Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 44

Thread: Universitatea Craiova in Cupa ESO!

  1. #22
    omu` cu prazu` MATRIX98's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, pe o plaja in Groenlanda
    Posts
    317
    Reputatie
    1
    bailestene , dupa câte se pare nu e transmisa la tv ..
    Amor de lejos, felices los quatro....

  2. #23
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Depinde, daca ai prima tv il vezi, daca nu nu...
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  3. #24
    junior
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    137
    Reputatie
    1
    bailesteanu', salutari din texas

  4. #25
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Cred ca pana la urma trebuie sa ma mut undeva , în Australia sau Noua Zelanda...parca ma simt stingher pe aici , postarile vin din toate zarile
    Ma bucur ca sunteti aici!

  5. #26
    junior
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    137
    Reputatie
    1
    Edmond, si eu ma bucur ca forumul Craiovei bate de departe pe toate celelalte si prin continut si prin tinuta.
    Este si meritul nostru, al suporterilor de rand si al moderatorilor desigur.
    Cu riscul sa plictisesc, pe cand un forum doar al Universitatii..de preferat pe site-ul oficial al clubului (care, cum spunea si Ady este foarte slab..).

  6. #27
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Si noi ne bucuram, EDMOND_ ca te esti pe forumul acesta, daca te muti in Australia sau Noua Zeelanda,atunci ziua va incepe cu tine
    Acum ma duc sa ma culc, maine am examene
    Noapte buna, si buna ziua oriunde ati fi pe glob
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  7. #28
    junior
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    137
    Reputatie
    1
    Bafta la examene Ady.

  8. #29
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    "Stiinta" este în finală

    Lucian Cazan
    Dan Cazan (Rm. Vâlcea)

    Aşa cum era de aşteptat, nici una dintre combatantele celei de-a doua semifinale nu a făcut spectacol aseară, în Sala Sporturilor "Traian", fiind presate de miza întâlnirii. Fiecare echipă a jucat precaut, fără a da prea multe şanse adversarei. Craiovenii au păstrat mai mult mingea, dar cele mai mari ocazii în debutul întâlnirii le-au avut gorjenii, portarul Urai, şi ieri în zi mare, intervenind salvator, aşa cum avea să se mai întâmple pe parcursul celor 40 de minute de joc. Elevii antrenorului Aurică Beldeanu au marcat primii. Miclea a reuşit dubla şi jocul "curgea" în favoarea "juveţilor". În ultimul minut al primei reprize, gorjenii au redus din handicap, prinzând curaj. Tot ei au marcat şi în mitanul secund, restabilind egalitatea pe tabela de marcaj, în timp ce craiovenii au avut un moment de cădere, de care însă "pandurii" nu au reuşit să profite. Cu un Miclea poate prea individualist şi cu un Stancu răcit cobză, Universitatea n-a mai "zburdat" pe teren, aşa cum o făcuse cu o zi înainte, în meciul cu Poli AEK. A venit însă momentul de sclipire al lui Bratu, care a luat o acţiune pe cont propriu, l-a "executat" pe Bălăeţ şi a adus fericirea pentru gruparea din Bănie, trimiţând "Ştiinţa" în finala mare.


    Top

    Alexandru Tudor, din nou penibil

    Alexandru Tudor a refuzat Universităţii un penalty clar, în minutul 36, la scorul de 2-2, la un fault asupra lui Stoianof în suprafaţa de pedeapsă gorjeană, fluieraşul fiind apostrofat de spectatori. "Probabil că Tudor a crezut că am căzut de bătrân", a spus Stoianof, care nu a mai putut continua jocul după acea fază. O altă fază în care Tudor a fost penibil s-a derulat după terminarea timpului regulamentar de joc. Pentru prima dată la acest turneu, Alexandru Tudor a acordat un minut de prelungire, dar după câteva secunde Sorin Corpodean l-a adus pe calea cea bună, fluierând finalul întâlnirii. (D. C.)


    Top

    Sportul "peste" Rapid

    Sportul Studenţesc s-a calificat în finala Cupei ESO, după un meci disputat cu Rapid Bucureşti. Prima repriză a fost echilibrată, cu un plus pentru rapidişti, care au condus cu 2-0 la un moment dat. Sportul a revenit treptat şi a reuşit să egaleze. Apoi, în cea de-a doua parte a jocului, elevii antrenorului Cezar Zamfir s-au dezlănţuit, marcând de trei ori în debutul mitanului secund, după care partida s-a echilibrat, divizionarii B încercând să conserve avantajul consemnat pe tabela de marcaj. Fiecare dintre combatante a mai punctat de două ori până la sfârşit, însă în finală au ajuns, meritat, fotbaliştii din

  9. #30
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Lion
    In semifinale:
    Sportul-Rapid 6-4
    Pandurii-U Craiova 2-3
    asta a fost adevarata finala. Meciul de maine este un fel de meci revansa
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  10. #31
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Jucătorii craioveni au celebrat victoria cu Pandurii în vestiare. Aceştia au scandat "Forţa «Ştiinţa»!" şi au cântat imnul Universităţii, "O iubire alb-albastră". "Juveţii" speră însă ca marea sărbătoare să fie după finala de astăzi. (D. C

  11. #32
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    In primul rand se pare ca nu se va televiza meciul. Prima tv nu a ajuns la o intelegere cu organizatorii !
    In Craiova postul local Oltenia TV da inregistrari cu fiecare din meciurile Craiovei....nu trasmite direct!
    Ieri spectatorii din Valcea au tinut cu Stiinta , Pandurii au avut o galerie de 20 persoane care au participat la toate meciurille , fiind destul de activa....
    Echipa folosita la meciul cu Pandurii:
    Urai , Rada,Stancu,Miclea,Leandro. Au mai fost folositi:Bratu, A: Ionescu,Stoianof,Moti.
    In finala cu Sportul va lipsi Leandro , care a plecat aseara in Brazilia!

  12. #33
    Sportul Stud 90 ultras_sportul's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    In Regie
    Posts
    805
    Reputatie
    1
    SPORTUL STUDENTESC invinge cu 6-2 la Ramnicu Valcea pe Universitatea Craiova in finala Cupei ESO la fotbal in sala!!!

    Asta este, La Multi Ani! pentru toti de pe OnlineSport!!!
    [COLOR="Black"][B]Only two things are infinite, the universe and human stupidity [/B][/COLOR]

  13. #34
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Trebuie sa-i intelegeti pe cei care tin cu Sportul... viseaza si ei la o performanta si considera ca au obtinut-o..Deoarece nu vor castiga niciodata o cupa sau un titlu de campioana se bucura ca au batut o echipa alcatuita mai ales din rezervele Craiovei..( gen Urai , Miclea , Bratu , Leandro , Stoianof ). La turneul de sala Craiova a avut doar doi titulari , Rada si Stancu.. Va dati seama cat au asteptat ei clipa asta si cu cata satisfactie a alergat ultras_sportul la primul calculator pentru a posta aceasta stire pe forumul nostru . Sa-i felicitam si sa le reamintim ca am hotarat sa ne ignoram reciproc - cel putin , eu personal imi voi mentine decizia de a nu mai posta pe forumul Sportul ( desi am postat acolo din cate imi amintesc de la prima pagina , cu mult inaintea celor cinci -sase care posteaza acum )... Ne vom intalni si vom "conversa" oricum pe jungla de la "Intern"...
    Scorurile de astazi au fost:
    Rapid _ Pandurii: 2- 9 (sper ca am auzit bine)
    Craiova- Sportul:2-6
    Imi pare rau pentru cei care au jucat ca nu au reusit sa castige , dar , cum zice "prietenul nostru" asta este...

  14. #35
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Edmond_, ce vrei sa spui cu jungla de la intern? Ai ceva sa ne reprosezi?

  15. #36
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Ieppy , nu mah ... dar sa ma mai gandesc! Repede ai mai reactionat...ne monitorizezi permanent !??

  16. #37
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Imi place sa stiu ce se intampla pe forum. Nu cred ca ai ce ne reprosa, noua, moderatorilor de pe intern.

  17. #38
    junior
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    137
    Reputatie
    1
    In fine, victoria e clara (sau infrangerea). La 2-6 e greu de gasit scuze si de spus un glorie invinsilor dupa un felicitari invingatorilor.
    Mi-ar fi placut sa castigam dar nu-i un capat de tara.
    De retinut spiritul usor nonconformist al celor de la sportul..mie imi sunt mai simpatici acum decat pe vremea cand erau echipa lui nicusor. Un pic de 'nebunie' nu strica cateodata. Poate importam 1-2 de acolo in iarna asta.

  18. #39
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Daca aveam aflai pana acum !!

  19. #40
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    In ultima zi a turneului de la Valcea:
    Pandurii au invins Rapidul iar Craiova a cedat in fata Sportului : 2- 6.
    Lasati-i sa se bucure si ei ca au castigat cu Craiova, imi dau seama cum se bucura inima in ei, dar in continuare CRAIOVA in A, sportul in B
    De performante sa nu mai zic, galerie :p
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  20. #41
    MÍTIC gigel_bucur's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,214
    Reputatie
    1
    Edmond, te citez "Trebuie sa-i intelegeti pe cei care tin cu Sportul... viseaza si ei la o performanta si considera ca au obtinut-...".
    iti raspund doar... "Stii tu", cum striga baietii in Regie cand degajeaza portarul. nu meriti mai mult, desi am sustinut asta, esti ... oltean! asa o sa mori, ca Ady Azzuro, ma ierti daca te-am jignit prea tare, ... tie si celor care te asculta...

  21. #42
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by gigel_bucur
    "Stii tu", cum striga baietii in Regie cand degajeaza portarul. nu meriti mai mult, desi am sustinut asta, esti ... oltean! asa o sa mori
    Nu esti pe faza Edmond. Asta e mesaj care merita un report.
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •