Results 1 to 12 of 12

Thread: Sa vedem niste pareri...

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1

    Exclamation Sa vedem niste pareri...

    In urma cu ceva timp cautam un forum de sport, sa vad ce mai spun oamenii. Il aveam pe cel de la UTA (de pe site-ul oficial), dar acolo intra in general utistii... In cele din urma am gasit forumul de la OnlineSport. Vreau sa va spun ca a fost o placere sa intru aici, sa postez...
    Acum, daca stau sa ma gandesc, parca acest forum s-a transformat intr-un razboi, la subforumurile de fotbal... De ce? (va intreb)
    De ce un user isi permite sa jigneasca o categorie intreaga de romani pana la urma? Unde e bunul simt? Cei 7 ani de acasa? De unde si pana unde atatia inamici, dusmani, viermi, ura...? Chiar asa transparenta e limita bunului simt?
    Am creat topicul acesta deoarece vad ca problemele devin tot mai dese... greve, amenintari, clone... Nu blamez pe nimeni, si sunt constient de doza de orgoliu si pasiune... dar oameni buni, daca se continua asa, acest forum frumos va deveni un camp de batalie, ori asta ne dorim? Vad o anumita incrancenare in multe postari. Totul se interpreteaza la modul negativ...
    Parerea mea este ca problemele se pot rezolva diplomatic adica "cu vorba buna"... si fara suspiciuni de apartenente, etc.
    Si mai ceva, eu nu intru pe Arena, nu prea stiu ce se intampla pe acolo, dar... nu ar fi mai util urmatorul lucru: cel care se simte lezat, sa posteze acolo un mesaj, in vazul lumii cu citatul incriminat.
    Si pentru cei ce au impresia ca un forum "curat" este utopic, ii invit sa arunce o privire pe: http://forum.axishistory.com/ , un forum dedicat celui de-al doilea Razboi Mondial. Va dati seama ce probleme se pot ivi acolo??? Cu ce implicatii??? (holocaust, nazisti, englezi, francezi...) Si totusi, nu am vazut o problema... de mai bine de un an... exista dispute, chiar aprinse, dar fara a se intrece masura. Cum de este posibil? Nu au aia orgolii?
    Inchei cu speranta ca spiritele se vor mai potoli. Am ales eu sa aduc problema in discutie, deoarece sunt moderator (momentan)... deoarece daca nu discutam, nici nu rezolvam nimica. Cei ce aveti o opinie, faceti-o cunoscuta!
    Respect si Fair-Play! Daphix_. Si Hai UTA!

    PS: =linkul nu este o reclama, ci doar o exemplificare.
    Last edited by RedBaron; 5th January 2004 at 00:20.

  2. #2
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Am uitat ceva:
    Am observat mai nou, tot mai multe "contestatii" la adresa lui Vadim. Sincer, eu NU il consider pe el detinatorul adevarului absolut si nici nu doresc sa il apar. Dar... prea multe se presupun si se interpreteaza, dupa parerea MEA. Nu uitati ca el nu are interes sa distruga (pana la urma) acest forum. Pe banii si responsabilitatea sa l-a creat si intretinut. Credeti-ma, este interesat sa aiba cat mai multi user-i si cat mai multe puncte de vedere...

  3. #3
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timišoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Cateodata prea multe pareri strica.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  4. #4
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    Am considerat, de la inceput, ARENA...TROACA FORUMULUI !

    Din pacate, am avut dreptate !

    Poate ar trebui sa incetam sa mai discutam acest subiect !

    Nu e tot, cind gresesti, sa-ti ceri iertare si cu asta...basta !
    Citeodata...mai trebuie sa judeci inainte de-a spune (scrie) ceva !

    Asa ca, daca am intrat pentru sport atunci sa lasam la poarta micile "altercatii" pentru care parca UNII sint nascuti sa le produca !

    Eu nu intru AICI pentru a dovedi unuia sau altuia ce...bun sint !
    Sint pasionat de sport, cel romanesc, si imi dau si eu oarerea despre CEVA !
    Hai sa lasam dracului "arbitrajul" si noroiul !

    Cred ca VADIM a facut, pina acum, o munca destul de buna !
    ACUM primeste o bila neagra si...BASTA !

    Citi dintre noi n-am gresit !

    Insa...nu intrati in penibilitate in a incerca sa-l aparati !
    Uneori, si acest caz cred ca este unul din acesta, TACEREA E DE AUR !

    Din punctul meu de vedere, CEVA m-a facut sa-l cred pe...ADY !
    Se pare ca am avut dreptate !
    Si totusi...sa nu ne batem cu caramida in piept !

    Cred ca este un moment deosebit de penibil pentru noi toti !

  5. #5
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Eu zic sa va bucurati de site si de forum cat o sa mai fie. Poate o sa va para rau cand aici va fi "page cannot be found"...

    Discutiile sint inutile. Nu ma justific si nimeni nu trebuie sa se justifice. Am explicat care a fost situatia. Asta este...

  6. #6
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timišoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vadim
    Eu zic sa va bucurati de site si de forum cat o sa mai fie. Poate o sa va para rau cand aici va fi "page cannot be found"...
    Asta cam suna a resemnare.
    Eu zic ca nu trebuie sa ne culcam pe o ureche doar pentru ca forumul exista, ci trebuie sa il facem cat mai bun pentru a atrage utilizatori.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  7. #7
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Nu, nu este resemnare. Crede-ma ca nu stiu cat va tine siteul. Maine poate sa dispara, nu e nimic sigur. Pana atunci, normal, treaba merge mai departe in aceeasi nota.

  8. #8
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timišoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Pai de exemplu firma asta care da premiile la concurs n-ar putea sponsoriza si site-ul? Asa, ca idee.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  9. #9
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Nu am intrebat asta. Vom vedea in timp. Este oricum un inceput, pentru prima oara cand o firma bate la usa si vrea sa faca ceva.

  10. #10
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Vadim , pentru mine seti un erou ! Ai cel mai bun forum de sport plus citeceva in plus si toti vin si scriu aici.Sigur ca parerile tale nu sint intotdeauna pe placul tuturor dar tine-te tare .Dreptul la parere nu inseamna ca si toate parerile sint bune....Ce ne facem cu Jeppy care a spus ca The return of the king este o porcarie !!! Il lasam in pace ca se trezeste .... Dorin
    THE TRUTH IS OUT THERE

  11. #11
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Dorine, de ce ma pomenesti? Ce sunt om rau ca nu imi place ROK? Am insa o rugaminte mare de tot la tine. THE NAME IS IEPPY! OK?

  12. #12
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    E doar in gluma ! Parerea ta este atit de categoric negativa ca nu poate fii luata in serios si nu supara cu adevarat pe nimeni ! Eventual putina compatimire...
    Dorin
    PS Poate ne vedem la Vienna si mancam un sndvich Bismarck ,absolut favorit (cu o bere ...).Austriecii cind fac si ei un film despe nibelungi si Sigfried etc. Poti raspunde la topicul de ROTK
    THE TRUTH IS OUT THERE

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •