Page 2 of 13 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 253

Thread: Legea lui Mitica - Plina de ABSURDITATI!

  1. #22
    sport legend Radu's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    7,619
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lover View Post
    ar putea sa faca toti suporterii un protest, si sa nu vina la meciuri pana nu se modifica legea
    au facut si suporterii un demers...aveti si voi putina rabdare si o sa vedeti!
    [B][SIZE="6"]Mi-e dor de Steaua...[/SIZE][/B]

  2. #23
    Registered User
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    2,868
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    In Franta nu sunt permise dar tolerate ... nici eu nu inteleg ce se vrea dar cert este ca nu-mi amintesc vreun accident pe PdP din cauza asta ...
    ..eu cred ca se vrea alungarea suporterilor de pe stadioane (stadioane care si asa au inceput sa fie cam goale din cauza prea multor meciuri televizate) . Un suporter , chiar si de tribuna a 2-a sau 1, vine la meci nu numai pt spectacolul de pe teren , ci si pt cel de pe stadion.. Va inchipuiti cum vor arata peluzele la noi dupa aceasta lege, fara steaguri si cu oameni imprastiati peste tot in peluza si cu multe scaune goale intre acestia (ca de tre` sa-si respecte locu` pe scaun), in loc ca ei sa stea uniti unu` langa altu si sa cante mereu .
    EU zic ca legea asta nu va fi aprobata

  3. #24
    sport legend Radu's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    7,619
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TYPI-STIINTA View Post
    EU zic ca legea asta nu va fi aprobata
    eu zik k va fi aprobata...dar cu unele modificari!
    [B][SIZE="6"]Mi-e dor de Steaua...[/SIZE][/B]

  4. #25
    sport legend andrei1921tm's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    2,014
    Reputatie
    1
    CAnd a aparut protestul CVUCS pe prosport au aparut unii care habar n-aveau, sa condamne gestul galeriei, ca acolo sunt cei mai multi huligani si de aceea doresc ei eliminarea legii.Erau multi clujeni si aradeni, chiar m-am speriat sa vad cat de rau e sa nu intelegi despre ce e vorba...
    Mitica chiar vrea sa goleasca stadioanele?Fotbalul e spectacol, si cel din tribune are un rol bine definit.E chiar aiurea sa vezi pana si la tv un meci cu tribunele goale.Nu cel mai frumos e ca la inceputul meciului sa vedem cele 2 coregrafii, tortele la gol, iar apoi sa spunem ca publicul a fost superb?
    Ma mir ca Mitica nu a inteles nimic din ce a condus pana acum.
    Daca vroia sa faca ordine putea sa ia exemplu din legile din tarile unde spectacolul din tribuna se imbina perfect cu cel de pe teren.
    Din ce avem al nostru o brazda nu dam
    Din glia cu mortii cei scumpi din morminte
    Cu pieptul cu dintii noi stim s`aparam
    Hotarele noastre hotarele sfinte

  5. #26
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,937
    Reputatie
    1
    Aia cu interzicerea steagurilor "de orice tip" e aberanta. Cea de la punctul 3 e de-a dreptul comunista, aia cu tortele s-ar putea totusi aplica, deja in cupele europene nu mai ai voie dar nu pedepse cu inchisoarea, asta e culmea.

    Nu se aminteste de ideea de a interzice si fumatul pe stadioane , pe motiv ca "asa era la Roma". Semintele pe cand ?

  6. #27
    1964 STEELMAN's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    P II
    Posts
    1,504
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lover View Post
    ar putea sa faca toti suporterii un protest, si sa nu vina la meciuri pana nu se modifica legea
    8 septembrie

  7. #28
    sport legend Radu's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    7,619
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by STEELMAN View Post
    8 septembrie
    protestul asta o sa fie apa de ploaie...poate ca mai ti minte intrunirea accea a galeriilor din vara cand s-a hotarat sa nu mai producem incidente...s-a respectat cumva???nu cred...
    [B][SIZE="6"]Mi-e dor de Steaua...[/SIZE][/B]

  8. #29
    sport legend NORGEMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    4,719
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by DiabLo View Post
    Probabil ca stiti de Legea lui Mitica Dragomir pentru combaterea violentei pe stadioane, cu siguranta majoritatea sunteti de acord cu ea, la fel si eu, cu combaterea violentei, numai ca iata cateva aspecte interesante din Lege:

    Legea lui Mitica:

    1. va elimina steagurile de pe stadioane, de orice tip, sub pretextul „corpurilor contondente” (art. 18 alin 1)

    2. va introduce amenzi de până la 200 de lei (2 milioane de lei vechi) pentru ocuparea unui alt loc decât cel de pe bilet (art 26 alin 1 lit a)

    3. va interzice orice proteste la adresa oficialilor din fotbalul românesc (conducerile cluburilor, dar și ale Ligii sau Federației), sub sancțiunea amenzii de până la 1500 de lei (15 milioane de lei vechi, dacă doriți să-l contestați pe Dragomir sau pe Mircea Sandu)

    4. va scoate torțele în afara legii, deși în multe țări din vest acestea sunt permise, iar în România nu au existat niciodată incidente cu privire la folosirea torțelor de către suporteri

    5. simpla deținere a unei torțe va fi sancționată cu închisoare de la 6 luni la 3 ani de zile (art. 32 alin 4), în timp ce

    6. folosirea unei torțe se va pedepsi cu închisoare de la 1 la 4 ani (art. 32 alin 5)

    Pareri, opinii, comentarii, etc.
    1. se incearca eliminarea brigazilor ultras!

    2.o absurditate totala! ce o sa faca? o sa verifice pe toti daca stau pe locul care trebuie? LOL

    3.Se aplica teoria multi-cunoscuta "comentezi-o incasezi". Cum sa spui un adevar pe stadion si sa-i jenezi pe sefii fotbalului romanesc??? mai bine iti dau o amenda sati inchida gura!

    4.eliminarea fenomenului ultras!

    5.unii fura tara de milioane si miliarde de dolari/euro si stau cu ... la soarele de la ibiza! iar noi, care practic multi suntem ultimii eroi ai tari, care mai stim ce inseamna tricolorul romanesc si mai ales ce inseamna sa-ti aperi integritatea suntem arestati pentru vrajeli si fantezi de-ale lor!
    [SIZE="4"][I][FONT="Tahoma"]Onoarea patriei . . .[/FONT][/I][/SIZE]

  9. #30
    sport legend Radu's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    7,619
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by NORGEMAN View Post
    1. se incearca eliminarea brigazilor ultras!

    2.o absurditate totala! ce o sa faca? o sa verifice pe toti daca stau pe locul care trebuie? LOL

    3.Se aplica teoria multi-cunoscuta "comentezi-o incasezi". Cum sa spui un adevar pe stadion si sa-i jenezi pe sefii fotbalului romanesc??? mai bine iti dau o amenda sati inchida gura!

    4.eliminarea fenomenului ultras!

    5.unii fura tara de milioane si miliarde de dolari/euro si stau cu ... la soarele de la ibiza! iar noi, care practic multi suntem ultimii eroi ai tari, care mai stim ce inseamna tricolorul romanesc si mai ales ce inseamna sa-ti aperi integritatea suntem arestati pentru vrajeli si fantezi de-ale lor!
    prietene stai calm fenomenul ultras si brigazile nu or sa dispara niciodata...
    [B][SIZE="6"]Mi-e dor de Steaua...[/SIZE][/B]

  10. #31
    nvr trst nbody Zax's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,346
    Reputatie
    1
    "5.unii fura tara de milioane si miliarde de dolari/euro si stau cu ... la soarele de la ibiza! iar noi, care practic multi suntem ultimii eroi ai tari, care mai stim ce inseamna tricolorul romanesc si mai ales ce inseamna sa-ti aperi integritatea suntem arestati pentru vrajeli si fantezi de-ale lor!"


    tocmai asta se si urmareste, distrugerea si ultimei farame de demnitate din tara asta , astea cu huliganii sunt de fapt pretexte...nu m-as mira ca unele incidente sa fie create tot de ei tocmai pentru a fi acoperiti in cazul acestor masuri absurde.
    Last edited by Zax; 28th August 2007 at 01:01.

  11. #32
    sport legend Incubus's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,077
    Reputatie
    1
    Hai ca mor de ras la comentariile unora. In primul rand legea e in faza de PROIECT (varianta initiatorului), deci multe articole vor fi probabil modificate.
    Aici este proiectul: http://www.cdep.ro/proiecte/bp/2007/100/00/0/pl100.pdf

    1. Faza cu interzicerea steagurilor, "de orice tip, sub pretextul „corpurilor contondente” este o dezinformare a lui Diablo, pe care a scris-o si pe fcsteaua.ro (sau a copiat de acolo), si la care multi Au pus botul. E vorba de betele de la steag care sunt interzise, pt ca au fost folosite de multe ori in incaierari.

    2. Mi se pare normal sa se respecte locul de pe bilet. In tarile civilizate asa e. Dar NU e ok sa dai amenda 2 mil pt asta; pai ce faci daca pe scaunul tau gasesti un stol de ciori? Le gonesti de acolo sau iti iei amenda?

    3. Total aberant

    4,5,6. Pedepsele sunt exagerate dar tortele nu au ce cauta in stadion sau sala de sport. De la niste torte scapate intamplator intre scaune s-a produs incendiul din Ghencea cu care se lauda dinamovistii

  12. 28th August 2007, 01:17

  13. #33
    Team OLS Adi Da Samraj's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    3,729
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lover View Post
    sa nu te`aud.
    doar inteligentii inteleg mesajul meu anterior
    Rezonez la vibratiile ezoterice ale gintei patriarhale exhaustive... habitand in dihotomia elucubranta a viziunilor dialecticii metafizicului imbecilizant...

    Stand pe marginea imaginara a sferei elipsoidale generata de vibratiile epileptice ale atomului universului, ma intreb: Ce am de haleala ?

    ex-Toraxa

  14. #34
    MVP !
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    9,787
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by toraxa View Post
    doar inteligentii inteleg mesajul meu anterior
    atunci spune`i cuiva sa`ti explice...



    nu o sa fie regulamentul asa, o sa se modifice..cu siguranta

  15. #35
    sport legend paul30's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Spania, Alicante
    Posts
    1,313
    Reputatie
    1
    Astai cretin. Ce vrea sa vaca galeriile, ode la adresa lui Mitica, sa mearga la stadion ca pe vremea luŽimpuscatul, ca sa-l slaveasca pe el. Nu moae asta odata pentru ca alt mod de a lasa locul nu cred ca exista.
    prostiei

  16. #36
    sport legend Incubus's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,077
    Reputatie
    1
    foarte tare e articolul in care zice ca jandarmii vor insoti grupurile de suporteri care fac deplasari in strainatate Cred ca aia vor fi linsati inainte sa puna piciorul in avion

  17. #37
    Team OLS Adi Da Samraj's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    3,729
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lover View Post
    atunci spune`i cuiva sa`ti explice...
    :lmao:lmao:lmao:lmao:lmao
    Rezonez la vibratiile ezoterice ale gintei patriarhale exhaustive... habitand in dihotomia elucubranta a viziunilor dialecticii metafizicului imbecilizant...

    Stand pe marginea imaginara a sferei elipsoidale generata de vibratiile epileptice ale atomului universului, ma intreb: Ce am de haleala ?

    ex-Toraxa

  18. #38
    me BAK's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    TX
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    De ce Mitica nu a interzis scaunele pe stadioane ?
    sau mai bine, accesul pe stadion.........asa cu siguranta nu se intampla nimic, poate doar ganea va mai provoca cate o "violenta"....

    oricum, masuri trebuie luate impotriva violentei, insa nu cred ca legile propuse de mitica vor avea un efect......
    “I weigh 330,000 pounds…I’m the NBA’s best NFL player, and I’ve always been the sexiest 7-footer in the NBA – for 12 years running.”

  19. 28th August 2007, 05:57
    Reason
    ?#$@?#@?$%$?#5

  20. #39
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Incubus View Post
    De la niste torte scapate intamplator intre scaune s-a produs incendiul din Ghencea cu care se lauda dinamovistii

  21. #40
    ANTI-corpodean razwan_vs's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Vaslui
    Posts
    10,720
    Reputatie
    1
    mdea mitica rullz.....
    Ăsta nu e fotbal, ci mafie. [B]F**K YOU PLATINI [/B]

  22. #41
    1 9 6 4 SORINULTRA's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    MAZEPA
    Posts
    2,356
    Reputatie
    1
    mitica vrea sa instaureze niste legi COMUNISTE intr o tara asa zis democrata , pana nu vor disparea scursurile astea comuniste tara asta va merge in continuare ca racul
    anti s.d.r.

  23. #42
    sport legend crissis's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Iasi
    Posts
    3,646
    Reputatie
    1
    Asa om asa lege.
    No comment.
    [COLOR="Blue"][SIZE="2"][/SIZE][B] FORZA POLI IASI [/B][/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •