Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 60

Thread: S-A INCHEIAT: Etapa 1, 12 - 18 ianuarie 2004

  1. #1
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1

    PARTICIPA AICI: Etapa I: 12 - 18 ianuarie

    Intre zilele de luni 12 si duminica 18 ianuarie 2004 se desfasoara prima etapa a concursului cu premii organizat de compania Artimex si ziarul electronic de sport OnlineSport. Pentru a participa va rugam sa cititi inainte regulamentul concursului. Etapa a doua debuteaza pe 19 ianuarie. Pentru a putea intra in concurs trebuie in primul rand sa fiti utilizator inregistrat pe forumul OnlineSport.

    Iata mai jos cele doua probe ale Etapei I:

    --------------------------------------------

    CONCURS: Etapa 1, 12-18 ianuarie 2004
    1. Tema saptamanii: Ce sport va place si de ce?
    Rapunsurile la tema saptamanii trebuie scrise pe forum, in cadrul acestei etape de concurs, apasand butonul "post reply", aflat mai jos.
    2. Intrebarea saptamanii: Pe ce data a marcat Adrian Mutu ultimul gol la Chelsea din 2003? (ziua exacta)
    Va rugam sa trimiteti raspunsul la intrebarea saptamanii la adresa de e-mail contact@onlinesport.ro, cu mentiunea "concurs - etapa I".

    --------------------------------------------

    Pentru orice problema sau nelamurire legate de concurs, va rugam sa scrieti aici.

    Participati si castigati premiile oferite saptamanal de ARTIMEX .

    Mai multe detalii despre toate produsele firmei Artimex, puteti gasi la adresa de internet www.artimex.ro.

    Artimex si OnlineSport va doresc succes!

  2. #2
    soccer fan as's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Mississauga, Canada
    Posts
    22
    Reputatie
    1

    Thumbs up iubesc fotbalul

    Iubesc fotbalul pentru ca de cand ma stiu urmaresc meciurile din divizia A.
    Copil fiind am apucat perioada de glorie a Craiovei, Stiinta pe atunci si acum inca sunt suporter al Craiovei.
    Stiu ca echipa are mereu urcusuri si caderi, de cele mai multe ori atunci cand nu te astepti, dar la fel se intampla cu oricare din noi.
    Am multe amintiri placute cu Craiova, cred ca am urmarit echipa la 3 meciuri in Craiova inainte de '89 si apoi in studentie cand venea in Bucuresti.
    Nu voi uita niciodata meciurile din Cupa UEFA cu Fiorentina, Bordeaux, Benfica, Dinamo Kiev, Monaco, sau cand bateam Steaua in '89 la Bucuresti. Si acum mai am acasa un dosar in care am pastrat decupaturi din ziar cu articole din Flacara sau Sportul. Ma facea sa uit de faptul ca nu avem curent sau mancare.
    Sau cum sa uit cand Romania invingea Danemarca in '89, apoi Anglia, Argentina, Columbia, etc si ieseam in Regie sa ne manifestam bucuria?
    Majoritatea colegilor mei tineau cu echipele din Bucuresti si de cate ori Craiova batea o echipa din Bucuresti imi spuneau "ati avut si voi noroc".
    Chiar si acum, departe de tara, in Canada, unde fotbalul nu prea conteaza, citesc zilnic ziarele de sport din Romania si imi dau seama ca pentru mine fotbalul conteaza.

  3. #3
    incepator
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Alba iulia
    Posts
    1
    Reputatie
    1

    Red face concurs

    Fotbalul este viata mea...il practic de fiecare data cand am ocazia.Imi pare rau ca nu m-am facut fotbalist.
    Last edited by copilutz; 12th January 2004 at 04:02.

  4. #4
    incepator
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    7
    Reputatie
    1
    Sporturi preferate: FOTBAL & FORMULA 1
    Fotbalul mi se pare un sport spectaculos. Steaua mi-a placut intotdeauna. E formatia mea preferata din campionatul intern. Sunt fan Steaua. Totusi, nu ma apuc sa injur alte echipe (vezi galeriile Steaua, Dinamo, etc). Desi sunt fan Steaua, imi place momentul de fatza imi place fotbalul practicat de Dinamo. E mai spectaculos. Fotbalul e un sport. Sportul se face pentru distractie, nu pentru bani. Asa ar trebui. Ar trebui sa fie un spectacol. Macar fotbalul... In Anglia e cel mai spectaculos fotbal, dupa parerea mea. E o placere sa-l privesti...

    Formula 1: o descriere pe scurt: VITEZA.. competitie.. Echipa mea favorita: McLaren. Pilot: K.Raikkonen. Dupa parerea mea, sezonul 2003 a fost cel mai fain dupa din ultimii 5-6 ani. Anu' asta sper la ceva mai mult din partea McLaren.
    One ring to rule them all .. (?)

  5. #5
    Banned Edgar's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    47°9'34" N 27°35'30" E
    Posts
    2,513
    Reputatie
    0
    Sportul preferat: Motociclismul viteza. Pentru numarul de depasiri/tur de circuit, pentru ca rareori castiga acelasi pilot 2 curse consecutive (la categoriile inferioare), pentru ca e doar o aparatoare de genunchi intre pilot si asfalt la 200km/h, pentru ca e palpitant.

  6. #6
    incepator
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    cluj-napoca
    Posts
    10
    Reputatie
    1
    imi plac trei sporturi:1.fotbalul 2.fotbalul 3.fotbalul FORZA RAPID!!!!!!!!! [/COLOR][COLOR=DarkRed]

  7. #7
    incepator
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Targoviste
    Posts
    4
    Reputatie
    1

    Smile sporturi preferate

    sporturile preferate sunt: fotbalul, biatlonul, sariturile cu schiurile, handbalul, formula 1, iar pe langa acestea mai imi place si golful, fotbalul american, basket, baseball, ciclism si altele.

  8. #8
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Hai sa raspund si eu la tema saptamanii:
    Pe langa sportul rege pentru mine (fotbalul), a doua pasiune este Formula 1. Daca pentru fotbal nu mai aduc argumente, pentru Formula 1 am inceput sa sufar inainte de 89, cand urmaream cursele pe bulgari, si imediat mi-am gasit si un idol,pe marele Ayrton "Magic" Senna (vizibil si din nick-name-ul meu, nu?).In ultima vreme a inceput sa-mi placa din ce in ce mai mult fotbalul american.

  9. #9
    Pitestean Sinn Fein's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    456
    Reputatie
    1

    Fotbal

    Fotbal....Fotbal....Fotbal....
    de ce? pasiune, viteza, tehnica, spirite incinse, comentarii, filosofie, dorinte, succes, goluri, puncte, clasamente, etc...

  10. #10
    junior
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    129
    Reputatie
    1

    Ce sport va place si de ce?

    Imi place i general sportul, dar in special fotbalul. Este un sport de echipa, unde toti jucatorii colaboreaza, nu sunt acceptati individualistii si aduce multe momente de bucurie - din pacate si clipe amare, care repede sunt uitate in momentul victoriei urmatoare.

  11. #11
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    As face o diferentiere. Imi place sa ma uit la fotbal, tenis si Formula 1, nu neaparat in ordinea asta. De ce? Nu as putea sa zic precis. Probabil ca imi place doza de imprevizibil din aceste sporturi, nu poti sti nimic cu siguranta pana la final. De asemenea, sunt sporturi dinamice (exceptand blaturile din divizia A) - mi s-ar parea groaznic de plictisitor sa ma uit la un maraton de exemplu sau chiar la inot.

    De practicat insa, imi place sa joc baschet si tenis si intructava fotbal. De asemenea, imi place sa alerg si sa inot. Pacat ca am din ce in ce mai putin timp...

  12. #12
    incepator
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Cluj
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    Basket - elegant, dinamic, cerebral, si indiscutabil mult mai fair play decat fotbalul

  13. #13
    senior deja-vu's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    222
    Reputatie
    1
    1.)iubesc Mai Multe Sporturi, Dar Cel Mai Mult Fotbalul. Este Un Sport Foarte Spectaculos, Antrenant Si Care Atunci Cand Devine Hobby, Te Tine Permanent In Priza.
    Pe Locul 2 Este Formula 1, O Lume Aparte, Unde Ultimele Realizari Tehnice Fac Echipa Buna Cu Marii Potenti Financiari Ai Lumii Sportului.
    2.)ultimul Meci Din 2003 In Care Mutu A Marcat Pt. Chelsea A Avut Loc Pe 1 Noiembrie.

  14. #14
    Ace of spade Ehcar's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Citymall
    Posts
    434
    Reputatie
    1

    Ce sport imi place

    In primul rand fotbalul. Sunt suporter Sportul Studentesc si mi-a placu mereu
    sa urmaresc fotbal spectaculos

  15. #15
    Daddy Dolo IlMILAN's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    2,326
    Reputatie
    1
    Fotbalul.... de ce? probabil mostenire de familie.
    [COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]

  16. #16
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    Fotbalul...DE CE?SIMPLU LA ORA ACTUALA FOTBALUL A DEVENIT UN FENOMEN.IN JURUL LUI SE INVART SUME FOARTE MARI....PENTRU UNI FOTBALUL A DEV ENIT CHIAR O AFACERE...DAR PENTRU MINE ESTE O SIMPLA PASIUNE...ABIA ASTEPT SA VINA LUNA MARTIE SA-MI IAU FULARUL LA GAT SI SA PLEC CATRE STADION....ACUM MA RESEMNEZ URMARIND CAMPIONATELE DIN AFARA DAR DUC LIPSA CAMPIONATULUI ROMANESC...

  17. #17
    manager
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    339
    Reputatie
    1
    Mi-ar fi imposibil sa fac o ierarhizare, astfel ca voi rezuma totul la un singur cuvant: SPORT.

    Am practicat mai multe discipline sportive, fara pretentie de performante inalte, totusi, in anul 1980 am fost campionul si recordman-ul liceului la tir, iar in anul 2000, la 38 de ani, am reprezentat institutia in care lucrez la competitiile sportive ale academiilor militare, in calitate de antrenor si component al echipei de volei, care s-a clasat pe locul al treilea, din sapte competitori.

    Iubesc sportul de pe vremea cand eram copil, iar in anii liceului si ai facultatii, cand ceilalti colegi preferau sa se odihneasca dormind, incercam sa joc ceva, de preferinta volei sau fotbal, sau macar priveam la altii. Este incredibil de odihnitor pentru mine, chiar si astazi, sa ma relaxez privind la o competitie sportiva. Desi cunosc in principiu bine regilile de baza ale majoritatii disciplinelor sportive, le prefer pe cele cu un grad ridicat de dinamism.

    Am fost mereu impresionat de dramatismul disputelor si am considerat intotdeauna ca situatii de genul finalei CL dintre Bayern si Mancester, finalul meciului Danemarca-Romania, dispute atletice grele (maraton) la care doi competitori aleg sa treca impreuna linia de sosire, intrec prin incarcatura emotionala aproape orice asa-zis best seller si rastoarna toate box-office-urile.

    Iubesc arta adevarata, dar imi este greu sa spun prin ce este mai prejos un atac pe treisferturi al campionei mondiale la rugby, fata de cea mai minunata arie interpretata de Pavarotti; sau meciul Manchester-Real din primavara, fata de un concert de exceptie al celui mai celebru star pop.

    Exemplele pot continua, insa sper ca am fost suficient de clar, iar dragostea mea fata de sport se materializeaza, evident, si prin cele peste 100 de artiole publicate pe Onlinesport in ultimii doi ani.

  18. #18
    incepator
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    4
    Reputatie
    1

    Iubesc FORMULA 1

    La jumatatea secolului nouasprezece apareau primele automobile.

    Si ce dezvoltare au cunoscut pana in acest moment !

    Privind retrospectiv nu ne putem stapani un zambet, erau simpatice...
    Tot asa putem vorbi si despre sporturile automobilistice, in special Formula 1.

    Pentru mine, acest sport, "a inceput" la finele anilor '70 cand un vecin mi-a imprumutat o carte a celui mai performant sport, Formula 1. "M-am intalnit" cu Fangio, Ferrari si ale sale masini, cu Senna, Prost si toti campionii vitezei.

    Acum am o anumita varsta la care omul se mai ocupa si de alte lucruri, totusi nu mi-am parasit dragostea pentru marele circ si asta numai pentru ca am vazut in acest sport un mod de viata si ca acolo exista un sportiv care se constituie intr-un lider de necontestat, poate nici un alt sport nu are un astfel de lider cum este Michael Schumacher.

    Stiu, multi au spus ca e lipsit de fair play si poate ca si este asa in unele cazuri. Au spus ca "Schummy" piloteaza de parca ar fi pe propria lui planeta. Ca este platit aidoma unui rege de catre propriul lui regat, poate si asta este adevarat dar cei care spun asta nu au inteles esenta sportului :

    - Eu vreau sa inving, locul doi nu ma intereseaza !

    Iar in minte imi vin cuvintele unui alt mare sportiv, portarul Schumacher al nationalei Germaniei, si care spunea la Campionatul Mondial din Mexic :

    - "E fabulos sa castigi, huiduit de o suta de mii de spectatori" !

    Aici, in acest sport, poate m-am vazut pe mine si dorinta de-a invinge pentru ca, din pacate, sunt o persoana cu un handicap fizic si tot ce pot face este sa ma deplasez, pe "patru roti". Am avut cateva posibilitati si acest lucru mi-a permis sa fac lucruri deosebite, am vazut curse de Formula 1 la televizor si direct pe circuitul din Ungaria iar tot ce va pot spune e ca am ramas cu amintiri ce nu le voi uita niciodata, asa cum altii nu-si uita cele mai dragi momente ale vietilor lor !

  19. #19
    incepator
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    6
    Reputatie
    1
    Sahul e cel mai complex sport.
    "UTA noi mereu te vom iubi"

  20. #20
    incepator
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    Fotbalul in primul rind, doar este sportul "rege"! Ar veni, apoi, voleiul, care insa pe la noi nu este apreciat la intreaga sa frumusete, baschetul, handbalul, tenisul si, in general, cam tot ce inseamna sport. Mai putin, poate, patinajul si gimnastica, dar si ele au cota lor de atractivitate uneori.

  21. #21
    CAINE ROSU Red Heat's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucharest
    Posts
    758
    Reputatie
    1
    Eram cred ca prin clasa a VIII-a cand Dinamo se intalnea cu Hamburg SV detinatoarea CCE en-titre. Imi aduc aminte ca seara, doar ce ajunsesem de la scoala si taica-meu, care venise de la servici mai devreme special pt meci, m-a luat de mana si am plecat la stadion (s-a jucat pe 23 august in nocturna). Nici nu am apucat sa mananc. Stadionul era plin ochi. Aveam asa emotii de imi transpirasera palmele. Putini se asteptau ca Dinamo sa faca un joc asa de bun. Pana la urma a inscris Augustin primul gol destul de repede. Dinamo a invins cu 3-0. Tremuram din cauza emotiilor pe care le-am trait. In retur a fost 3-2 pt. Hamburg (dupa ce au condus cu 3-0) si Dinamo s-a calificat.
    Iata de ce imi place fotbalul
    [B][COLOR=Red]Fie vreme buna, fie vreme rea,
    caini pana la moarte si dincolo de ea[/COLOR][/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •