Page 12 of 12 FirstFirst ... 2101112
Results 232 to 239 of 239

Thread: Transferuri Divizia A 2003/2004

  1. #232
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    normal. Insa daca revine nu cred ca ar mai merita sa joace la Dinamo. decizia de al vinde este una buna.

  2. #233
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    asa ar fi normal dar nu uita unde sunt impricinatii. aici e carnaval continuu si ce e "sigur" acum peste un ceas este istorie. ca merita sa faca tusa e clar dupa aerele de mare campion al bancii de rezerva. daca ar fi doar un caz unic ce bine ar fi.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  3. #234
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    A plecat la lupta ...
    Si n-a mai venit !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  4. #235
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Dinamo la transferat azi pe jucatorul Sportului Cristi Ciubotariu. Jucatorul a semnat un contract pe 5 ani cu echipa Dinamo si se va prezenta maine la antrenamente.

  5. #236
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Bravo lor Ieppy. Dar mi se pare de-a dreptul o idiotzenie sa aduca jucatori cu 5 zile inainte de inceperea campionatului. Pana acum n-au putut sa-l transfere? Sau ce, nenea Borcea n-a avut 100 000 de parai pana acum shi a fost nevoie sa-l vanda pe Marica pentru a face rost de bani?! Sincer, eu unul cred ca astea sunt nishte transferuri "de imbunare" a suporterilor; nu cred k Ciubotariu sau cine mai vine in urmatoarele 2-3 zile poate avea un cuvant in actualul retur....
    ex-alpopa

  6. #237
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Mai stii! Nu ma imbuneaza cu nimic transferul. Mie imi placea de jucator cand juca la sportul acu vreo 2 ani, dupa care sa accidentat a jucat la Rapid, bla, bla, bla. Dupa aceeasi teorie poti spune insa ca si transferul lui Marica la Sahtior nu e bun. Stii cum e, only time will tell.

  7. #238
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    Mai stii! Nu ma imbuneaza cu nimic transferul. Mie imi placea de jucator cand juca la sportul acu vreo 2 ani, dupa care sa accidentat a jucat la Rapid, bla, bla, bla. Dupa aceeasi teorie poti spune insa ca si transferul lui Marica la Sahtior nu e bun. Stii cum e, only time will tell.
    Echipa securitatii va manipuleaza !
    La Sportul a mai ramas ceva (?) ca toate cele trei mari , si-au taiat partea ...leului .
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  8. #239
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    S-a constatat că, īn cazul unor transferuri, există mari discrepanţe īntre cifrele declarate de cluburile romāneşti şi cele din spaţiul ex-sovietic. Explicaţia e simplă. Nepotrivirile apar īntrucīt la Şahtior şi Spartak greutatea unui transfer e măsurată īn tone de jucători, īn timp ce īn Romānia se foloseşte ocaua mică Borcea. Ca urmare, Institutul Mondial de Metrologie a decis folosirea scării Becali, unitatea de măsură urmīnd a fi "iencsi-ul".

    Au fost depuse două contestaţii la adresa acestor măsuri. "Mai lăsaţi-mă cu scara lui Becali! Pīnă una-alta, eu am investit mai mult decīt el īn Divizia A. Pīnă şi locul mi l-am cumpărat", a declarat un urmaş de-al lui Ştefan cel Mare. Celui de-al doilea nelămurit, tot de prin părţile Moldovei, i s-a explicat că primeşte doar 100.000 dintr-un transfer de 600.000, īntrucīt un iencsi romānesc e de aproximativ şase ori mai mare decīt unul rusesc.

    LOL articol din Gazeta Sporturilor
    Free Sevilla!!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •