View Poll Results: unde credeti ca ar trebui sa se desfasoare Cupa ?

Voters
58. You may not vote on this poll
  • In Bucuresti

    21 36.21%
  • In provincie

    5 8.62%
  • Ar trebui sa se desfasoare dupa sistemul tur-retur

    18 31.03%
  • Ar trebui stabilita locatia inaintea finalei

    14 24.14%
Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 43 to 63 of 81

Thread: vot:unde ar trebui sa se desfasoare finala cupei si sub ce forma?

  1. #43
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1
    In Bucuresti.
    Sistem englezesc.
    In lumea asta TOTUL este RELATIV !

  2. #44
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    In Craiova
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  3. #45
    junior
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    bordel
    Posts
    99
    Reputatie
    1
    Eu cred ca tur-retur este cel mai corect, si daca nu la Baia-Mare sa mai vada si Bucurstenii Romania.
    Lumea nu e a celor modesti, ci a celor energici.

  4. #46
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    In Statele Unite, ca italienii, drumul gratuit pentru suporteri (numai dus) si intrarea la meci pe baza abonamentelor de la cluburile implicate. Diurna 50 USD pentru cei care pupa mana lui Mitica Dragomir.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  5. #47
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Utilizator, italienii au jucat la New York ca ei au acolo o comunitate de ordinul milioanelor. Acolo a fost alta mancare de peste. Si pe langa asta mai sunt si americani (ne-italieni) care sunt pasionati de ceea ce numesc ei "soccer" si care cred ca sunt mai familiarizati cu nume ca Juve si Milan decat cu Dacia Unirea Braila si Foresta Falticeni.

  6. #48
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Noi sa jucam atunci in zona Coastei de Vest, pe la LA, unde am auzit ca sunt multi romani.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  7. #49
    LupGalben N0_NaM3's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Rep. Ploiesti
    Posts
    1,579
    Reputatie
    1
    Corect Tur - Retur este cel mai bine ...
    [SIZE="4"]T'estimo, Barēa !!![/SIZE]

  8. #50
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    Ce tot o aburitzi aici? SINGURA SANSA DE A REVIGORA CUPA ROMANIEI este sa se dispute sistem tur-retur de la 16-zecimi si pana la finala , inclusiv. Asa vor avea sanse egale si echipele din afara bucurestiului. Nu se plang unii ca daca sint 16 echipe, au putzine meciuri?

  9. #51
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    se pling ca n-au meciuri , da , la ce terenuri avem , cred ca vom vedea multe orezarii .
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  10. #52
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Blue, welcome back!

  11. #53
    Forza Noi!!! Sabin's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Europe
    Posts
    350
    Reputatie
    1
    Tur-retur mi se pare o tampenie. Farmecul unei finale este faptul ca oricare din cele 2 echipe poate castiga trofeul intr-un singur meci, nu in 2. Locul normal de disputare al cupei, in conditziile din Romania, este stadionul din complexul Lia Manoliu.
    [COLOR=Red]FORZA DINAMO!![/COLOR]

  12. #54
    junior
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    67
    Reputatie
    1
    tur - retur, sau pe teren neutru...
    Lia Manoliu nu e teren neutru pentru Bucuresti
    De bucurie rar avuram parte...

  13. #55
    DJ MaPaX MaPaX's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    1,251
    Reputatie
    1
    Ar trebui sa se desfasoare dupa sistemul tur-retur
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  14. #56
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sabin
    Tur-retur mi se pare o tampenie. Farmecul unei finale este faptul ca oricare din cele 2 echipe poate castiga trofeul intr-un singur meci, nu in 2.
    DE ACORD! In 2 meciuri intra in discutzie shi alte chestii....catenaccio, tras de timp etc. Pe cand intr-un singur meci aratzi tot ce ai, nu ai voie sa te ascunzi!


    Quote Originally Posted by Sabin
    Locul normal de disputare al cupei, in conditziile din Romania, este stadionul din complexul Lia Manoliu.
    N-ash fi de acord intru totul. Ar fi un real avantaj pentru dezvoltarea fotbalului romanesc daca finalele s-ar desfashura alternativ in marile centre fotbalistice ale tzarii. Dar.......tre' sa mai fie shi terenuri......
    ex-alpopa

  15. #57
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    sistemul :
    de la saisprezecimi pina in semifinale ( inclusiv ) : Tur-retur
    Finala : Bucuresti , Lia Manoliu - un singur meci
    Asa putem vorbi si de traditie .
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  16. #58
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Shi eu subscriu la sistemul englezesc, cu un singur meci

    Insa ash opta pentru un loc de disputare neutru la distantza egala de ambele finaliste.

    O finala Dinamo-Poli ( :p ) disputata in Bucuresti ar avantaja-o pe prima pentru ca "cainii" (cacofonie intentzionata) ar fi mai numeroshi in tribune.
    Asta pentru ca un drum Timisoara-Bucuresti, valoreaza la ora actuala cam cat o cincime din salariul mediu pe economie. Dus-intors plus alte cheltuieli obligatorii = juma din salariu!!! Daca mai te shi cazezi o noapte...

    Cand se va ajunge in Romania ca o astfel de deplasare sa valoreze 10% din salariu atunci voi fi de acord cu disputarea finalei pe Lia Manoliu.
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  17. #59
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1

    Cool

    Quote Originally Posted by viole(n)t
    Shi O finala Dinamo-Poli ( :p ) disputata in Bucuresti ar avantaja-o pe prima pentru ca "cainii" (cacofonie intentzionata) ar fi mai numeroshi in tribune.
    Asta pentru ca un drum Timisoara-Bucuresti, valoreaza la ora actuala cam cat o cincime din salariul mediu pe economie. Dus-intors plus alte cheltuieli obligatorii = juma din salariu!!! Daca mai te shi cazezi o noapte..
    Pentru suporterii Craiovei nu cred ca este o problema desfasurarea Cupei Romaniei in capitala, deoarece Craiova are foarte multi suporteri in Bucuresti...de exemplu la finala Dinamo - Craiova, noi am fost mai multi decat dinamovistii ,creeand un spectacol de senzatie in tribune
    Bineinteles ca suporterii din Craiova au fost dezavantajati, dar echipa U Craiova nu a simtit lipsa caldurii suporterilor olteni
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  18. #60
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ion-1
    alpopa, care a fost spectacolul din ultima finala a Ligii campionilor? Un singur meci..cu doua echipe de calibru...
    prudenta exagerata poate fi mai degraba intr-un singur meci..iar a fi mai bun in doua meciuri pare mai convingator decat in unul singur..un punct de vedere.
    LOOOOOOOOOOL Vrei sa-tzi spun cine a jucat in ultima finala din Champions League?! INTER cu JUVENTUS! Shi am spus tot. QED.
    ex-alpopa

  19. #61
    Forza Noi!!! Sabin's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Europe
    Posts
    350
    Reputatie
    1
    alpopo, INTER zici tu? Vrei sa spui AC MILAN... Vezi ca n-ai spus tot? :p
    [COLOR=Red]FORZA DINAMO!![/COLOR]

  20. #62
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    LOL
    Aveam Milan prin cap. Oricum, cu INTER era shi mai rau!
    ex-alpopa

  21. #63
    junior
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Corabia-Olt
    Posts
    79
    Reputatie
    1
    Pai sigur,o dovada ar fi inregistrarea unei convorbiri intre conducatorii lui Dinamo si arbitri,in care acestia negociaza cat sa-i plateasca la caratul bagajelor si cam cat mai costa un genunchi de fotbalist,un ofsaid de 3-4 metri,etc.
    Ce rost mai au dovezile suplimentare,cand in ziar au fost publicate fotografii cu arbitrii carand bagajele la autocarul lui Dinamo?Sau tu nu citesti presa Ieppy?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •