Page 12 of 13 FirstFirst ... 210111213 LastLast
Results 232 to 252 of 253

Thread: Legea lui Mitica - Plina de ABSURDITATI!

  1. #232
    nvr trst nbody Zax's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,346
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tattae View Post
    nu fac legatura intre pozele postate de tine si legea mitica ..
    poti sa`mi explici, te rog?!
    uita-te la stirea de deasupra pozelor puse de mine si-ai sa vezi si legatura

  2. #233
    Fanatics Parazitu'1919's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Cluj-Napoca (fara grUia)
    Posts
    2,285
    Reputatie
    1
    faine japoneze .....

    si noi am avut mesaj KOSOVO IS SERBIA....
    sper ca n'o sa avem de suferit

    MITICA LA PUSCARIE
    [B]90 de ANI [/B]

  3. #234
    sport legend chinna tm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    REPUBLICA BANAT!
    Posts
    8,955
    Reputatie
    1
    total absurda legea aceasta.....la stadion nu mai ai voie sa te manifesti, sa faci spectacol?...pai dragormir vrea sa mearga lumea ca la teatru?....mai un pic se da o lege prin care nici nu ai voie sa faci partz pe stadion.....sa ne lase.....sa vedem cine o va respecta.....sunt tare curios ce galerie se va da pe brazda....am impresia ca nici una.....

  4. #235
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,999
    Reputatie
    1

    EXCLUSIV: Steaua vrea sa schimbe "Legea Dragomir"

    "Drept rasplata pentru comportamentul avut la meciul cu CFR Cluj, oficialii Stelei vor inainta o propunere pentru modificarea unor articole din Legea impotriva violentei pe stadioane, numita si "Legea Dragomir", sustin surse din anturajul vicecampioanei Romaniei."

    onlinesport

    http://www.onlinesport.ro/stiri/fotb...a-dragomir.htm
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  5. #236
    sport legend Radu's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    7,619
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    "Drept rasplata pentru comportamentul avut la meciul cu CFR Cluj, oficialii Stelei vor inainta o propunere pentru modificarea unor articole din Legea impotriva violentei pe stadioane, numita si "Legea Dragomir", sustin surse din anturajul vicecampioanei Romaniei."

    onlinesport

    http://www.onlinesport.ro/stiri/fotb...a-dragomir.htm
    ce idioti...handicapatii dracu...ce petitie...cand ei nu ne-au dat voie sa pune bannerele pe gard si sa intram cu steaguri...**** argaseala...
    Last edited by YoYoyOi; 6th March 2008 at 06:54.
    [B][SIZE="6"]Mi-e dor de Steaua...[/SIZE][/B]

  6. #237
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    intr adevar plina de absurditati!

    http://www.lupamea.ro/articole.php?n...brica=6&id=496

  7. #238
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    Da, infractori deosebit de periculosi.

  8. #239
    !!35!! delboca's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    221
    Reputatie
    1
    asta demonstreaza inca o data cat de "bine" i facuta legea asta a lui mitica mai bine s-ar duce el la puscarie acolo ii e locul
    "In viata nu vor disparea niciodata apa, aerul si fraierul"-Cineva care are cap si il foloseste
    ---===[COLOR="Purple"]CFR Cluj[/COLOR]===---

  9. #240
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    Fă-te frate cu clubul ca să treci peste legea lui Mitică


    Gardurile stadionului „Dan Păltinișanu“ sunt mai rezistente decât ale celorlalte arene din țară. Rezistente la Legea lui Mitică, nu că ar fi ele din fier forjat triplu sudat. La derbiul Banatului, atmosfera a fost de vis și asta pentru că s-a permis.

    Suporterii lui Poli Timișoara au stat pe garduri la meciul cu rivala tradițională UTA. Nu s-au cățărat, nu le-au escaladat, ci probabil s-au parașutat ca să ajungă în pozițiile respective, că altfel încălcau legea lui Dragomir. Că dacă se cățărau, erau buni de plată și de alte sancțiuni colaterale: „Amendă de la 250 lei la 750 lei sau prestarea a 100-150 ore de activități în folosul comunității, precum și cu sancțiunea contravențională complementară de interzicere a accesului la competițiile și jocurile sportive de genul celor la care aceștia au săvârșit fapta pe o perioadă de 6 luni“ (am atins subiectul și săptămâna trecută).
    Timișorenii nu au fost amendați și interziși pentru atmosfera superbă creată, deși meritau, potrivit noii legi în vigoare, dar suporterul Științei Andrei Preda, zis Gogoașă, a fost amendat cu 400 lei și interzis șase luni de la meciurile Universității „deoarece a escaladat gardul ce delimitează suprafața de joc de peluză“, stă scris în buletinul informativ al Jandarmeriei Mobile Craiova. Bănățenii, că doar nu s-au parașutat, și olteanul au făcut exact același lucru. Întrebarea pică logic: de ce unul e sancționat, iar ceilalți nu?


    Iancu e prieten cu suporterii
    Răspunsul e îngropat, nu foarte adânc, în relația dintre suporteri și club. Poli AEK Timișoara e unul dintre puținele, dacă nu singurul club din România, care nu a avut un conflict major cu propriii fani. Chiar și când a plecat simbolul confecționat Torje, ultrașii și-au manifestat pe moment dezacordul, apoi au îngropat rapid securea incipientului război. Ține, probabil, de mentalitate.
    Și pentru că dau „bastos“ cu finanțatorul Iancu pe la colțuri de stradă sau în văzul lumii, celor ce formează galeria lui Poli le este permis să stea pe garduri, să mai afișeze o cruce celtică sau un portret cu Zelea Codreanu, simbolul extremei dreapta, să arunce câte o ironie la adresa adversarilor de la UTA gen: „Mă uit spre nord și nu-mi revin/ Câte dungi roșii aveți... în buletin“ sau „Sunteți la Timișoara? Iar ați pierdut? Cântați cu noi: Sunt necăjit... Bing Bang, Iar am pierdut... Bing Bang“, și chiar un atac, evident subtil, spre Dragomir: „Părerea ta despre noi e mediatizată/ Părerea noastră despre tine e cenzurată“.

    La noi au fost amenzi și capete sparte
    Să vedem cum stau lucrurile la celelalte cluburi. Suporterii Științei, cei ai lui Dinamo, Steaua și Rapid sunt într-un protest aproape perpetuu vizavi de conducerea cluburilor. Rezultă: zero susținere din partea acestora, adică zero libertăți.
    Dacă la derbiul Banatului a fost totul permis fanilor, Universitatea – Rapid s-a terminat cu capete sparte, amenzi totalizând 1.700 lei, goana prin parc a jandarmilor cu câini după suporteri.
    Fără a contesta intervenția forțelor de ordine, având în vedere că au existat incidente între cele două galerii, încercăm să privim altfel lucrurile. Nu era poate mai bine ca suporterii să se manifeste firesc pe stadion, ca la Poli-UTA, și poate refularea lor cauzată de interdicțiile cu ghiotura nu se mai manifesta la final prin încercarea de a se război cu galeria adversă? Naiba știe, poate e în firea olteanului să ia amenzi și ****ne pentru o echipă care de ani buni se zbate în mediocritate, în vreme ce bănățeanul savurează și participă în același timp la spectacolul unui joc de fotbal. Clar, a doua variantă e mai convenabilă. Dar care e prețul manifestării libere pe stadion? E simplu de dedus: condiționarea de relația bună cu clubul. Altfel, libertatea de exprimare e doar aparentă. Cum ai deschis ciocul, cum se taie rația de libertate.

    Cosmin Cojocareanu

  10. #241
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Tip of the Mount Cook
    Posts
    3,544
    Reputatie
    0

    Cool

    Lordule, m-ai bagat in ceata = fog in engleza... Din ce spui tu rezulta ca avem de ales intre 2 rele:
    a) nu facem compromisuri la libertatea de exprimare da ne punem rau cu stapinirea = rau de tot, cu ****ne pe coaste si alte alea....
    b) mai taiem noi, ,mai lasa si ei si sintem ca fratii = si mai rau, un jumatate de adevar e o minciuna intreaga. Decit sa mint mai bine sufar....

    Deci, cine e de vina? Legea lu' Mitica Piticot? sau noi ca o acceptam....?

    PS: la steaua nu cred ca nu e relatie buna, macar cu "o parte" a galeriei... parca e unul pe forum ce are in semnatura mesajul "... vesnic finantati, adevarati ultrasi" sau cam asa ceva; o fi vrun fan d'ala de tip tonomat, cu fise?

  11. #242
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    felicitari pentru postarea 600!
    a propos de ceata: pe cand 666?

  12. #243
    incepator berzecus2003's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    36
    Reputatie
    1

    lege aiurea

    sa inteleg ,ca daca un grup de 100 suporteri merg cu echipa meci de meci si vor arunca cu pietre pe teren ,vor aduce meci de meci cate 3 puncte(meci in deplasare).cu costuri relativ reduse ,amenzi intre 1000-3000 si interzicerea pe stadion timp de un an????ciudat ,rau....

  13. #244
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,053
    Reputatie
    1
    Mai sunt cateva lucruri pe care le risti: dosar penal si interzicerea accesului la orice manifestare sportiva.

  14. #245
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    trebuie sa ai si tinta..sa`l nimeresti fix pe arbitru
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  15. #246
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Cred ca mutarea pe acest thread a topicului " lege tampita ( parca asa ii zicea ) e o prostie, omul nu se referea la legea Dragomir ci la regulamentele FRF

  16. #247
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    se putea....inca ceva absurd vrea acum nasu sa faca

    "VOI FACE UN COMITET DE URGENTA PENTRU A INTERZICE GALERIILOR SA PARTICIPE LA MECI CIND ECHIPA LOR JOACA IN DEPLASARE"

    http://www.fanatik.ro/liga_i_sectiun...are__si__.html
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  17. #248
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1

  18. #249
    it's a boy! moty's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,843
    Reputatie
    1
    si ai citit toata polologhia asta?

  19. #250
    sport legend bada_otelul's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Galati
    Posts
    4,723
    Reputatie
    1
    Wai,eu am fost la meci si n-am primit fituica din aia.Asta inseamna ca pentru mine nu sunt valabile prostiile alea.Wai ce tare is
    [B]Mandru locuitor al Orasului de la Dunare, Galatz[/B]

  20. #251
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by moty View Post
    si ai citit toata polologhia asta?
    Ei le-am citit... ce is nebun sa citesc cat pot astia in albastru sa abereze ? Am gasit-o in buzunar si am zis sa o scanez poate e cineva interesat

    @Bada abia le adusesera cand am intrat eu de la duba erau proaspete...

  21. #252
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    Suporter amendat

    Meciul dintre Pandurii și Poli Iași a fost unul special în afara terenului. Astfel, jandarmii au identificat doi suporteri ai echipei Poli Iași, care aveau aplicată sancțiunea de interzicere a accesului la jocurile și competițiile sportive organizate de LPF și FRF în Liga I de fotbal, pe o perioada de 1 an de zile. În aceste condiții, după verificarea actelor de identitate celor doi fani le-a fost interzis accesul în arena sportivă, pe timpul desfășurării meciului de fotbal. Tot la acest meci a fost sancționat contravențional P. Adrian, de 31 ani, cu domiciliul în localitatea Bumbești-Jiu, cu amendă în valoare 300 lei pentru că a încercat să pătrundă pe stadion, deși se afla în stare vădită de ebrietate. Suporterului i-a fost aplicată și sancțiunea de interzicere a accesului pe stadioane pe o perioada de 6 luni, se arată într-un comunicat al Jandarmeriei Gorj.


    cred ca e premiera
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •