Page 3 of 14 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 289

Thread: Transferuri/ Contracte

  1. #43
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    S-a spus ca a fost decizia lui... oare chiar a fost asa? Oricum apreciem ce a facut la RAPID!

  2. #44
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Ii luam pe Stancu si Rada? Ce stiti?
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  3. #45
    Fallen Angel Pancone's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    786
    Reputatie
    1
    Eu unul nu cred ! Nu cred ca Iencsi va pleca de la Rapid
    Noi am vazut mai multe apusuri de soare decat rasarituri, dar bezna deplina n-a fost niciodata !
    [COLOR=DarkRed][SIZE=2]RAPID -UNICA IUBIRE[/SIZE][/COLOR]

  4. #46
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Stim si noi ce se "aude" prin mass-media... stie altcineva mai multe?

  5. #47
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Rada şi Stancu, diseară la ProRapid
    Patronul Universităţii, Dinel Staicu, şi preşedintele Rapidului, Ioan Becali, au anunţat astăzi că transferurile craiovenilor Ionuţ Rada şi Ionuţ Stancu în Giuleşti au fost parafate. Cei doi jucători se vor prezenta în această seară la baza ProRapid, iar mîine dimineaţă se vor prezenta la antrenamentul condus de Dan Petrescu.

  6. #48
    DJ MaPaX MaPaX's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    1,251
    Reputatie
    1
    Iencsi a plecat in Rusia
    MULTUMIM, IENCSI!
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  7. #49
    sport legend
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    423
    Reputatie
    1
    Eu il vreau si pe Caramarin !
    Nascut si crescut anti steaua !

  8. #50
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Multumim, Iencsi!
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  9. #51
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    În această dimineaţă, la pregătirile Rapidului a fost prezent şi portarul Andrian Bogdan, care a şi devenit, pentru şase luni, jucătorul echipei campioane. Originar din Republica Moldova, Bogdan a fost legitimat în vara anului 2002 la „Poli” AEK Timişoara, pentru care a jucat 20 de meciuri în prima divizie, de-a lungul ediţiei trecute de campionat. În sezonul actual, Bogdan (selecţionat şi în echipa naţională a vecinilor noştri de peste Prut) n-a avut nici o apariţie în jocurile oficiale ale echipei timişorene. Goal-keeperul basarabean a fost adus în Giuleşti pentru a suplini absenţa lui Ionuţ Curcă, accidentat în turneul din Cipru efectuat de Rapid în luna februarie.

    conform fcrapid.ro

  10. #52
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,067
    Reputatie
    1
    confirmata si pe calciomercato :p
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  11. #53
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    La conferinţa de presă de azi a fost prezentat în mod oficial noul jucător al Rapidului, Cristian Irimia, transferat de la Sportul Studenţesc. Achiziţia a fost realizată la numai o zi după ce clubul a acceptat transferul mijlocaşului Florin Şoavă la formaţia rusă Spartak Moscova, unde el va fi coleg cu un alt ex-giuleştean, Adrian Iencsi, cedat de Rapid în urmă cu câteva săptămâni. „Şoavă era un jucător important pentru Rapid, dar clubul a înţeles situaţia jucătorului, care a fost mulţumit cu ceea ce i-a oferit Spartak. Transferul a fost aprobat de noi numai după ce antrenorul a acceptat despărţirea de Şoavă. S-a considerat că în zona aceea suntem acoperiţi. Tratativele au început mai de mult, dar ruşii s-au decis acum, în ultimul moment. Alaltăieri noapte m-au anunţat”, adezvăluit Ioan Becali. Dan Petrescu l-a caracterizat pe noul venit, Cristi Irimia, pe care îl cunoştea foarte bine din perioada în care a antrenat echipa din Regie: „Când am ajuns eu la Sportul, Irimia juca mijlocaş dreapta, dar, pe parcurs, mi-am dat sema că cel mai bine joacă pe postul de funadş dreapta. Ca unul care a evoluat exact pe acelaşi post, vă daţi seama că puteam să realizez uşor acest lucru. El poate totuşi să joace şi ca mijlocaş, pe benzi sau în centru”.

  12. #54
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Ce fotbalisti (din campioantul intern) oare merita sa vina la Rapid din vara? Nu vorbesc aici de cei netransferabili(de la steaua si dinamo in principal) ci din restul campionatului?
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  13. #55
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Caramarin poate? Buga poate?

  14. #56
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rasheedkpenny
    Caramarin poate? Buga poate?
    Caramarin da.... super ok! Dar Buga? N-a mai fost o data? Intr-atat a scazut nivelul echipei incat sa luam jucatori pe care i-am dat alta data? Ca nu mi se pare ca a crescut Buga atat de tare in ultimul timp.... (Sper sa nu incurc... au fost amandoi la noi, nu ? sau doar Buta?)
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  15. #57
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Buga... cred ca a fost la un moment dat! Dar nu prea a jucat! Oricum astia l-au chemat la Nationala, dar era suspect de hepatita sau apendicita si nu l-au mai luat! Ce sa zic... ar fi bine sa vina, este destul de valoros pentru divizia A! Parerea mea!

  16. #58
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    Caramarin decat sa vina la rapid :p mai bine se retrage din football ...
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  17. #59
    DJ MaPaX MaPaX's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    1,251
    Reputatie
    1
    Si mie imi place cum joaca Caramarin si l-as dori la RAPID!
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  18. #60
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    nu stiu ce jucatori mai vreti voi .. ca ati adus 7 noi .. si degeaba
    in loc sa ii tineti pe cei actuali .. sa se faca o sudare in jocul echipei ... in fine cum vrea Becali (Copos)
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  19. #61
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    E posibil ca din vara sa se intoarca Ganea. Poate si Bratu . Ce frumos ar fi.
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  20. #62
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    Acord de principiu cu Ganea
    Patronul George Copos spune că se află în discuţii cu “Ganezul” pentru un transfer în Giuleşti. După ce a demarat tratativele pentru repatrierea lui Florin Bratu de la Galatasaray, acolo unde antrenorul său, Gheorghe Hagi, îl dispreţuieşte, Rapid mai încearcă o lovitură pe piaţa transferurilor. Giuleştenii îl curtează insistent pe Ionel Ganea, atacantul pe care George Copos îl apreciază cel mai mult. De altfel, între Copos şi Ganea este o relaţie specială, cimentată şi de faptul că magnatul bucureştean i-a botezat băiatul fotbalistului. În avionul de întoarcere de la Dublin, Ganezul a recunoscut că patronul Rapidului l-a invitat la o discuţie serioasă cu privire la posibilitatea ca din sezonul viitor să joace pentru Rapid. Afirmaţia lui Ganea a fost confirmată şi de George Copos, care a spus ieri că are un acord de principiu din partea acestuia, drept care ar fi dispus să-i propună un contract avantajos. “Ionel ştie că e oricînd binevenit la Rapid”, a punctat Copos. Rapid nu este singura echipă care îl doreşte pe fotbalist. Ganezul a primit zilele trecute o ofertă de a-şi prelungi pe încă doi ani contractul cu Wolverhampton, dar mai este curtat şi de Everton, West Bromwich, Blackburn şi Portsmouth şi mai nou de Nantes.
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  21. #63
    senior
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    163
    Reputatie
    1
    Burdujan is new Rapid player. Good work!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •