Page 12 of 14 FirstFirst ... 21011121314 LastLast
Results 232 to 252 of 289

Thread: Transferuri/ Contracte

  1. #232
    sport legend Sunchase's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    2,044
    Reputatie
    1
    Nu are inca valoare de Rapid. Pacat ca a plecat Vio.. s-a saturat si el de finalul mizerabil de campionat !

  2. #233
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    ”Cazul Griffiths” rezolvat !

    Jucătorul australian Ryan Griffiths a rămas la Rapid !!!
    Cele două cluburi, Rapid şi FC Naţional, s-au înţeles în privinţa lui Griffiths, atacantul urmând să plece în această seară, la ora 20.00, în Franţa, pentru a se alătura lotului.

    În acest moment jucătorul australian se află la Crowne Plaza, unde discută cu George Copos şi cu Dinu Gheorghe ultimele probleme legate de contractul său.

  3. #234
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Bine ca l-au luat pe Zicu, mare talent. Conducerea chiar are fler:

    http://www.campionate.ro/index/Jucat...pid_a_fos.html
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  4. #235
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    Mulţumit de Zicu

    Răzvan Lucescu are încredere în noul atacant al Rapidului şi nu a condamnat escapada sa la mare. Tehnicianul giuleştenilor i-a luat apărarea lui Ianis Zicu, după ce fotbalistul a fost surprins de reporterii ziarului Fanatik distrându-se la mare în compania unor fete.
    “Nu contează că imediat după ce am pierdut Supercupa în faţa Stelei el a fost surprins cu prietena la plajă. Duminică dimineaţa a fost la antrenament, a tras tare cu doi preparatori fizici, pentru că are un program deja bine stabilit, apoi i-am dat liber. Din moment ce eu sunt mulţumit de pregătirea lui, nu văd de ce trebuie să se speculeze astfel de scandaluri”, a declarat Lucescu jr (foto) în cadrul emisiunii Fanatik de ieri. Atacantul va lipsi din meciul retur al Rapidului cu Sliema, el nefiind transferat la timp pentru a fi trecut pe lista jucătorilor pentru UEFA. Întrebat de divergenţele care au fost la nivelul conducerii, antrenorul a mărturisit: “Domnul Copos trebuie să înţeleagă că această echipă este a lui. Dacă un conducător declară împotriva propriului club, este mai uşor pentru alţii să ne atace. Acum însă cred că ne este alături”.
    Lucescu a explicat şi decizia de a închiria un hotel la Tg. Jiu, încă de ieri, deşi nu era anunţat că vor evolua în prima etapă cu Pandurii: “În continuare nu ştim cu cine jucăm. Nu am vrut să riscăm să nu avem unde sta, în caz că se decide promovarea lor”.

    Flavius Stoican va ajunge în Giuleşti?

    După ce l-au împrumutat pe Zicu de la Inter, giuleştenii sunt aproape de a-l înregimenta şi pe fundaşul lui Şahtior.

    Răzvan Lucescu a declarat în dese rânduri în această vară că are un lot foarte subţire şi că aşteaptă soluţii din partea conducerii.
    După ce Mircea Lucescu a avut o contribuţie importantă în perfectarea împrumutului lui Ianis Zicu de la Internazionale Milano la Rapid, tehnicianul lui Şahtior Doneţk ar putea proceda la fel şi în cazul lui Flavius Stoican (foto), fotbalist ce nu mai intră în vederile sale. Stoican ar putea fi astfel util în Giuleşti, putând evolua pe banda dreaptă, acolo unde Lucescu jr nu beneficiază decât de serviciile lui Vali Bădoi în defensivă. Fundaşul, care a jucat timp de două sezoane la Dinamo, între 2002 şi 2004, declara la plecarea în Ucraina că în ţară nu va evolua decât pentru alb-roşii, însă discuţiile din aceste zile l-ar putea aduce chiar în tabăra rivalei din Giuleşti, pe care nu ar refuza-o din moment ce nu şi-a găsit încă un alt angajament.
    Deoarece s-a opus iniţial unui împrumut în România al lui Stoican, aşa cum ar fi dorit oficialii dinamovişti, Mircea Lucescu ar putea uşura acum un transfer al jucătorului la Rapid.

  5. #236
    RED DOGS SILVIU99's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    ARGES
    Posts
    804
    Reputatie
    1
    stoican nu este in forma cum era cand juca la dinamo si la inceput la sahthior....el nu a mai jucat de mult la sahthior si tare mie ca daca o sa vina o sa fie la fel cum a fost barcauan la noi anu trecut
    NIMIC NU-I MAI PRESUS DE MANDRIA DE A FI CAINE !!!
    DINAMO SIAMO NOI!!

  6. #237
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    In sfarsit o veste buna. Vio Moldovan s-a hotarat sa joace la noi inca un an.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  7. #238
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    Surprinsi de anunt

    FERICITI : Cel mai mult s-a bucurat Romeo Stancu

    Sositi unul câte unul la antrenamentul de ieri de la Pro Rapid, toti fotbalistii erau nerabdatori sa se reîntâlneasca cu “Moldo-gol”.

    “Mi-a lipsit mult. Am stat în camera amândoi, m-a sfatuit si când eram la Timisoara, iar acum îi pregatesc din nou patul din cantonament. Abia asteptam sa-l revad”, ne-a spus mijlocasul Romeo Stancu. “I-am pregatit si tricoul de titular lui Vio. E foarte important pentru noi ca s-a întors, aveam mare nevoie de el. Numai împreuna vom reusi sa luam titlul. I-am dat multe mesaje, l-am sunat si ne-am dorit sa ramâna alaturi de noi”, a marturisit si Dani Coman, completat de Emil Dica: “Suntem bucurosi cu totii ca s-a hotarât sa ramâna. Sigur vom câstiga campionatul cu Moldovan pe teren”. Din Franta, si Daniel Niculae a salutat decizia atacantului: “Este super ca a ramas!”.

    APROPIATI : Mijlocasul Romeo Stancu a fost colegul de camera al lui Viorel Moldovan, asteptându-l acum din nou cu placere sa-si reia locul pe care îl parasise acum doua luni. Intre timp, Andrei Petrescu i-a tinut de urât

  8. #239
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    Nati Meir: "De astazi, Ionut Mazilu va fi al Rapidului !"

    Omul de afaceri Nati Meir, a declarat ziarului "Ziarul" ca l-a achizitionat de la finantatorul Sportului pe Ionut Mazilu, pentru a-l imprumuta la Rapid.

    "Am promis ca-l voi aduce pe golgheterul Mazilu la Rapid si ma tin de cuvant. Voi primi actiuni in schimbul aducerii jucatorului, asa cum m-am inteles cu domnul Copos. De fapt, actiunile vor fi pe numele baiatului meu. Acum mai asteptam doar semnarea actelor, verbal intelegerea cu domnul Siman fiind facuta. Cel tarziu maine (astazi, n.n.) Mazilu va fi al Rapidului" a declarat Nati Meir.

    Nati Meir a mentionat si suma platita pentru atacantul "studentilor":
    "Avocatul meu s-a deplasat deja pe litoral pentru a se intalni cu domnul Copos si pentru a pune la punct ultimele detalii. Pentru ca va fi un contract serios: jucatorul imi va apartine mie, eu il voi imprumuta Rapidului, iar daca el va pleca de la Rapid, eu voi primi bani sau actiuni in contul lui. Mazilu a costat aproximativ doua milioane de euro".

  9. #240
    Vw Phaeton grande's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Luxembourg
    Posts
    14,054
    Reputatie
    1
    Eu nu cred nimic din acesta poveste !

  10. #241
    sport legend Sunchase's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    2,044
    Reputatie
    1
    L-AU LUAT PE MAZILU!
    George Copos, actionarul majoritar al Rapidului, a triumfat din nou in fata rivalilor de la Steaua si Dinamo. Desi Gigi Becali a oferit 1,5 milioane de euro pentru transferul lui Ionut Mazilu in Ghencea, ex-vicepremierul a avut cistig de cauza, datorita faptului ca este nasul finantatorului gruparii alb-negre. Pe linga Mazilu, giulestenii si-au mai asigurat serviciile lui Stelian Stancu si Tiberiu Balan.
    Relatia de rudenie dintre patronii Rapidului si Sportului, George Copos si Vasile Siman, a cintarit enorm la transferul a trei dintre cei mai buni jucatori din Regie la gruparea pregatita de Razvan Lucescu. Ionut Mazilu, Stelian Stancu si Tibi Balan se vor alatura lotului giulestean imediat dupa intoarcerea acestora din deplasarea de la Sarajevo.

    Chiar daca cele doua parti inca nu recunosc in totalitate parafarea transferurilor, surse de incredere ne-au precizat ca s-a batut deja palma. Mai mult decit atit, aceleasi surse ne-au confirmat faptul ca intelegerea s-a facut in zilele in care fostul vicepremier si proprietarul Sportului le-au petrecut impreuna cu familiile la mare.

    Ieri-dimineata, inainte de decolarea spre Bosnia, Dinu Gheorghe, presedintele executiv al formatiei de linga Podul Grant, a declarat ca Rapid este interesat de cei trei jucatori, dar o hotarire finala va fi luata abia miine. "Ne dorim 2-3 fotbalisti de la Sportul. Azi-noapte tirziu (n.r. - marti noaptea) am purtat o noua runda de negocieri cu Vasile Siman. Deocamdata, pretentiile financiare ale acestuia sint inca mari. Dar totusi, stiti cum e in asemenea cazuri: dinsul mai cere, noi nu mai dam, dumnealui mai lasa si tot asa".

    Spusele oficialului rapidist au fost confirmate si de finantatorul formatiei din Regie. Vasile Siman a declarat ca discutiile sint destul de avansate, mai ramine doar ca cele doua parti sa se inteleaga asupra sumei pe care detinatoarea Cupei Romaniei o va plati in schimbul celor trei. "Este singura echipa cu care sintem dispusi sa discutam, chiar am si facut-o. Totul se va decide in cel mai scurt timp", a spus Siman.

    STELIAN STANCU este varianta pe care si-o dorea Razvan Lucescu pentru postul de mijlocas dreapta, acolo unde il avea doar pe Valentin Badoi

    TIBERIU BALAN este o achizitie de viitor a giulestenilor, in conditiile in care mijlocasul va reveni pe gazon abia peste sase luni


    Daca e adevarat e de bine... chiar daca parerea mea e ca trebuia luat un mijlocas de mare valoare in loc de un atacant.Dar e bine oricum !

  11. #242
    MICUL GIGANT khaos1ft's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Bucuresti,Academia Tehnic
    Posts
    219
    Reputatie
    1
    Ce se aude de transferurile astea de la Sportul?

    Nimeni nu mai spune nimic, si ziua Z se apropie
    Adu berea ca lesin! (F.C.)

    [B][SIZE="1"]NU VA MAI PLICTISITI ATAT ACASA!!! FACETI CEVA CU TIMPUL ASTA PIERDUT, DE EXEMPLU..., O FACULTATE!!! [/SIZE][/B]

  12. #243
    Rapidist4ever pytzy's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    798
    Reputatie
    1

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by khaos1ft View Post
    Ce se aude de transferurile astea de la Sportul?
    Nimeni nu mai spune nimic, si ziua Z se apropie
    Uite ca sau facut si transferurile de la Sportu dar din cele trei nume vehiculate nu a mai fost decat unu "MAZILU" si atul de care nu se vorbea initial "LAZAR". Dar "LAZAR" a si jucat primul meci pentru RAPID si a facuto chiar bine. RAPID.."o iubire fara sfarsit"
    [COLOR="black"]Singuri impotriva tuturor !!! "Rapid Forever"
    Mai bine Rapidist decat sa fiu stelist/mai bine Giulestean decat sa fiu oltean/mai bine CFR-ist decat ********/mai bine Mort decat dinamovist[/COLOR]

  13. #244
    Rapidist4ever pytzy's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    798
    Reputatie
    1
    Sa speram ca se reface repede si Mazilu sa-l vedem ce poate. Sper sa joace cu s..... sa le dea un gol " cel putin ".
    [COLOR="black"]Singuri impotriva tuturor !!! "Rapid Forever"
    Mai bine Rapidist decat sa fiu stelist/mai bine Giulestean decat sa fiu oltean/mai bine CFR-ist decat ********/mai bine Mort decat dinamovist[/COLOR]

  14. #245
    incepator
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    5
    Reputatie
    1
    Ma indoiesc ca Ionut va reusi sa se adapteze atat de repede, mai ales dupa tratamentul intensiv urmat la Bologna, insa nu pot decat sa sper ca-si va reveni dupa doua-trei jocuri in care va fi introdus in teren pe final de meci. Are nevoie de o perioada de adaptare, inainte de a intra cum trebuie in focuri.

  15. #246
    Rapidist4ever pytzy's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    798
    Reputatie
    1
    Daca ar debuta cu gol ar fi extraordinar pentru el cat si pentru noi. Eu asa zic.
    [COLOR="black"]Singuri impotriva tuturor !!! "Rapid Forever"
    Mai bine Rapidist decat sa fiu stelist/mai bine Giulestean decat sa fiu oltean/mai bine CFR-ist decat ********/mai bine Mort decat dinamovist[/COLOR]

  16. #247
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    Mazilu e jucator de gol , ceea ce stie el sa faca , e sa marcheze.. deci nu are cum sa nu se adapteze.. are golul in sange !
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  17. #248
    Rapidist4ever pytzy's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    798
    Reputatie
    1

    Wink

    Ca atacant trebuie sa ai golul in sange. Daca nu-l are poate-i aranjam un vaccin ceva.....
    [COLOR="black"]Singuri impotriva tuturor !!! "Rapid Forever"
    Mai bine Rapidist decat sa fiu stelist/mai bine Giulestean decat sa fiu oltean/mai bine CFR-ist decat ********/mai bine Mort decat dinamovist[/COLOR]

  18. #249
    Vw Phaeton grande's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Luxembourg
    Posts
    14,054
    Reputatie
    1
    Potrivit cotidianului Record, Copos si-a aratat interesul fata de brazilianul Baiano în timpul unei discutii cu jurnalistii portughezi, carora le-a cerut numarul de telefon al fotbalistului.

    Oficialul rapidist a lasat sa se înteleaga faptul ca i-a placut evolutia lui Baiano în România, la meciul din prima mansa a turului întâi al Cupei UEFA, si ca ar putea face o oferta pentru acest jucator.
    Conducerea clubului Nacional Madeira a reziliat contractul lui Serginho Baiano dupa ce acesta si înca un jucator, Bruno, au produs pagube la hotelul Sofitel din Bucuresti, unde au întâlnit echipa Rapid, în prima mansa a turului întâi al Cupei UEFA, scor 1-0.

    sursa OLS

    ....este vorba de acest jucator http://nacional.novamadeira.com/content/view/57/63/
    Last edited by grande; 28th September 2006 at 14:54.

  19. #250
    Rapidist4ever pytzy's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    798
    Reputatie
    1
    Sa vedem daca se si concretizeaza lucrul asta. Nu cred ca este o idee rea acest Serginho Baiano.
    [COLOR="black"]Singuri impotriva tuturor !!! "Rapid Forever"
    Mai bine Rapidist decat sa fiu stelist/mai bine Giulestean decat sa fiu oltean/mai bine CFR-ist decat ********/mai bine Mort decat dinamovist[/COLOR]

  20. #251
    Vw Phaeton grande's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Luxembourg
    Posts
    14,054
    Reputatie
    1
    Karamian: ”M-aş duce la Steaua”

    "Sînt profesionist şi nu aş refuza un transfer la o echipă rivală. Mi-am făcut datoria pentru Rapid şi, daca voi avea oferta, m-aş duce la Steaua", a declarat armeanul Artiom Karamian. Jucătorul Rapidului a cerut 300.000 de euro pe an pentru a-şi prelungi înţelegerea cu gruparea din Giuleşti. "Pînă acum am jucat pe bani puţini. Dacă nu mi se va oferi cît am cerut, voi pleca", a spus Karamian pentru Jurnalul Naţional.

    .............cum poate asta sa declare asa ceva ,sper ca duminica sa-l vad pe banca de rezerve .

  21. #252
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,906
    Reputatie
    0
    Sigur nu-i da nimeni 300000 in Romania, nici macar Steaua. In nici un caz nu mi s-ar parea normal sa ii dam noi atata. Probabil o sa plece undeva prin Rusia sau Ucraina.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •