Results 1 to 20 of 20

Thread: Comentarii pe marginea unor articole din presa despre Stiinta

  1. #1
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0

    Comentarii pe marginea unor articole din presa despre Stiinta

    Dică, o lecţie amară pentru Craiova
    articol din Editie Speciala Oltenia De Horia Ivanovici

    "Povestea transferului lui Nicolae Dică este o lecţie pe care Craiova nu trebuie s-o uite niciodată! Deşi "Ştiinţa" a oferit, scris, negru pe alb, 400.000 de dolari pentru achiziţionarea marii speranţe piteştene, Steaua l-a luat până la urmă cu doar 250.000 de dolari, clubul argeşean sfidând nu numai legile bunului-simţ, dar şi pe cele ale economiei de piaţă. Ce-ar trebui să ânţeleagă "juveţii", conducătorii acestei echipe-fenomen, din toată tevatura asta:
    1. Că incredibilele talente ale Băniei au fost risipite în ultimii ani cu o uşurinţă criminală. Toţi vor să mulgă Universitatea - în frunte, bineînţeles, cu Dinamo! - dar nimeni nu întoarce absolut nimic înapoi "Campioanei unei mari iubiri". Nici măcar pe bani!
    2. Craiova nu mai reprezintă sub nici o formă forţa de odinioară, sezoanele cenuşii ce par să nu se mai sfârşească punându-şi amprenta nefericit pe imaginea Universităţii. Oltenii şi-au pierdut statutul de granzi, fiind preferate Steaua - Rapid - Dinamo, de unde se speră că jucătorii, mai ales cei din provincie, pot să facă mai repede pasul spre fotbalul mare. Pe scurt, "alb-albaştrii" nu mai au anvergura celor trei bucureştence, considerate adevăratele "rampe de lansare" spre lumea performanţei. Deci, trebuie măsuri urgente, cea mai importantă reprezentând-o o cupă europeană la finele sezonului.
    3. "Ştiinţa" are datoria sfântă să curme transferul fotbaliştilor de valoare în ţară, pentru că nu face altceva decât să-şi întărească tradiţionalele rivale. Dacă nici alţii nu dau, nici nu vor primi! Singurele cedări trebuie să fie spre redutabilele cluburi europene, pentru ca şi gruparea din Bănie să capete credibilitatea şi autoritatea faptului că este apreciată şi monitorizată de cei mari. În plus, dacă ajungi să vinzi constant spre Ajax sau Sporting, de exemplu, nu te mai opreşti niciodată, astfel de pepiniere estice fiind extrem de căutate, adevărate "mine de aur".
    Eşecul venirii lui Dică a lăsat un gust amar tuturor. O senzaţie neplăcută, care confirmă ceea ce ştiam dintotdeauna: şi anume că Universitatea este, într-adevăr, singură împotriva tuturor! Şi mai ales că tuturor le este frică de "balaurul" ce dormitează la Craiova. Şi care într-o zi se va trezi şi îi va înghiţi pe toţi! Pe muzică de Tudor Gheorghe...
    P.S. 250.000 de dolari, dar oare câţi bani negri, domnule Ilinca?"

    1. Daca ne uitam cati olteni joaca pentru echipele din bucuresti, ma apuca groaza. Este revoltator.Asta in timp ce Craiova joaca cu strani . Trebuie sa incercam readucerea oltenilor in echipa si promovarea tinerelor talente.
    Jucatori ca Plesan,Rada,Murgan,A.Ionescu,I.Stancu nu trebuie scapati printre degete. Trebuie urmariti si luati repede jucatorii buni de la Extensiv si Electro pana nu-i fura iar cei din bucuresti. In loc sa facem performante, jucatorii sa plece de la craiova pe bani f multi la echipe vestice, nu i-am dat gratis in bucuresti
    2. intradevar sintem in afara luptei pentru titlu, toti spun azi steaua ,dinamo si rapid. Sa speram ca o data iesiti din sfera de influenta a stelei si dinamoului sa revenim acolo unde ne este locul de drept prin traditie si talentul oltenilor
    3. nu mai este nimic de spus.
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  2. #2
    junior
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    137
    Reputatie
    1
    Pacala, de acord cu ce spui..
    Pe cand un comentariu si la articolul privind meciul de retragere al lui gpopescu? ..macar prin prisma ocupatiei pe care o are acum (impresar) si eventualele trasee ale jucatorilor olteni.

  3. #3
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Chiar daca am fost plecat din tara cateva zile sunt la curent cu ce se intampla... transferul lui Dica a costat Steaua mult mai mult decat s-a vehiculat in presa...numai ca o parte din bani au intrat in buzunarele unor persoane particulare......Probabil se vor discuta mult mai multe in presa in zilele care urmeaza...
    Nu cred ca avem prea mult de adus de la Extensiv...ce a fost de luat au plecat...poate maximum un jucator...
    Observ ca discutam foarte mult despre lucruri care sunt destul de greu de realizat....cum sa-l faci pe Mihailescu sa dea jucatorii Universitatii cand el are o relatie "speciala " cu Steaua... Si nu inteleg ce mari transferuri putem face in acest moment de la una din candidatele la retrogradare ... inteleg ca Pacala este tare la teorie... Îi pun si eu o intrebare : de ce nu include pe aceasta lista si Pandurii care este tot echipa olteneasca si care trebuie sa aiba jucatori mai buni , fiind o candidata la promovare... Cred ca trebuie sa ma astept cel putin la un raspuns interesant..

  4. #4
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by EDMOND_
    Si nu inteleg ce mari transferuri putem face in acest moment de la una din candidatele la retrogradare ... inteleg ca Pacala este tare la teorie... Îi pun si eu o intrebare : de ce nu include pe aceasta lista si Pandurii care este tot echipa olteneasca si care trebuie sa aiba jucatori mai buni , fiind o candidata la promovare... Cred ca trebuie sa ma astept cel putin la un raspuns interesant..
    Am dreptul la o parere ca si tine,sintem amandoi suporteri sau tu esti fotbalist si numai tu ai dreptul sa vorbesti ?
    Se pare insa ca parerea mea se potriveste cu a majoritatii suporterilor care nu vad cu ochi buni plecarea oltenilor la echipele bucurestene si aducerea la Craiova a prea multor straini. Guso,Daoua si Njock merita sa joace, ceilalti nu. Poate McBreen daca nu reusesc sa aduca un varf strain cu adevarat bun.Oricum 4 ar trebui sa fie numarul maxim.Daca vrei facem un chestionar sa vedem ce spun si ceilalti.Daca ar fi un fotbalist tanar si foarte valoros la Pandurii,mi-ar place sa joace pentru Stiinta.
    Poti sa ma contrazici dar nu sa-mi lanseszi intepaturi.Ma deranjeaza cei care-si dau ifose.
    De la Extensiv ,Ciuca,Totoroanta si S.Radoi. Cred ca-i stiai, sint multi care i-au pomenit pe cei trei inclusiv aici.
    Last edited by Pacala; 22nd December 2003 at 10:08.
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  5. #5
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Pai si eu am dreptul la o parere si asta si faceam , si o spuneam in calitate de suporter , nu de moderator...
    Nu cred ca se inghesuie prea multa lume sa-i ia pe cei trei..am vazut Extensivul de curand si nu am observat pe teren nici un jucator care "sa sara in ochi".. Daca astia trei ar fi asa valorosi s-ar vedea in jocul echipei... trei fotbalisti foarte buni inseamna foarte mult , uneori pot avea o contributie de 50 % la rezultatul unui meci. Eu cred ca cel mult unul ar putea ajunge in acest moment la Universitatea , poate Radoi... cred ca achizitionarea celor trei ar insemna numai umplerea buzunarelor Mihailestilor , fara vreun beneficiu important pentru Universitatea... Cu arcanul nu-i poti lua , iar sa dai doua sute de mii de dolari pe un jucator care nu a confirmat si nici nu stim daca o va face mi se pare riscant... cu atat mai mult sa cumperi trei ...
    In priviinta strainilor nu am nici un fel de resentimente ... si oricum din cate stiu eu exista un numar ( parca patru sau cinci ) a jucatorilor straini care pot fi trecuti pe foaie la un meci de divizia A , asa ca nu vad riscul.... Numai daca nu-i naturalizeaza pe cativa....
    Nu vad de ce este atat de greu de inteles de catre suporteri ca in acest moment ne este foarte greu sa facem un transfer al unui jucator roman de valoare...marea lor majoritate au contract cu firma lui Becali si pana cand nu se vor normaliza relatiile cu Popescu putem chiar pierde ( Stancu , Rada , Plesan ; C. Tudor ).. In afara pretului mare si asta este unul din motivele pentru care Staicu s-a orientat spre straini...

  6. #6
    omu` cu prazu` MATRIX98's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, pe o plaja in Groenlanda
    Posts
    317
    Reputatie
    1
    EDMOND_ , poate nu au sezonu asta ce sa ia de la Extenisv, da urmeaza altele, nu uita ca tot timpul au crescut superfotbalisti in Oltenia. Desi la inceput nu am fost de acord cand a venit Mititelu` presedinte , acum imi pare bine , vad ca are idei bune si realizabile, pe termen destul de lung, insa cel putin nu sunt abureli. Imi place ideea cum ca, toti sportivii care se formeaza la scolile sportive din toata Oltenia sa fie directionati catre Universitatea Craiova , si nu catre alte cluburi din tara.
    Deocamdata, cum stam prost cu fondurile, tre sa ne descurcam si cu strainii.Ce-i drept, prefer oltenii, da` uite exemplu la Guso, pune suflet de parca ar fi oltean adevarat. De fapt, chiar e oltean adevarat.
    Amor de lejos, felices los quatro....

  7. #7
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    eu in loc sa dau 400000$ pe Dica mai bine il luam pe Barbossa
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  8. #8
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Mda , Inter... Poate te aude Tudose si iti da avertisment...

  9. #9
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    n-are cum :p , Tudose e " o persoana deosebita"
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  10. #10
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by inter
    eu in loc sa dau 400000$ pe Dica mai bine il luam pe Barbossa
    Unde o mai fi Barbosa ca promitea ?
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  11. #11
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    ne dam degeaba cu parerea, ati vazut ca mititelu s-a inteles cu bolohan din decembrie?
    cu napoli din octombrie...........
    tactica lor enerveaza presa, nu pot fi anticipate miscarile absolut de loc.

  12. #12
    Superbull dlgicu's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Boston
    Posts
    832
    Reputatie
    1
    Preluare dupa Gazeta Sporturilor

    "Numerele lui Dinel pentru Loto

    Patronul alb-albaştrilor, Dinel Staicu, a promis ieri că va juca ieri un bilet pentru extragerea de duminică a concursului Loto 6 din 49, la care fondul de premiere depăşeşte 5 milioane de dolari. Iată numerele jucate:
    1, 9, 19, 23, 26, 40
    Finanţatorul oltean a găsit cîte o justificare pentru fiecare număr propus: "1 vine de la 1 mai, 9 de la ziua mea de naştere, pe 19 s-a născut nepotul meu, 23 e sigur cîştigător, ca e de la 23 august, pe 26 a văzut lumina zilei Ceauşescu, iar 40 vine de la cele patru decenii de comunism".

    Poate sunt rautacios, dar mie nu mi-ar mai arde de incurajat echipa favorita daca as sti ca patronul ei este un nostalgic al "epocii de aur".
    Dar cum primarul Craiovei e Bulucea, senator de Dolj e Paunescu, iar prefect a fost (apropo, mai este?) Raducanoiu, cu copiii lui darnici, gata oricand sa dea la tot cartierul... probabil ca Staicu e un exemplar absolut normal al "faunei" craiovene.
    Dimineata aerul curat s-ar putea sa-ti sparga fata

  13. #13
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Prietene , daca nu esti rautacios si nu o faci cu rea intentie ( desi ma indoiesc de asta ! ) esti in cel mai fericit caz un naiv.... Dinel este unul din cei mai mari afaceristi din zona Olteniei iar chestia cu comunismul este o aiureala ... o distractie practic de a lui Dinel ..Face parte din joc ..de fat toata publicitatea asta a inceput dupa ce a cumparat terenul de la Scornicesti unde face muzeul Ceausescu...si asta probabil va fi una din afacerile lui banoase ( daca as fi avut banii necesari as fi facut si eu asta.. )
    Asa cum majoritatea strainilor care vin in Romania se duc si viziteaza Casa Poporului ( nu pentru ce este astazi ci pentru ce a vrut sa fie ieri ) asa vor vizita si muzeul lui Dinel de la Scornicesti...si pe bani buni...
    Nu stiu daca te-ai lamurit ...imi este indiferent.
    Daca insa vrei sa mai postezi aici fa-o doar legat de fotbal ..fara aprecieri aiurea..fauna de care vorbesti exista in toate orasele din tara inclusiv in cel de unde ai plecat...

  14. #14
    Superbull dlgicu's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Boston
    Posts
    832
    Reputatie
    1
    Promit sa nu mai revin indiferent de raspuns, dar vreau sa subliniez aspectul moral al problemei (aici poate chiar sunt naiv - cine a mai pomenit sa ai bani si sa fii si cu constiinta curata?). Sa zicem ca ai dreptate si sa presupunem ca nostalgia lui Dinel e doar de fatada. Dar:
    a. Eu inca nu am auzit de vreun muzeu al nazismului in Germania.
    b. Daca vrei, poti face bani si din rahat, iti faci firma de vidanjat. Dar se pune problema, pana unde ai merge pentru bani? Cine stie, poate ca si muzeul rahatului e o idee buna de afacere, inca nepusa in practica. Trebuie doar sa scormonesti putin prin el ca sa ii faci campanie publicitara.

    Oricum, principala mea curiozitate era legata de sentimentele suporterilor craioveni fata de acest personaj, chiar ma intereseaza: il admiri, iti este indiferent, il suporti ca n-ai incotro, esti complet scarbit de el? Pe unde te afli pe aceasta scala?

    Si nu-mi spune ca nu are legatura cu fotbalul... si la Pitesti principala problema de cativa ani incoace mi se pare a fi tot conducerea, cu bube nu foarte diferite de cele oltenesti, sau, mai general, romanesti: banul in buzunarul propriu mai presus de orice, si asta acum, repede, nu conteaza ca peste cativa ani ar putea sa vina mai multi, mai bine, si cu amaratii de suporteri fericiti.
    Dimineata aerul curat s-ar putea sa-ti sparga fata

  15. #15
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    "Dar cum primarul Craiovei e Bulucea, senator de Dolj e Paunescu, iar prefect a fost (apropo, mai este?) Raducanoiu, cu copiii lui darnici, gata oricand sa dea la tot cartierul... probabil ca Staicu e un exemplar absolut normal al "faunei" craiovene."

    Am recitit mesajul tau anterior , pentru a nu ma grabi cu raspunsul...am privit si profilul tau si postarile tele anterioare... cred ca as putea incadra postarea ta ca fiind rautacioasa... in Craiova exista foarte multi oameni de calitate tu insa te-ai legat de asa zisele personaje negative ..cei care i-ai enumerat in politica sunt acolo prin intermediul PDSR..as putea sa-ti scriu si eu multe despre mafia locala din Pitesti inclusiv de personaje negative din lumea politica de acolo .. am insa prieteni pe forumul vostru si nici nu-mi place sa intru in polemici inutile ...
    Am sa-ti raspund totusi la intrebare desi ma amuza faptul ca faci niste aprecieri strict legate pe ceea ce ai citit in presa. Nu stii probabil mare lucru de Staicu , dar oricum eu nu ma regasesc in categoriile mentionate de tine...
    Il accept pe Staicu pentru ca este cel mai bun patron pe care l-a avut Craiova in ultimii opt ani , pentru ca de la venirea lui echipa si-a regasit independenta fata de cluburile din Bucuresti , pentru ca de cand este el aici jucatorii si-au primit toti banii la termenele scadente , nu au fost restante la prime sau contracte( si nu stiu daca mai sunt inca doua echipe in liga nationala ai caror suporteri sa spuna asta) a luat echipa de la zero , platind destui bani lui Netoiu si a reconstruit-o in totalitate , a adus aproape treizeci de jucatori la club si deocamdata nu a vandut... de ce nu l-as accepta ? Nu-l iubesc , nu-l stimez si nici nu-l urasc , il accept!
    Nu stiu daca esti multumit de raspuns , dar te voi intrba si eu ceva.. Nu ai foarte multe mesaje postate , vreo saisprezece din noiembrie pana acum , se pare toate in afara acestora pe forumul Argesului.. De ce prima ta postare "in afara granitelor " a trebuit sa fie rautacioasa si de ce tocmai pe forumul Craiovei... De ce nu ai facut o astfel de postare chiar pe forumul Pitestiului schmband putin personajele ( de ex nu te intereseaza chiar deloc sumele substantiale de bani care in loc sa intre in contul clubului au intrat in diverse buzunare ?! Alte raspunsuri nu-ti voi mai da..decat daca cumva nu te intereseaza istoria noastra , performntele , jucatorii , galeria..etc...)
    O seara frumoasa.

  16. #16
    Superbull dlgicu's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Boston
    Posts
    832
    Reputatie
    1
    Hm, ma maguleste interesul nemeritat pe care ti l-am starnit...
    Ca sa raspund la intrebare: daca ai citit mesajele mele, ele nu sunt deloc laudative la adresa conducerii clubului din Pitesti, si parerea mea este de asemenea ca se intampla multe lucruri necurate cu banii acolo. Inca mai cred, amintindu-mi ce echipa aveam si felul cum jucam, ca managementul dezastruos al conducerii ne-a impiedicat sa castigam titlul macar o data intre anii 1998 si 2001, e adevarat, favorizati de nivelul din ce in ce mai scazut al campionatului. Dar in timp ce suporterii pitesteni de pe forum isi exprima nemultumirea de cate ori au ocazia, iar pe prima pagina a www.fcarges.net , cel mai vizitat site al suporterilor, se afla cateva intrebari incomode pentru conducere, vad ca la Craiova un personaj cel putin controversat precum Staicu e acceptat (bine, am facut o generalizare dupa opinia moderatorului acestui forum, vad ca alti utilizatori nu vor sa se exprime). Imi pare rau, nu am cum sa iti impartasesc parerea, dar asta este.
    Cat despre ce a declansat prima mea postare, pur si simplu am citit in Gazeta Sporturilor acel articol si am venit aici sa vad care e parerea voastra despre asta. Despre restul mesajului... da, asa sunt eu mai incisiv, mai malitios, dar, din pacate, nu departe de adevar. Parerea mea!
    Dimineata aerul curat s-ar putea sa-ti sparga fata

  17. #17
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Este simplu , Dlgicu. Pleaca de la premisa ca in urma cu un an si jumatate Craiova a fost la un pas de desfiintare , Netoiu a fost pe punctul de a muta echipa la Focsani ( asta dupa un meci cu Nationalul in care 30 000 de suporteri l-au huiduit.. a fost pentru prima oara in Romania cand atati de multi suporteri au tinut cu echipa adversa,
    practic l-au izgonit ... ) ..Consiliul local a apelat la multi oameni de afaceri si dupa multe discutii singurul care s-a implicat a fost Staicu... practic a plecat de la zero.
    A renuntat si la cei vreo zece jucatori pe care Netoiu ii lasase aici cu obligatia de a le plati salariul... A reconstruit echipa cum a putut , poate nu a investit atat cat ar fi vrut o parte din suporteri , dar oricum a fost destul de eficient... Poate are o imagine proasta in anumite ziare , dar cu el alaturi de echipa ne-am recastigat independenta fata de echipele bucurestene si iarna ne-a prins pe cel mai bun loc ocupat vreodata la sfarsitul unui tur de campionat in ultimii opt ani... cu doi jucatori care au fost chemati la echipa nationala si alti vreo patru la loturile nationale de tineret si juniori.
    Spui ca suporterii argeseni se manifesta critic si te miri ca suporterii nostri nu fac acelasi lucru fata de Staicu... de ce am face-o ? La Pitesti este clar ca au fost oameni care au luat sume grase care ar fi trebuit sa ajunga in conturile clubului , la Craiova Staicu a adus bani de acasa... nu a vandut nimic in aceasta iarna ( cel putin pana acum ) a mai adus cativa jucatori .. consideram ca este la jumatatea drumului , a cerut trei ani pentru ca echipa sa se bata de la egal la egal cu cele trei cluburi bucurestene si sa lupte pentru titlu...
    Ce ai vrea sa facem? sa-l alungam pentru niste articole aparute in presa si sa o luam iar de la zero ( toti jucatorii ii apartin )... Si pe cine sa punem in loc ?

  18. #18
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dlgicu
    Hm, ma maguleste interesul nemeritat pe care ti l-am starnit...
    Ca sa raspund la intrebare: daca ai citit mesajele mele, ele nu sunt deloc laudative la adresa conducerii clubului din Pitesti, si parerea mea este de asemenea ca se intampla multe lucruri necurate cu banii acolo. Inca mai cred, amintindu-mi ce echipa aveam si felul cum jucam, ca managementul dezastruos al conducerii ne-a impiedicat sa castigam titlul macar o data intre anii 1998 si 2001, e adevarat, favorizati de nivelul din ce in ce mai scazut al campionatului. Dar in timp ce suporterii pitesteni de pe forum isi exprima nemultumirea de cate ori au ocazia, iar pe prima pagina a www.fcarges.net , cel mai vizitat site al suporterilor, se afla cateva intrebari incomode pentru conducere, vad ca la Craiova un personaj cel putin controversat precum Staicu e acceptat (bine, am facut o generalizare dupa opinia moderatorului acestui forum, vad ca alti utilizatori nu vor sa se exprime). Imi pare rau, nu am cum sa iti impartasesc parerea, dar asta este.
    Cat despre ce a declansat prima mea postare, pur si simplu am citit in Gazeta Sporturilor acel articol si am venit aici sa vad care e parerea voastra despre asta. Despre restul mesajului... da, asa sunt eu mai incisiv, mai malitios, dar, din pacate, nu departe de adevar. Parerea mea!
    prietene, nu sunt un admirator al lui Staicu dar din momentul in care asigura "stabilitatea financiara" a echipei mele de suflet ...... n-am ce sa-i reprosez

    noi ne intoarcem mereu la trecut ...... comunisti.............bla, bla, bla .... asta insemnand in "ideea" ta ca Chelsea ar trebui exclusa din campionatul englez pt. ca este patronata de un "bolsevic"

    cam multi dizidenti pe aici
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  19. #19
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    De acord cu inter, nu conteaza ce are Staicu in spate, din moment ce el da bani la echipa si asigura viitorul echipei. Sper sa lase un pic zgarcenia la o parte si sa achizitioneze un atacant de valoare!
    Forza Stiinta!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  20. #20
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Un atac fara precedent la adresa lui Badea in ziarul lui Mititelu, Editie Speciala!

    Martor la căratul apei

    De Andrei Craioveanu

    A încercat să-l imite pe Ilie Balaci, fără să-şi dea seama că Ilie este unic. Într-o seară, atunci când Universitatea nu mai exista decât în poveşti, Adrian Mititelu l-a sunat şi l-a rugat să revină la "Ştiinţa". A acceptat pe loc, dar, evident, pe bani. În toamna trecută, acelaşi Adrian Mititelu i-a propus să conducă Universitatea până la finalul turului. A acceptat din nou, tot pe bani. A devenit vicepreşedintele Universităţii, fiind acelaşi devotat slujitor al culorilor alb-albastre. Bineînţeles, tot pe bani. 20 de ani în slujba Craiovei, dar nici o secundă gratis. A iubit această echipă precum fetele plecate în Occident: cu patimă, dar remunerat. Zâmbeşte puţin şi strâmb, dar urăşte trainic şi înverşunat. Îl susţine din suflet pe Nicolo Napoli, iar noi, cei mulţi, îl credem, pentru că este sincer, sincer de tot. Îl va susţine şi pe Rednic sau cine va fi cel de după Napoli. Bineînţeles, cu aceeaşi sinceritate.
    Într-un moment de rătăcire, a declarat că va demisiona, alături de fostul preşedinte, pentru a protesta faţă de reluarea exodului fotbaliştilor de valoare către Capitală. A revenit asupra deciziei, pentru că noi, cei care iubim "Ştiinţa", avem nevoie de el ca de aer. El este speranţa întru mai bine. Dacă va intra în politică, pe el îl vom vota. Este primul om din istoria Universităţii Craiova care nu mai vrea să fie martor la căratul apei. Dacă ceva vă este neclar în balamucul de la Craiova, nu ezitaţi şi sunaţi-l. Pe EL, cel care se încăpăţânează să nu mai fie martor la căratul apei.

    Cine spunea ca nu este liniste la Craiova!?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •