Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 30

Thread: TIMISOARA e primul loc !!!

  1. #1
    incepator
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    17
    Reputatie
    1

    TIMISOARA e primul loc !!!

    La TIMISOARA nu se discuta se iubeste:

    Clubul / Meciuri acasa /Total Spectatori /Media
    1.POLI AEK / 7 /153.000 /21.857
    2.Apullum/ 7 /84.500/ 12.071
    3.Univ. Craiova/ 8 /79.000 /9.875
    4.Steaua/ 8 /72.000 /9.000
    5.FC Oradea/ 7 /60.000/ 8.571
    6.Rapid/ 7 /48.500 /6.928
    7.Dinamo/ 7 /39.000/ 5.571
    ...restul nici nu mai conteaza...

    POLI conduce detasat la numarul de specatori. ASTA ESTE POLI !!!
    [color=fuchsia][b]== Forza VIOLA ==[/b][/color]

  2. #2
    sport legend Timisoreanul's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timisoara-Capitala Banatului
    Posts
    381
    Reputatie
    1
    Da, am trecut si eu pe acolo, sucks, pai stii cum se spune: "totalsport este creat pentru suporteri...bucuresteni"
    Ei iubesc pe toata lumea dar daca spui ceva de echipele lor sau de Bucuresti te fac antisemit, antiroman, ei intre ei nu-si spun o vorba urita, dar "opozitiei" i se gasesc pina si greseliile de ortografie. Dar ei nu au nimic cu tine, doar iti spun pe un ton "magulitor" ca nu esti la fel de bun ca ei.
    De altfel se vede si numarul de useri, fiind aproape la jumatate fata de forumul lui Poli de exemplu, fata de onlinesport nu mai spun. Foarte multi au renuntat, foarte repede sa mai scrie pe acolo, si culmea majoritatea erau timisoreni si olteni...
    Cit despre statistica, se astepta cineva la altceva? Intr-adevar publicul din Timisoara iubeste si nu discuta.
    [COLOR=Indigo][B]In Banat si-n toata tara
    Una-i Poli Timisoara[/B][/COLOR]

  3. #3
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Dar tot UNIVERSITATEA CRAIOVA ramane echipa cea mai iubita si cu cei mai multi suporteri din tara
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  4. #4
    sport legend Gica Chioru's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    2,257
    Reputatie
    1
    Departe de mine sa iau apararea site-ului mentionat de voi dar.......bai banatenilor ati luat-o pe urma oltenilor de la un timp.
    Faza cu site creat pentru bucuresteni este de hocus-pocus iar

    "daca spui ceva de echipele lor sau de Bucuresti te fac antisemit, antiroman, ei intre ei nu-si spun o vorba urita, dar "opozitiei" i se gasesc pina si greseliile de ortografie. Dar ei nu au nimic cu tine, doar iti spun pe un ton "magulitor" ca nu esti la fel de bun ca ei."

    este de "cascadorii rasului. Chiar asa mai?...............

    ........................................

    Va mandriti cu ceva semnificativ doar in.....statistici. Dar chiar daca sunt bucurestean si stelist eu personal simpatizez Timisoara si timisorenii chiar daca unii dintre voi faceti anumite "confuzii" politice.

  5. #5
    sport legend Timisoreanul's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timisoara-Capitala Banatului
    Posts
    381
    Reputatie
    1
    Nu stiu ce are politica cu ... fotbalul in aceasta statistica a numarului de spectatori?
    Banatenii astia au luat-o pe ulei? Hmmm, pai daca la televizor sau in media centrala se vorbeste numai de Steaua, dinamo si Rapid, putin si Craiova, restul trebuie sa taca milc? La stirile sportive vezi numai reportaje despre Jiji. Cind s-a sculat cu fata la cearsaf, cu cine s-a mai certat, cine l-a mai dat in judecata, cind a tras un pirt (pardon de expresie), despre ciini ca au pozat in domnitori, sau cu ingerii, sau ma stiu eu ce reportaje de prost gust.
    [COLOR=Indigo][B]In Banat si-n toata tara
    Una-i Poli Timisoara[/B][/COLOR]

  6. #6
    incepator
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    17
    Reputatie
    1
    Acest sport se joaca in primul rand pt. spectatori! Ma intreb unde este rapid, steaua si dinamo in acest clasament. Toate la un loc nu au nr. de spectatori cat are POLI !!! Orice ati zice, normal ca voi nu puteti concepe asa ceva, doar sunteti la EST!!!, TIMISOARA este pe primul loc!!!

    Oricat v-ati dori sa fiti in vest nu se poate !!! TIMISOARA este VESTUL Romaniei. Pe care din pacate o reprezinta un oras ca bucuresti, un oras de oieri si miorite...
    [color=fuchsia][b]== Forza VIOLA ==[/b][/color]

  7. #7
    junior
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    137
    Reputatie
    1
    Nu stiam care a fost media spectatorilor in tur..daca Timisoara conduce, felicitari...cu atat mai mult cu cat se poate spune cu greu ca echipa apartine orasului.
    Eu sunt fan vechi al Craiovei.
    Am un mare regret, acela ca in 1990 nu s-a putut crea o alianta a celor din provincie impotriva cluburilor sovietice.
    Cinste Timisoarei, s-a mai incercat ceva..imi amintesc de niste meciuri de rugby, parca si handbal, baschet, nu stiu exact in care timisorenii au refuzat sa joace impotriva lui dinamo ( de ce nu si impotriva stelei a ramas un mister).
    Pacat, s-a ratat in sport un moment al adevarului.
    Inca odata felicitari pentru primul loc la numarul de spectatori si sper sa reinvie spiritul Ripensiei (chiar, de ce nu se poate reinfiinta Ripensia?)

  8. #8
    junior
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    137
    Reputatie
    1
    Dage, eu am trait vreo 30 de ani in Bucuresti. Am o parere foarte proasta despre acest oras..aglomerat, mizerie, galagie, etc, etc..
    Dar a generaliza si a arunca epitete la gramada nu arata ca ai fi cu ceva mai bun, nu crezi?
    De ce un banatean ar fi mai destept decat un moldovean sau un oltean decat un maramuresean sau un bucurestean (de fapt cati bucuresteni pot spune ca sunt bucuresteni?) decat un dobrogean etc doar pentru ca este banatean, oltean, moldovean, etc..
    Sa fim seriosi, suntem inesenta si ceea ce resuim fiecare sa facem din noi, dincolo de ereditate si originea teritoriala.

  9. #9
    junior
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    137
    Reputatie
    1
    Dar, in general cam asa e..o intoxicare continua cu cei trei 'granzi' (granzi la ce?) din bucuresti pe toate posturile tv si prin ziarele asa zis centrale.

  10. #10
    FORZA DELTA!!! dj_jaxxx's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    2,732
    Reputatie
    1
    ion-1: sa stii ca exista un buton pe care scrie "edit". Nu e nevoie sa bagi cate un post la fiecare 10 min.

    on topic: Dinamo are numa 5,000 de spectatori la fiecare meci?

    Si bravo lui Apulum!
    [B]LET THE BEAT GO ON![/B]

  11. #11
    junior
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    137
    Reputatie
    1
    dj, ce vrei si tu..sunt doar un amarat de junior nu un senior ca tine..mai am de invatat cu editul prin forumul asta..

    Bine ca ai retinut ca am postat de trei ori in 10min si nimic din ce am spus..
    Last edited by ion-1; 16th December 2003 at 17:24.

  12. #12
    junior No1Fan's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    100% utist
    Posts
    97
    Reputatie
    1
    In primul rand felicitari celor din banat ca merg la meci si isi incurajeaza echipa, chiar daca este asa cum este.

    Dar, nu stiu, pardon, stiu, si inca foarte bine cum s-a ajuns la a face din asta cea mai mare "branza", plus, este si o ocazie sa mai jignesti un pic pe cei din Bucuresti, care ne conduc tara pana la urma urmei...iti dai seama ce prosti sunt restul romanilor care se lasa condusi de niste oieri

    In rest, cu mediatizarea care se face cluburilor din Bucuresti, chiar ma surprinde atitudinea voastra, probabil ca nu ati auzit de rating si nu stiti ca televiziunile sunt in meseria asta pentru bani. Daca 51% asta vor, atunci toti vad ce vrea majoritatea, in plus tot voi sunteti in control, ai telecomanda in mana si schimba pe un post local (asculta Radio Arad, ca spun 70% din timpul de emisie pentru sport numai si numai despre UTA).

    FORZA UTA!
    [COLOR=Red] Forzza UTA[/COLOR]

  13. #13
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dage
    La TIMISOARA nu se discuta se iubeste:

    Clubul / Meciuri acasa /Total Spectatori /Media
    1.POLI AEK / 7 /153.000 /21.857
    2.Apullum/ 7 /84.500/ 12.071
    3.Univ. Craiova/ 8 /79.000 /9.875
    4.Steaua/ 8 /72.000 /9.000
    5.FC Oradea/ 7 /60.000/ 8.571
    6.Rapid/ 7 /48.500 /6.928
    7.Dinamo/ 7 /39.000/ 5.571
    ...restul nici nu mai conteaza...

    Desi am zis ca nu prea voi mai intra pe acest forum, vreau totusi sa va reamintesc ce inseamna TIMSOARA!!! Ca si pe cel de la Totalsport.ro

    Prea multi mitici, care habar nu au ce vorbesc...sper sa nu jignesc acum pe cineva de pe acest forum. Dar pe totalsport.ro este o rusine ce se intampla. Acolo daca nu esti din Bucur. nu ai ce cauta. Te desfiinteaza. Aici pe forum trebuie sa recunosc ca nu s-a intamplat asta.

    POLI conduce detasat la numarul de specatori. ASTA ESTE POLI !!!

    Sa o luam cu titlul: "Timisoara e primul loc"? Cred ca ai omis ceva.

    Apoi:La TIMISOARA nu se discuta se iubeste

    Sper ca la Timisoara sa se mai si discute ca daca se iubeste asa in continuu nu e bine. Apropo asta nu e unul din sloganurile rapidiste?

    Cat despre jignirile adresate Bucurestenilor trebuie sa spun ca ma faci mandru ca sunt Bucurestean. Eu nu mi-am permis niciodata sa injur un intreg oras cum o faci tu. Esti civilizat rau de tot. Si eu sunt mai la vest de tine(sic!). In rest iti doresc o viata fericita fara ura, o chestie greu realizabila insa poate prin o minune posibila.

  14. #14
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    Sa o luam cu titlul: "Timisoara e primul loc"? Cred ca ai omis ceva.

    Apoi:La TIMISOARA nu se discuta se iubeste

    Sper ca la Timisoara sa se mai si discute ca daca se iubeste asa in continuu nu e bine. Apropo asta nu e unul din sloganurile rapidiste?

    Cat despre jignirile adresate Bucurestenilor trebuie sa spun ca ma faci mandru ca sunt Bucurestean. Eu nu mi-am permis niciodata sa injur un intreg oras cum o faci tu. Esti civilizat rau de tot. Si eu sunt mai la vest de tine(sic!). In rest iti doresc o viata fericita fara ura, o chestie greu realizabila insa poate prin o minune posibila.
    sigur ca e primul loc:-) dupa aia s-a facut un al doilea loc si pina la urma toate locurile de pe lumea asta. un soi de "cristos s-a oprit la eboli"

    de jigniri nu e bai. oamenii s-au obisnuit sa injure bucurestii si sa tot vina aici. suntem tigani, murdari, hoti, rai etc. asta e.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  15. #15
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Ma deranjeaza totusi faptul ca sunt facut oier sau tigan. Iar cand asta vine de la cei mai civilizati dintre romani este tragic. Dar, deh, suntem romani. Timisoreni, olteni, moldoveni. Citeam la un moment dat o chestie pe forumul Craiovei, cu scuzele de rigoare Edmond_, si citesc afirmatia unui membru precum oltenii sunt singurii care se mandresc de originile lor. Imi venea sa ma dau cu capul de pereti. Am vrut sa raspund insa pentru ce, ca oricum nu se schimba. Sa se duca undeva in strainatate si sa spuna ca e oltean. raspunsul ar fii ceva: Sa iti fie de bine.

    Eu sunt roman, sunt mandru ca sunt roman, insa cand vad asemenea declaratii sau mai bine spus afirmatii mi se face si rusine ca sunt roman.

  16. #16
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    Iar cand asta vine de la cei mai civilizati dintre romani este tragic. Dar, deh, suntem romani. Timisoreni, olteni, moldoveni. Citeam la un moment dat o chestie pe forumul Craiovei, cu scuzele de rigoare Edmond_, si citesc afirmatia unui membru precum oltenii sunt singurii care se mandresc de originile lor. Imi venea sa ma dau cu capul de pereti. Am vrut sa raspund insa pentru ce, ca oricum nu se schimba. Sa se duca undeva in strainatate si sa spuna ca e oltean. raspunsul ar fii ceva: Sa iti fie de bine.

    Eu sunt roman, sunt mandru ca sunt roman, insa cand vad asemenea declaratii sau mai bine spus afirmatii mi se face si rusine ca sunt roman.
    mde mai ieppy. ce sa-ti fac. pe unii povestea cu cel mai romani dintre romani le ia mintile. pe altii apelativul "mitica" repetat de dimineata pina seara le creste increderea in telectualitatea lor.

    sa-ti spun un secret. "cei mai civilizati dintre romani" sunt aia care nu folosesc astfel de apelative. mindria de fi fi originar de undeva e una si daca nu e folosita constructiv e tot una cu a avea obraz de tabla.

    eram in boston in urma cu vreo sase ani. in metrou stateam cu o prietena de vorba si un tip ne intreaba daca suntem romani. am raspuns afirmativ si am inceput sa vorbim cu el. era elvetian casatorit cu o romanca. al doilea tot in boston invatase nai cu gheorghe zamfir. atunci m-am simtit tare bine ca roman.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  17. #17
    junior
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    76
    Reputatie
    1
    FORZA POLI - suntem multzi,nu-i asha?

  18. #18
    Forza Noi!!! Sabin's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Europe
    Posts
    350
    Reputatie
    1
    Nu cred ca e bine facut clasamentul. Un lucru e clar: Rapid nu are cum sa aiba o medie de 6928 de spectatori pe meci, petru ca am vazut majoritatea meciurilor si nu erau mai mult de 3000, uneori cateva sute. Este explicabil pentru ca Rapid nu a jucat in Giulesti. Dage, de unde ai luat statistica aia? Pe Timisoara nu pot decat s-o felicit pentru atmosfera si entuziasmul pe care le vedem la fiecare meci si spun din nou ca o finala de cupa Poli-Dinamo ar fi ideala.
    Last edited by Sabin; 17th December 2003 at 00:16.
    [COLOR=Red]FORZA DINAMO!![/COLOR]

  19. #19
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timișoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Si nici la Dinamo n-au cum sa fie 5571. Nici in visele lor.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  20. #20
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Sergio, care vise tata? De ce trebuie voi sa va luati totdeauna de Dinamo? Nu va plictisiti si voi ca eu sincer ma plictisesc sa va tot raspund.

  21. #21
    Forza Noi!!! Sabin's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Europe
    Posts
    350
    Reputatie
    1
    S-ar putea sa ai dreptate, nush exact, dar in cazul Rapidului sare in ochi diferentza intre ce scrie acolo si realitate.
    Last edited by Sabin; 17th December 2003 at 00:40.
    [COLOR=Red]FORZA DINAMO!![/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •