Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 85 to 97 of 97

Thread: Finala Cupei Romaniei- de ce mereu in Bucuresti?

  1. #85
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Mi se pare normal ca finala cupei sa se joace pe Lia Manoliu, CEL MAI MARE stadion din tara.E o chestie de traditie. Nu putem face ca italienii, pe noi nici macar in Ouagadougou nu ne-ar invita (si plati) sa jucam finala, ce sa vorbim de Libia sau New York.

  2. #86
    Daddy Dolo IlMILAN's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    2,326
    Reputatie
    1
    JJ din cate stiu eu finala cupei Italiei se joaca in Italia, tur -retur, pe stadioanele echipelor ajunse in finala. Finala supercupei Italiei se joaca de obicei in locuri exotice pentru folosuri banesti .
    [COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]

  3. #87
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by IlMILAN
    Referitor la faptul ca tu spui ca o finala intre doua echipe bucurestene desfasurata in provincie ar fi o prostie nu sunt de acord. Locul de disputare ar trebui tras la sorti la inceputul competitiei. Ce in CL se tine cont ca una (sau chiar doua ) ar putea fi din acelasi oras? Eu vad problema ca o recompensa pentru adevaratii iubitori ai fotbalului.

    iar o finala Pandurii- Craiova pe Dinamo cred ca e visul oltenilor, la dusman in casa...
    e o idee aia cu recompensa si nu e rea. din pacate sortii ar putea avantaja pe cineva. poate sorti inainte de finala. poate o licitatie. -ar scoate bani.

    daca e sa fie la dusman acasa, dupa cum decreta 'domnul" pacala, e mai bine in regie
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  4. #88
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ady_azzuro
    In cazul in care voi mai veni in vacanta in Romania si CRAIOVA are meci cu dinamo, mai mult ca sigur voi veni la meci, dar oricum un meci cu pandurii pe dinamo cam greu

    P.S.
    Tinutul unde stau este destul de pasnic, nu exista probleme desi mai la nord se afla Iraqul
    de ce daca se trage la sorti?

    p.s. nu exista probleme ca este nea sam acolo, altfel nu ii vedeam in clar
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  5. #89
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ady_azzuro
    Iti dai seama cu nu ar fi nici pic de dinamovist pe stadion, le-am lua glanda la toti, chiar la ei acasa
    ce glanda le-ai lua? mai ady, visezi taica tu stii in ce cartier e dinamo? ai auzit de floreasca, metropola mea de bastina? pai mai puiule, acolo e mai rau ca-n harlem. cum prind aia picior de ousaidar, cum vine cibilanu si bara sa le numere plombele

    glumesc. nu te speria, dar aia cu glanda mi-a placut. de mult nu am mai ris asa:0
    Last edited by vasile314tzurka; 17th December 2003 at 19:13.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  6. #90
    1916-2006 Gigel Sportul's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    De la SNTR pe dreapta.
    Posts
    822
    Reputatie
    1
    Pai am si eu o intrebare: pe ce stadion din Romania mai poti aduna 60 000 de spectatori??? Din acest punct de vedere, strabunul "23" (asta ca sa nu zic numele oficial, "Lia Manoliu", ca necunoscatorii s-ar putea sa se gandeasca la altceva) nu are rival. Exista o traditie: italienii joaca prin Nicaragua sau Maldive (accidental si la NY), in timp ce spaniolii joaca numai pe Santiago iar englezii numai si numai pe Wembley. Si ce farmec ar avea o finala Steaua - Rapid sau Dinamo - Rocar la Timisoara???
    Pentru sederei:
    "Sunt succese care te injosesc si infrangeri care te inalta." (Nicolae Iorga)
    "Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei." (Sigmund Freud)
    " Violenta este ultimul refugiu al incompetentei." (Isaac Asimov)

  7. #91
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gigel Sportul
    Pai am si eu o intrebare: pe ce stadion din Romania mai poti aduna 60 000 de spectatori???
    ION OBLEMENCO
    In tribune incap 40000, mai incap 10000 pe stalpii de la nocturna, 5000 vizioneaza partida din plopi, iar 5000 din blocurile alaturate
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  8. #92
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ady_azzuro
    ION OBLEMENCO
    In tribune incap 40000, mai incap 10000 pe stalpii de la nocturna, 5000 vizioneaza partida din plopi, iar 5000 din blocurile alaturate
    ady cine sta sa numere plopii si terasele?

    ai uitat pe cei de pe statia orbila MIR
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  9. #93
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Se gaseste cine sa le numere, poate iti gasesc si tie un job
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  10. #94
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ady_azzuro
    Se gaseste cine sa le numere, poate iti gasesc si tie un job
    gaseste-i gurului tau.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  11. #95
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Parerea mea e ca meciul ar trebui sa se desfashoare intr-o singura mansha iar locul de desfashurare (intr-adevar nu neaparat Bucureshti!!!) sa fie ales inainte de inceperea competitziei (sau in orice caz inainte de cunoashterea combatantelor din finala) la fel ca in cupele europene. Desigur.......aici mai apare problema banilor....de care noi romanii cam ducem lipsa............
    ex-alpopa

  12. #96
    junior
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    137
    Reputatie
    1
    Deoarece eu am lansat acest thread, incerc o concluzie.
    Parerile, in mod firesc, sunt impartite.
    Cei care doresc ca finala sa se joace doar in Bucuresti au, in general, ca argumente faptul ca este capitala, stadionul Lia Manoliu si traditia din Anglia (Wembley).
    Cei care doresc finala pe un teren neutru (cand finala este intre o echipa din Bucuresti si una din provincie) argumenteaza prin ideea de impartialitate pe care o implica terenul neutru si diferenta intre distantele strabatute de galeriile echipelor implicate.
    Pentru tur-retur ar pleda asigurarea egala a echipelor de a gazdui o mansa a finalei (cu beneficii derivate din vanzarea biletelor si mai ales reclame TV).

    Nu ma pricep cum se organizeaza un Poll ..ar fi interesant daca cineva dintre voi (sau un moderator) ar face un poll simplu, ceva de genul:

    Finala Cupei Romaniei:
    1. Bucuresti
    2. teren neutru
    3. tur-retur

    In felul acesta s-ar putea cunoaste mai limpede cel putin parerea celor care posteaza pe acest forum.

    Va multumesc tuturor pentru parerile exprimate si va doresc
    SARBATORI FERICITE!
    Last edited by ion-1; 21st December 2003 at 20:23.

  13. #97
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Chiar tu poti face un poll aici.. trebuie sa-ti modifici primul mesaj! E ceva mai greu de explicat! Poate vb. cu un moderator de pe "intern"...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •