit vremea sa vedem ce se intampla si cu campionatul mondial de patinaj artistic... Cum vremea de afara este inca de iarna... nicic nu e greu sa ne inchipuim gheata de la Moscova... unde se von incinge concusurile de sapamana viitoare (14-20 martie 2005!!!)

    Am cautat un pic pana am gasit site-ul oficial...
    http://www.worlds2005.com/

    Si... sa vedem programul: (http://www.worlds2005.com/schedule.shtml)
    O sa-l pun si aici pentru cei care nu mai au timp sa incarce o alta pagina

    March 13, Sunday
    19.30 Opening Ceremony and Reception (probabil netelivizata )

    March 14, Monday
    10.00 Men, Qualifying Free Skating A/B
    14.00 Men, Qualifying Free Skating B/A
    19.00 Pairs, Short Program

    March 15, Tuesday
    13.30 Ice Dancing, Compulsory Dance
    19.00 Men, Short Program


    March 16, Wednesday
    10.00 Ladies, Qualifying Free Skating A/B
    14.00 Ladies, Qualifying Free Skating B/A
    19.00 Pairs, Free Skating
    22.45 Pairs, Victory Ceremony

    March 17, Thursday
    13.00 Ice Dancing, Original Dance
    19.00 Men, Free Skating
    22.45 Men, Victory Ceremony

    March 18, Friday
    13.30 Ladies, Short Program
    19.00 Ice Dancing, Free Dance
    23.00 Ice Dancing, Victory Ceremony

    March 19, Saturday
    13.30 Ladies, Free Skating
    17.15 Ladies, Victory Ceremony

    March 20, Sunday
    15.00 Exhibition Gala
    19.30
    20.00 Prize award
    Closing Banquet

    Acum nu stiu daca orele aratate sunt cele de la fata locului (Moscova) sau cele ale isu.
    O sa vedem in programul eurosport caci de obicei transmit camtot ce se poate... (dar mia fac si ei exceptii)

  13. #181
    incepator
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    8
    Reputatie
    1
    Imi place foarte mult patinajul artistic, dar , din pacate , nu mai are aceeasi stralucire pe care o avea cu cativa ani in urma. In afara de Plushenko , care nu prea are adversari , nu prea se mai vad varfuri , poate printre francezi . Sper sa avem surprize placute din partea lui Chiper, care pare sa mearga din ce in ce mai bine , ce credeti?

  14. #182
    Senior
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    467
    Reputatie
    1
    Eu incerc si iar incerc sa nu gandesc asa...
    Normal, am avut niste favoriti in sezoanele trecute care pur si simplu aveau acea "vibratie" si reuseau sa transmita si publicului acest lucru... IAr lista ar putea fi lunga....
    Ce sa mai spus de proba baietilor... unde primii 6 se bateau de la egal la egal... nici nu mai stiai cu cine sa mai tii...

    Dar si acum sunt patinatori buni... doar ca nu mi se pare ca la varf sunt multi de aceeasi valoare, poate doar la proba de dansuri.

    Azi la ora 18 eurosport incepe transmisia concursului de perechi, programul scurt.

  15. #183
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    salut, paulinio. asadar..un nou campionat mondial...prilej pentru noi doi de a mai schimba cateva vorbe.
    dar sa trecem direct la ceea ce doresc sa te intreb : ce patinatori, din afara Europei, crezi ca vor cuceri medalii la aceasta competitie ?
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  16. 15th March 2005, 09:27
    Reason
    greseala de taste

  17. #184
    Senior
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    467
    Reputatie
    1
    Pai sa o luam in ordinea probelor...

    la perechi, pe langa rusi (considerati europeni) u mari sanse la medalii chinezii. Dupa programul scurt clasamentul este urmatorul:
    1 Tatiana TOTMIANINA / Maxim MARININ RUS 70.12
    2 Maria PETROVA / Alexei TIKHONOV RUS 66.94
    3 Xue SHEN / Hongbo ZHAO CHN 66.00
    4 Dan ZHANG / Hao ZHANG CHN 64.19
    5 Qing PANG / Jian TONG CHN 64.02 35.05
    6 Julia OBERTAS / Sergei SLAVNOV RUS 61.14
    numai rusi si chinezi... deocamdata conduc rusii. De precizat faptul ca cea mai buna pereche chineza (Xue SHEN / Hongbo ZHAO ) s-a confruntat si se confrunta cu ceva probleme de sanatate. Pacat pentru frumusetea acestui concurs.

    La baieti, ieri au fost calificarile... in primele 2 locuri de la fiecare grupa sunt eruropeni.
    Grupa A
    1 Stephane LAMBIEL SUI 38.00 77.90 (preferatul meu!)
    2 Brian JOUBERT FRA 33.00 58.90
    GRupa B
    1 Evgeni PLUSHENKO RUS 37.98 76.20
    2 Stefan LINDEMANN GER 32.50 62.00
    Nu cred ca se poate strecura printre acestia un ne-european... Eu sper intr-o medalie pentru Lambiel... pentru ca o merita inca de anul trecut (parerea me a de telespectator). O veste proasta: Takeshi HONDA s-a accidentat in timpul incalzirii pentru programul de ieri.
    LA dansuri... cred ca va fi un podium exclusiv european... eventual rusesec sau slav, in orice caz...
    Concursul fetelor este deschis multor rezultate. Aici pot interveni americanii (Kwan, Cohen) sau janonezii (Arakawa este canpioana en-titre)...

    CAm asta ar fi "avanpremiera" concursului.
    Azi este programat programul scurt al baietilor. Sper sa fie cat mai spectaculos si sa castige cel mai bun!

  18. #185
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    pacat. mare pacat. deci vom urmari tot un fel de campionat european. pe vremuri canadienii aveau perechi bine...si la perechi si la dansuri.
    americanii si canadienii aveau baietzi buni. acum nimic

    Kwan mai patineaza ? Cati ani are ? 40 ?
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  19. #186
    junior aniuk's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    69
    Reputatie
    1
    kwan e nascuta la 07.07.1980.mai are timp sa castige medalii.butyrskaya nu a concurat pana pe la 28-29 de ani(nu stiu exact)?am vazut ieri perechile.au fost buni.clasamentul se poate schimba.(eu sper sa nu se schimbe).la fete pot aparea schimbari fata de europene.

  20. #187
    Senior
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    467
    Reputatie
    1
    Mi s-a parut mult mai bun concursul fata de anii trecuti... pentru o perioada perechile n-au mai fost atat de spectaculoase, dar acum au revenit...

    La dansuri si baieti cred ca vor fi numai europeni... tot podiumul. PAcat de Honda. Nu-l mai vazusem de ceva timp in concursuri (si nici in afara lor )

    Sper sa reusec sa vad tot concursul baietilor de azi... si sa vedem un spectacol cat mia frumos.

  21. #188
    incepator
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    8
    Reputatie
    1
    Am revazut aseara programele cuplului Grishuk- Platov. Au fost incredibili, desi mie mi-au placut cel mai mult Klimova- Ponomarenko. Despre acest campionat mondial... e plin de accidentari (pacat ) . Si preferatul meu actual, Plusenko, acuza ceva dureri si nu a concurat la nivel maxim. Insa ma bucur pentru Lambiel . Imi place si israelianul, are stil, insa e greu sa faca mare lucru fiind primul lui campionat.

  22. #189
    incepator
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    8
    Reputatie
    1
    ce ziceti de emanuel sandhu?
    am vazut o inregistrare luata de pe internet in care a castigat , anul trecut , un concurs , concurand impotriva lui plushenko
    din inregistrare nu reiese ce concurs era , cred ca era un grand prix

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •