View Poll Results: F.C. Arges - F.C. Brasov

Voters
20. You may not vote on this poll
  • bate Argesul

    13 65.00%
  • bate Brasovul

    7 35.00%
  • egal

    0 0%
Results 1 to 10 of 10

Thread: Etapa 14: F.C. Arges - F.C. Brasov

  1. #1
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1

    F.C. Arges - F.C. Brasov

    Aici puteti discuta despre meciul F.C. Arges - F.C. Brasov. Rezultat, arbitraj, jucatori, tactici etc.

  2. #2
    flankultras tudoor's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Brasov
    Posts
    611
    Reputatie
    1
    Lacatus a declarat ca nici nu concepe sa nu castige macar un punct vineri!!! la fel a zis si Bodea cand a discutat cu noi luni. eu cred ca o sa jucam intr-o formula f. defensiva. asa cum am jucat in toate deplasarile. asa ca o sa depinda mult in primul rand de forma lui Bodea, Bogdan Nicolae si/sau Balint. dar si de Buga si Baicu in atac. Baicu este un pic accidentat dar oricum cred ca va fi titular. la Pitesti va reveni si Stere care a fost suspendat in meciul cu Ceahlaul.. si care este f important in tactica lui Laca. Din pacate Nae Iorga si Miclaus sunt suspendati!!!
    eu cred ca singurul mod de a castiga este daca norocul va fi de partea noastra. asa cum a fost la Alba-Iulia . desi de la pitesteni nu mi se pare sa fie cineva foarte periculos. doar "celebrul" Dica! oricum FC Arges este o echipa care, la fel ca Steagu, merita sa fie mai sus in clasament!
    sincer n-am nici o idee care va fi rezultatul final! mai ales ca baietii sunt cu moralul la pamant... eu sper totusi intr-un egal

    FORZA STEAGU'!
    [I]"In toată cariera mea de jucătoare sau antrenoare nu am simţit ce am simţit după partida cu Merignac. Mă durea sufletul să văd publicul acela extraordinar care ne aplauda deşi am pierdut. Pentru ei merită să dăm totul pentru calificare şi apoi să ne bucurăm īmpreună." [/I][B]Mariana Tarca[/B]

  3. #3
    senior
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Pitesti
    Posts
    237
    Reputatie
    1
    Atat am de zis: 1solist!

  4. #4
    junior
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    129
    Reputatie
    1
    FC Arges 2 0 FC Brasov

    35` Nastasie
    38` Nastasie

  5. #5
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Am fost la meci. Echipa nu a jucat stralucit, dar e bine ca am castigat si iesim din pasa proasta. Razvan va reveni cu o cronica a partidei.

  6. #6
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Am fost la meci. Echipa nu a jucat stralucit, dar e bine ca am castigat si iesim din pasa proasta. Razvan va reveni cu o cronica a partidei.

  7. #7
    senior
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Pitesti
    Posts
    237
    Reputatie
    1
    Nastasie, omul meciului.

    Avand un ingrijorator -5 la adevar, echipa noastra era obligata sa castige.Cel care a decis meciul a fost Cosmin Nastasie, jucatorul crescut de Augustin Eduard, fosta gloria a Argesului si Stelei.
    Prima ocazie importanta apartine oaspetilor, insa Mozacu trimite balonul peste transversala la o lovitura libera indirecta, in minutul 6.
    Mult mai clara a fost faza pitestenilor din minutul 15: Dica a sutat puternic din afara careului, insa Prunea respinge in extremis pana la Crivac, care reia din nou spre poarta, insa si de aceasta data portarul brasovean a fost pe faza.
    Primul gol a venit in minutul 34: Dica ii paseaza excelent lui Nastasie, iar acesta lobeaza mingea peste goalkeeper-ul brasovean. Aceasta faza a fost una controversata, pentru ca brasovenii au reclamat faptul ca tusierul Medrea nu a semnalizat pozitia de ofsaid in care se afla Nastasie.
    Peste numai trei minute, scorul va fi 2-0: centrarea excelenta venita de la Dancia, este fructificata de acelasi Nastasie.
    Repriza secunda a fost mult mai anosta, mai ales ca echipa noastra a jucat mult mai pragmatic si asta a contat mai mult in economia jocului.
    Reluarile TV au confirmat faptul ca a fost ofsaid la faza primului gol si oaspetii pot spune ca au fost dezavantajati, dar pana la urma impresia pe care au lasat-o au lasat-o la Pitesti nu a fost una tocmai favorabila.
    Mai trebuie amintit faptul ca nici de aceasta data nu au venit foarte multi spectatori la meci, desi intrarea a fost libera.Ba chiar unii dintre spectatori au I-au cerut insistent demisia lui Moldovan.
    __________________________________________________ ____

    FC ARGES - FC BRASOV 2- 0 (2-0)
    A inscris Nastasie (34, 37)

    FC Arges: Radulescu, M.Stan, D.Radu, Chita, M.Radu, Dancia, Prepelita(Somcherechi 87) Tanase, Crivac, Dica( Tanasa 90+3), Nastasie(Bilasco 69)

    FC Brasov: Prunea, Balint, Bodea, Nicolae, Cocan(Surdu,58), Sarmasan, Stere, Dani, Mozacu, Buga( Onofras 21) Baicu.

    Cartonase galbene: Tanase, respectiv Bodea, Stere.
    Spectatori:1.500

  8. #8
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    referitor la ceea ce spuneai despre demisia lui moldovan...cei care au cerut demisia lui moldovan au fost baietii de la ultras viola printre care m-am numarat si io...dar nu aici vruaim sa ajung ci doream sa spun tuturor ca la pauza un valutar a venit la noi in peluza si a amenintat doi dintre suporteri ca in cazul in care vor mai striga impotriva lui Moldovan vor avea de suferit....si dupa meci moldo spunea ca noi cantam numai la comandapenibila afirmatia

  9. #9
    manager
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    339
    Reputatie
    1

    Op

    Nu trebuie să plīngem pe umărul steliştilor sau dinamoviştilor. Ei au făcut ce-au putut, cum au putut, īncercīnd să uite că sīnt emanaţia unui campionat mai nou corect, īnsă uneori enervant de mediocru. Argeşul şi Braşovul sīnt exponenţii tipici ai unei clase de mijloc care abia īşi duce zilele, răsuflīnd din greu de teama decontului de la sfīrşit de campionat.

    Īn Trivale, fotbalul n-a primit nici o indexare de la buget. Pauper, fără orizont, cu o īncrīncenare pe care o au şi puricii pe ecranul televizorului şi cam cu acelaşi rezultat concret. Braşovul trăieşte din amintirea unui ermetism defensiv pierdut īn negura vremurilor, iar Argeşul īşi şterge mereu de praf bibeloul cel mai de preţ, Dică, sperīnd că-l va mai putea păstra īn vitrină sau măcar că-l va putea vinde pe bani frumoşi.

    Echipa lui Moldovan a jucat mai bine, biciuită de gīndul că nu mai cīştigase de prin septembrie. Īncă un clivaj şi orizonturile deveneau de-a dreptul īnchise la culoare. Lăcătuş şi ai săi dau senzaţia că şi-au şters din memorie amintirile locului patru de anul trecut. Stere se chinuie, Prunea mai apără din cīnd īn cīnd, Lăcă īnsuşi zbiară mereu de pe margine, dar la cine şi pentru ce?!

    Īn această mediocritate aurită trebuiau să apară şi greşelile de arbitraj. E foarte simplu să-l punem la zid pe Florian Meyer, dar nu trebuie să-l uităm nici pe Medrea. Asistentul vīlcean are pe conştiinţă primul gol, cīnd Năstăsie era īn ofsaid. La două minute după aceea s-a făcut 2-0 şi soarta meciului era pecetluită, pentru că mari ocazii n-au prea mai fost, deşi Braşovul a insistat măcar pentru golul de onoare. Săptămīna trecută, Ion Crăciunescu vorbea despre o etapă neagră. Acum, deşi runda abia a īnceput, a devenit deja maro īnchis.

    Victorie cu ofsaid
    "Era timpul ca, după opt etape fără victorie, să cştigăm şi noi", a declarat la finalul partidei vedeta piteştenilor, Nicolae Dică. Totuşi, drumul spre victoria argeşenilor a fost deschis de golul marcat īn minutul 35 de Năstăsie dintr-o evidentă poziţie de ofsaid nesemnalizată de asistentul Bogdan Medrea. Finalul meciului i-a găsit pe braşoveni extrem de supăraţi pe decizia tuşierului, concitadin cu observatorul partidei, Ion Crăciunescu. "Nu este posibil aşa ceva! A meciul prin faptul că a īnchis ochii la acea fază!", a acuzat Stere. Vicepreşedintele Romeo Paşcu a fost mult mai dur: "Un neruşinat, un nesimţit! M-am săturat de măgăriile astea! De treizeci de ani de cīnd sīnt
    fotbal, nu am văzut aşa ceva!". Conform aceluiaşi Paşcu, Crăciunescu ar fi declarat la "oficială" că Medrea a greşit,
    să asistentul a replicat: "Mie nu mi-a reproşat nimic la vestiare". Ştefan Beldie (Piteşti)

    Din nou "Demisia!"
    Chiar dacă Argeşul a cştigat ieri, o parte a spectatorilor piteşteni i-au cerut demisia antrenorului Ion Moldovan, atīt īn
    timpul meciului, cīt şi la finalul partidei. Reacţia lor l-a nemulţumit pe "Comisar": "Cei care scandează astfel de lucruri nu sīnt suporterii Argeşului pe care i ştiu eu. Preocuparea lor ar trebui să fie susţinerea jucătorilor, pentru că mulţi dintre ei sīnt foarte tineri şi au nevoie de acest lucru. Cred că sīnt mai degrabă nişte persoane care vor răul Piteştiului". Cristian Marinescu (Piteşti)

    Ultimul meci pentru Dică?
    La finalul partidei, căpitanul gazdelor, Nicolae Dică, a dat de īnţeles că acesta ar putea să fie ultimul său meci la Piteşti. Deşi reprezentanţii lui Eintracht Frankfurt erau aşteptaţi īn Trivale, aceştia nu au mai sosit. Decizia lor a fost determinată de faptul că stafful tehnic al echipei germane şi-a format deja părerea despre fotbalist, iar demararea negocierilor finale sīnt īngreunate doar de neclarităţile de la nivelul conducerii clubului german, noul preşedinte, Heribert Bruchhagen, urmīnd să intre īn funcţie abia pe 1 decembrie. Ştefan Beldie (Piteşti)


    --------------------------------------------------------------------------------
    FC ARGES - FC BRASOV 2-0

    Marcator: Năstăsie (35,37)

    FC Argeş
    Antrenor Ion Moldovan

    Fl. Rădulescu
    M. Radu
    D. Radu
    Chiţa
    M. Stan
    Prepeliţă
    Crivac
    V. Tănase
    Dancia
    N. Dică (cpt.)
    Năstăsie

    Schimbări
    min. 69 - Bilaşco * Năstăsie
    min.88 - Şomcherechi * Prepeliţă
    min. 90plus2 - C. Tănasă * N. Dică

    Rezerve
    22. Boşneag, 4. G. Crăciun, 18. Hidişan, 21. Marincău

    FC BRAŞOV
    Antrenor Marius Lăcătuş

    Prunea
    L. Balint
    B. Nicolae
    Bodea
    Mozacu
    Sărmăşan
    Dani
    Cocan
    Stere
    Buga
    Baicu

    Schimbări
    min. 22 - Onofraş * Biga
    min. 59 - Surdu * Cocan

    Rezerve
    1. Marc, 8. Şandor, 9. Gīţu, 14. M. Constantin, 20. Fl. Stīngă

    Cartonaşe
    Galben: V. Tănase (53) / Bodea (12), Stere (55)
    gabi love fffff

  10. #10
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Felicitari pentru victorie. Salutari personale lui Tudose ! Dorin
    THE TRUTH IS OUT THERE

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •