View Poll Results: SE INCEARCA INDEPARTAREA LUI DORINEL SI GANEA?

Voters
49. You may not vote on this poll
  • Da, poate Puiu, poate varfurile noii generatzii Mutu si Chivu sau poate fecali din umbra

    14 28.57%
  • nu, este o invetzie a presei ca de mult prea multe ori

    30 61.22%
  • este un mic curent de intinerire si inlaturare a batranilor , restul sint exagerari ale presei si a lui Dorinel&Ganea

    5 10.20%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 28

Thread: SE INCEARCA INDEPARTAREA LUI DORINEL SI GANEA?

  1. #1
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0

    SE INCEARCA INDEPARTAREA LUI DORINEL SI GANEA?

    ? :naughty: :naughty: :naughty:

  2. #2
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    vrajeala, Munteanu numai este la prima tinerete, dar este util prin experienta.
    Ganea la atitudinea lui se elimina singur.
    Critica parerile sustinute de o persoana fara a recurge la "atac la persoana"

  3. #3
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    putin adevar e, Iordanescu e ramolit, Dorinel cam batran, Ganea la fel.
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  4. #4
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    eu unul as incerca instalarea lui balint la nationala.
    Antrenor tanar, care se impune.
    As renunta la munteanu, ganea. In campionat sunt variante pentru cei doi, si inca foarte bune. Bundea, marica..............
    Critica parerile sustinute de o persoana fara a recurge la "atac la persoana"

  5. #5
    manager Ravelly's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Navodari
    Posts
    330
    Reputatie
    1
    Eu unul sunt de parere ca Munteanu inca mai este util mai ales prin experienta si sper sa mai ajute echipa cat poate.
    Ganea vede ca a inceput sa piarda teren si ptr a nu fi dat afara pe usa din dos de la nationala, a inceput cu replicile care il caracterizeaza. Nu cred ca te poate da afara cineva daca ai marca la echipa de club suficient, nu asa cum o face el.

  6. #6
    omu` cu prazu` MATRIX98's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, pe o plaja in Groenlanda
    Posts
    317
    Reputatie
    1
    Ravelly s-o crezi tu ca mai poate ajuta munteanu nationala. Degeaba are experienta, deja a expirat. Cât despre ganea, cred ca ar face bine sa taca din gura, sa nu mai exagereze... Mi se pare tare ciudat ca acum il critica pe Iordanescu . Nu era el ala care ii lua apararea cand il acuza Chivu ca are metode invechite de a antrena??Aaaaa, stai ca am prinsai , vroia banderola de capitan . Ce idiot !!
    Amor de lejos, felices los quatro....

  7. #7
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    Cred ca Dorinel ar putea sa mai joace 5 meciuri cat sa-l depaseasca pe Hagi si ar fi extraordinar pentru el.Hagi are destule recorduri.
    Ganea poate juca si peste 2 ani dar si ei trebuiesa fie diplomati. Dorinel era suparat ca Iordanescu l-a certat iar Ganea a spus vorbe grele

  8. #8
    Banned Gerson's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    567
    Reputatie
    0
    da. dorinel si Ganea pot sa mai joace in nationala.Inca e nevoie de ei

  9. #9
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    Se poate sa se incerce inlaturarea lor pt. ca acum avem atacanti tineri (Oprita, Raducanu, Bratu, MUTU) si nu prea mai are loc Ganea iar Dorinel e rezerva si la echipa de club dar cred ca de el mai este nevoie.
    FORZA CEAHLĂUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  10. #10
    gonczi riva's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bistrita
    Posts
    845
    Reputatie
    1
    ganea poate sa joace pentru ka virsta ii permite si are clasa, si mai ales ka lui mutu ii place cel mai mult sa joace alaturi de ionel! cit despre munteanu vremea lui a apus, si nu mai da satisfactie, la fel cum s-a intimplat cu lupescu la sfirsitul carierei, ilie sau filipescu si exemplele pot continua
    [COLOR="YellowGreen"][/COLOR][FONT="Courier New"][COLOR="Magenta"][/COLOR][/FONT]
    Spain: Atletico Madrid England: Liverpool
    Italy: Internazionale MIlano France: PSG
    Germany: Borusia Dortumd Portugal: Benfica Lisabona
    Turkey: Galatasaray Romania: Gloria Bistrita

  11. #11
    senior BIANCO_NERO's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    216
    Reputatie
    1

    Thumbs up Corect

    Quote Originally Posted by frozen
    eu unul as incerca instalarea lui balint la nationala.
    Antrenor tanar, care se impune.
    As renunta la munteanu, ganea. In campionat sunt variante pentru cei doi, si inca foarte bune. Bundea, marica..............
    Corect sunt deacord cu tine.... Balint ar fi mers mult mai bine ca antrenor la nationala, dar din pacate nu este dupa noi suporterii este dupa altii. Eu, daca as fi putut decide as fi mers pe un cuplu de antrenori tineri. Ceva de genul Balint (care are experienta si ca secund la nationala si ca secundul lui Lucescu la Galatasaray si principal la mai multe cluburi) si secund un Dan Petrescu sau Marius Lacatus si de ce nu Hagi cred ca ar fi mai bun ca secund decat ca principal.
    [SIZE=4][FONT=Times New Roman][B]AVANTI BIANCO-NERI![/B][/FONT][/SIZE]
    FOREVER ANTI-BLAT!

  12. #12
    senior BIANCO_NERO's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    216
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by riva
    ganea poate sa joace pentru ka virsta ii permite si are clasa, si mai ales ka lui mutu ii place cel mai mult sa joace alaturi de ionel! cit despre munteanu vremea lui a apus, si nu mai da satisfactie, la fel cum s-a intimplat cu lupescu la sfirsitul carierei, ilie sau filipescu si exemplele pot continua
    Corect Ganea poate sa joace. Despre Munteanu chiar daca a ajuns la varsta care o are inca mai scoate meciuri bune, dar din pacate nu se mai poate miza pe el tocmai din acesta cauza ca ori joca bine, ori prost.
    [SIZE=4][FONT=Times New Roman][B]AVANTI BIANCO-NERI![/B][/FONT][/SIZE]
    FOREVER ANTI-BLAT!

  13. #13
    LupGalben N0_NaM3's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Rep. Ploiesti
    Posts
    1,579
    Reputatie
    1
    MIe ganea nu`mi place deloc...a dat el cateva goluri de exceptie da` nu`mi place...cat despre Dorinel Munteanu este in continuare un jucator de baza ..cum a fost shi in generatia de aur...
    [SIZE="4"]T'estimo, Barça !!![/SIZE]

  14. #14
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Ok ,
    sa plece .
    Dar daca Ganea are inlocuitori , Munteanu NU ARE .
    Ziceti , pe cine ?
    Omul acesta are o experienta a jocului fantastica . Credeti ca daca toti sunt tineri si valorosi , pot face o echipa ?
    Munteanu este necesar in mijlocul Nationalei .
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  15. #15
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    DORINEL e ca si vindut la COTTBUS !

    ENERGIE, care lupta pentru promovarea in 1. BUNDESLIGA, a gasit un SPONSOR care sa preia ceva din salariul lui DORINEL !
    Astfel, se da ca (aproape!) sigura plecarea de la WOLFSBURG si "inrolarea" in rindul echipei in care mai joaca REGHECAMPF si IORDACHE !

    In sfirsit !

  16. #16
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    Pina la urma...n-a fost sa fie cu COTTBUS !

    DORINEL n-a fost multumit de salariul pe care ar fi urmat sa-l ia.
    Pina acum, la WOLFSBURG, ar fi incasat cca. 500.000 €.
    Cica la COTTBUS ar fi trebuit sa se multumesca si cu...pitutze !
    Azi, VIDEO TEXTUL ARD : DORINEL a fost trecut pe liber si se pare ca va ajunge la STEAUA !

  17. #17
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Am votat prima varianta, mafia fecali in Romania este prea mare
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  18. #18

  19. #19
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Eu cred ca modul de a pune problema e gresit. Selectia la Nationala ar trebui facuta pe criteriul celor mai in forma jucatori, nu pe “marea familie a echipei nationale”, generatii de aur sau de arama etc. Daca cei doi sunt in forma la echipele de club trebuie sa joace, daca nu sa nu fie convocati. Este stupida selectia pe motiv ca au fost buni candva sau ca sunt “ultimii mohicani”. Astea sunt explicatii pe care le vezi la muzee nu intr-un domeniu ce se vrea concurential. Invers, e valabil si pentru cei ce trebuie adusi in “marea familie…” pentru ca sunt sperante. Unii merita, dar nu otova, exista loturi de tineret care ar trebui sa fie tratate mai cu atentie decat acum.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  20. #20
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    e si... nu e. exista posibilitatea ca un mare jucator sa se comporte altfel la un meci al nationalei, decit la club. pe de alta parte o anumita structura trebuie sa existe. unii jucatori fac parte dintr-un soi de fundament care daca este scos da probleme psihologice.

  21. #21
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Fundamentul Nationalei Romaniei va fi (daca nu este deja) subred daca folosesti un singur jucator cu obstinatie si nu ai dubluri pe posturi la valoare sensibil egala. Iar ceva potential exista. E absurd sa joci cu Ganea in fata pentru ca e de baza, cand ai destui atacanti care sunt in forma. La fel si cu ceilalti. Suntem printre putinele Nationale cu pretentii din lume care a cultivat acest model “familial”. Plus ca Nea Puiu vede unii jucatori doar dupa ce o anumita firma de management si impresariat ii vinde pe afara. Sau daca un jucator impresariat de aceeasi firma e in cadere de cota. Sunt gramezi de exemple in acest sens, dupa cum sunt destui jucatori pe care Gheneralu’ nu-i selecteaza pentru ca ar fi batrani (asta la 27-29 de ani) si nu sunt de perspectiva pentru nationala. La noi echipa Nationala se construieste pentru viitorime, prezentul nu conteaza, iar trecutul glorios da statut de senator pe viata. Intrebarea din titlul topicului nu prea are sens in alte tari si deriva exact din ceea ce spuneam mai sus. Nu exista “indepartare din lot” la o Nationala decat pe criterii disciplinare, altfel exista doar SELECTIA celor mai in forma jucatori. Problemele “psiholgice” apar tocmai datorita acestei gandiri paguboase zic eu. Daca jucatorii ar sti ca vin pentru ca sunt in forma in acel moment n-ar mai fi aceste false probleme.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •