Page 5 of 13 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 85 to 105 of 253

Thread: Legea lui Mitica - Plina de ABSURDITATI!

  1. #85
    sport legend Blitz.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Constanta
    Posts
    347
    Reputatie
    1
    ai dreptate in legatura cu semintele ... ar trebui sa facem ca in state..cu hot-dog si bere la pahar de plastic
    [B][SIZE="2"][COLOR="RoyalBlue"]only FARUL...[/COLOR][/SIZE][/B]

  2. #86
    sport legend hamsterutz's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,133
    Reputatie
    1
    da da da anti seminte ... de ce nu baga o lege anti seminte?sunetul provocat de "spargerea" lor reprezinta o poluare fonica.
    [COLOR=Lime]PAREREA [/COLOR] [COLOR=Red]MEA[/COLOR]

  3. #87
    sport legend Radu's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    7,619
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Blitz. View Post
    ai dreptate in legatura cu semintele ... ar trebui sa facem ca in state..cu hot-dog si bere la pahar de plastic
    dupa parerea mea cred k suferi de foame...cumva cand erai mic nu aveai ce manca???k vad ca in toate posturile tale se vb doar despre mancare...daca vrei vin-o in buc si iti dau yo o masa la un restaurant!
    [B][SIZE="6"]Mi-e dor de Steaua...[/SIZE][/B]

  4. #88
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    2,943
    Reputatie
    0
    Hihihi...ce marfa ar fi niste japoneze cu pungi de seminte,si o dunga rosie pe ele...anti-seminte...

  5. #89
    sport legend Radu's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    7,619
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nico21 View Post
    Hihihi...ce marfa ar fi niste japoneze cu pungi de seminte,si o dunga rosie pe ele...anti-seminte...
    au avut in sezonul trecut baietii de la triada un steag pe care era desenata o punga de seminte si avea atasata o dunga rosie...dak gasesc poza o sa o postez!
    [B][SIZE="6"]Mi-e dor de Steaua...[/SIZE][/B]

  6. #90
    sport legend Blitz.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Constanta
    Posts
    347
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Polar Bear View Post
    dupa parerea mea cred k suferi de foame...cumva cand erai mic nu aveai ce manca???k vad ca in toate posturile tale se vb doar despre mancare...daca vrei vin-o in buc si iti dau yo o masa la un restaurant!
    in care toate posturile baiatule ? a fost o simpla ironie la faptul ca atat le mai trebuie celor de la lpf/frf sa mai interzica si mancatul semintelor pe stadioane !

    sau tu ai chef de scandal ? care ti-e problema ?
    [B][SIZE="2"][COLOR="RoyalBlue"]only FARUL...[/COLOR][/SIZE][/B]

  7. #91
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    Recent s-a discutat la Bucuresti proiectul de lege pt. suporteri, au fost reprezentanti ai MI, si a unor grupari de suporteri din tara, este posibil ca proiectul sa fie putin modificat, evident in favoarea celor care doresc sa isi sutina echipa in mod civilizat, se mai reduc din prevederile prea severe sau aberante. Cateva idei:


    - se face o distinctie clara intre contraventiile ce trebuie sanctionate dar nu cu masura interdictiei si contraventiile ce sunt comise prin violenta fizica sau care stau la baza celor mai multor probleme (consumul de alcool)

    - dispare masura interdictiei pentru injuraturi la adresa oricui inclusiv la adresa jandarmilor), cauza celor mai multe procese verbale ce stau la baza interdictiilor date pana acum. Insa pt. amenintari la adresa fortelor de ordine se poate aplica si masura interdictiei pe stadion

    - s-a eliminat puscaria la 2 procese verbale ce se aplica pt. unele din contraventii.

    - s-a diminuat pedeapsa pt nerespectarea interdictiei ....1-3 luni puscarie sau amenda, dar se adauga 1-2 ani la interdictie

    - procesul verbal contestat suspenda aplicarea masurii complementare ( initial in proiect interdictia se aplica direct si nu putea fi scoasa decat de judecator, dar cel mai adesea el hotaraste asta doar dupa administrarea tuturor probelor.....adica pt o interdictie de 6 luni riscai sa stai 6 luni pe dinafara chiar daca in final se demonstreaza ca nu ai fost vinovat de fapta)

    - la cazurile penale se enumera clar care dintre acestea sunt pasibile de interdictie, insulta si calomnia nu mai sunt prevazute. Ajuta la scandari si mesaje cu atitudini critice.

    - la folosirea tortelor nu s-a mai majorat pedeapsa ci s-a facut referire la legea ce reglementeaza deja .....pedeapsa fiind oricum mai mica decat cei 4 ani ce erau prevazuti in proiect. Interdictia insa ramane.... de la 1 la 3 ani.

    - F. important - dimensiunile steagurilor, bannerelor, amplasarea lor, mesajele etc se reglementeaza de ANS (condusa momentan de Octavian Belu) nu ca pana acum de FRF....iar FRF e obligata ca sa-si modifice si completeze regulementele tinand cont de noua lege !!!!


    Sa speram ca aceste modificari chiar vor fi aplicate

  8. #92
    DINAMONIZAT DinamoBoy's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Dej
    Posts
    654
    Reputatie
    1
    ce-ar fi sa se faca o lege sa fie interzis insusi mitica?
    [FONT="Arial Black"][/FONT][COLOR="Red"][SIZE="3"]PESTE TOȚI ȘI TOATE-N LUME
    ESTE DOAR UN SINGUR NUME:[/SIZE]
    [B][SIZE="3"][SIZE="3"]DINAMO[/SIZE][/SIZE][/B][/COLOR]

    [COLOR="Black"][B][SIZE="3"]Pe Casa Poporului,Canta Cucuveaua
    DINAMO Si Cu "U"CLUJ dau **** Lu` steaua[/SIZE][/B][/COLOR]

  9. #93
    sport legend NORGEMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    4,719
    Reputatie
    1
    Deci pentru folosirea tortelor nu mai faci inchisoare, dar tot ai interdictie sa intri pe stadion?
    [SIZE="4"][I][FONT="Tahoma"]Onoarea patriei . . .[/FONT][/I][/SIZE]

  10. #94
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    ba , e posibil sa faci, dar nu 4 ani

    la noi duminica s-au folosit torte si 3 baieti au dosar penal si amenzi de 1500 de lei, momentan nu pot sa le bage interdictie. ideea e ca acum astea se incadreaza la o lege (60 sau 61 din 1991 parca) privitoare la artificii in general - ca nu le poti folosi cand vrei si unde vrei - stii cum e si de sarbatori ca te lasa doar 1 zi de revelion si cu contract la o firma specializata

  11. #95
    DINAMONIZAT DinamoBoy's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Dej
    Posts
    654
    Reputatie
    1
    Vei Iinterzice Fotbalu` Nenorocitule?mu"r"e Mitica!!!
    [FONT="Arial Black"][/FONT][COLOR="Red"][SIZE="3"]PESTE TOȚI ȘI TOATE-N LUME
    ESTE DOAR UN SINGUR NUME:[/SIZE]
    [B][SIZE="3"][SIZE="3"]DINAMO[/SIZE][/SIZE][/B][/COLOR]

    [COLOR="Black"][B][SIZE="3"]Pe Casa Poporului,Canta Cucuveaua
    DINAMO Si Cu "U"CLUJ dau **** Lu` steaua[/SIZE][/B][/COLOR]

  12. #96
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    Se pare ca modificarile cerute de suporteri nu vor fi adaugate in lege

    O prima urmare - un lider al galeriei Universitatii Cluj are de azi interzis pe stadion - un asa zis RJ

  13. #97
    sport legend NORGEMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    4,719
    Reputatie
    1
    Nu cred ca numai RJ. Sunt si altii in situatia lui. Pacat ca fotbalul nu mai este sportul de altadata acum doar o afacere pentru cei bogati _|_


    Mitica sa mori in chinuri
    [SIZE="4"][I][FONT="Tahoma"]Onoarea patriei . . .[/FONT][/I][/SIZE]

  14. #98
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1
    Macar de s-ar aplica cum trebuie, sa mai scapam de ceva golanasi de pe stadioane.
    In lumea asta TOTUL este RELATIV !

  15. #99
    sport legend NORGEMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    4,719
    Reputatie
    1
    Lege facuta de un om care are probleme cu ea. Deschideti ochii si vedeti cine sunt adevaratii "golanasi" ai Romaniei.
    [SIZE="4"][I][FONT="Tahoma"]Onoarea patriei . . .[/FONT][/I][/SIZE]

  16. #100
    sport legend Radu's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    7,619
    Reputatie
    1
    ce pot sa spun...sa il vad mort pe dragomir sub pomul de craciun...asta imi doresc...
    [B][SIZE="6"]Mi-e dor de Steaua...[/SIZE][/B]

  17. #101
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Polar Bear View Post
    ce pot sa spun...sa il vad mort pe dragomir sub pomul de craciun...asta imi doresc...
    sub pomul de la Unirii...nu e exclus

  18. #102
    sport legend Radu's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    7,619
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Celso View Post
    sub pomul de la Unirii...nu e exclus
    sa stii k nu m-as supara...numai sa moara...
    [B][SIZE="6"]Mi-e dor de Steaua...[/SIZE][/B]

  19. #103
    sport legend
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    3,653
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by NORGEMAN View Post
    Lege facuta de un om care are probleme cu ea. Deschideti ochii si vedeti cine sunt adevaratii "golanasi" ai Romaniei.
    pai jumatate din cei care voteaza au probleme la dosar. Mie mi s epare doar o tentativa de imagine a lui Mitica. Tot ce se intampla rau pe un teren de fotbal exista deja in codul penal, nu mai trebuia repetat. Dar cum legea trebuie votata si de senat si promulgata de nea Traian, probabil va fi uitata printr-un sertar. Oricum, n-am inteles treaba cu munca in folosul comunitatii. Ati vazut voi pe cineva care presteaza asa ceva ?

  20. #104
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Romeo View Post
    pai jumatate din cei care voteaza au probleme la dosar. Mie mi s epare doar o tentativa de imagine a lui Mitica. Tot ce se intampla rau pe un teren de fotbal exista deja in codul penal, nu mai trebuia repetat. Dar cum legea trebuie votata si de senat si promulgata de nea Traian, probabil va fi uitata printr-un sertar. Oricum, n-am inteles treaba cu munca in folosul comunitatii. Ati vazut voi pe cineva care presteaza asa ceva ?
    De la inceput era evident ca e o lege inutila. Care nu rezolva prea multe.

    Manifestarile devinate ale suporterilor figureaza deja in codul penal. Alea mai usoare sunt interzise de regulamentele din fotbal.
    Pana acum problema era aplicarea legilor deja existente. Iar legea lui mitica, buna sau rea cum e, se va lovi de aceiasi problema - aplicarea.

  21. #105
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by danpuric78 View Post
    De la inceput era evident ca e o lege inutila. Care nu rezolva prea multe.

    Manifestarile devinate ale suporterilor figureaza deja in codul penal. Alea mai usoare sunt interzise de regulamentele din fotbal.
    Pana acum problema era aplicarea legilor deja existente. Iar legea lui mitica, buna sau rea cum e, se va lovi de aceiasi problema - aplicarea.
    aplicarea se va face selectiv si intuitiv !

    ps. dictatura este aproape...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •