View Poll Results: Ce rezultate va avea Otelul avandu-l pe Cartu antrenor?

Voters
21. You may not vote on this poll
  • Cartu va aduce echipa Otelul Galati in prim-planul Diviziei A

    7 33.33%
  • Galatiul va continua si asa sa aiba comportari mediocre

    5 23.81%
  • Cartu nu se va adapta la noua echipa, iar Otelul va fi in pericol de retrogradare anul acesta

    4 19.05%
  • Cartu va abandona echipa in scurt timp

    5 23.81%
Results 1 to 18 of 18

Thread: Cartu la Galati

  1. #1
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1

    Cartu la Galati

    Dupa ceva tatonari, Sorin Cartu a semnat cu Otelul Galati. Va reusi el sa faca o treaba buna la formatia de pe malul Dunarii? Se va potrivi stilul sau mai bine decat la Craiova? Ar putea oare sa readuca formatia galateana in prim-planul Diviziei A?

  2. #2
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Am votat a doua optiune... desi sunt posibile mai multe. In fine, Otelul va fi norocoasa sa evite retrogradarea, parerea mea!

  3. #3
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Multi purici , nu va face la Galati !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  4. #4
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Cu asa presedinte de club cred ca va pleca exact cand se va acomoda cu echipa. Eu motiv mai penibil ca la demiterea lui Orac nu am vazut si sper sa nu mai vad vreodata in fotbal.

  5. #5
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Lasand la o parte faptul ca echipa din Galati e una dintre cele mai slabe din "A" (si daca pleaca Iacob si Gurita chiar cea mai slaba!), Orac facand minuni sa omogenizeze echipa dupa ce in vara au plecat sau s-au lasat mai multi de jumatate din titulari, si adaugandu-l pe Sorin Cartu, care e un antrenor foarte slab (sa ma scuze fanii olteni, dar nu mi-am schimbat parerea de asta vara pana acum, si va aduceti aminte cand va ziceam ca nu-l prinde iarna la Craiova, si de aia sunteti si voi in frunte acum!), cred ca Galatiul va retrograda anul acesta.

  6. #6
    manager Ravelly's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Navodari
    Posts
    330
    Reputatie
    1
    Cu toate ca a fost ultimul antrenor care a adus Universitatea in prim planul fotbalului romanesc, Cartu a devenit un antrenor invechit ca multi altii din vechea generatie si care nu incearca sa schimbe prea multe in mentalitatea de antenor. Cred ca nu va rezista prea mult la Galati.

  7. #7
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Am votat pt a2a varianta, cred ca Sorin Cartu va aduce echipa Otelul Galati in prim-planul Diviziei A si in spatele Craiovei in clasament
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  8. #8
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    Ady optimist ca de obicei........
    sper ca Sorin sa nu retrogradeze
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  9. #9
    LupGalben N0_NaM3's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Rep. Ploiesti
    Posts
    1,579
    Reputatie
    1
    Sper sa`i bage in 'b' pe otelari...
    [SIZE="4"]T'estimo, Barēa !!![/SIZE]

  10. #10
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    Din ce a...antrenat pina acum (macar din ceea ce cunosc eu...), nu ma pot pronunta !

    Am descoperit insa la CIRTU, in comportamentul sau, o atitudine de AROGANTA care ii va crea MEREU probleme !
    Daca nu va intelege ca "rufele se spala in familie", cu siguranta, CIRTU nu va prinde vara la GALATI !

  11. #11
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1

    Unhappy

    Trebuia sa stea dracului las Craiova

  12. #12
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Esti otelar?
    Ar fi interesant sa aflam parerea unui galatean
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  13. #13
    manager Cipangoo's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    332
    Reputatie
    1
    Nu cred ca e Cartu solutia pentru Otelul. Acolo nu se merge pe tehnica ci mai mult pe forta, ideea e "sa nu luam goluri" nu "sa dam" Asa ca mai degraba l-as fi vazut pe Halagian de exemplu facand treaba acolo.
    Asta e parerea mea relativ la lotul lor de acuma. Poate cu ceva schimbari de jucatori...
    Since light travels faster than sound, people appear bright until you hear them speak.

  14. #14
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ady_azzuro
    Esti otelar?
    Ar fi interesant sa aflam parerea unui galatean
    Dimpotriva.... sunt oltean si mi-e ciuda ca a plecat de la Craiova ca el e singuru' care poate face treba in Banie

  15. #15
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Lasa ca nici Badea nu e de lepadat, acum a venit Napoli asa ca calitatea jocului echipei sper ca se va ridica, italianul fiinda ajutat de Baditza in postura de antrenor principal pt a cunoaste mai bine jucatorii
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  16. #16
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    Nu-i plangeti de mila lui Cartu. Va face echipa la Otelul, este antrenor foarte bun, citit, are cel mai bun ochi ca descoperitor de talente, precis va descoperi un copil talentat pe acolo,mai aduce niste jucatori de la Steaua si Extensiv, fiind bun prieten cu Piturca si Mihailestii. Otelul va face viata grea multor echipe.Bine ca jucam cu Otelul in prima etapa si nu va avea timp sa-i omogenizeze.

  17. #17
    manager Ravelly's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Navodari
    Posts
    330
    Reputatie
    1
    Blue, tare imi este frica de acest prim meci cu galatiul, Cartu cunoaste toti jucatorii Stiintei la perfectie si cred ca se va crampona in aparare si va fi un antijoc din partea lor. Sper sa ma insel. De fapt pe teren vor fi doar jucatorii si sa fim seriosi, avem lot cu mult peste ei. Deci va incepe cu o infrangere...

  18. #18
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    jocul in aparare este specialitatea lui, dar va dori sa se razbune si va risca.
    eu il apreciez foarte mult, excluzand de meciurile directe

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •