Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 64 to 84 of 122

Thread: Rapidul si arbitrii

  1. #64
    sport legend Icebox's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    3,042
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vladek View Post
    Si eu ce dracu am scris pe forum de 10.000 de ori ? Nu cumva ca se fac greseli si pro si contra oricarei echipe din campionat ?? De data asta a fost randul Stelei si Rapidului. Poate data viitoare va fi exact pe dos !

    Partea proasta e ca in loc ca sa ne preocupam de jucatori, antrenori, tactici, etc se pierde vremea cu arbitrii, banuieli, "hotii", "blaturi", etc. Si la fel fac si marii "conducatori de club".
    Da unde scrie de tine? Scrie Luis acolo? "Si eu ce mama dracu am scris" stai usor ca nu cu tine era discutia.

    Tataleone scade de la voi ca ai de unde...la Steaua a fost si pro si contra Daca nu vrei si chiar nu vrei sa vezi...eu n-am ce-ti face
    La aceasta fraza ma refeream, si nu este scrisa de tine.

  2. #65
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    Greseli care au viciat rezultatul

    Mioveni-rapid
    1. la 0-0 hentz la Coman,
    2. la 0-0la faza imediat urmatoare rapid da gol dar dupa ce buga a fost in offside (pe directia mingiei, si-a manifestat intentia sa joace)
    3. la 1-1 eliminare absolut gratuita a lui Costescu, n-a fost penalty, dar nici simulare, un duel corp la corp
    Toate fazele spre sfarsitul meciului

    Buzau-dinamo
    1. la 1-2 pe finalul meciului penalty incontestabil moti se arunca in fata lui gurita il opreste si dupa cateva secunde atinge si mingea
    Se termina 2-2 dak se lua decizia corecta


    Greseli fara vicierea rezultatului
    Steaua-ceahlaul (satelit dinamovist)
    1. la 0-1 in min 15 penalty acordat usor de coltescu la o faza discutabila, faultul pana la urma se produce cand Goian cade pe Nicolita nu cand Goian sare
    2. la 2-1 penalty indicutabil la Nicolita min 78, coltescu a inchis ochii
    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  3. #66
    sport legend cip_81's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    3,874
    Reputatie
    1
    Cand a trebuit si Rapidul sa iasa la joc, a trebuit sa joace in 14 pentru a rapune o nou-promovata. Grav e ca toti 3 arbitri au gresit, ba, mai mult, au facut greseli ce tin de abc-ul arbitrajului. Au lasat senzatia ca s-au ospatat cu savarine.

    Bifam si la echipa saraca si muncitoreasca 2 puncte luate cu japca.
    Porumboiu: [B]"A fost blat! O mizerie, o ruşine!"[/B]
    [B]Huţan contactat de Steaua![/B]
    Ganea acuză: [B]"Portarul jalon, fundaşii raci!"[/B]
    [B]Stelistii au urinat pe statuia lui Stefan cel Mare[/B]

  4. #67
    iluminati
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    departe de oi
    Posts
    1,639
    Reputatie
    1
    samm, esti de toata jena ! furati de rupeti si spuneti ca fazele sunt discutabile !
    la mioveni s-a furat gospodareste ! si mai urmeaza !

  5. #68
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by bob View Post
    samm, esti de toata jena ! furati de rupeti si spuneti ca fazele sunt discutabile !
    la mioveni s-a furat gospodareste ! si mai urmeaza !
    ce furam ? esti nebun ?

    uiti ce ati facut in supercupa

    vi se dau numai arbitri incepatori la meciuri ca sa fie scuza ca au gresit ca sunt incepatori,

    Lupescu dinamovistul a promovat in lotul A de arbitri numai pe aia care sunt corupti de militie, cei vechi care au fost exclusi erau corupti de mai multe cluburi si era cam riscant pt dinamo
    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  6. #69
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SAMM View Post
    Buzau-dinamo
    1. la 1-2 pe finalul meciului penalty incontestabil moti se arunca in fata lui gurita il opreste si dupa cateva secunde atinge si mingea
    tu ai văzut mă faza ? ... sau scrii aici după ce ți-au povestit colegii tăi de la școală ?
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  7. #70
    sport legend chipy_1923's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    870
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Luis Garcia10 View Post
    Tataleone scade de la voi ca ai de unde...la Steaua a fost si pro si contra Daca nu vrei si chiar nu vrei sa vezi...eu n-am ce-ti face
    si la noi a fost pro si contra..Costescu trebuia eliminat din prima repriza dupa intrarea la Cesinha..si la lovitura libera din care a inscris Dacia ,nu a fost vorba de fault...cat despre faptul ca a luat Coman mingea in mana in afara careului,a fost o greseala stupida care nu-si avea rostul..nu inteleg d c nu a asteptat sa ia frumos mingea cand era in careu,avea tot timpul din lume...din cauza acelei greseli prostesti aveti voi subiect de discutie pe aici..
    [B]VOI SUPORTERI PT. CUPE SI FLORI,[COLOR="DarkRed"]NOI DIN PASIUNE PT. ACESTE CULORI!!![/B][/COLOR]

  8. #71
    iluminati
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    departe de oi
    Posts
    1,639
    Reputatie
    1
    samm,***, ce legatura are hotia de la mioveni si din ghencea , cu dinamo ? tu esti intreg la cap ?
    Last edited by YoYoyOi; 30th July 2007 at 18:35.

  9. #72
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mario Di Lazi View Post
    tu ai văzut mă faza ? ... sau scrii aici după ce ți-au povestit colegii tăi de la școală ?
    a fost fault, am vazut, si a recunoscut si moti a zis ca are remuscari pt simularea de retrogradat mintal cu Thereau si vrea sa spuna numai adevarul de-acum inainte
    Last edited by Luis Garcia10; 30th July 2007 at 14:16. Reason: jigniri foarte usoare :)
    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  10. #73
    Team OLS Adi Da Samraj's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    3,729
    Reputatie
    1
    Luna este singurul satelit natural al Pamantului.
    Rezonez la vibratiile ezoterice ale gintei patriarhale exhaustive... habitand in dihotomia elucubranta a viziunilor dialecticii metafizicului imbecilizant...

    Stand pe marginea imaginara a sferei elipsoidale generata de vibratiile epileptice ale atomului universului, ma intreb: Ce am de haleala ?

    ex-Toraxa

  11. #74
    sport legend Ulysses's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    10,413
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mustata View Post
    Bai,sa avem in fiecare etapa,arbitraje din astea,vreo 40 de ani de acum incolo,si nu vom putea sa va egalam niciodata la acest capitol...voi sunteti la un nivel de unde ne priviti de sus...ca doar mai stii tu alta echipa din lumea asta,careia sa i se acorde un trofeu,printr-un decret de partid ?
    mustata, ma mira faptul ca nu ai inteles pana acum ca soarta voastra e pecetluita: sa ne priviti de jos in sus !
    decretul se refera cumva la Cupa Campionilor Europeni?
    [QUOTE=Marius;3682151]
    Acum sa nu va sfiiti sa ziceti de toti si toate. Cu un limbaj decent, desi ei[COLOR="Red"][SIZE="6"] nul [/SIZE][/COLOR]merita.[/QUOTE]

  12. #75
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SAMM View Post
    Greseli care au viciat rezultatul

    Mioveni-rapid
    1. la 0-0 hentz la Coman,
    2. la 0-0la faza imediat urmatoare rapid da gol dar dupa ce buga a fost in offside (pe directia mingiei, si-a manifestat intentia sa joace)
    3. Mioveniul egaleaza dintr-o lovitura libera inventata.
    4. la 1-1 eliminare absolut gratuita a lui Costescu, n-a fost penalty, dar nici simulare, un duel corp la corp. Probabil a luat galben pentru ca s-a uitat ca milogul spre arbitru.
    Toate fazele spre sfarsitul meciului

    Buzau (satelit stelist) -dinamo
    1. la 1-2 pe finalul meciului penalty incontestabil moti se arunca in fata lui gurita il opreste si dupa cateva secunde atinge si mingea
    Se termina 2-2 dak se lua decizia corecta
    S-a luat decizia corecta, Gurita a plonjat aiurea.

    Greseli fara vicierea rezultatului
    Steaua-ceahlaul (satelit dinamovist)
    1. la 0-1 in min 15 penalty acordat usor de coltescu la o faza discutabila, faultul pana la urma se produce cand Goian cade pe Nicolita nu cand Goian sare
    2. la 2-1 penalty indicutabil la Nicolita min 78, coltescu a inchis ochii
    Am facut cateva adaugiri.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  13. 30th July 2007, 22:44
    Reason
    calmeaza-te si tu

  14. #76
    sport legend valitudor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Mda, subscriu parerii lui Datenshi

    Mie mi s-a parut cam usor acordat si faultul Daciei din care au marcat.

    Observatile inteligente ale unor suporteri stelisti nu doresc sa comentez... au destule alte probleme

  15. #77
    sport legend chipy_1923's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    870
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ulysses View Post
    mustata, ma mira faptul ca nu ai inteles pana acum ca soarta voastra e pecetluita: sa ne priviti de jos in sus !
    decretul se refera cumva la Cupa Campionilor Europeni?
    tristule,suntem in 2007..te chinuiesc amintirile..nu am cum sa privesc de jos un patruped lingau care behaie..
    [B]VOI SUPORTERI PT. CUPE SI FLORI,[COLOR="DarkRed"]NOI DIN PASIUNE PT. ACESTE CULORI!!![/B][/COLOR]

  16. #78
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Datenshi View Post
    Probabil a luat galben pentru ca s-a uitat ca milogul spre arbitru.
    asta din ce sport ai adus-o , la fotbal nu se aplica oricum

    adaugirile tale sunt nesemnificative, nu schimba prea mult ce am afirmat eu


    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  17. #79
    sport legend Ulysses's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    10,413
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by chipy_1923 View Post
    tristule,suntem in 2007..te chinuiesc amintirile..nu am cum sa privesc de jos un patruped lingau care behaie..
    ba eu zic ca da , ia gandeste-te la o pozitie de kamasutra , mai ales daca ai tendinte zoofile precum vad
    [QUOTE=Marius;3682151]
    Acum sa nu va sfiiti sa ziceti de toti si toate. Cu un limbaj decent, desi ei[COLOR="Red"][SIZE="6"] nul [/SIZE][/COLOR]merita.[/QUOTE]

  18. #80
    sport legend chipy_1923's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    870
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ulysses View Post
    ba eu zic ca da , ia gandeste-te la o pozitie de kamasutra , mai ales daca ai tendinte zoofile precum vad
    esti stelist si asta spune tot..oricum,neuronul tau nu a priceput ce am vrut eu sa zic..il inteleg,e cam stingher in tartacuta ta..
    [B]VOI SUPORTERI PT. CUPE SI FLORI,[COLOR="DarkRed"]NOI DIN PASIUNE PT. ACESTE CULORI!!![/B][/COLOR]

  19. #81
    sport legend chipy_1923's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    870
    Reputatie
    1
    penalty neacordat pentru Rapid la scorul de 0-1 in meciul cu "U" Cluj
    ...
    [B]VOI SUPORTERI PT. CUPE SI FLORI,[COLOR="DarkRed"]NOI DIN PASIUNE PT. ACESTE CULORI!!![/B][/COLOR]

  20. #82
    MVP !
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    9,787
    Reputatie
    1
    cartonase galbene... mult prea multe, pentru ambele echipe... praf arbitrul

  21. #83
    sport legend Rossi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    9,938
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Icebox View Post
    Mai baiatule, Lia Manoliu, Steaua - Rapid 1-1. Cine a dat gol cu un om in minus? Asta nu e o scuza ca ti-a iesit un atacant... nu mai dai goluri, nu primesti.
    vb de meciul ala in care Goian a jucat baschet in propriul careu si nu s-a dictat nici penalty in favoarea Rapidului si nici cartonas pt Goian ?
    [url=http://www.martiriromani.com][B][COLOR="Red"][SIZE="4"]www.MartiriRomani.com[/SIZE][/COLOR][/B][/url]

  22. #84
    sport legend Icebox's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    3,042
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Rossi View Post
    vb de meciul ala in care Goian a jucat baschet in propriul careu si nu s-a dictat nici penalty in favoarea Rapidului si nici cartonas pt Goian ?
    Da, parca la ala a fost. Si ce? Rapidul ar fi trebuit sa tina de rezultat. Nu stiu ce legatura are intrebarea ta cu topicul de fata. Si ar trebui sa vezi si ce echipa fav. am.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •