Results 1 to 15 of 15

Thread: Iordanescu, go where ever you want to go but don't ever come back!

  1. #1
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1

    Iordanescu, go where ever you want to go but don't ever come back!

    Gazeta Sporturilor de zi anunta:

    PUIU IA UN SAC DE BANI

    Noul contract propus selecţionerului i-ar putea aduce acestuia 1,4 milioane de dolari. Īn timp ce preşedintele FRF īi propunea noua īnţelegere, Anghel Iordănescu pleca la Londra, unde a negociat preluarea "naţionalei" Emiratelor Arabe Unite. Īn Comitetul Executiv de miercuri, Dumitru Dragomir s-a enervat cīnd a aflat de condiţiile financiare ale īnţelegerii cu Iordănescu. "Cu banii ăştia, luăm un Lucescu", a tunat preşedintele Ligii


    As vrea sa scapam naiba de el si sa aducem in antrenor adevarat, nu toate uscaturile!!!

    HAI ROMANIA!!!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  2. #2
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    ADY, tu ma stii ca sint impotriva lui Iordanescu !
    Dar... tine minte cuvintele lui Ricky : IL VOM REGRETA PE IORDANESCU !

    Din tara, afara de REDNIC...nimic disponibil pentru NATIONALA !

    Daca iau unul strain...trebuie sa-l si plateasca !

    Apoi, s-a tot vehiculat ce MARE ROMAN e Iordanescu ! El nu antreneaza echipa pentru bani !
    Daca pleaca la arabi pe un salariu de...rege, asta cei !?

    Poate ca ar trebui sa se trezeasca si ultimii care mai cred in BASME cu NOROI, ARBITRI, MITICI & SANDULICI !
    SARBATORI FERICITE !

  3. #3
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Te stiu
    Eu nu-l voi regreta pe iordanescu!
    Orice alta antrenor va face treaba mai multa ca iordanescu, nu conteaza numele, el nu intelege ca e deja depasit de situatie nu mai are ce cauta la nationala, sa vina aici la arabii mei, ca are de toate..gagici, camile, etc
    Last edited by ady_azzuro; 19th December 2003 at 19:29.
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  4. #4
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    ADY...
    "ca are de toate..gagici, camile"

    Nu le mai trebuie v'un jucator sau antrenor secund ? :p

    Sarbatori fericite !

  5. #5
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ricky
    Nu le mai trebuie v'un jucator sau antrenor secund ? :p

    Sarbatori fericite !
    Ba le trebuie la cat de prosti sunt, cred ca nu si-a reinnoit CV-ul iordanescu si tot pe ala din 94 el are ca altfel nu ii faceau astia oferta
    Sarbatori fericite si un an nou fericit si tie!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  6. #6
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    Ducase invirtinduse....oricum e win win situation Iordanescu o sa aibe de munca si poate noi un antrenor mai bun chiar si strain....echipa joaca bine doar le trebuie sa fie uniti si o mentalitate de invingatori......
    anti Dinamo, anti oier

  7. #7
    incepator
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    1
    Reputatie
    1

    O Parere

    Din ce s-a postat pana acum pe acest subiect , am vazut ca exista aceiasi mentalitate de incosistenta tipica noua romanilor.

    Bun, Iordanescu pleaca, si daca cel care vine in locul lui nu aduce cu el victorii ce o sa spuneti? Sau ce o sa faceti ? ------->>>>>

    Aduceti argumente de ce Iordanescu e slab, daca sunteti unii asa de superiori si-i faceti prosti pe altii, fara ca macar sa-i cunoasteti in vreun fel !

    O alta caracteristica trista a noastra : marlania (si chiar ridicata la patrat ).

    BRAILEANUL
    STEAUA BUCURESTI - CAMPIOANA EUROPEI IN 1986 NU VOI UITA NICIODATA

  8. #8
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    1. Tratarea cu superficialitate a meciurilor
    2. lipsa unei conceptii tehnico-tactice
    3. Folosirea unor jucatori care nu aveau ce cauta la nationala, ori total iesiti din forma (Filipescu, Adi Ilie), ori fara valoare de nationala-total necopti (Adi Cristea, Marica)
    4. Nu suporta criticile fondate (vezi cazul cu JiJi)
    5. Nu se poate impune in fata jucatorilor
    Mai vrei?

  9. #9
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    braileanule teai uitat la vreun meci din Premiership?.....sa vezi tu antrenor care iese pe teren si urla la arbitru daca a prelungit meciul cu o secunda mai mult decit trebuie si compara tu cu mirlanul nostru care el se ruga stiind ca arbitru prelungeste poate daca iesea pe teren si se lua de arbitru poate nu luam golul 2 al danezilor.....
    anti Dinamo, anti oier

  10. #10
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Depasit , Expirat , Neinspirat , Orgolios , Ipocrit , Slab , Fricos , Profitor al fotbalului ...
    Sunt citeva din etichetele care imi vin in minte .
    Si daca tot nu a vrut sa plece , l-am rugat noi sa ramana !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Cred ca mai mult din plictiseala ...
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  11. #11
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1

    Thumbs up

    Nu conteaza daca iordanescu ramane sau nu, noi nu trebuie sa ne resemnam si sa ne gandim mereu ca tricolorii pot sa se califice la mondiale!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  12. #12
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Iordanescu sa se duca la dracu , din cauza lui nu ne-am calificat. Becali are dreptate ar trebui s-al dam toti in judecata si sai cerem daune pt. ca nea lasat pe toti sa ne uitam la euro la televizor fara ai vedea si pe ai nostri
    fuck him

  13. #13
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1

    Angry

    Asa e Ionutz, dar daca ar fi iordanscu singurul vinovat bine ar fi....
    Mai tii minte ratarile tricolorilor din danemarca ? Iordanescu nu putea s-o bage 'n ate in locul lor
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  14. #14
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    ady are dreptate. nu numai iordanescu e de vina. lista insa e mult mai lunga decit ratarile tricolorilor. vina este in intregime a sistemului clientelar din romania, a imbatatului cu apa rece pe care tot il practicam de ani de zile.

  15. #15
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Inclusiv plaja de pe Lia Manoliu de la meciul cu Danemarca :p
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •