Page 1 of 14 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 289

Thread: Transferuri/ Contracte

  1. #1
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1

    Post Transferuri/ Contracte

    Galamaz a ajuns la Rapid, dupa cum a scris deja toata presa!

    Se mai vehiculeaza si alte nume: Ovidiu Petre de la Galatasaray, Maxim şi Bucur de la Sportul Studenţesc, Coman şi Caramarin de la FC Naţional, Toporan de la Petrolul. Mai sunt zvonuri si cu o revenire a lui Ganea in Giulesti!

    Comentarii...

  2. #2
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Se mai zvoneste venirea lui Vlad Munteanu de la Dinamo la Rapid...

    Ce ziceti rapidistilor???

  3. #3
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Liniste si pace in lumea rapidistilor

  4. #4
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Coman e OK. De Galamaz nu stiu prea multe. Ovidiu Petre sau Ganea-nu prea cred c-or sa ajunga la noi.
    De Vlad Munteanu n-avem nevoie. Cred ca ne-a ajuns Lutu..

  5. #5
    junior
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    51
    Reputatie
    1
    Abia la inceputul returului se va vedea cate din transferurile vehiculate au fost puse in realitate si cate au fost doar simple zvonuri. DIn punctul asta de vedere stau linistit si astept. Sunt destul de sigur de faptul ca in curtea Rapidului vor aparea si cativa jucatori mai "cu nume".Apoi continuand in ordinea fireasca a lucrurilor, vom urmari returul si abia la sfarsitul lui ne vom putea lamuri daca valoare noilor veniti a fost transpusa pe teren sau a fost un simplu "zvon", asta ca sa ma repet.
    Mi-e de alt lucru imi e teama, nu de transferurile propriu-zise. De faptul ca echipa nu va mai fi echipa, nu va mai avea un limbaj comun, unul va trage hais si altul cea si toate acestea nu din rea vointa, ci din lipsa unui catalizator, ca sa-i zic asa, a persoane(lor)i gen Schumaher, Razvan Lucescu sau Rednic.

  6. #6
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    ASTIA SUNT NEBUNI? IL DAU LA SCHIMB PE IENCSI CU VLAD MUNTEANU???

  7. #7
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    De unde ai auzit chestia asta?

  8. #8
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Gazeta Sporturilor.

  9. #9
    junior
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    51
    Reputatie
    1
    NU cred ca are sa se intample asa ceva. Indivizii poseda un numar suficient de neuroni ca sa-si dea seama ca-si pun toti giulestenii in cap daca fac greseala sa-l alunge si pe Iencsi.

  10. #10
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    A spus si Iencsi ca ar fi o utopie sa joace la Dinamo... pāna una alta iencsi a mai spus ca de la rapid pleaca doar in strainatate! Asa ca... mult succes!

    Cam gol totusi pe aici? Sa inteleg ca suporterii rapidisti nu mai sunt la fel de pasionali??? Nu cred...

  11. #11
    1916-2006 Gigel Sportul's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    De la SNTR pe dreapta.
    Posts
    822
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by JJ
    Coman e OK. De Galamaz nu stiu prea multe...
    Greu de spus, daca e de bine sau de rau. Galamaz este un tip imprevizibil, care a facut meciuri foarte bune si imediat dupa aceea a mancat alte meciuri. Cel putin, in finalul sezonului trecut, cosmarul lui Cezarica s-a numit Galamaz. Sper sa-si bage mintile-n cap si sa faca numai meciuri de exceptie: acum nu mai joaca la Sportul.
    Pentru sederei:
    "Sunt succese care te injosesc si infrangeri care te inalta." (Nicolae Iorga)
    "Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei." (Sigmund Freud)
    " Violenta este ultimul refugiu al incompetentei." (Isaac Asimov)

  12. #12
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Florin Bratu, Ovidiu Petre si Gabriel Tamas sunt transferurile care se doresc in Giulesti!

    Daca vine si Ganea... vom avea un "atac" de Nationala!

  13. #13
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Din pacate Ganea se duce la Steaua, cum s-a dus si Dica, iar noi ramanem cu Galamaz, probabil Maxim si Miu. Si fara Zyiati.

  14. #14
    Daddy Dolo IlMILAN's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    2,326
    Reputatie
    1
    Ganea la Steaua? ceva concret sau doar vorbe, asa vorbe au tot fost, Dorinel Munteanu, Galca etc....

    Eu nu pot intelege de ce l-au dat pe Bratu daca vor sa-l ia inapoi...romanii astia.....,Petre nu a fost bun cat era in tara?
    [COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]

  15. #15
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Scrie la ziar. La fel scria si de schimbul Iencsi-Munteanu de care am zis mai devreme, bine ca nu a fost nimic.

  16. #16
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by IlMILAN
    Ganea la Steaua? ceva concret sau doar vorbe, asa vorbe au tot fost, Dorinel Munteanu, Galca etc....

    Eu nu pot intelege de ce l-au dat pe Bratu daca vor sa-l ia inapoi...romanii astia.....,Petre nu a fost bun cat era in tara?
    Poate ca O. Petre e mai ieftin daca vine de la Stambul decat din Cotroceni
    ...always look on the bright side of life...

  17. #17
    1916-2006 Gigel Sportul's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    De la SNTR pe dreapta.
    Posts
    822
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by JJ
    Din pacate Ganea se duce la Steaua, cum s-a dus si Dica, iar noi ramanem cu Galamaz, probabil Maxim si Miu. Si fara Zyiati.
    Hai ca despre Galamaz nu pot zice ca ar fi super-achizitia Rapidului, avand in vedere unele antecedente . Dar cu Maxim in lot... nu comentez. Sunt sigur ca va confirma mult peste asteptarile voastre.
    Pentru sederei:
    "Sunt succese care te injosesc si infrangeri care te inalta." (Nicolae Iorga)
    "Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei." (Sigmund Freud)
    " Violenta este ultimul refugiu al incompetentei." (Isaac Asimov)

  18. #18
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by IlMILAN
    Eu nu pot intelege de ce l-au dat pe Bratu daca vor sa-l ia inapoi...romanii astia.....,Petre nu a fost bun cat era in tara?
    Probabil jucatorii astia dau un procent din fiecare transfer pe care il fac, firmei de impresariat... va mai surprinde???

    Quote Originally Posted by Gigel Sportul
    Dar cu Maxim in lot... nu comentez. Sunt sigur ca va confirma mult peste asteptarile voastre.
    Sa speram ca o sa ai dreptate!

  19. #19
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Mai multi jucatori rapidisti se pare ca vor fi imprumutati la Gloria Bistrita. Este vorba de: Dossey, Constantin, Lutu, Ziyati si Nita!

    Pentru acoperirea "golurilor" ramase vor fi adusi Maxim de la Sportul si Miu de la Bursaspor!

    Daca pleaca Dossey, inseamna ca Dolha mai ramāne la Rapid! Ma intreb pe cine o sa aduca in locul lui Ziyati!

  20. #20
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    rapid fara ziyati? abia va-ti revenit dupa plecarea lui schumacher, si v-o trageti singuri?
    un coordonator are nevoie de timp pentru a realiza ceva la o echipa, sau poate ca ai vostri candesc deja in perspectiva? la anul frati cu tata jean?
    Critica parerile sustinute de o persoana fara a recurge la "atac la persoana"

  21. #21
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Ce pot sa zic? Asta e... nu e decizia noastra! Sa vedem cine va veni in locul lui! Poade il readuc pe Schumacher... poate aduc pe altcineva! We'll see...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •