Page 6 of 13 FirstFirst ... 45678 ... LastLast
Results 106 to 126 of 256

Thread: Un Craciun si un An Nou Fericit!

  1. #106
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    :d
    Attached Images Attached Images

  2. #107
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0

  3. #108
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0

  4. #109
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,447
    Reputatie
    0
    Bah ciocoflenderilor, am ajuns la ultima zi a anului. A mai trecut (inca) unul, am mai imbatranit si suntem gata de 2017.
    Un Nou An pe care vi-l doresc plin de bucurii, de impliniri si multa sanatate ca-i mai buna decat toate.

    La multi ani, useri OLS!
    La multi ani, prieteni!

    Attached Images Attached Images
    Last edited by delaoltenia; 31st December 2016 at 18:29.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  5. #110
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    000.jpg

    La multi ani !

  6. #111
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    OMUL anului 2016
    0000.jpg

    "LAUDATIO

    In onoarea

    doamnei judecator Gabriela Baltag de la Tribunalul Neamt



    pana in urma cu cateva ore presedinte al Asociatiei Magistratilor din Romania



    aleasa membru al Consiliului Superior al Magistraturii, ca reprezentant al judecatorilor de la tribunale



    Uniunea Juristilor din Romania a premiat, timp de un sfert de secol, cele mai bune lucrari stiintifice din domeniul Dreptului si a facut-o, de fiecare data, cu implinirea si bucuria ca domeniul in care cu toti activam este cinstit prin aceste lucrari.



    Astazi, la ceas de sarbatoare, la cea de-a 25-a editie a Galei de decernare a premiilor stiintifice, am dorit sa va aducem in atentie si sa celebram impreuna un om deosebit, un om care a reusit, de-a lungul timpului, sa ne dovedeasca noua, tututor, ca integritatea si buna-credinta sunt virtuti fara de care un judecator nu poate fi numit judecator, asa cum nu poate fi numit nici parinte, coleg sau prieten.



    Intrata in magistratura in 1993, Gabriela Baltag este judecatorul care si-a construit cariera cu perseverenta si corectitudine, judecatorul care, prin truda, si-a desavarsit identitatea ca magistrat, judecatorul care a muncit zi de zi pentru a avea garantia ca din judecata sa niciun om nu va fi neindreptatit si judecatorul care a facut dovada profesionalismului si corectitudinii pe tot parcursul carierei sale in magistratura.



    Acestor cuvinte le stau marturie nu doar solutiile pe care judecatorul Gabriela Baltag le-a pronuntat in sala de judecata, ci si cuvintele celor care au avut onoarea de a lucra cu domnia ori de a fi parte la judecatile sale. Cu voia voastra, am fost una dintre persoanele care au avut onoare de a colabora cu doamna judecator Gabriela Baltag.



    Pentru judecatorul Gabriela Baltag, dupa mai bine de 23 de ani de activitate in instanta, ca judecator "de scaun", urmeaza insa o noua etapa. Cea in care isi va reprezenta colegii judecatori in Consiliului Superior al Magistraturii. Nu a ajuns in acest for colegial prin redistribuiri, ci prin votul colegilor sai care, intr-o majoritate covarsitoare, au decis ca omul care le va apara cel mai bine statutul de magistrati va fi Gabriela Baltag. Acest lucru arata, iata, din nou, ca judecatorul Gabriela Baltag este Omul pe care magistratii si-l doresc si in care au incredere.



    Imi permit sa afirm ca, din istoria recenta, am convingerea ca, prin votul lor, magistratii nu s-au inselat cand au ales-o pe Gabriela Baltag in CSM.



    Spun aceasta pentru ca judecatorul Gabriela Baltag a facut dovada probitatii morale si profesionale atat ca judecator, cat si ca presedinte al celei mai vocale asociatii a magistratilor.



    Cu o mana de fier, in manusa de catifea, judecatorul Gabriela Baltag a condus Asociatia Magistratilor din Romania intr-o perioada in care impotriva organizatiilor profesionale de bresla s-a indreptat insusi CSM si chiar sistemul. A facut-o cu determinare si mare curaj, suportand chiar si consecinte pentru ca nu a acceptat sa inchine profesia de judecator in favoarea statului si in detrimentul cetateanului. Gabriela Baltag nu s-a ferit niciodata, cand alti nu aveau curajul sa o faca, sa critice reprezentatii magistratilor in CSM atunci cand acestia au abdicat de la obligatiile fata de cei care i-au votat.



    A reprezentat cu demnitate si tarie magistratii si interesele acestora, atat in fata exponentilor puterii executive, cat si a puterii legislative, dar mai ales a opinie publice, care a vazut in mesajele ei ceea ce vor sa auda de la un judecator. Nu a ezitat sa reclame abuzurile, cum nu a ezistat sa aprecieze realizarile.



    Judecatorul Gabriela Baltag este omul care poate infrunta cu demnitate si eleganta pe oricine, bazandu-se pe cunostintele sale, pe bunele sale intentii si, mai presus de toate, pe credinta pe care o are in Dumnezeu!



    In vremuri crancene pentru Justitia romaneasca, pentru judecatori si pentru procurori, Gabriela Baltag a ales sa se pozitioneze in linia I si sa lupte pentru drepturile colegilor sai si ale justitiabililor. Au existat momente critice cand, fara o reactie din partea asociatiei profesionale coordonate de Gabriela Baltag, corpul magistratilor ar fi putut fi trecut la coada prioritatilor in aceasta tara.



    Fara indoiala, in calitatea de reprezentant al Asociatiei Magistratilor din Romania judecatorul Gabriela Baltag a demonstrat ca este un cunoscator in detaliu al problemelor cu care se confrunta magistratura, cu care se confrunta membrii sai si a actionat intotdeauna cu determinare in protejarea intereselor acestora.



    Tot ca reprezentant al AMR, judecatorul Gabriela Baltag a facut dovada respectarii principiului egalitatii intre profesiile din Justitie, fiind cea care a tratat si a aratat intotdeauna acelasi respect atat magistratilor, cat si avocatilor, expertilor, notarilor, practicienilor in insolventa si lista poate continua.



    Apreciez ca este demn de respect ca un judecator cum este Gabriela Baltag sa pozitioneze avocatul pe aceeasi scara cu procurorul, intelegand ca justitia se face nu doar prin acuzare, ci si prin aparare. Este cu atat mai importanta aceasta pozitionare in vremurile pe care le traim, cand unitatile de masura sunt rasturnate, iar valorile sunt intoarse pe dos.



    Este deci de inteles de ce judecatorul Gabriela Baltag a reusit si reuseste in continuare sa fie magistratul apreciat si respectat de toate profesiile din sistemul judiciar, dar si a oamenilor care au mari asteptari de la justitie.

    Pentru toate aceste realitati, imi exprima astazi omagiul fata de judecatorul Gabriela Baltag, avand convingerea ca in viitor va continua sa ne surprinda prin pozitiile sale si va fi in continuare Omul care va lupta curajos pentru dreptate si pentru respectarea drepturilor magistratilor si ale tuturor cetatenilor."

  7. #112
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0

  8. #113
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,503
    Reputatie
    0
    La multi ani 2017 !!!! Un An Nou Fericit cu multe impliniri si realizari !!!!!
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  9. #114
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,911
    Reputatie
    1
    Anul asta am avut pe Neymar si Mbappe ... si masina

    La anu' vreau Champions League

    ... si Iphone X Plus
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  10. #115
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,747
    Reputatie
    0
    Si eu vreau toate echipele care nu respecta fair play-ul financiar sa fie scoase din cupele europene 5 ani!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #116
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0

  12. #117
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    hingheru.jpg

    Craciun Fericit...Hingherule

  13. #118
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Craciun fericit, Paul! Si sanatate!
    Ai grija cu consecutivele alea ca se da ban pentru asa ceva!
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  14. #119
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Părintele Stăniloae mărturisea că atunci 'când Tatăl L-a trimis pe Fiul la plinirea vremii, I-a spus: 'Mergi si mântuiește-Ti fratii! Dezvăluie-le chipul. Chipul Tău să se arate în ei'. Acesta este sensul întrupării Domnului -să scoată la lumină chipul Lui în noi, chip după care am fost creati. Si aceasta caută si acum Maica Domnului prin umblarea ei tainică în lume - să-L nască pe Hristos în noi. Să ne oferim si noi spre a-I fi sălas. Asa vom întelege mai bine stihurile colindului: Astăzi s'a născut /Cel făr' de'nceput'.

    Cred ca am sa incep sa cred si eu in Mos Craciun. Desi mi-e cam greu.

  15. #120

  16. #121
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Craciun Fericit ! Sarbatori Fericite alaturi de cei dragi va doresc tuturor, prieteni sau nu
    Free Sevilla!!!!

  17. #122
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,911
    Reputatie
    1
    "Nu" e pentru mine
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  18. #123
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Craciun fericit , Delaparis. Iti mai doresc sa castige PSG-ul tau Liga Campionilor.

    ps. In "NU-ul" lui Iulian nu erai singur. Eram si eu.

  19. #124
    sport legend chinna tm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    REPUBLICA BANAT!
    Posts
    8,955
    Reputatie
    1
    Sarbatori fericitie tuturor!
    "INTERZIS"!

  20. #125
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,747
    Reputatie
    0
    Sarbatori fericite tururor antiabuzorilor!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #126
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,911
    Reputatie
    1
    sarbatori fericite tuturor
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •