Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 122

Thread: Rapidul si arbitrii

  1. #1
    sport legend Gica Chioru's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    2,257
    Reputatie
    1

    Rapidul si arbitrii

    Deci, sa scriem si in cazul Rapidului greselile flagrante prin care acesta este favorizat de arbitraj. Sau, poate, dimpotriva.
    [B][COLOR="Red"]CFR Rapid Bucuresti=primul club bolsevic din Romania
    1923. Conform directivei KOMINTERN apare bolsevismul in sportul romanesc.[/COLOR][/B]

  2. #2
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    țin io minte acum vreo 10 ani când Rapidul a fost ajutată să egaleze pe FC Argeș ... s-au prelungit vreo 5 minute ...
    atunci nu era regula cu acordarea minutelor de prelungire ..
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  3. #3
    sport legend mArIuSeL's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Bistrita
    Posts
    740
    Reputatie
    1
    Eu cred , ca ar fi bine sa facem astfel de thread cu toate echipele din Liga I!
    [COLOR="Blue"][B][/B][/COLOR]

    FoRzA GloriA
    [COLOR="Cyan"][/COLOR]Vreau doua vietii ca sa pot sa fac tot ce mi-am propus...caci numai daca visezi inveti sa zborii.

  4. #4
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    motiv de scandal între forumiști
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  5. #5
    sport legend tedybear's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    417
    Reputatie
    1
    nu uitati de Vaslui!!!!!!!!!!!!!

    acolo deja s-a bagat arbitrul vineri, si, bineinteles, nu impotriva lu' Porumboiu
    [COLOR="sienna"]pentru cei care nu vad decat jumatatea plina a paharului[/COLOR]

  6. #6
    Team OLS Adi Da Samraj's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    3,729
    Reputatie
    1
    si de Gloria Bistrita
    Rezonez la vibratiile ezoterice ale gintei patriarhale exhaustive... habitand in dihotomia elucubranta a viziunilor dialecticii metafizicului imbecilizant...

    Stand pe marginea imaginara a sferei elipsoidale generata de vibratiile epileptice ale atomului universului, ma intreb: Ce am de haleala ?

    ex-Toraxa

  7. #7
    MVP !
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    9,787
    Reputatie
    1
    cred ca va ramane gol threadul asta... muuuulta vreme.

  8. 28th July 2007, 19:39
    Reason
    spam

  9. #8
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Ce intelegi tu prin curatenie? Cumva ca aceste thread-uri sa fie sterse? De ce? Va este frica ca Dinamo si Rapid, Timisoare si CFR vor beneficia de arbitraje mai favorabile decat ale Stelei?

    Din punctul meu de vedere aceste thrend-uri sunt bine venite.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  10. #9
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    ai cumva impresia ca nu am vazut din prima ce-ai scris? chiar trebuie sa scrii pe fiecare thread acelasi lucru?

  11. #10
    Team OLS Adi Da Samraj's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    3,729
    Reputatie
    1
    solutia e simpla : ori se face o sectiune speciala numai pentru arbitraje ( un subforum ) ori se instituie o regula prin care se interzice total sa se discute pe acest forum despre arbitraje
    Rezonez la vibratiile ezoterice ale gintei patriarhale exhaustive... habitand in dihotomia elucubranta a viziunilor dialecticii metafizicului imbecilizant...

    Stand pe marginea imaginara a sferei elipsoidale generata de vibratiile epileptice ale atomului universului, ma intreb: Ce am de haleala ?

    ex-Toraxa

  12. #11
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoYoyOi View Post
    ai cumva impresia ca nu am vazut din prima ce-ai scris? chiar trebuie sa scrii pe fiecare thread acelasi lucru?
    Sper ca nu nu-l iei in serios.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  13. #12
    hard-worker effect's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ICEland
    Posts
    1,992
    Reputatie
    1
    Si Rapidul a cumparat arbitrii ?
    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

  14. #13
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Dubla gresala. Constantin greseste si a patra oara in favoarea Rapidului. De aceasta data decisiv. Coman prinde mingea in afara careului de 16 m, un hent cat se poate de clar, dar Augustus se face ca nu vede. Urmeaza un contraatac rapidist, Buga se afla in ofsaid, incearca sa joace mingea, nu reuseste, aceasta ajunge la Mazilu care inscrie. Hotie mare, ca sa nu spun foarte mare.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  15. #14
    CAMPION ! caine19's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,680
    Reputatie
    1
    cate greseli a facut arbitrul in favoarea rapidului ...
    [COLOR="Red"][SIZE="3"]all cops are bastards[/SIZE] [/COLOR]

  16. #15
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    august a gresit grav pro rapid.
    1. Offside la golul 1, la buga nesanctionat, + hent nesanctionat la coman in faza premergatoare.
    2. Costescu eliminat aiurea.

  17. #16
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Nu exista asa ceva mai baieti.

    Stati sa vina alde Sunchase si tataleone. O sa va zica amandoi ca toate deciziile lui Constantin au fost 100% corecte, ca de fapt i-a dezavantajat si ca numai Steaua si Dinamo sunt ajutate de arbitri. Daca nu sunteti de acord, sunteti niste comunisti imputiti, au, vai, impuscati comunistii, ne persecuta.

  18. #17
    sport legend Gica Chioru's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    2,257
    Reputatie
    1
    Dacia Mioveni-Rapid

    1.Coman face hent.
    2.Contraatac rapidist in aceeasi faza, ofsaid mare la Cesinha (sau cum il cheama), gol Mazilu.
    3.Eliminare gratuita a varfului miovean Costescu, echipa gazda cedeaza mijlocul terenului permitand Rapidului sa urce cu fundasii pana in terenul advers, urmeaza un gol spectaculos al lui Mazilu si Rapidul castiga cu 2-1.
    [B][COLOR="Red"]CFR Rapid Bucuresti=primul club bolsevic din Romania
    1923. Conform directivei KOMINTERN apare bolsevismul in sportul romanesc.[/COLOR][/B]

  19. #18
    Black Star nubian's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Reflection Eternal
    Posts
    418
    Reputatie
    1
    off-topic: oricine poate sa-si dea cu parerea aici in afara de stelisti, dupa meciul de ieri.. De fapt stelistii nu prea pot deloc sa-si dea cu parerea despre moralitate in general, avand in vedere situatia cu buzaul.
    De dinamovisti nu mai vorbesc...
    on-topic: a fost intradevar hent la Coman. Sunt rapidist si recunosc.

  20. #19
    Banned
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    MARAMURESEAN
    Posts
    3,800
    Reputatie
    0
    Neinsipirat sunchase cu topicul ala... Hentz coman dupa care gol rapid din ofsaid...deci,sa zic si eu ca copos a dat bani la arbitrii?

  21. #20
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by nubian View Post
    off-topic: oricine poate sa-si dea cu parerea aici in afara de stelisti, dupa meciul de ieri.. De fapt stelistii nu prea pot deloc sa-si dea cu parerea despre moralitate in general, avand in vedere situatia cu buzaul.
    Ei nu zau ? Vai, multumim din suflet, mare guru al Romaniei ce va aflati. Poate ne comunicati si noua, fraierilor de stelisti, programul intre care e permis sa postam pe ols si threadurile unde din marinimia domniei-voastre avem voie sa facem acest lucru.

    On-topic : pe langa nenea Constantin azi, Coltescu a fost o pisicuta. Coltescu a mai luat si decizii contra Stelei cand a fost cazul, Constantin nici vorba.

  22. #21
    sport legend Incubus's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,077
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lover View Post
    cred ca va ramane gol threadul asta... muuuulta vreme.
    asa e, muuuuulta vreme a trecut... :ras-plans: uite ca se umple de la primul meci
    Deci puneti in contul Rapidului 2 puncte furate. Probabil se termina 1-1

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •