Results 1 to 16 of 16

Thread: Momentul Zero

  1. #1
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0

    Momentul Zero

    DUPA MINE FORUMUL A DEVENIT PLICTISITOR PENTRU CA IN LOCUL DISCUTIILOR DESPRE FOTBAL, ECHIPELE NOASTRE FAVORITE, AU APARUT DISPUTE PERSONALE.

    Sugerez cateva reguli
    1.Avem voie sa atacam echipele, loturile,conducatorii, sa facem comparatii intre galerii dar NU SI SA NE JIGNIM UNII PE ALTII.

    2. Banarile le da vadim, nu cred ca este normal ca anumite persoane sa cerseasca banarea altora. Consider ca Vadim este major si vaccinat sa judece si singur cine
    nu are niciodata mesaje constructive si doar jigneste de dragul de a se certa

    3. Sa respectam subiectul topicelor.

    4. Nu vad de ce trebuie sa existe un castigator desemnat prin vot in arena. Ce rost au voturile? Dupa cele intamplate la ultimul vot,si-au pierdut orice credibilitate voturile, de acum incolo vor exista intotdeauna suspiciuni .
    Sa-i lasam sa combata si gata.


    P.S.: nu ma astept sa fiti toti de acord, dar cei care sinteti de acord , sa incercam un fel de moment zero. Sa lasam la o parte disputele personale, nu conteaza cine a inceput sau a zis.

  2. #2
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Blue
    DUPA MINE FORUMUL A DEVENIT PLICTISITOR PENTRU CA IN LOCUL DISCUTIILOR DESPRE FOTBAL, ECHIPELE NOASTRE FAVORITE, AU APARUT DISPUTE PERSONALE.

    Sugerez cateva reguli
    1.Avem voie sa atacam echipele, loturile,conducatorii, sa facem comparatii intre galerii dar NU SI SA NE JIGNIM UNII PE ALTII.

    2. Banarile le da vadim, nu cred ca este normal ca anumite persoane sa cerseasca banarea altora. Consider ca Vadim este major si vaccinat sa judece si singur cine
    nu are niciodata mesaje constructive si doar jigneste de dragul de a se certa

    3. Sa respectam subiectul topicelor.

    4. Nu vad de ce trebuie sa existe un castigator desemnat prin vot in arena. Ce rost au voturile? Dupa cele intamplate la ultimul vot,si-au pierdut orice credibilitate voturile, de acum incolo vor exista intotdeauna suspiciuni .
    Sa-i lasam sa combata si gata.


    P.S.: nu ma astept sa fiti toti de acord, dar cei care sinteti de acord , sa incercam un fel de moment zero. Sa lasam la o parte disputele personale, nu conteaza cine a inceput sau a zis.


    Presupun ca pentru asa ceva era facut forumul acesta....dar ....copii astia cam nu stiu ce e ala bun simt intr-o discutie!

  3. #3
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by baubau
    Presupun ca pentru asa ceva era facut forumul acesta....dar ....copii astia cam nu stiu ce e ala bun simt intr-o discutie!
    Ce s-a intamplat baubau? Iar esti stresat?
    Mai bine ti-ai vedea de treaba ta de moderator in continuare si ai face bine sa iei masuri, nu sa stai cu mainile in san si sa dai din gura
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  4. #4
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    Pentru informatia mea poti sa-mi raportezi evntualele masuri care ale trebui sa le i-au ...
    1.Sunt in sesiune si nu am timp(ca de altfel toti cei care sunt in implicati in procesul de invatare)
    2.Te simti...de raspunzi asa?
    3.Ca de fiecare dai esti un exemplu elocvent...in acest caz la spusele lui Blue!

  5. #5
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Cand nu iti convine ceva, poti sa iei masuri din postura de moderator, acest forum nu este interzis minorilor, asa ca nu inteleg care e problema ta, te deranjeaza prezenta lor pe forum sau cum?
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  6. #6
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    Ideea era ca majoritatea discutiilor "intelectuale" incep de la voi(un exemplu elocvent a fost topicul anti-olteni,in care tu si Dragos v-ati simtit ca pestele in apa)
    Nu e vb ca nu-mi convine mie ceva,ci nu le convine la mai multi acest dezmat pe forum.Si probabil ti-ai dat seama din moment ce ,cel care a deschis thread-ul nu sunt eu.
    Sunt moderator pe topicul Ceahlaului si am luat masurile care le-am crezut eu de cuviinta ca discutiile sa se poarte cat mai civilizat....
    Daca sunt moderator nu am drept "de moarte si viata"asupra user-ilor.Parca ar fii nu stiu ce premiu titulatura de "moderator"
    Si cea ce am spus mai sus,am sa o mai repet, nu face decat sa sublineze si mai bine spusele lui Blue...
    Te-ai edificat?

  7. #7
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by baubau
    Ideea era ca majoritatea discutiilor "intelectuale" incep de la voi(un exemplu elocvent a fost topicul anti-olteni,in care tu si Dragos v-ati simtit ca pestele in apa)
    Nu cred ca ai inteles tocmai bine...
    Acel topic a fost deschis de un nemernic, iar dragos a accentuat acea iesirea a acelui individ...
    Eu am pus doar cateva bancuri cu moldoveni, doar atat, nu am jignit pe nimeni cu nimic...
    Acum intelegi?
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  8. #8
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    Asta era un exemplu nu trebuie sa-l iei ca atare...trebuie doar sa-ti dau doar cuvantul cheieinamo si sari ca ars si postezi in nestire despre netoi,si caini...NU?

  9. #9
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Da, dar hai sa iti dau eu un alt exemplu
    Tu ai vazut cum clona lui gabilove a inceput sa posteze injurii la adresa mea la Intern? A deschis 10 subiecte cu injuraturi...dar hai sa incheiem subiectul asta, totul e clar
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  10. #10
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    In sfarsit ti-ai dat pana la urma seama despre ce este thread-ul asta...

  11. #11
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Nu mai fa pe desteptul, am inteles despre ce este vorba dupa ce am citit mesajul lui Blue, mai las-o cu aroganta asta, ca strica
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  12. #12
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    Rest my case.....

  13. #13
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Blue


    P.S.: nu ma astept sa fiti toti de acord, dar cei care sinteti de acord , sa incercam un fel de moment zero. Sa lasam la o parte disputele personale, nu conteaza cine a inceput sau a zis.
    subscriu. faptul ca tii cu o echipa sau alta nu este blamabil. modul in care o faci, da. daca incepem sa ne respectam pe noi, vom putea poate sa miscam ceva in acest fotbal romanesc.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  14. #14
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    Vad ca baubau, ady si tzurka nu sint de acord cu mine,desi zic altceva.Pacat

    P.S.: Asa e tzurka,ca tu si esti un exemplu pozitiv
    Apropo, ma bucur ca ti-ai mai completat notiunile de matematica(parca zici ca ai terminat matematica)si de gramatica(parca esti si ziarist) Calitatea umana si intelectuala a majoitatii ziaristilor din Romania lasa (foarte) mult de dorit.
    Si ca sa nu zici ca sint rau, te mai ajut o data;se scrie "mental",nu "mintal"(mai ales cand il pui intr-un articol, stii tu care ).

    Iar cand mai vrei sa scrii urat despre ceva, nu provoca chiar tu mizeria de acolo ca sa ai motiv sa denigrezi (sper ca pricepi despre ce vorbesc)
    Eu nu-mi fac iluzii in ceea ce priveste,crede-ma pe cuvant,dar m-as bucura sa ma insel Daca erai sincer nu raspundeai la mesaj, mai ales prin insinuari.

  15. #15
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Blue
    Vad ca baubau, ady si tzurka nu sint de acord cu mine,desi zic altceva.Pacat

    P.S.: Asa e tzurka,ca tu si esti un exemplu pozitiv
    Apropo, ma bucur ca ti-ai mai completat notiunile de matematica(parca zici ca ai terminat matematica)si de gramatica(parca esti si ziarist) Calitatea umana si intelectuala a majoitatii ziaristilor din Romania lasa (foarte) mult de dorit.
    Si ca sa nu zici ca sint rau, te mai ajut o data;se scrie "mental",nu "mintal"(mai ales cand il pui intr-un articol, stii tu care ).

    Iar cand mai vrei sa scrii urat despre ceva, nu provoca chiar tu mizeria de acolo ca sa ai motiv sa denigrezi (sper ca pricepi despre ce vorbesc)
    Eu nu-mi fac iluzii in ceea ce priveste,crede-ma pe cuvant,dar m-as bucura sa ma insel Daca erai sincer nu raspundeai la mesaj, mai ales prin insinuari.
    ce insinuari? si unde nu am fost de acord cu tine?
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  16. #16
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Blue

    Si ca sa nu zici ca sint rau, te mai ajut o data;se scrie "mental",nu "mintal"(mai ales cand il pui intr-un articol, stii tu care ).
    DEX, pag 636, coloana a doua jos, Univers Enciclopedic, Bucuresti 1998
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •