View Poll Results: proba favorita ?

Voters
133. You may not vote on this poll
  • perechi

    11 8.27%
  • masculin

    79 59.40%
  • dansuri

    25 18.80%
  • feminin

    18 13.53%
Page 21 of 66 FirstFirst ... 11192021222331 ... LastLast
Results 421 to 441 of 1367

Thread: Patinaj artistic

  1. #421
    junior aniuk's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    69
    Reputatie
    1
    Am o veste buna pt iubitorii de patinaj artistic.TVSport s-a gandit sa ne faca un cadou frumos de 8 Martie ora 22:00 "Stele pe gheaţă" - Patinaj
    Cāntă Andrea Bocelli .Vizionare placuta.
    Multumesc baboo,am primit mail-ul de la tine.

  2. #422
    Senior
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    467
    Reputatie
    1
    Multumim de veste! E binevenita... deci miercuri 8 martie avem cu ce sa ne delectam!

  3. #423
    senior simonika's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    in umbra visului
    Posts
    223
    Reputatie
    1
    Deci sa inteleg ca de ziua noastra avem parte de cel mai frumos cadou...multumim mult!

  4. #424
    sport legend Daiana's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    490
    Reputatie
    1
    Si eu am a multumi,Aniuk. Dar n-ai spus din ce sezon este spectacolul.Sper sa nu fie tot acela din decembrie care l-au difuzat si pe PRO CINEMA si pe TV SPORT.

  5. #425
    junior aniuk's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    69
    Reputatie
    1
    Spectacolul cred ca e in reluare.Dar ce mai conteaza.Spectacolele noi sunt scumpe si nu merita cumparate pt ca nu fac audienta.Asta cred eu.
    M-am uitat la concurentii CM din Canada. http://www.isufs.org/events/fsevent00008674.htm.
    La fete am observat ca lipsesc rusoaicele iar la baieti Plushenko e doar rezerva.Poate nu am inteles eu bine.Stie cineva ceva despre acest lucru?
    Poate ma ajutati voi.

  6. #426
    Senior
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    467
    Reputatie
    1
    DE obicei la cm de dupa olimpiada, cam lipsesc medaliatii de la olimpiada.
    Incepe un nou ciclu olimpic.
    Unii mai iau o pauza, altii renunta de tot.
    Pregateste-te pentru nume noi in arena.
    Last edited by paulinio; 8th March 2006 at 12:33.

  7. #427
    senior simonika's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    in umbra visului
    Posts
    223
    Reputatie
    1
    La multi ani tuturor fetelor acestui site, care savureaza patinajul artistic!

  8. #428
    sport legend Daiana's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    490
    Reputatie
    1
    Mersi,Simonika!Daca nu ne-am ura noi,fetele intre noi "LA MULTI ANI !" n-ar avea cine,nu ca n-ar fi baieti care sa posteze pe acest thread,dar...stii cum e cu "atentia" in ziua de azi...

  9. #429
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Daiana, daca te uitai putin mai jos pe prima pagina ai fi vazut ca exisat un loc specila unde de o saptamana vi se tot ureaza la multi ani. Sa va uram pe fiecare thread (sunt cateva sute de mii) e cam greu, dara daca insisti poate incercam

    PS la multi ani

  10. #430
    sport legend Daiana's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    490
    Reputatie
    1
    Mersi,Darkslowstar!Stii cum se spune"mai bine mai tarziu decat niciodata"!

    V-a placut de Kristi Yamaguchi?Pe mine m-a incantat de atunci chiar daca nu stiam eu de programe scurte,lungi.N-am mai vazut o patinatoare asa de expresiva,tehnica si cu un fizic atat de armonios,vorba Simonikai "3 in unu' "Si Lu Chen era frumoasa si patina curat,dar parca nu era atat de complexa ca si Kristi.

  11. #431
    sport legend Daiana's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    490
    Reputatie
    1
    Va mai dau un clip cu Kristi Yamaguchi din 1995-Doop Doop.Sper sa va placa
    http://s55.yousendit.com/d.aspx?id=2...X0X3148NV2JF22

  12. #432
    sport legend Daiana's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    490
    Reputatie
    1
    Mai sunt 3 zile si incepe campionatul mondial.Pana anul trecut il asteptam cu sufletul la gura,insa anul acesta parca nu mai este ca alta data.Atatea retrageri m-au facut sa-mi aduc aminte de 2003 cand l-am asteptat pe Yagudin si am aflat cu stupoare ca era bolnav,ceva cu osteoporoza,ulterior spunandu-se ca nu era asa,ceea ce m-a bucurat enorm.
    Poate ca am vazut tot ce era de vazut la olimpiada si nu mai exista surpriza cu care m-am obisnuit in fiecare an.
    Ii spun lui Bogdan81 "bine ai venit" ,desi a postat pe celalalt thread dedicat lui Yagudin si cred ca mai avem ceva de comentat dupa mondiale,chiar daca s-au retras favoritii.
    Macar il mai vedem pe Weir cu acel superb costum de la programul scurt si cu programul demonstrativ,nu-i asa simonika?
    Last edited by Daiana; 17th March 2006 at 21:21.

  13. #433
    senior simonika's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    in umbra visului
    Posts
    223
    Reputatie
    1
    Maine incepe campionatul, eu una de abia astept sa-l vad pe Weir...sper la un loc 2 din partea lui..stiu ca poate...si sa-i tinem pumnii pentru cvadrupla...si da Daiana.....Johnny mi-a monopolizat atentia...in proba masculina....este , dupa mine, elegant si sublim!..Hai Johnny!

  14. #434
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    pe la ce ore sunt programate finalele ?
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  15. #435
    senior simonika's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    in umbra visului
    Posts
    223
    Reputatie
    1
    M-am intors dupa atata timp...cu lacrimi in ochi, indurerata fiind de esecul cauzat de oribilele dureri de spate ale lui Johnny Weir...nu pot uita grimasele de pe mica lui fata ...dupa cazatura aceea , am vazut ca bietul de el nu se mai putea ridica de jos..si totusi a strans puternic din dinti si a continuat...m-a durut inima sa-l vad in acea stare.
    In rest din nefericire nu am reusit sa urmaresc foarte bine concursul de pana acum din cauza orelor de emisie live....numai pe la 1, 2-3 dimineata!

  16. #436
    sport legend Daiana's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    490
    Reputatie
    1
    A fost ingrozitor de greu de urmarit acest campionat mondial!Desi,initial am zis ca nu ma mai atrage urmarirea lui,totusi n-am rezistat!Abia am prins cate ceva din el din cauza fusului orar!Am vazut calificarile de la baieti unde Lambiel a reusit un program perfect fata de cel de la proba libera,iar Weir n-a mai stralucit ca alta data,nici macar la programul scurt.Japonezul cel mic a avut un program scurt excelent,dar n-a reusit pe cel mare.Si Emanuel Sandhu a avut un tango super la programul scurt,iar Lysacek a dovedit ca merita sa fie si campionul Americii pt.ca a reusit iar sa urce pe podium fata de compatriotul sau.
    La fete am prins si programul scurt si pe cel lung si chiar mi-a placut ca n-a reusit Sasha Coehn dat fiind faptul ca a vb ironic la adresa Irinei Slutskaya fara sa gandeasca!Irina are atatea titluri castigate si ea...!?
    Am vazut dansurile decat la programul liber unde iar au fost defavorizati lituanienii si francezii! Dupa mine cred ca trebuiau clasati pe locurile 2 si respectiv 3.
    Astept gala sa vedem ce surprize ne rezerva noii castigatori

  17. #437
    senior baboo's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    165
    Reputatie
    1
    Hello, hello! M-am intors aici dupa o perioada destul de lunga de absenta si va rog sa ma iertati; am avut mai multe de facut in perioada asta si de-abia am mai avut timp pentru altceva. Dar nu m-am intors oricum, ci cu mai multe clipuri pe care le-am postat pe celalalt thread .
    S-a terminat campionatul mondial de patinaj...recunosc ca ma asteptam sa fie mai slab, dar cu unele mici exceptii mi-a placut destul de mult. N-am mai vazut gala azi-noapte, dar de-abia astept sa o urmaresc diseara! Am auzit ca au fost prezentate niste programe foarte interesante.....
    Sa incep cu perechile. Cel mai mult mi-a placut de Petrova/Tikhonov...au fost minunati; au patinat fara greseala si probabil ca au fost chiar mai buni decat in 2000, la Nisa, cand au devenit campioni mondiali. Nu am studiat punctajul cu foarte mare atentie ca sa imi dau cu parerea, nici nu am vazut programul scurt, dar imi pare rau ca au castigat Pang/Tong. Rusii meritau sa fie mai sus in clasament...intr-adevar, programul parca nu a fost conceput suficient de bine pe partea a doua, dar ambele perechi din China au cazut, totusi...
    La baieti...mi-a placut extrem de mult. Brian Joubert si-a revenit, in sfarsit! Am trait s-o vad si pe asta. Tot asteptam un reviliment al lui de vreo 2 ani. A fost superb la Calgary; cel mai bun la programul scurt si extrem de aproape de Lambiel la liber. A pierdut mai mult la partea artistica, dar la tehnic...wow! Nu stiu ce are Matrix de il motiveaza in halul asta, dar e cazul ca antrenorul si coregraful lui sa conceapa in vara un program care sa i se potriveasca in fine! Cat despre partea artistica, daca reia colaborarea cu Yagudin din vara, asa cum a declarat, va avea numai de castigat! Pacat totusi de calificari; daca se clasa atunci la mai putin de 3 puncte diferenta fata de Lambiel, era acum campion mondial. Oricum, e foarte bine si asa dupa ce s-a intamplat la Moscova si la Torino. Despre Lambiel, ce sa mai spun...nu mi-a placut asa de mult la scurt, dar in calificari si la programul liber a fost foarte bun! Bravo lui! Daca la tehnic a avut doar o mica greseala(oricum a mers mult mai bine decat la olimpiada), la artistic a fost superb; cel mai bun! Ca la olimpiada, Lysacek a facut praf programul scurt, dar pasiunea cu care a patinat pe Carmen m-a cucerit total. Pe Sandhu la liber nu l-am prins, dar la scurt mi-a placut. Pacat ca e incostant. Weir n-a mai stralucit ca la olimpiada, dar sper sa revina la anul. Oricum, se vede ca a lucrat Tarasova cu el! Geniala antrenoarea asta. Imi mai place de Alban Preaubert, pe care l-am remarcat la Lyon. Tare neatent a mai fost la programul scurt in Calgary! Dar a avut in final o clasare destul de buna si ramane sa se perfectioneze pana la anul. Si Nobunari Oda...daaa..a fost foarte misto pe Nunta lui Figaro.
    La dans...m-am bucurat pentru Denkova/Staviski. Au meritat sa castige, dupa ce ani la rand nu au fost cotati cum trebuia. Acum au fost mai constanti si au avut programe frumoase. Nici nu ma asteptam la mai putin din partea lor. In sfarsit sunt cei mai buni din lume. La dansul liber, insa, clasamentul meu a coincis cu cel al arbitrilor, cel putin in privinta primilor 3. Dubreuil/Lauzon au fost incantatori...evolutia mea preferata a serii. Au terminat la o distanta asa de mica de bulgari...parca 3 zecimi au fost. Ma intreb ce s-ar fi intamplat daca ea nu s-ar mai fi accidentat la olimpiada si s-ar fi putut antrena mai bine in perioada asta. Poate ar fi fost campioni mondiali acum. Dar chiar si asa, e cea mai buna performanta a lor si o medalie de argint e binevenita! Al doilea dans liber a fost al lituanienilor Drobiazko/Vanagas, iar bulgarii s-au clasat de-abia pe locul 3. Despre lituanieni, ce se mai poate spune....absolut superbi. Cat mi-as fi dorit ca ei sa fi luat o medalie! Mi se pare nedrept ca la talentul lor, sa aibe doar o medalie de bronz la un campionat mondial(2000). Mereu mi-au placut, pentru ca sunt asa expresivi pe gheata. Pacat ca au fost doar pe 4.. Belbin/Agosto parca nu au mai fost ca la olimpiada, dar cred ca vor fi singurii dintre cuplurile valoroase care or sa concureze si in anii viitori. In afara de ei, cam toti au in jur de 30 ani sau mai mult. Rusii, ucrainenii, bulgarii, canadienii, lituanienii, israelienii...chiar si francezii. Or sa ramana americanii, ceilalti rusi..eh, vom vedea. Poate nu se retrag chiar toti.
    La fete nu prea m-am uitat-m-a rapus somnul Dintre medaliate, am vazut-o pe Sasha Cohen; chiar, Daiana, ce a declarat de Irina? Sasha iar a avut probleme mari cu sariturile si se zvoneste ca ar renunta la patinaj pentru ca a primit o oferta de a juca intr-un film. Nu se dezmint americancele! Mereu se retrag asa tinere...Bravo pentru Fumie Suguri si Kimmie Meisner. Sper sa o vedem pe Kimmie concurand la anul, sa nu se retraga si ea la 16 ani. Atunci o sa fie mai interesant...campionatele mondiale de la Tokio, unde pe langa Fumie Suguri si Miki Ando(daca nu se retrag...banuiesc ca Shizuka Arakawa va trece la profesionisti ) vor fi primele clasate de la mondialele de juniori de anul asta-Midori Ito si Mao Asada. Ar trebui sa fie o competitie puternica intre americance si japoneze si poate o sa creasca mai mult nivelul la fete. Sper sa vedem si noi un triplu axel macar.
    Cam atat pentru azi. O sa revin intr-una din zilele urmatoare cu niste comentarii de la gala.
    Apropo, desi cu intarziere, iti spun bine ai venit, Bogdan!

  18. #438
    sport legend Daiana's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    490
    Reputatie
    1
    Baboo,eu am inteles de la Yvonne Ghita ca Sasha ar fi zis la ziaristi ceva de genul:nu stiu cum poti sa stai acasa si sa urmaresti campionatele mondiale din fotoliu fara sa participi(?)-cu aluzie la Irina.Nu stiu exact cuvintele,de aceea n-am pus ghilimele.

  19. #439
    Senior
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    467
    Reputatie
    1
    Din pacate eu nu am reusit sa vad NIMIC din acest campionat.
    Am auzit doar rezultatele, mai citesc acum niste comentarii... si cam atat.

  20. #440
    senior baboo's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    165
    Reputatie
    1
    Pentru cei care nu au vazut gala sau vor s-o revada, nu uitati ca Eurosport o va transmite din nou maine la 15.00! Fiti punctuali, ca sa-i prindeti si pe lituanieni. Ca la europene, au avut un program minunat. Paulinio, poate incerci sa-ti faci putin timp si vezi macar gala Mie mi-au placut unele evolutii destul de mult si poate ca o sa ma uit si maine printre picaturi, chiar daca le-am mai vazut ieri de 2 ori. Dar mai multe impresii o sa postez pe la sfarsitul saptamanii.
    Corina

  21. #441
    Senior
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    467
    Reputatie
    1
    Of, ... si la serviciu cine se duce???
    Asta e! Astept sa dau jos fimuletele pe care le posteaza cei binevoitori pentru a ma putea bucura de momentele pierdute.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •