View Poll Results: Aveti incredere in antrenorul Napoli?

Voters
8. You may not vote on this poll
  • Da, este cea mai buna varianta.

    2 25.00%
  • Ar putea reusi, ca este Italian

    1 12.50%
  • Nu pentru ca nu va avea liniste la Craiova

    1 12.50%
  • Nu pentru ca nu este antrenor

    2 25.00%
  • Da

    2 25.00%
  • Nu

    0 0%
Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 70

Thread: Napoli se lanseaza la Universitatea?

  1. #1
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1

    Question Napoli se lanseaza la Universitatea?

    Sunt foarte curios cati dintre voi au incredere in acest antrenor?
    Critica parerile sustinute de o persoana fara a recurge la "atac la persoana"

  2. #2
    junior
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    137
    Reputatie
    1
    Nu am incotro. Am incredere pana la proba contrarie.
    Oricum, e mai normal sa fim alaturi de el (chiar si numai cu gandul) odata ce el este cel care va antrena echipa la care tinem, nu?

  3. #3
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Eu cred ca Universitatea nu va avea de suferit , probabil Badea va fi umbra italianului si va avea un cuvant de spus... nu cred nici ca avem ce pierde , nu eram in lupta pentru titlu... daca nu reuseste o clasare onorabila poate fi demis in orice moment... exista insa sanse ca italianul sa-i faca pe fotbalisti sa priveasca altfel fotbalul , cu mult mai mult profesionalism ... are si avantajul ca fiind strain va fi probabil departe de barfele si bisericutele care sigur vor exista in Craiova... Terminand de curand scoala de la Coverciano sunt convins ca este plin de ambitie si vrea sa reuseasca...
    Cred insa ca nu are rost sa mai discutam la infinit pe tema antrenorului ..daca jucatorii l-au acceptat si chiar Badea îl sprijina asta este.. este antrenorul echipei si-l vom critica sau lauda atunci cand ne va da motive ..
    Este aceeasi situatie ca si in cazul Badea ..cati nu l-au contestat la numire si nu avea nici pregatirea italianului care , de bine de rau , are o licenta de antrenor pe care o poate folosi si in serie A...
    Sigur ca nici unul din suporterii Craiovei nu l-ar fi dorit pe italian , dar daca asta a fost decizia patronului nu avem altceva de facut decat sa asteptam ..si apoi sa-l facem bucati pe Staicu daca va fi cazul!
    Nu cred ca este cazul sa involburam apele inutil...

  4. #4
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Eu cred ca va reusi, trebuie sa avem incredere in el, desi este un antrenor fara palmares, merita incercat Napoli, daca are stofa de antrenor, am dat lovitura, daca nu va iesi cu nimic in evidenta, Badea cred ca reveni pe banca...eu presimt ca venirea lui Napoli este una de bun augur pt STIINTA!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  5. #5
    manager Ravelly's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Navodari
    Posts
    330
    Reputatie
    1
    Este normal sa ne pastram optimismul in ceea ce priveste viitorul echipei si cred ca Napoli trebuie privit ca atare deocamdata...sper din suflet sa nu ne dezamageasca

  6. #6
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Cum spuneam frozen , nu este exclus ca sa avem in continuare surprize , am spus ca trebuie sa asteptam macar un timp pentru ca sa evaluam corect situatia .
    Din presa razbate ideea ca jumatate din contractul antrenorului italian este suportat de clubul Juventus.... Intreaga pregatire de iarna se va desfasura in Italia....
    nu stiu , este greu de evaluat , exista insa semne ca mutarea s-ar putea sa nu fie tocmai rea...

  7. #7
    incepator
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    45
    Reputatie
    1
    nu cred in napoli. stiinta nu-i echipa care prin ea sa capati experimenta. stiinta are nevoie de rezultate.

  8. #8
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    gsm , Badea si Alecsanco parca tot la o echipa care se chema Universitatea au capatat experienta!

  9. #9
    incepator
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    45
    Reputatie
    1
    edmond, in momentul de fata craiova are nevoie de-o accedere in cupele europene si de ce nu tilul mult asteptat. eu nu cred ca napoli va avea succes cu craiova.

  10. #10
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    de ce nu agreez instalarea lui:
    nu are experienta.
    lotul se reuneste pe 12 ianuarie, iar pana atunci transferurile importante se vor realiza fara noi
    nu cunoaste jucatorii interni, pentru a face transferuri.
    nu cunoaste echipa pentru a stii pe cine se bazeaza si la cine trebuie sa renunte.
    tot ce stie este ca nu sunt terenuri bune.
    Critica parerile sustinute de o persoana fara a recurge la "atac la persoana"

  11. #11
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by frozen
    nu cunoaste jucatorii interni, pentru a face transferuri.
    nu cunoaste echipa pentru a stii pe cine se bazeaza si la cine trebuie sa renunte.
    Il ajuta Badea, vor colabora impreuna si totul va fi bine
    Last edited by ady_azzuro; 18th December 2003 at 10:59.
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  12. #12
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    gsm , curios lucru , tocmai in anul asta in care treburile merg cat de cat bine , Craiova are nevoie neaparat de cupele europene ( desi conducerea a anuntat ca este un an in care vrea sa incheie reconstructia echipei )... Te intreb si eu, in anii ceilalti , sapte -opt in urma ,Craiova nu avea nevoie de cupele europene ? Mi se pare ciudat sa-i arunacam lui Staicu in carca toate neimplinirile noastre din acesti ani. Craiova ar trebui sa-si propuna in fiecare an titlul si accederea intr-o cupa europeana...
    Dar eu sunt dispus sa-i acord lui Dinel sansa acestui al doilea an... Nu pot sa uit ca a plecat practic de la zero , renuntand la toti jucatorii pe care îi lasase aici Netoiu... Si nimeni nu a reusit sa construiasca o echipa in tr-un singur an...

  13. #13
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    EDMOND_ , tu esti sigur ca nu ai nici un fel de legatura cu clubul Universitatea? Nu de alta dar prea ii iei apararea lui Dinel!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  14. #14
    manager Ravelly's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Navodari
    Posts
    330
    Reputatie
    1
    Cred ca Edmond are o stransa legatura...sufleteasca fata de Stiinta si cred ca are dreptate in ceea ce priveste titlul; cred ca mai avem de asteptat pana sa ne vedem din nou un vis implinit si sper sa nu dureze prea mult.

  15. #15
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Cu siguranta
    Dar nu mai vrea ca si anul viitor sa treaca degeaba, fara sa obtinem nici o performanta!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  16. #16
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    ady, faci tu ce faci si te legi de edmond.
    asta pentru ca are postarile cele mai realiste, nu se imbata cu apa rece si nici nu ataca fara rost.
    astea sunt calitati, ady.
    probabil ca asta acontat cel mai mult in propunerea de deveni moderator.
    cat despre Dinel, nu a dovedit pana acum ca ar vrea raul Stiintei, din contra, intr-un an si jumatate a facut echipa.
    adu-ti aminte cati jucatori avea Craiova cand a venit el.
    3 Rada, Plesan, Sava.
    prin metodele lui originale a reusit ceva, locul 4 si ne-a readus puterea de a ne bate cu ste-di-rap.
    Critica parerile sustinute de o persoana fara a recurge la "atac la persoana"

  17. #17
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by frozen
    prin metodele lui originale a reusit ceva, locul 4 si ne-a readus puterea de a ne bate cu ste-di-rap.
    Locul 4 ne-a adus, dar uita-te cine e pe locul1, pe locul2 si pe locul3, vei vedea chiar pe ste-di-rap, noi am pierdut in toate cele 3 meciuri, desi suntem pe locul 4 eu am avut un tur amar
    Daca batem in retur pe ste-di-rap, se rezolva toate problemele, parerea mea
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  18. #18
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    pai la primele 2 meciuri jucatorii erau ocupati sa-l demita pe Nea Sorin.
    la ultimul cu steaua, daca se juca in legalitate, adica fara radoi si raducanu, ii distrugeam.
    daca si terenul era putin mai bun, atunci chiar si cu aia in teren nu pierdeam.
    nu imi fac probleme pentru retur, dar cea mai mare problema a noastra este paradoxal noul antrenor.
    Critica parerile sustinute de o persoana fara a recurge la "atac la persoana"

  19. #19
    incepator
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    45
    Reputatie
    1
    edmond, te inteleg dar noi n-avem continuitate deloc, ma refer la conducere in primul rand, vezi cazul lui copos, omul de cand se afla la conducerea rapidului a facut lucruri f bune a inceput cu lucescu, baza pro-rapid si acum cu geovani, dinomo iarasi un exemplu badea e de ceva vreme la conducerea clubului.la ora actuala cateii joaca cel mai frumos fotbal.la craiova ieri paunescu, netoiu, azi dinel maine ....sper sa iasa soarele si pe strada clubului, ca prea e intuneric din 91 incoace.

  20. #20
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Da mah Azzuro , m-ai ghicit.... Dinel ma plateste cu 3000 de dolari pe luna sa mai temperez suporterii pe diverse forumuri .
    gsm , eu inteleg felul tau de a privi lucrurile , sper insa sa ramana Dinel mult mai multa vreme... cred ca in ciuda declaratiilor lui s-a legat sufleteste de echipa..inclin sa cred ca va ramane in fotbal multa vreme! Vezi si stirea de la "ultima ora".

  21. #21
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by EDMOND_
    Da mah Azzuro , m-ai ghicit.... Dinel ma plateste cu 3000 de dolari pe luna sa mai temperez suporterii pe diverse forumuri .
    Altfel nu se explica.
    Sper sa stea cat mai mult la conducerea Stiintei si sa investeasca cat mai multi bani in echipa fanion a Olteniei!
    Astept o lupta dura cu bucurestiul in retur , mai ales ca jucam cu rapidul si steaua acasa pe legendarul 'ION OBLEMENCO'

    CRAIOVA FORZA CRAIOVA!!!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •