Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 55

Thread: Sezonul 2007/2008

  1. #1
    fcbrasovfans.ro
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    177
    Reputatie
    1

    Sezonul 2007/2008

    Sezonul 2007/2008 | FC Brasov

  2. #2
    fcbrasovfans.ro
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    177
    Reputatie
    1
    Programul sezonului competitional 2007/2008.

    Tur
    Etapa 1 - 25.08: Intergaz Bucuresti – FC Brasov
    Etapa 2 - 01.09: FC Brasov – Dinamo II Bucuresti
    Etapa 3 - 08.09: Progresul Bucuresti – FC Brasov
    Etapa 4 - 15.09: FC Brasov – CS Otopeni
    Etapa 5 - 22.09: FC Sacele – FC Brasov
    Etapa 6 - 29.09: FC Brasov – Dunarea Galati
    Etapa 7 - 03.10: FCM Bacau – FC Brasov
    Etapa 8 - 06.10: FC Brasov – Chiajna
    Etapa 9 - 13.10: Prefab Modelu – FC Brasov
    Etapa 10 - 20.10: FC Brasov – FCM Focsani
    Etapa 11 - 24.10: FCM Campina – FC Brasov
    Etapa 12 - 27.10: FC Brasov – Delta Tulcea
    Etapa 13 - 03.11: FC Botosani – FC Brasov
    Etapa 14 - 10.11: Forex – FC Brasov
    Etapa 15 - 17.11: FC Brasov – Petrolul
    Etapa 16 - 24.11: Dunarea Giurgiu – FC Brasov
    Etapa 17 - 01.12: FC Brasov – Sportul

    Retur
    Etapa 18 - 08.12: FC Brasov - Intergaz Bucuresti
    Etapa 19 - 15.12: Dinamo II Bucuresti - FC Brasov

  3. #3
    sport legend NORGEMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    4,719
    Reputatie
    1
    da.. cele mai usoare deplasari sunt puse primele in loc sa le lase mai spre toamna... mama lor de ferefisti
    [SIZE="4"][I][FONT="Tahoma"]Onoarea patriei . . .[/FONT][/I][/SIZE]

  4. #4
    fcbrasovfans.ro
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    177
    Reputatie
    1
    Lasa Norge... sa castige echipa si nu se va mai supara nimeni!

  5. #5
    sport legend NORGEMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    4,719
    Reputatie
    1
    eu tot ma supar merg sa mor de cald in bucuresti
    [SIZE="4"][I][FONT="Tahoma"]Onoarea patriei . . .[/FONT][/I][/SIZE]

  6. #6
    fcbrasovfans.ro
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    177
    Reputatie
    1
    Tu esti terorizat de caldura?

  7. #7
    sport legend NORGEMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    4,719
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Aleksg View Post
    Tu esti terorizat de caldura?
    acum ca ai revenit de la meci nu esti de acord cu mine ca nu trebuia sa jucam aici in primele etape?

    O.T. Inter Gaz Buc.(Popesti-Leordeni) - F.C. Brasov 1-2 prima victorie, primele puncte!
    [SIZE="4"][I][FONT="Tahoma"]Onoarea patriei . . .[/FONT][/I][/SIZE]

  8. #8
    sport legend de_kid's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Brasov
    Posts
    970
    Reputatie
    1
    STEAGU' - dinamo II 3-0 , in cupa am castigat cu 5-0 si urmeaza fc national :p
    [SIZE="4"]STEAGU' ... anything else ?[/SIZE]

  9. #9
    senior kurany's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    BUCURESTI
    Posts
    164
    Reputatie
    1
    Salutare de la Bucuresti baieti
    Sper ca v-a placut meciul chiar daca prin joc Progresul a aratat ca este peste Brasov, cel putin azi.
    Multa bafta in continuare si sa ne revedem impreuna in Liga I!
    INTOTDEAUNA LA INALTIME !!!!

  10. #10
    Flank Brasso cocostegar's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Brasov
    Posts
    297
    Reputatie
    1
    www.brasovfans.ro

    Intr-un meci disputat in Cartierul Precizia, contand pentru etapa cu numarul 5 a ligii a 2-a de fotbal ,FC Brasov a invins cu scorul de 5-0 (3-0),formatia FC Sacele. Elevii lui Razvan Lucescu au facut un meci foarte bun si spectaculos,de remarcat este pofta si devotamentul pe terenul de joc.

    Sacele-Steagu' | 0-5 (3-0)
    / Hadnagy- 6', 27-Pen, Roman- 34, Dedu-72, Sburlea-83
    Spectatori: 2500, 5 ron biletul
    Vremea: innorata- 12 grade
    Omul meciului: Hadnagy
    Ametitul meciului: Jucatorul de culoare Bandang ( FC Sacele)
    Arbitri: A: Tarcea Sorin, 5
    A1: Damaschin Flavius, 5.5
    A2: Gaspar Petre, 5.5
    FC Brasov: Nae, Voicu, Nicolae, Oros-Ionescu, Roman, Cristescu, Adriano, Sandor- Sburlea, Hadnagy
    FC Sacele: Arcanu, Rosca, Moldovan, Aboaice, Maghici, Sanmartean, Somotecan, Dumitru, Dani, Marinescu, Bandang


    Dupa doi ani de Liga a 2-a, Steagu' se pare ca se indreapta cu pasi mici spre marea promovare. Astazi in catierul Precizia, "Galben-Negri" au trecut la pas de echipa antrenata de Cosmin Bodea. Ardelenii au inceput foarte bine partida , reusiind sa deschida scorul in minutul 6 prin Hadnagy, (cap Roman care prelungeste pe spate si Hadnagy face 1-0) , in minutul 10, Sandor pune pe tava o centrare excelenta , dar Sburlea rateaza milimetric interceptia, minutul 27 aduce si cartonasul rosu pentru jucatorul echipei gazda, Dinu Sarmatean comite hent si Tarcea ii arata cartonasul rosu si penalti pentru oaspeti, Hadnagy trage la coltul din stanga si ridica scorul la 2-0, minutul 34 Oros trimite o pasa catre Sburlea care lasa mingea lui Roman care trimite de la 16 metri lateral dreapta, si face 3-0, inainte de pauza Paula Adriano trimite in bara de la 10 m. Inceputul reprizei a 2-a aduce si prima schimbare de jucatori, atacantul Atilla Hadnagy este schimbat de Dedu, minutul 50 aduce si prima schimbare a echipei gazda, iese jucatorul de culoare Bandang si intra Pandele, minutul 62- Roman-Constatinescu, minutul 70 Adriano-Adrian Senin, minutul 72 aduce golul patru pentru "Stegari", greseala mare de aparare, luft Flavius Moldovan si Dedu marcheaza, minutul 83 Cristescu paseaza catre Dedu, care printr-o pasa de efect trimite catre Sburlea,care inchide tabela la 5-0.

    Conferinta de presa:

    Razvan Lucescu:
    " Un meci care nu are multe comentarii, defapt, castigat clar!!..Am venit cu foarte mare ambitie, avem un inceput bun de campionat, ne da incredere, am venit si am facut un meci colectiv, am reusit pe inceput de meci sa marcam de doua ori, s-a vazut ca cei de la Sacele au ramas in 10. In acel moment lucrurile au fost foarte clare, am controlat in totalitate jocul, chiar si a doua-a repriza, mi-a lasat o impresie buna, pentru ca nu am observat acel egoizm si fazele individuale. Important pentru o echipa ce este in formare, care are o echipa noua, sa ramana la intesitate maxima pana la fluierul de final a arbitrului. Am vazut ca au jucat la fel cum au facut la inceputul meciului, eu pentru asta ii felicit pe jucatori. Ilyes nu a jucat deoarece are probleme musculare. Initial echipa trebuia sa inceapa cu Ilyes si Cristescu, si sa stea Paolo, dar din cauza accidentarii lui Ilyes, am inceput cu cei 2. Intrarea lui Senin a fost foarte importanta pentru ca nu a lasat meciul sa se rancezeasca, la dinamizat, s-au marcat inca doua gluri si multe ocazii de a marca. Noi am jucat foarte bine, repet, Sacele nu a putut mai mult din cauza cartonasului rosu, si in fata unei echipe ce-si doreste foarte mult victoria si mai ales care arata asta. Sa ramanen seriosi, cu piciarele pe pamant si sa nu ne intereseze ce fac altii, in continuare este o lupta grea, ca totul se castiga doar pe teren, nici un meci nu se castiga doar cu prezenta ta la stadion. Probabil va vor mai fi meciuri foarte grele!!! "

    Cosmin Bodea:
    " Ce sa zic?.( foarte trist), cand pierzi cu 5-0 acasa, este greu sa mai vorbesti despre meci. Stiam ca intalnim o echipa buna, am vrut sa ne agatam de orice rezultat posibil , macar un egal de orice, dar cand iei gol in minutul 5 sau 4, si in minutul 10 ai om eliminat, este foarte greu, si jucand contra unei echipe foarte bune. Brasovul azi a fost categoric superioara noua, la toate capitolelel. Brasovul a meritat victoria fara dubii, este o echipa buna, imi doresc sa-si indeplineasca obiectivul care si l-au propus. Noua ne este de acum, din ce in ce mai greu, am ajuns la -7, desii ne va fi din ce in ce mai greu.Sper ca saptamana asta sa remediem, am avut greseli foarte mari in jocul nostru de astazi, si sper sa scoatem punc sau puncte la Bacau."


    Clasament



    1. FC Brasov 13

    2. Dunarea Giurgiu 13
    3.Concordia 12
    4. FC Botosani 12
    5. Delta Tulcea 10
    6. Sportul Stud. 10

    7. Forex 8

    8. CS Otopeni 7
    9. Petrolul 6
    10. Prefab 05 6
    11. FCM Câmpina 6
    12. FCM Bacau 5
    13. Progresul 4
    14. Intergaz B. 4

    15. FC Sacele 2

    16. Dunarea Galati 1
    17. Dinamo II 1
    18. CSM Focsani 0
    www.brasovfans.ro

  11. #11
    fcbrasovfans.ro
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    177
    Reputatie
    1
    Surdu si Badoi la FC Brasov!?!

    ProSport lanseaza bomba pe piata transferurilor din Romania, Surdu (foto) si Badoi din iarna la FC Brasov!

    Evolutiile slabe ale mijlocasului Vali Badoi, dar si ale lui Romeo Surdu, l-au determinat pe patronul lui FC Steaua, Gigi Becali sa-i puna pe cei doi jucatori pe lista "neagra" a clubului din Ghencea!
    Astfel, FC Brasov ar putea da o noua lovitura de imagine pe piata tranferurilor, dupa ce gruparea "stegara" a reusit in vara sa-i aduca la echipa pe Robert Ilyes, Nae Constantin, Eugen Nae, Cristi Ionescu si multi altii.

    Sursa: www.BrasovFC.ro.tl

  12. #12
    fcbrasovfans.ro
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    177
    Reputatie
    1
    In sfarist, victorie cu FC Forex!


    *FC Brasov a obtinut azi prima victorie in campionat in fata lui FC Forex.

    FC Brasov (echipament negru): Nae - Voicu, Oros (N. Constantin), B. Nicolae, Cr. Ionescu - Cristescu, Ilyes, Adriano, Sandor (Constantinescu) - Sburlea, Hadnagy (Dedu). Mult asteptatul derby local dintre FC Forex si FC Brasov nu a fost unul foarte spectaculos.

    Continuarea pe www.BrasovFC.ro.tl

  13. #13
    junior
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    85
    Reputatie
    1
    Razvan Lucescu e realist

    Antrenorul "stegarilor", Razvan Lucescu a facut o scurta analiza referitoare la rezultatele din stagiul din Spania: "Trebuie să fim realiști. Noi sîntem oarecum la început cu pregătirea. Mai avem de lucrat pentru a ajunge la forma pe care știu eu că o putem avea. Totuși, sînt mulțumit de cum s-au pregătit jucătorii și de implicarea lor la efort. Este foarte adevărat că mai trebuie să așteptăm să se integreze în jocul echipei și Marius Măldărășanu și Fabinho. Cu siguranță însă jocul nostru va arăta altfel la începutul campionatului“, a declarat Razvan Lucescu pentru Monitorul Expres.

    Sursa: www.FCBrasovFans.ro

  14. #14
    junior
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    85
    Reputatie
    1
    Infrangere in ultimul amical

    *Formatia brasoveana a incheiat stagiul de pregatire din Valencia cu o infrangere.

    FC Brasov a cedata la limita, cu 1-0, meciul impotriva formatiei Levante "B", echipa la care au evoluat si cativa jucatori de la prima echipa ce evolueaza in Primera Division. Unicul gol al partidei a fost marcat in minutul 34 de catre Angel, dupa ce portughezul Paulo Adriano a pierdut usor o minge la 40 de metri fata de porata lui Eugen Nae.

    Razvan Lucescu a trimis in teren urmatorul 11: Nae - Voicu, B. Nicolae, Oros, Ionescu - Roman, Maldarasanu, Adriano, Senin - Hadnagy, Ilyes.
    Pe parcurul reprizei a II-a si-au facut apritia in primul 11 urmatorii jucatori: Marian Constantinescu, Nae Constantin, Cristescu, Sburlea, Dumitru, Fabinho, Chipciu si Dedu.

    In alta ordine de idei, FC Brasov va reveni maine in tara, urmand ca pana pe 5 februarie, atunci cand au programata plecarea in al II-lea stagiu extern in Italia, sa se antreneze la Brasov.

    Sursa: www.FCBrasovFans.ro

  15. #15
    junior
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    85
    Reputatie
    1
    Abrudan va merge in Italia cu FC Brasov

    Conform InSport.ro, presedintele lui FC Brasov, Dinu Gheorghe s-a inteles cu oficialii prim divizonarei, Gloria Bistrita pentru cedarea fundasului Octavian Abrudan din aceasta iarna la Brasov. "Da, ne-am inteles, iar Abrudan va veni duminica si se va alatura echipei", a spus Dinu "Vama"

    3 jucatori a transferat in aceasta iarna formatia "stegara": Fabinho (Anorthosis Famagusta), Marius Maldarasanu (Rapid Bucuresti) si Octavian Abrudan (Gloria Bistrita).

    www.FCBrasovFans.ro

  16. #16
    junior
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    85
    Reputatie
    1
    Maldarasanu s-a integrat rapid printre "stegari"

    Transferat in urma cu aproximativ 2 saptamani de FC Brasov de la Rapid Bucuresti, Marius Maldarasanu spune ca s-a integrat foarte repede la Brasov. "M-am acomodat destul de repede la Brasov. Mai ales ca am fost coleg cu multi dintre jucatorii din lot. De asemenea, cu altii m-am intalnit ca adversar. La Brasov cred ca sunt conditii mai bune decat la unele echipe din Divizia A", a afirmat Maldarasanu pentru agentia de presa Mediafax.

    "Malda nu are nevoie de mult timp sa se integreze. Are multa experienta si ii este usor oriunde s-ar duce", a explicat Razvan Lucescu.

    www.FCBrasovFans.ro

  17. #17

  18. #18
    sport legend dannyreddog's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    everywhere
    Posts
    1,771
    Reputatie
    1
    Felicitari Brasovului lui Lucescu Jr pentru aceasta victorie de prestigiu ,fie ea si intr-un meci amical..
    [COLOR="Green"][SIZE="1"][/SIZE][/COLOR][COLOR="DarkSlateGray"][/COLOR]"Important e sa te lasi de droguri fara bravada...
    Altfel te vom gasi in rigor mortis mulat pe cada." [FONT="Arial Black"][/FONT]

  19. #19
    Flank Brasso cocostegar's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Brasov
    Posts
    297
    Reputatie
    1
    FC Brasov - Inter 3-0 ( 2-0)

    La doar 3 grade ce au fost astazi pe stadionul "Nae Pescaru", FC Brasov, s-a duelat in prima etapa a returului Ligii a 2-a cu Inter Gaz Bucuresti, scor 3-0. Sburlea realizeaza o dupla si Hadnagy mai reuseste un gol pentru ardeleni. La aceasta partida au fost prezenti in jur de 2000 de spectatori care au trebuit sa suporte ninsoarea si vantul taios ca si-au facut simtita prezenta astazi la ora meciului.

    FC Brasov -Nae, Constantinescu, N Constantin, Oros, Cr. Ionescu, Cristescu, Ilyes (Roman '62), Maldarasanu, Sandor (Senin '69) , Sburlea, Hadnagy (Dedu '73).

    Inter -Barbu, Dragomir, Turiac, Ciugulea (Tarnacop '38), Bar , Iutescu, Chirita, Borz (Buca '69), Barsan (Ghirie '55) , Verdes, Nicu.

    Meciul a fost precedat de un minut de reculegere in memoria lui Ioan Bara, fostul lider al suporterilor. Brasovenii au inceput mai timorati, avand primul sut pe poarta in minutul 11 prin Cristescu. in minutul 19 , Hadnagy trimite o centrare de pe partea dreapta si Sburlea cu o lovitura de cap perfecta il invinge pentru prima data pe Barbu. Dupa cateva minute Augustin Chirita nimereste bara cu un sut din afara careului, minutul 35 aduce al doilea gol al Steagului prin Hadnagy ce la o greseala in lat a apararii bucurestenilor inscrie. Urmeaza un meci plin de faze de poarta, dar mingea a mai penetrat o singura data poarta aparata de Barbu, Sburlea reusind dupla in minutul 58. Pe finalul partidei "Stegarii" au un sir de ratari incredibile ce puteau duce scorul la unul de handbal.

    La finalul partidei antrenorul oaspetilor Stefan Nanu a refuzat sa se intalnesca cu reprezentatii mass-media. Delegat pentru a da declaratii din banca bucurestenilor a fost antrenorul secund Vasile Neagu, care a vrut sa felicite echipa gazda pentru victoria de azi. El a mai declarat ca s-au asteptat la o prestatie mai slaba a brasovenilor dupa meciul pierdut cu CFR Cluj in Cupa Romaniei. "Vreau sa felicit echipa FC Brasov pentru victoria de azi, noi am considerat ca FC Brasov vine obosita dupa meciul de joi cu CFR, dar nu a fost asa. Noi venim dupa reconstructia echipei si acum incercam sa ne salvam de la retrogradare si sa ne indeplinim obiectivul."

    Antrenorul principal al echipei de sub Tampa, Razvan Lucescu ne-a declarat ca: "Am tinut foarte mult la acest meci sa-l castigam, sa o facem jucand foarte bine, important ca dupa meciul de joi cu CFR sa confirmam ca suntem o echipa puternica si sa continuam sa aveam imaginea frumoasa pe care o avem. Am discutat foarte mult cu baietii, le-am spus ca suntem cu totii frustati, dezamagiti de faptul ca am pierdut un joc in care nu am fost cu nimic mai prejos de adversarul nostru. Acesta frustare trebuie sa o transformam intr-o mare dorinta, ambitie, determinare, pentru a castiga acest meci. Cred ca jocul spune totul, o victorie absolut meritata in care am facut spectacol. Ma declar multumit de ce au aratat baietii pe teren, de modul in care au interpretat jocul. Sunt nemultumit de marile ocazii de poarta pe care le-am ratat si de faptul ca nu am dat mai multe goluri."

    Sursa :www.kronsport.ro

  20. #20
    Aloha Lucian-valencia's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    114
    Reputatie
    1
    Salutare

    Este adevarat ca din 2009 vom avea in Brasov un stadion ultra modern in locul la Municipal? Sau sunt doar vorbe goale pentru a putea sa darame Municipalul si sa inceapa constructia unui cartier rezidential in zona aceea?
    Sper totusi sa faca stadionul.
    De-abia astept!

  21. #21
    junior
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    85
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lucian-valencia View Post
    Salutare

    Este adevarat ca din 2009 vom avea in Brasov un stadion ultra modern in locul la Municipal? Sau sunt doar vorbe goale pentru a putea sa darame Municipalul si sa inceapa constructia unui cartier rezidential in zona aceea?
    Sper totusi sa faca stadionul.
    De-abia astept!
    Da. Este adevarat. Pentru a te convinge ca nu sunt doar niste vorbe in vant te rog sa te uiti aici.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •