Page 1 of 13 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 253

Thread: Legea lui Mitica - Plina de ABSURDITATI!

  1. #1
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1

    Legea lui Mitica - Plina de ABSURDITATI!

    Probabil ca stiti de Legea lui Mitica Dragomir pentru combaterea violentei pe stadioane, cu siguranta majoritatea sunteti de acord cu ea, la fel si eu, cu combaterea violentei, numai ca iata cateva aspecte interesante din Lege:

    Legea lui Mitica:

    1. va elimina steagurile de pe stadioane, de orice tip, sub pretextul „corpurilor contondente” (art. 18 alin 1)

    2. va introduce amenzi de până la 200 de lei (2 milioane de lei vechi) pentru ocuparea unui alt loc decât cel de pe bilet (art 26 alin 1 lit a)

    3. va interzice orice proteste la adresa oficialilor din fotbalul românesc (conducerile cluburilor, dar și ale Ligii sau Federației), sub sancțiunea amenzii de până la 1500 de lei (15 milioane de lei vechi, dacă doriți să-l contestați pe Dragomir sau pe Mircea Sandu)

    4. va scoate torțele în afara legii, deși în multe țări din vest acestea sunt permise, iar în România nu au existat niciodată incidente cu privire la folosirea torțelor de către suporteri

    5. simpla deținere a unei torțe va fi sancționată cu închisoare de la 6 luni la 3 ani de zile (art. 32 alin 4), în timp ce

    6. folosirea unei torțe se va pedepsi cu închisoare de la 1 la 4 ani (art. 32 alin 5)

    Pareri, opinii, comentarii, etc.

  2. #2
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    la puscarie Mitica la puscarie

  3. #3
    sport legend Radu's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    7,619
    Reputatie
    1
    sunt sanse destul de mari ca in aceasta lege sa apara anumite modificari...
    [B][SIZE="6"]Mi-e dor de Steaua...[/SIZE][/B]

  4. #4
    MVP !
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    9,787
    Reputatie
    1
    de acord cu punctul 2... doar cu ala

  5. #5
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    bai, Lover, pai voi nici n-aveti scaune la Zalau acolo, iti dai seama cate amenzi iei cand te duci la meciuri ?

  6. #6
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    1. - inutil
    2. - lipsit de sens.
    3. cata vreme protestele se desfasoara civilizat, de ce sa le interzica?
    4., 5, 6, - neinteresant.

    Din cate stiu eu violentele pe stadioanele romanesti n-au avut in centrul lor nici tortele nici locurile de pe bilet nici banerele, ci bataile intre suporteri si suporteri si jandarmi.la origine s-au aflat, de cele mai multe ori indivizi cu probleme.
    Intrebare? cum va elimina aceasta lege violenta pe stadioane?

  7. #7
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    1. va elimina steagurile de pe stadioane, de orice tip, sub pretextul „corpurilor contondente” (art. 18 alin 1)

    asta-i nebun.......
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  8. #8
    MVP !
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    9,787
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by DiabLo View Post
    bai, Lover, pai voi nici n-aveti scaune la Zalau acolo, iti dai seama cate amenzi iei cand te duci la meciuri ?
    si ce? am zis io ca avem? putin imi pasa cum arata stadionul
    ce amenzi...ca aici poti sa intri gratis daca vrei... oricum s`a desfiintat echipa

  9. #9
    sport legend Radu's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    7,619
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by DiabLo View Post
    Probabil ca stiti de Legea lui Mitica Dragomir pentru combaterea violentei pe stadioane, cu siguranta majoritatea sunteti de acord cu ea, la fel si eu, cu combaterea violentei, numai ca iata cateva aspecte interesante din Lege:

    Legea lui Mitica:

    1. va elimina steagurile de pe stadioane, de orice tip, sub pretextul „corpurilor contondente” (art. 18 alin 1)

    2. va introduce amenzi de până la 200 de lei (2 milioane de lei vechi) pentru ocuparea unui alt loc decât cel de pe bilet (art 26 alin 1 lit a)

    3. va interzice orice proteste la adresa oficialilor din fotbalul românesc (conducerile cluburilor, dar și ale Ligii sau Federației), sub sancțiunea amenzii de până la 1500 de lei (15 milioane de lei vechi, dacă doriți să-l contestați pe Dragomir sau pe Mircea Sandu)

    4. va scoate torțele în afara legii, deși în multe țări din vest acestea sunt permise, iar în România nu au existat niciodată incidente cu privire la folosirea torțelor de către suporteri

    5. simpla deținere a unei torțe va fi sancționată cu închisoare de la 6 luni la 3 ani de zile (art. 32 alin 4), în timp ce

    6. folosirea unei torțe se va pedepsi cu închisoare de la 1 la 4 ani (art. 32 alin 5)

    Pareri, opinii, comentarii, etc.
    hai sa luam lucrurile de la inceput...
    1.ce rau fac yo dak desenez pe o panza si o aduc la stadion...ce rau fac dak pun un banner pe gard...
    2.nu se poate respecta niciodata intr'o peluza nr de pe bilet...
    4.in legatura cu tortele...in romania nu au fost incidente cu torte...eu garantez pt orice galerie din tara ca dak se va da drumu la torte ele se vor stinge in peluza si nu se vor arunca in teren...sunt deacord sa se lase cu torte si fumigene...fara petarde!
    sunt sanse mari ca sa existe modificari in aceasta lege!
    [B][SIZE="6"]Mi-e dor de Steaua...[/SIZE][/B]

  10. #10
    MVP !
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    9,787
    Reputatie
    1
    cu tortele nu`s de acord... sau fumigene... le aprinzi, si nu mai vezi meciu` , sau cel putin aia din spatele tau :ras-plans:

  11. #11
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Polar Bear View Post
    1.ce rau fac yo dak desenez pe o panza si o aduc la stadion..
    pai ii frica sa nu arunci cu batul de la steag in jandarm cum au facut cimisorenii la Arad.....

    http://www.youtube.com/watch?v=lNp-b...elated&search=
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  12. #12
    sport legend Radu's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    7,619
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by White Shadow View Post
    pai ii frica sa nu arunci cu batul de la steag in jandarm cum au facut cimisorenii la Arad

    http://www.youtube.com/watch?v=lNp-b...elated&search=
    prietene...vrei sa spui ca se compara un bat aplicat pe spate unui jandarm cu un ****n???te rog fi serios...eu am mai spus sunt 100% k dak se va revizui aceasta lege se va respecta 100%...tin sa spun ca nu sunt adeptul violentei pe stadioane!
    [B][SIZE="6"]Mi-e dor de Steaua...[/SIZE][/B]

  13. #13
    sport legend Radu's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    7,619
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lover View Post
    cu tortele nu`s de acord... sau fumigene... le aprinzi, si nu mai vezi meciu` , sau cel putin aia din spatele tau :ras-plans:
    prietene...peluzele nu sunt facute pt cetateni si samantari...locul vostru este la tribuna 0,1,2!
    [B][SIZE="6"]Mi-e dor de Steaua...[/SIZE][/B]

  14. #14
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Polar Bear View Post
    prietene...vrei sa spui ca se compara un bat aplicat pe spate unui jandarm cu un ****n???te rog fi serios...eu am mai spus sunt 100% k dak se va revizui aceasta lege se va respecta 100%...tin sa spun ca nu sunt adeptul violentei pe stadioane!
    prietene , nici eu nu sunt de acord cu acel punct..doar ti-am spus de ce vrea Dragomir sa faca acest lucru si ti-am prezentat si un caz....
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  15. #15
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by DiabLo View Post
    4. va scoate torțele în afara legii, deși în multe țări din vest acestea sunt permise, iar în România nu au existat niciodată incidente cu privire la folosirea torțelor de către suporteri

    .
    In Franta nu sunt permise dar tolerate ... nici eu nu inteleg ce se vrea dar cert este ca nu-mi amintesc vreun accident pe PdP din cauza asta ...
    Ce imi aduc aminte este ca unul a aruncat un scaun peste altul mai jos si a murit omul

    De ce Mitica nu a interzis scaunele pe stadioane ?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  16. #16
    Scuba Diver eSteven's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Puerto Galera. PH
    Posts
    369
    Reputatie
    1
    Aia cu locul e bestiala...... Pai mai trebuie si niste stewarzi nu?

  17. #17
    sport legend Radu's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    7,619
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by White Shadow View Post
    prietene , nu sunt nici eu de acord cu acel punct..dar ti-am spus la ce s-a gandit Dragomir cand a vorbit despre acest lucru......
    uite ce as propune eu...pe fiecare stadion din tara sa nu mai existe jandarmi...sa fie prezenti la meci o firma de paza cum este la noi pe ghencea BGS...garantez k nu or sa mai existe incidente pe niciun stadion din tara!
    [B][SIZE="6"]Mi-e dor de Steaua...[/SIZE][/B]

  18. #18
    Team OLS Adi Da Samraj's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    3,729
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lover View Post
    cu tortele nu`s de acord... sau fumigene... le aprinzi, si nu mai vezi meciu` , sau cel putin aia din spatele tau :ras-plans:
    Taci !
    Rezonez la vibratiile ezoterice ale gintei patriarhale exhaustive... habitand in dihotomia elucubranta a viziunilor dialecticii metafizicului imbecilizant...

    Stand pe marginea imaginara a sferei elipsoidale generata de vibratiile epileptice ale atomului universului, ma intreb: Ce am de haleala ?

    ex-Toraxa

  19. #19
    MVP !
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    9,787
    Reputatie
    1
    da`l in mm pe dragomir...in loc sa se ocupe de adevaratele probleme ale Ligii I , interzice steagurile pe stadioane mare bou...

    Quote Originally Posted by toraxa View Post
    Taci !
    sa nu te`aud.

  20. #20
    sport legend Radu's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    7,619
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lover View Post
    da`l in mm pe dragomir...in loc sa se ocupe de adevaratele probleme ale Ligii I , interzice steagurile pe stadioane mare bou...
    eu fac pariu pe ce vrei...k legea asta va fi modificata ai sa vezi...am niste informatii ca presedintii de club o sa se implice in problema cu aceasta lege!
    [B][SIZE="6"]Mi-e dor de Steaua...[/SIZE][/B]

  21. #21
    MVP !
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    9,787
    Reputatie
    1
    ar putea sa faca toti suporterii un protest, si sa nu vina la meciuri pana nu se modifica legea

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •