View Poll Results: Cum va evolua cariera de antrenor a lui Razvan Lucescu?

Voters
40. You may not vote on this poll
  • Era mai potrivit in postura de conducator de club

    1 2.50%
  • Mai asteptam sa confirme, nu e edificator ce a facut pana acum

    3 7.50%
  • E bun ca antrenor la Rapid, in strainatate nu se stie

    11 27.50%
  • Va ajunge antrenor mare, inclusiv in strainatate

    13 32.50%
  • Va depasi faima tatalui sau

    12 30.00%
Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 43 to 63 of 91

Thread: Razvan Lucescu - antrenor

  1. #43
    me BAK's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    TX
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    razvan va fi mai mare ca si mircea, se vede ca e baiat destept....ce palmares international are mircea lucescu? pai razvan mai are vreo 25 de ani de antrenorat cel putin....asa ca eu cred ca il va depasi ca performanta si pe nea mircea . dupa cum joaca rapidul anul asta in uefa as vrea sa joace finala!

  2. #44
    sport legend
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    3,040
    Reputatie
    1
    Daroczi, inca mai crezi ca razvan lucescu e un antrenor slabutz?

    Bak ai dreptate...mai are multi ani de antrenorat si daca o sa o tzina in stilul asta are mari sanse sa il depaseasca pe senior, avand in vedere si faptul ca s-a adaptat relativ repede in postura de antrenor.

  3. #45
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    recunosc . e un mare antrenor si un mare caracter . daca si-ae scoate cercelul ar fi one of the best

  4. #46
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    si tu, daca ti-ai schimba preferintele in ceea ce priveste echipa favorita, ai fi THE BEST. Ti se potriveste steaua, tie.
    La inceputul acestui campionat, am fost unul dintre acei care am contestat formula de joc folosita de R. Lucescu( dar nu si pe omul R Lucescu sau antrenorul R Lucescu), mai ales ca Rapidul a ramas una dintre singurele echipe care evolueaza cu libero. Lucescu a insistat pe aceasta formula de echipa si a avut mult de castigat, in Europa....un om in plus la mijlocul terenului fata de celelalte echipe. Bravo lui si astept sa vad daca poate remonta distanta care desparte Rapidul de echipele comuniste.
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  5. #47
    sport legend
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,303
    Reputatie
    1
    Sa vedem daca in campionat va reusi Lucescu sa-i motiveze pe jucatori la fel de bine ca in Uefa. Eu zic ca si asta e un lucru important, pe care Razvan a stiu sa-l faca. Pe langa jocul tactic pregatit foarte bine, a contat mult si pregatirea psihica.

  6. #48
    Banned remy's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,858
    Reputatie
    0
    Eu zic ca in campionat nu va trece de locul 5-8.
    Chiar cu Vasluiul nu cred ca va castiga.
    Spun asta pt. ca Rapidul se concentreaza in UEFA !

  7. #49
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    mai ronaldihno , eu nu vreau sa ne certam . cu libero-ul ala al tau cu a reusit performanta de a nu castiga un meci de la 2-0 . apoi , ai ceva probleme daca eu tin cu rapid ?

    am recunoscut ca e un antrenor mare . acum ce mai vrei ? sa ma duc la spovedit ? sa ma sinucid ?
    Last edited by andreiush; 11th March 2006 at 12:03. Reason: consecutive

  8. #50
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Razvan Lucescu a demonstrat ca este un antrenor care stie sa pregateasca foarte bine jocurile si din punct de vedere al psihicului si motivarii jucatorilor. S-a vazut asta in teren si mi s-a si povestit.
    Acum 3 ani am ramas foarte placut impresionat de activitatea sa de conducator de club si initial credeam ca i se potrivea foarte bine. A mers ca antrenor la Brasov, a avut o perioda grea, a salvat pana la urma echipa de sub Tampa. A iesit din umbra tatalui sau, nu cu mult timp in urma eram obisnuit ca auzind "Lucescu" sa ma gandesc la senior, juniorul fiind numit de obicei "Razvan", acum lucrurile s-au schimbat.
    Mircea Lucescu a preluat echipa nationala in 1981, la 36 de ani, Razvan la aceasta varsta este la Rapid, insa pare ca rata de crestere a valorii sale este foarte rapida. Asa ca ma hazardez sa aleg ultima varianta: "Va depasi faima tatalui sau".

  9. #51
    Banned remy's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,858
    Reputatie
    0
    Nu cred nici eu ca va ajunge la faima tatalui sau, mi-e sa nu se stinga dupa vreo 2 ani, pt. ca nu e un caracter puternic, un barbat in adevaratul sens al cuvantului. Un antrenor trebuie sa fie mai hotarat cu jucatorii, ca altfel vor face ce vor vrea ei.

  10. #52
    sport legend
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,303
    Reputatie
    1
    Pai tocmai asta se vede acum la Rapid, si anume, ca jucatorii fac exact ce le cere Razvan. Faptul ca sunt de varste apropiate (jucatorii si Lucescu) este un plus pentru echipa, ei comunicand foarte bine

  11. #53
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Razvan este un antrenor in care eu nu am crezut deloc, se pare ca totusi are valoare, dar pana la a-l compara cu tatal sau drumul este lung si sansele ca sa-l parcurga sunt aproape de zero.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  12. #54
    sport legend
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,303
    Reputatie
    1
    De ce sa fie sansele aproape de zero? Argumente!
    Are 37 de ani si deja are performante europene. De ce nu l-ar putea depasi?

  13. #55
    Banned remy's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,858
    Reputatie
    0
    Tot din cauza caracterului mai slabutz, o sa vedeti peste cativa ani cum i se urca unii jucatori in cap, cu fitze, si el nu va face fatza.
    Dar deocamdata, e pe val si e cel mai bun antrenor al ultimilor ani, ca rezultate.

  14. #56
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    scuze ! de la 3--0 nu de la 2-0

  15. #57
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1

    Post Te inseli

    Te inseli amarnic zicand aceste lucruri,nu ai vazut cum ii pedepseste, nu vezi cat de disciplinat este ,este un om corect si iubit,are un caracter puterrmic si are o inmima buna,este inteligent( la 34 de ani pres de club? ?????)


    Il va depasio pe tatal sau si va castiga cel putin un trofeu european,va bate toate echipele mari ale Europei si va fiu un marea ntrenor recunoscut.


    Poate chiar selectioner al Romaniei .

    Vei vedea.


    Quote Originally Posted by remy
    Tot din cauza caracterului mai slabutz, o sa vedeti peste cativa ani cum i se urca unii jucatori in cap, cu fitze, si el nu va face fatza.
    Dar deocamdata, e pe val si e cel mai bun antrenor al ultimilor ani, ca rezultate.

  16. #58
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    Ce Greseala A Facut . Cum Sa-l Bage Titular Pe Nae Constantin . Daca Nu Se Califica ? Ori Juca La 0-0( Daca Era Cartu Antrenor Nu Ajungeau Aia La Poarta ) ., Ori Juca Sa Dea Cateva Goluri . Trebuia Sa-l Bage Si Pe Vasilache .

  17. #59
    Banned remy's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,858
    Reputatie
    0
    Si ce rost mai are, daca s-a calificat, chiar cu putin noroc ?
    Daca va ajunge in finala, ce mai ai de comentat atunci ?
    Stiu ca vrei sa-l salti pe Rednic, e si el favoritul meu, dar acum Razvan e cel mai bun antrenor, cel putin de anul asta, chiar nesteptat de nimeni.
    Incredibil cum a putut face dintr-o echipa de valoare medie, pe la mijlocul clasamentului in A, o echipa de speriat in Europa ?

  18. #60
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    da ai dreptate . echipa medie in tara . sa faca bine sa-si monteze jucatorii sa faca performante si in tara . 1-1 acasa la ultima clasata....
    oricum , bravo razvan , tine-o tot asa .

  19. #61
    Rapidist 100%rapidist's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Romania, Tg-Mures
    Posts
    545
    Reputatie
    1
    Razvan Lucescu e cel mai mare antrenor din istoria Rapidului(chiar mai mare decat tatal sau)!!!El a adus Rapidul unde este acum prin inteligenta pe care o are!!A unit echipa si acuma a realizat cea mai mare performanta a fotbalului romanesc de dupa revolutie!!!Merita toate aplauzele noastre!!!Sper ca Copos sa aiba atata minte incat sa nu-l deie afara chiar daca in campionat stam mai slab!!!
    Rapidist pana la moarte si dupa!!!:

  20. #62
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by daroczi
    Ce Greseala A Facut . Cum Sa-l Bage Titular Pe Nae Constantin . Daca Nu Se Califica ? Ori Juca La 0-0( Daca Era Cartu Antrenor Nu Ajungeau Aia La Poarta ) ., Ori Juca Sa Dea Cateva Goluri . Trebuia Sa-l Bage Si Pe Vasilache .
    L-a bagat pe Nae ca sa tina "aparatorii nemti" in jumatatea lor. A jucat si el un fel de pivot... A jucat ok Lucescu, dupa pauza schimband tactica!
    Pe de alta parte nici nu avea prea multe optiuni pe banca, nu?

  21. #63
    sport legend
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,303
    Reputatie
    1
    Oricum, schimbarile de la pauza au fost hotaratoare. Moldovan s-a batut mai bine decat Nae, iar Dica trebuia schimbat, i-am numarat eu in prima repriza vreo 8 pase gresite. Nu stiu ce a fost cu el... Deci, bravo Lucescu pentru schimbari si pentru faptul ca a iesit la joc in debutul reprizei secunde! A fost cam ca si returul cu Hertha. Prima repriza in aparare, cu ocazii ale Herthei (e drept ca acum Hamburg a si inscris de 2 ori), iar apoi la pauza, o schimbare sau doua facute de Razvan, si meciul s-a schimbat.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •