Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 60 of 60

Thread: S-A INCHEIAT: Etapa 1, 12 - 18 ianuarie 2004

  1. #43
    incepator
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Cimpina
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    Fotbalul este nu numai sportul - rege, dar si sportul meu preferat. De ce? Mie mi se pare foarte simplu!
    In primul rand pentru ca nici un alt sport nu reuseste sa ofere spectacol si incrancenare sau orgolii si suspans in acelasi timp. Daca aceste motive nu sunt suficiente, ar mai fi unul: dupa o izbanda a fotbalistilor tricolori romanii ies din case si se bucura pe strazi asa cum nici un partid, nici un om sau nici o alta forta de orice natura ar fi ea nu reusesc sa faca.
    Nu in ultimul rand, exista partide admirabile, memorabile. Pentru una dintre aceste partide, de-acum clasicul Manchester United - Real Madrid, omul de afaceri Abramovici a intrat in fotbal declarand ca nu poate ramane in afara unui fenomen, care poate oferi un asemenea spectacol.
    Pentru cine nu sunt suficiente aceste motive, il invita pe terenurile de fotbal...

  2. #44
    incepator
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    36
    Reputatie
    1
    La inceput a fost fotbalul.Si intotdeauna va ramane undeva acolo in sufletul meu.De ce?Deoarece am inceput cu acest sport in clasa a iv-a,si l-am practicat vreo 6-7ani,la "Clubul Sportiv Scolar Olimpia,Piatra-Neamt.
    Un alt sport pe care am inceput,de ceva ani,sa-l indragesc foarte mult este tenisul de camp.Nu stiu de ce.Pur si simplu ma captivat.
    Mai nou,in curand voi incepe studiul a ceva,ce sper sa faca parte din viata mea,ce nu poate fi,si nu este numai sport.Este o arta,un mod de a trai altfel,mai frumos,mai curat,mai profund...Acel ceva se numeste AIKIDO... [SIZE=1]

  3. #45
    incepator
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    2
    Reputatie
    1

    Ce sport va place si de ce?

    Sportul meu preferat este fotbalul. De ce? Pentru ca in frumoasa mea copilarie am practicat acest sport. Si cum prima dragoste nu se uita......... fotbalul a ramas cea mai mare pasiune pentru mine. Dar nu pot spune a restul sporturilor nu-mi plac, tot ce reprezinta competitie imi face placere sa ascul, sa privesc, sa analizez intr-un cuvant sa urmares.
    OTELUL O SPERANTA VIE

  4. #46
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    de cand ma stiu imi place fotbalul si primul lucru care m-a impresionat au fost jucatorii nemti cand Stiinta i-a eliminat.
    imi aduc aminte ca pe strazile Craiovei era sarbatoare dupa fiecare meci si fotbalistii erau considerati zei.
    asta m-a impresionat foarte mult atunci si probabil ca de asta a devenit sportul nr.1
    de apreciat la fotbal este si faptul ca iti ofera acele trairi unice chiar si cand echipa ta pierde.

  5. #47
    incepator
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    3
    Reputatie
    1

    fotbal

    fotbalul este viata mea, daca n-ar fi existat cred ca l-as fi inventat

  6. #48
    incepator
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    34
    Reputatie
    1

    Sportul preferat: fotbalul

    Sportul meu preferat e fotbalul. Mi-a placut la nebunie de cand eram mic shi pierdeam ore intregi pe maidan jucand cu prietenii. Nici acum la 25 de ani nu pierd ocazia de a merge la un fotbal cu prietenii in timpul liber.
    Be Loved, Be Blessed & BE...GONE

  7. #49
    incepator
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Milano
    Posts
    14
    Reputatie
    1
    "Sportul preferat?"
    "fotbalul"
    Deja pare monoton acest raspun, pe care de altfel il dau si eu.
    De ce?
    Pentru ca nu e nevoie pentru a juca decat de o minge,4 pietre si cateva persoane(nu zic baieti,pentru ca mi-ar sari fetele in cap).Asta e si motivul principal pentru care este cel mai preferat sport in lumea asta.
    Despre trairi nu spun nimic, pentru ca cei care-l practica stiu despre ce e vorba.

  8. #50
    junior
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    far away
    Posts
    90
    Reputatie
    1
    Hockey
    E spectaculos.
    Dreams are made IF people try.

  9. #51
    incepator
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Romania-harghita-Od.Sec
    Posts
    1
    Reputatie
    1

    post reply

    [SIZE=7][FONT=Arial]
    Fotbalul, pentru ca am practicat pe sistem competitional 12 ani.

  10. #52
    incepator
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1
    Reputatie
    1

    Thumbs up

    Ceea ce simti cand vezi galeria dezlantiuta dupa un meci castigat... este namasurabil,dar si afectiunea unora suporteri este demna de tot respectul nostru.

  11. #53
    incepator
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    fotbalul pentru ca e cel mai interesant, se poate schimba oricand rezultatul.Intr-un cuvant fotbalul e sportul rege.

  12. #54
    Bogdann
    Guest

    Exclamation ce sport imi place si de ce

    maraton!
    sport care te pune fata in fata cu tine insuti! nu ai multe ocazii sa alergi un maraton, 2, cel mult 3 pe an, in rest te pregatesti! Iar in cursa, dai totul.
    Senzatiile pe care le incerci pe parcursul a 3-4 ore de alergat sunt nenumarate!. o cursa poate fi asemuita cu un an calendaristic!
    spun asta pentru ca am alergat, voi mai alerga!
    pentru ca am invins si am fost invins!
    pentru ca am scos timpi foarte buni si pentru ca am si abandonat!

  13. #55
    incepator
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    2
    Reputatie
    1

    Thumbs up

    Sunt un jucator de fotbal il iubesc si nu imi pare rau ca il practic. Hai UNIREA

  14. #56
    Sportul Stud 90 ultras_sportul's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    In Regie
    Posts
    805
    Reputatie
    1

    Ce sport.....

    Fotbal
    Cand nu e fotbal e bun Hockey
    Apoi fotbalul american pentru dinamica deosebita
    [COLOR="Black"][B]Only two things are infinite, the universe and human stupidity [/B][/COLOR]

  15. #57
    incepator
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    yargu-neamt
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    Fotbalul,sportul rege,asa cum spunea cineva "fotbalul este medicamentul care alina orice durere provocata de saracie".Cand vezi un meci adevarat de fotbal gen Barca vs. Real sau Milan vs. Juve uiti de toate incercarile vietii.

  16. #58
    1916-2006 Gigel Sportul's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    De la SNTR pe dreapta.
    Posts
    822
    Reputatie
    1
    In ordine preferintelor: Rugby, baschet, fotbal. De ce asa?

    Rugby-ul, este un sport in care conteaza in special echipa, mai putin individualitatile. In ciuda aspectului anost al eternei gramezi, in care se intampla atat de multe lucruri invizibile spectatorului neavizat. Pentru ca echipele din top stiu sa creeze un spectacol de neuitat (amintiti-va finala CM de anul trecut!). Si mai ales pentru ca, in ciuda aspectului de duritate, este un joc destinat in exclusivitate gentlemen-ilor. Sau, cum spunea Florin Calinescu in emisiunea pe care o conduce duminica seara, dupa semifinala Anglia-Franta: "Poti fi si ultimul analfabet, pe terenul de Rugby trebuie sa fi un gentleman".

    De ce baschet? spectacol, viteza, si pentru ca l-am practicat. Abia apoi fotbalul, mai ales in perspectiva faptului ca este sportul-rege. Si pentru ca pasiunile cele mai mari se invart in jurul acestui sport.
    Pentru sederei:
    "Sunt succese care te injosesc si infrangeri care te inalta." (Nicolae Iorga)
    "Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei." (Sigmund Freud)
    " Violenta este ultimul refugiu al incompetentei." (Isaac Asimov)

  17. #59
    incepator
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    14
    Reputatie
    1
    Incep prin a spune ca am fos un pasionat de fotbal pana la 14-15 ani cand la Bucuresti au venit cei ce evoluasera si in fata Papei, celebrii(necunoscuti mie pe atunci) Harlem Globe-Trotters. Mi-a fost dat sa vad atunci un spectacol baschetbalistic si atletic total, ce m-a fascinat ca nimic altceva pana atunci, spectacol sustinut de adevarati magicieni.
    Am inceput sa joc baschet si am fost placut surprins de modul cum jocul ma fascina intr-un fel pe care nici macar regele fotbal nu reusise. A devenit curand pasiune, pasiune ce a ulterior a evoluat catre obsesie.
    Am avut sansa sa pot privi live meciuri din NBA timp de 4 ani, cand Michael Jordan juca ultimele sale sezoane pentru Chicago Bulls.
    Baschetul este prin excelenta un sport al fair-playului in care deopotriva, jucatori si antrenori, provin de la universitati de prim rang din SUA, licentiati in toate domeniile posibile, de la filosofie si literatura la matematici aplicate. Este cel mai alert sport posibil, in care situatiile de a marca si satisfactiile ce le insotesc apar la cel mult 24 de secunde.
    Dar cel mai mult iubesc acest sport pentru ca l-a dat pe cel mai mare sportiv al tuturor timpurilor,pe cel ce a sfidat legile gravitatiei, "imponderabilul" Michael "Air" Jordan.
    Jordan forever....

  18. #60
    incepator
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    galati
    Posts
    28
    Reputatie
    1

    nebun dupa sport

    Imi plac majoritatea sporturilor in general sa le privesc sau sa le practic.Cel mai mult imi place fotbalul si sunt un impatimit suporter al NATIONALEI,ma bucur foarte mult la succesele NATIONALEI,dar ma si intristeaza insuccesele.Dintre echipele de club imi place foarte mult A.C.Milan cu care tin din anul 1995 cand a pierdut finala Champions League la Ajax Amsterdam.Deasemenea practic in timpul liber si voleiul care este un joc sportiv foarte atractiv.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •