Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 106 to 122 of 122

Thread: Rapidul si arbitrii

  1. #106
    sport legend Ulysses's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    10,413
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tyler Durden View Post
    lasa Ulysses, nu fi suparat, important e ca economia romaneasca e in crestere.
    ai dreptate , tyler , ia sa demonstram noi cum pot fi amici un rapidist si un stelist
    [QUOTE=Marius;3682151]
    Acum sa nu va sfiiti sa ziceti de toti si toate. Cu un limbaj decent, desi ei[COLOR="Red"][SIZE="6"] nul [/SIZE][/COLOR]merita.[/QUOTE]

  2. #107
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    2,943
    Reputatie
    0
    Pazea, Tylere !!!!

  3. #108
    MVP !
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    9,787
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gica Chioru View Post
    Rapid deschide scorul dintr-un penalty imaginar in meciul cu Farul Constanta.
    si marmota invelea ciocolata in staniol... dupa ce si`a dat intalnire cu porcul care zbura peste biserica...

  4. #109
    sport legend Sunchase's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    2,044
    Reputatie
    1
    poli iasi- Rapid.

    11 m clar refuzat la Sapunaru. A tolerat intrarile criminale ale iesenilor.

  5. #110
    MVP !
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    9,787
    Reputatie
    1
    inca un arbitraj cu capu`n nori... tot asa si ajungem de rasu` africanilor !

  6. #111
    sport legend Sunchase's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    2,044
    Reputatie
    1
    gol inscris din offside ( 1 metru ) , Trica.

    Rapid-ecomax 1-2.

  7. #112
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Rapid a reusit in etapa a 13-a sa fure fara jena, arbitrului Dorobantu anuland un gol perfect valabil ialomitenilor de la Unirea Urziceni. Mai mult, acelasi fluieras a permis jocul la intimidare practicat de jucatorii echipei oropsite, Nicolae Grigore fiind iertat de binemeritatul cartonas rosu, care a venit totusi in minutul 80, dupa un fault criminal.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  8. #113
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,138
    Reputatie
    1
    Duba, te astept pe acest thread si cand Rapidul pierde puncte pe mana arbitrilor si nu numai atunci cand este avantajata de aceastia.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  9. #114
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Au trecut doua zile de la meciul U.Craiova - Rapid, 1-1, si nimeni n-a scris un cuvintel referitor la golul perfect valabil anulat oltenilor.
    Din punctul meu de vedere, Rapid a beneficiat in aceasta etapa cel mai mult de pe urma arbitrajului, daca ne gandim ca arbitrul le-a scos mingea din poarta oltenilor. Este, cred eu, cel mai mare avantaj care i se poate face unei echipe.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  10. #115
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    in presa au aparut titluri precum " rezultat viciat de arbitru '" la meciul steaua -urziceni...
    legat de meciul craiova - rapid, trebuia sa se spuna acelasi lucru ...dar tacere!

    mai mult, beizadeaua augustus este delegat si miercuri la tg-jiu !

  11. #116
    sport legend Sunchase's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    2,044
    Reputatie
    1
    a fost fault clar , unghiul din care s-a filmat este clar insa a fost prezentata tvr dintr-o camera aflata in spate si se vede cum il impinge inainte sa sara la cap. oricum mizeria de augustus a fluierat inainte sa lovesca baird mingea cu capul..asa ca nu vad ce gol anulat poate fi.

    ati avut 11 m , eliminare , bornescu a fost iertat de eliminare cand a facut hent in afara careului , primul vostru gol a venit de la o pasa a maestrului augustus si voi va plangeti de arbitraj ? dezgustator


    si Duba tu degeaba incerci sa scoti greselile de arbitraj ale arbtrilor in favoarea Rapidului..pentru cum dupa reiesa si din topicul asta , sunt 8 pagini pe cand la voi steaua si arbitrii sunt vreo 40.

  12. #117
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sunchase View Post
    a fost fault clar , unghiul din care s-a filmat este clar insa a fost prezentata tvr dintr-o camera aflata in spate si se vede cum il impinge inainte sa sara la cap. oricum mizeria de augustus a fluierat inainte sa lovesca baird mingea cu capul..asa ca nu vad ce gol anulat poate fi.

    ati avut 11 m , eliminare , bornescu a fost iertat de eliminare cand a facut hent in afara careului , primul vostru gol a venit de la o pasa a maestrului augustus si voi va plangeti de arbitraj ? dezgustator


    si Duba tu degeaba incerci sa scoti greselile de arbitraj ale arbtrilor in favoarea Rapidului..pentru cum dupa reiesa si din topicul asta , sunt 8 pagini pe cand la voi steaua si arbitrii sunt vreo 40.
    11 m clar,eliminare supercorecta,bornescu nu a atins mingea,mingea la golul nostru a venit de la prepelita,nici vorba de fault la golul lui baird!
    asa ca ia ti ochelari,sau uita te la meciul craiova-rapid,nu la alt meci!
    Last edited by lordliv; 19th March 2008 at 07:43.

  13. #118
    no fun orbette's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    romania mediaevi
    Posts
    1,374
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sunchase View Post
    a fost fault clar , unghiul din care s-a filmat este clar insa a fost prezentata tvr dintr-o camera aflata in spate si se vede cum il impinge inainte sa sara la cap. oricum mizeria de augustus a fluierat inainte sa lovesca baird mingea cu capul..asa ca nu vad ce gol anulat poate fi.

    ati avut 11 m , eliminare , bornescu a fost iertat de eliminare cand a facut hent in afara careului , primul vostru gol a venit de la o pasa a maestrului augustus si voi va plangeti de arbitraj ? dezgustator


    si Duba tu degeaba incerci sa scoti greselile de arbitraj ale arbtrilor in favoarea Rapidului..pentru cum dupa reiesa si din topicul asta , sunt 8 pagini pe cand la voi steaua si arbitrii sunt vreo 40.
    e ca si cum as zice eu ca steaua a fost dezavantajata clar de arbitri in meciul cu cfr cluj
    basmul tragi-comic: a fost odata ca niciodata...un roman
    tragedia shakespeariana: romanul se numea becali

  14. #119
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1

    Lupescu: "Copos a legalizat șpaga în arbitraj"

    Lupescu: "Copos a legalizat șpaga în arbitraj"

    Directorul general al FRF, Ionuț Lupescu, l-a atacat dur pe patronul Rapidului pentru această declarație, spunand ca omul de afaceri a legalizat șpaga la începutul anilor '90, când făcea afaceri cu anumiți arbitri, ce dețineau la rândul lor magazine.
    O declaratie mai mult decat corecta. Sa ne amintim de cate ori a fost avantajata rapid de arbitrii in anii anteriori, dar si in actualul sezon.
    Referitor la arbitrajul lui Augustus Constantin in meciul Craiova - Rapid, acesta a fost clar in favoarea rapidistilor. Nu e de mirare daca luam in considerare cum au fost arbitrati cei care se milogesc tot timpul de Augustus. Pentru cine nu stie, copilul actualului presedinte al CCA, i-a arbitrat pana in prezent de 22 se ori pe rapidisti, castignd de 18 ori si remizand de 4.
    Se poate spune ca Augustus este arbitrul de casa al Rapidului.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  15. 2nd April 2008, 19:59

  16. #120
    sport legend
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Graz, Austria
    Posts
    362
    Reputatie
    1
    fiind si eu arbitru mi-as dori mai mult respect, bun simt si dreptate pentru arbitrii romani din partea jucatorilor, suporterilor si spectatorilor. arbitru nu este zeu atotstiutor, nu este perfect si nici lipsit de greseli omenesti. ati arbitrat vreodata un meci? eu nu neg coruptia din Romania, dar teoriile conspirationiste, suspiciuniile de blat si acuzarea arbitrilor ca s-au lasat cumparati si vanduti mi se par exagerate. normal ca exista si astfel de cazuri cum nu exista padure fara uscatori si nici o turma de oi fara una neagra, dar generalizari de genul ca toti arbitrii romani si toti centralii care o arbitreaza pe echipele Steaua sau pe Dinamo pe CFR sau pe Rapid, o si avantajeaza mi se par lipsite de fond. as ruga mai mult respect pentru arbitrii romani si pentru arbitrii in general, nu gasesc deloc corect ca cu nesimtire, lipsa de bun simt, de respect si de consideratie pentru functia si meseria de arbitru sa se arunce vina pe umarul acestuia pentru esecul unei echipe. faptul ca o echipa pierde sau castiga se datoreaza propriei sale neputinte sau putinte resp. putintei sau neputintei adversarei. a face responsabil pe arbitru pentru pierderea unui meci mi se pare o atitudine penibila lipsita de autocritica. Terminati va rog frumos odata cu ostilitatea si ura impotriva centralilor si arbitrilor care au sarcina sa conduca un meci si sa aplice un regulament fara de care un meci de fotbal s-ar termina haotic si cu violenta! deci va rog incetati cu a da vina pe arbitru si a-i pune in carca toata raspunderea si responsabilitatea. arbitrul conduce un joc dupa reguli pe care le aplica, nu este o functie si o meserie usoara sa decizi mereu corect in fractiuni de secunda. deci va cer si va rog de mai multa intelegere si incredere in arbitraj, ca arbitru care nu greseste nu exista!

  17. #121
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,138
    Reputatie
    1
    Auzi, mai bine canti la alta masa ca n-aveam marunt. Astea sa le spui sotiei sau duhovnicului ca pe multi ne lasa rece confesiunile unui arbitru. Succes in ramura.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  18. #122
    MVP !
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    9,787
    Reputatie
    1
    cum arbitrii nu ne respecta, nu`i respectam nici noi.
    v`as da ceva, dar nu va dau...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •