Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 43 to 63 of 97

Thread: Finala Cupei Romaniei- de ce mereu in Bucuresti?

  1. #43
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ion-1
    Dar tur-retur este si in nota in care se joaca cupele europene, in care castigatoarea va ajunge sa joace, nu?
    finala nu e tur retur parca
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  2. #44
    junior
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    137
    Reputatie
    1
    finala cupei uefa era tot tur-retur...si, din fericire, de finalele cupelor europene se ocupa uefa si nu liga sau federatia noastra...

  3. #45
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    finala cupei uefa nu este tur retur. Se joaca un singur meci. Mai incearca.

  4. #46
    junior
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    137
    Reputatie
    1
    ieppy, am spus era...m-am referit la traditionala cupa uefa (fosta a oraselor-targuri)...traditionala ca istorie, in care nu erau bagate si echipele care castigau cupa tarii respective si echipele eliminate din liga campionilor cum se intampla cu varza de acuma..

    Poate incerci si o opinie despre subiectul in cauza..
    Last edited by ion-1; 16th December 2003 at 18:02.

  5. #47
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    finala cupei uefa nu este tur retur. Se joaca un singur meci. Mai incearca.
    era. are dreptate, nu te repezi. cel putin pe vremea cupei oraselor tirguri
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  6. #48
    junior
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    137
    Reputatie
    1
    Se pare ca este mai usor sa vanezi eventuale erori decat sa vii cu o opinie personala si la obiect.
    De gustibus...

  7. #49
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    noi vorbim de acum sau de acum 100 de ani? Acum orice finala care se respecta se joaca intr-un singur meci. Problema unde se joaca meciul poate fii discutatat la infinit. Pana cum era vorba de nocturna, de aia se juca pe Manoliu, pentru ca era singurul stadion in afara de cel de pe Ghencea care avea nocturna. ion, in Anglia se joaca pe Wembley, au o pauza acum ca se reconstrueste. In Germania la Berlin. In Italia finala nu prea e importanta si se joaca mai mult la misto. Argumentele tale nu prea tin.

  8. #50
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ion-1
    Se pare ca este mai usor sa vanezi eventuale erori decat sa vii cu o opinie personala si la obiect.
    De gustibus...
    ioane, ioane, asta e hazul ia-o cu umor, raspunde la fel si asta este.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  9. #51
    junior
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    137
    Reputatie
    1
    Pai, de gustibus ala umor s-a vrut..

  10. #52
    junior
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    137
    Reputatie
    1
    Ieppy...mai incearca sa afli pe unde si cum se joaca finalele..esti sigur ca se joaca an de an la Berlin? Stii cate echipe are Berlinul in Bundesliga? De cate ori a ajuns Hertha in finala? Chiar joaca italienii cupa la misto?
    Deci ba e Wembley si sa ne luam dupa englezi ba sa facem misto cum fac italienii....lamureste-ma, nu ma baga de tot in ceatza...
    Sau ne luam dupa altii numai in ce ne pica bine la argumentat?

  11. #53
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    draga ion, te bagi singur in ceata nu ai nevoie de ajutorul meu. O sa incerc sa iti explic cat mai simplu ca sa iesi din ceata:
    Toate finalele din Germania se joaca la Berlin
    Berlin are o, (1), una bucata, echipa in Bundesliga.
    Nu stiu cand a jucat Herha ultima finala.
    Italienii nu iau cupa la fel de serios ca celalate competitii.
    Ultima parte a mesajului tau este destul de complexa asa ca incerc sa raspund ceva mai clar:
    Eu zic sa facem ca englezii si germanii.
    Nu am spus sa facem misto ca italienii(Nu imi imaginez de unde ai inteles asta, (poate o fii ceata de vina).

    Aprinde farurile ca te busesti in ceata.

  12. #54
    junior
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    137
    Reputatie
    1
    draga ieppy, cred ca treci printr-o criza de idiosincrazie (am vazut postarile tale de pe un alt thread: ba esti mandru ca esti roman, ba iti este rusine ca esti roman). Nehotarari specifice varstei.
    Bine macar ca este hotarat ca nemtii joaca numai in Berlin.
    Am retinut punctul tau de vedere privind finala cupei Romaniei..sa se joace pe wembley daca nu la berlin.
    Cat despre ceata, pe aici prin texas nu prea este, nus tiu cum stati cu fenomenul la viena..

  13. #55
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Ioane, tu ori faci pe prostul ori....
    Sunt madru ca sunt roman insa in momentul in care Becali o sa intre in parlament o sa renunt la cetatenie. Imi este rusine cand unii romani se considera mai buni decat altii romani dieferentiind numai prin locul nasterii. Deviezi de la subiect ioane si nue bine. Varsta specifica, ma faci sa cred ca esti din a doua categorie(care categorie? ca sa nu te mai bag in ceata vezi inceput mesaj).

    Mistoul ieftin priviind locul de desfasurare a cupei te caracterizeaza. In Anglia si Germania meciurile se joaca in capitala si la fel consider ca trebuie sa facem si noi. Vai esti in Texas si dupa cum m-ai luat pe sus presupun ca esti mai in varsta decat mine. Sa iti fie de bine.

    P.S: Mai incearca

  14. #56
    junior
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    137
    Reputatie
    1
    ieppy, ma intereseaza opiniile despre finala Cupei Romaniei, nu daca renunti la cetatenie din motive de becali sau alte rusini..
    Fiecare cu rusinea si limitele sale, nu crezi? (nu te reiterez cu ori o faci pe ..ori.., ca nu e cazul, sunt convins ca esti baiat fin..)

  15. #57
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Ti-am spus parea mea despre finala si ti-am spus ca argumentele tale nu stau in picioare. Restul nu ma intereseaza. Mai incearca. Poate sunt baiat fin insa tu chiar mai enervat cu ceata ta care nu e in Texas si cu posturile mele de pe alte subiecte. Mistoul cu finala la Wembley sau la Berlin au fost iar deplasate la fel ca si ori...ori-ul meu.
    Last edited by ieppy; 16th December 2003 at 19:16.

  16. #58
    Forza Noi!!! Sabin's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Europe
    Posts
    350
    Reputatie
    1
    Cum naiba sa progreseze tzara asta cu persoane gen Ion care-si dau doctoratul(indiferent de domeniu), care se lauda cu asta si cu faptul ca e in Texas. Ioane, n-am nimic cu tine, dar esti penibil prin modul "de sus" in care postezi p-aici. Totul e de partea ta: esti mai batran decat cei cu care discutzi, tzi-ai dat doctoratul(deci deja cine te-a contrazis e luat la mishto), ai ajus in SUA. Numai un prost se lauda cu asa ceva si aminteste mesaj de mesaj cat e de tare. Imi amintesti de Gigi Becali... Doctorat zici? dream on...
    [COLOR=Red]FORZA DINAMO!![/COLOR]

  17. #59
    Forza Noi!!! Sabin's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Europe
    Posts
    350
    Reputatie
    1
    Acum despre cupa... Nici mie nu mi se pare normal sa se dispute cupa numai in Bucuresti. Sper sa avem anul asta o finala Dinamo-Poli Timisoara pentru a vedea un spectacol adevarat in tribune. Se poate juca in Bucuresti pentru ca oricum la cat iubesc timisorenii fotbalul vor veni in numar foarte mare, iar stadionul din complexul Lia Manoliu este singurul pe care poate avea loc un asemenea meci.
    [COLOR=Red]FORZA DINAMO!![/COLOR]

  18. #60
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    La CRAIOVA le sta in gat?
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  19. #61
    junior
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    137
    Reputatie
    1
    Sabin, trec peste agresivitatea infantila de care dai dovada.
    faptul ca am pomenit de doctorat a fost o replica la un mesaj suburban al unui anume Gica Chioru..mesaj care a fost sters pe ici-colo de un moderator..se pare ca esti in aceeasi bransa (sau esti acelasi) cu respectivul, asa ca..dar de ce te ataci atat de tare ca am un doctorat luat si sunt in Texas? Ceva complexe de inferioritate? Tu cu ce te lauzi si cu ce impingi tara tot inainte spre noi culmi blabla?

  20. #62
    Forza Noi!!! Sabin's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Europe
    Posts
    350
    Reputatie
    1
    Ion, daca nu-tzi dai seama ca un om macar inteligent, nu zic destept, trebuie sa lasa lucrul asta sa-l vada ceilaltzi, nu sa-l spuna el, si daca te lauzi cu chestii de genul "sunt in Texas", si intr-o alta disputa apelezi la faptul ca esti mai in varsta, nu am comentarii. Esti doar penibil. Doctorat? HAHAHA...
    [COLOR=Red]FORZA DINAMO!![/COLOR]

  21. #63
    junior
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    137
    Reputatie
    1
    Sabin..se vede ca te doare unde sunt mai mult decat subiectul deschis-Cupa Romaniei....se pare ca nu ai citit decat ce ai dorit...e ok......toate bune unde esti.
    Last edited by ion-1; 16th December 2003 at 22:51.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •