View Poll Results: Cum va evolua cariera de antrenor a lui Razvan Lucescu?

Voters
40. You may not vote on this poll
  • Era mai potrivit in postura de conducator de club

    1 2.50%
  • Mai asteptam sa confirme, nu e edificator ce a facut pana acum

    3 7.50%
  • E bun ca antrenor la Rapid, in strainatate nu se stie

    11 27.50%
  • Va ajunge antrenor mare, inclusiv in strainatate

    13 32.50%
  • Va depasi faima tatalui sau

    12 30.00%
Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 91

Thread: Razvan Lucescu - antrenor

  1. #1
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1

    Razvan Lucescu - antrenor

    Razvan Lucescu a cochetat cu postul de antrenor la FC Oradea, pe care pana la urma l-a refuzat. Acum este dorit de divizionara B Politehnica Iasi. Cum credeti ca va reusi el sa se descurce de pe banca tehnica? Ar trebui sa accepte sa inceapa munca la Iasi?

  2. #2
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Orice e mai bine decat sa inceapa sa lucreze direct la Nationala. Eu zic ca ar fii fost mai bine pentru el sa inceapa la Oradea insa din cate stiu Poli este pe un drum bun spre promovare si daca are stofa de antrenor atunci va continua acest drum si va promova in A spre bucuria lui Edgar.

  3. #3
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Daca va fi asa, nu este oficial, este o decizie foarte buna. Are scoala de antrenori si un inceput in fotbalul mic este modul in care si alte nume au intrat in atrenorat, cum ar fi de exemplu van Basten. Ca jucator sau ca presedinte de club, Razvan Lucescu nu mi-a spus niciodata multe. Poate ca antrenor va fi sansa lui, mai ales ca il are in spate si pe taica-su. Cum se spune, fiii isi depasesc tatii, daca si in cazul lui va fi la fel, va fi un mare castig pentru fotbal. Razvan Lucescu este un tip inteligent, educat si care de multe ori a aratat ca poate fi obiectiv, calitati care in fotbalul nostru sint greu de gasit.

  4. #4
    manager Cipangoo's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    332
    Reputatie
    1
    Greu sa-ti dai cu parerea... De unde date? L-ati vazut pe Lucescu antrenand? Nu pe taica-su Sper sa reuseasca. M-am saturat de acelasi set de 20 de antrenori care se ruleaza in divizia a. Si de acelasi sistem care se joaca. pe undeva e normal, atata sti atata faci. Asa ca eu ii urez succes si mai astept si pe alti tineri sa incerce.

  5. #5
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Ca jucator - mediocru .
    Ca antrenor - va fi mereu fiul lui Lucescu .
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  6. #6
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Eu am votat cu prima varianta: deocamdata acolo a avut singura performanta din cariera, titlul cu Rapid, din postura de vicepresedinte.
    Ca antrenor vom vedea, dar va avea un puternic sprijin din partea tatalui, nu doar dezavantaje de genul "sta in umbra tatalui".

  7. #7
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    cred ca totusi umbra lui "il luce" ii va dauna intr-o oarecare masura. se vor astepta minuni de la el.

  8. #8
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    E bine ca incepe munca la o echipa de Divizia B si va avea rezultate.
    Daca va munci si daca va fi serios va face treaba...sa vedem
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  9. #9
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Putea sa inceapa de la Nationala ... baiatul tatii .
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  10. #10
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    LOLZ. Shi Hagi trebuia sa ia Avantul Prabushirea la inceput. Poate era mai bine pentru el. Acum cine shtie? Poate antrena prin Divizia A. Sau in Turcia, dar cu mai multa experientza........
    ex-alpopa

  11. #11
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Era rege !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  12. #12
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Si acum e rege, dar are coroana cu ghimpi
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  13. #13
    LupGalben N0_NaM3's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Rep. Ploiesti
    Posts
    1,579
    Reputatie
    1
    Poate sa faca treaba ..da` numai din vara..ptr ca acum nu are rost sa se bage peste Simionas.
    [SIZE="4"]T'estimo, Barēa !!![/SIZE]

  14. #14
    Banned Edgar's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    47°9'34" N 27°35'30" E
    Posts
    2,513
    Reputatie
    0
    Am vazut aseara un interviu al lui Nichita (primarul Iasului). A spus ca singurul lucru care-l impiedica pe Razvan Lucescu sa accepte oferta e faptul ca Poli Iasi e pe primul loc, la 6 puncte de FC Vaslui, si nu vrea sa fure rezultatul muncii altui antrenor. In eventualitatea numirii lui Lucescu, Simionas va deveni director tehnic. Totusi, din ce am citit prin presa locala, Razvan Lucescu nu va prelua nici o echipa pana in vara.

  15. #15
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Au trecut 2 ani de cand am deschis acest subiect, care la vremea respectiva nu a adus prea multa atentie. Intre timp s-au intamplat multe lucruri cu cariera de antrenor a lui Razvan Lucescu, dintre care cele mai importante:

    - a preluat FC Brasov si, desi a trecut prin momente grele in primavara lui 2004, a salvat-o de la retrogradare
    - a venit apoi la Rapid, echipa cu care a terminat pe locul 3 in sezonul 2004/2005 si s-a calificat in Cupa UEFA
    - a avut un inceput greu in 2005/2006, fiind la un pas sa fie demis de Copos
    - a avut un parcurs excelent in Cupa UEFA, eliminand Feyenoord, invingand Sahtior, echipa tatalui sau si depasind grupele
    - in aceasta seara disputa calificarea in optimile Cupei UEFA

    Ce credeti acum despre antrenorul Razvan Lucescu? Eu cred ca a demonstrat reale calitati si faptul ca stie sa pregateasca meciurile importante - sper sa o arate din nou si azi. Va ramane mereu in umbra parintelui sau, sau e deja desprins de aceasta povara?

  16. #16
    ex-hip Hipgnosis's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,909
    Reputatie
    1
    deocamdata nu-mi dau seama daca e "il luce" sau "il muce".
    mai are mult de demonstrat
    Ce lume mica. putin mese

  17. #17
    Banned remy's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,858
    Reputatie
    0
    Mare antrenor ! Ce echipa a putut face, sa bata atatea echipe din occident, si majoritatea de top !
    Ceea ce nu se poate spune de Olaroiu, care, cu echipa antrenata azi, a facut de ras fotbalul romanesc, cu toate ca s-au calificat, tremurand acasa, dupa ce dadeau toti declaratii razboinice, ca ei sant Barcelona Europei.
    HAI RAPIDUL, SA NE RAMAI NUMAI TU, CA MERITI, NU AI BANII STELEI, SI TOT FACI PERFORMANTE !

  18. #18
    Sportul Stud 90 ultras_sportul's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    In Regie
    Posts
    805
    Reputatie
    1
    Ai dreptate Remy, desi e dureros pentru toti (
    [COLOR="Black"][B]Only two things are infinite, the universe and human stupidity [/B][/COLOR]

  19. #19
    Arguendo... philos's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    2,488
    Reputatie
    1
    ce optiuni aiurea...chiar nu am ce sa votez...

  20. #20
    Alb-Albastra
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Polul Nord
    Posts
    1,546
    Reputatie
    1
    nu am cu ce sa votez dar Razvan Lucescu va fi un mare antrenor si a demonstrato in cupa UEFA (editia 2005/2006)
    [B]Dinamo a castigat cupa si in 2005 [/B] [COLOR=Red][B]cu arbitri![/B][/COLOR]

  21. #21
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Razvan a demonstrat si aseara ca este un antrenor foarte bun, care gandeste bine jocul si il pregateste atat tactic cat si ca atmosfera si mentalitate in cadrul echipei. Sunt curios ce le-a spus jucatorilor la pauza de s-au dezlantuit in repriza secunda, dupa o prima parte nu tocmai stralucita. Desi nu are nici un titlu ca tehnician cu Rapid, este antrenorul giulestean cu cea mai buna performanta in Europa. Si pentru mine este o surpriza extrem de placuta.

    Quote Originally Posted by philos
    ce optiuni aiurea...chiar nu am ce sa votez...
    Eu am realizat acest Poll, insa asta se petrecea in ianuarie 2004, cand situatia era cu totul alta. Dupa cum am scris mai devreme, am considerat potrivit sa reactivez subiectul. Ganditi-va la alte optiuni, punem cap la cap cu ce am eu in minte si refac Poll-ul.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •