Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 122

Thread: Rapidul si arbitrii

  1. #43
    sport legend alamar's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    741
    Reputatie
    1
    Deci circul a inceput. Goana dupa locul care duce direct in liga campionilor a produs deja doua victime. "Succes" baieti!

  2. #44
    sport legend Ulysses's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    10,413
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mustata View Post
    Ice,nu ti se pare ridicol ca un stelist sa deschida un topic cu furtisaguri,in care sa ii acuze pe altii de practici ghenciste ?
    ia intraba-l si pe colegul matale de flota , numitul sunchase-airbus ce parere are?
    [QUOTE=Marius;3682151]
    Acum sa nu va sfiiti sa ziceti de toti si toate. Cu un limbaj decent, desi ei[COLOR="Red"][SIZE="6"] nul [/SIZE][/COLOR]merita.[/QUOTE]

  3. 29th July 2007, 10:51

  4. #45
    sport legend Sunchase's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    2,044
    Reputatie
    1
    E bine ca s-a deschis si acest topic sa se deschida pt toate echipele si la final de campionat sa vedem care si cum. Intr-adevar ieri Coman a prins mingea in afara careului dar de cartonas rosu nici nu se poate pune vorba..a fost pur si simplu o greseala din partea lui..atacantul advers era la cativa metri distanta.
    Vad ca nimeni nu spune despre lovitura libera inventata de arbitru la golul de 1-1 !
    Restul au fost decizii corecte , costescu merita rosu din minutul 30

  5. #46
    junior Celtic's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    138
    Reputatie
    1
    Fostul asistent FIFA, Dan Lăzărescu, a analizat arbitrajul de aseară: "A fost henț clar la Coman în afara careului, iar la faza premergătoare primului gol a fost ofsaid la Buga, care și-a manifestat clar intenția de a juca faza. Eliminarea lui Costescu nu este justă. Nu a fost contact încît să se acorde penalty, dar a fost clar un contact, în nici un caz simulare", a spus Lăzărescu.

    Dupa cum zice asta se pare ca nu au fost probleme cu arbitrajul
    imnul corsicanilor discriminati etnic: hai rapidu cika-laka-ciki-cea

  6. #47
    Banned
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    MARAMURESEAN
    Posts
    3,800
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sunchase View Post
    E bine ca s-a deschis si acest topic sa se deschida pt toate echipele si la final de campionat sa vedem care si cum. Intr-adevar ieri Coman a prins mingea in afara careului dar de cartonas rosu nici nu se poate pune vorba..a fost pur si simplu o greseala din partea lui..atacantul advers era la cativa metri distanta.
    Vad ca nimeni nu spune despre lovitura libera inventata de arbitru la golul de 1-1 !
    Restul au fost decizii corecte , costescu merita rosu din minutul 30
    Si ofsaidul la buga nu l-ai vazut,nu?Corectule...

  7. #48
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    2,943
    Reputatie
    0
    Bai,sa avem in fiecare etapa,arbitraje din astea,vreo 40 de ani de acum incolo,si nu vom putea sa va egalam niciodata la acest capitol...voi sunteti la un nivel de unde ne priviti de sus...ca doar mai stii tu alta echipa din lumea asta,careia sa i se acorde un trofeu,printr-un decret de partid ?

  8. #49
    nvr trst nbody Zax's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,346
    Reputatie
    1
    @comment luat dupa dinamo mania...

    " Daca la steaua a fost cum a mai fost...la rapid, cele 2 faze care au condus la golul de 0-1, sînt literalmente de cascadorii rasului. Hent la coman de 3-4 metri si off-side la buga de 2-3 m. Cum pastele mamii lor ajung astia arbitri de liga 1, eu unul nu inteleg. Si cand ma gandesc ca Dinamo a avut un 11m tot campionatul trecut...."

  9. #50
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Celtic View Post
    Fostul asistent FIFA, Dan Lăzărescu, a analizat arbitrajul de aseară: "A fost henț clar la Coman în afara careului, iar la faza premergătoare primului gol a fost ofsaid la Buga, care și-a manifestat clar intenția de a juca faza. Eliminarea lui Costescu nu este justă. Nu a fost contact încît să se acorde penalty, dar a fost clar un contact, în nici un caz simulare", a spus Lăzărescu.

    Dupa cum zice asta se pare ca nu au fost probleme cu arbitrajul
    Oare Mircea Sandu l-a auzit ??? Eu cred ca nu !
    In lumea asta TOTUL este RELATIV !

  10. #51
    sport legend tedybear's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    417
    Reputatie
    1
    gol marcat din offside de Rapid, primul

    hent la coman in faza premergatoare peste 75% (din pct meu de vedere)

    lovitura libera gratuita pt Mioveni la golul acestora. ala pierduse mingea si a intrat ca vita in rapidist

    PROST ARBITRU, PROST RAU! afaraaaaaaa

    cred ca si Rapid, ca si Steaua au pana acu cate 2 puncte castigate de arbitri

    Rapid (-2) puncte la final




    PS. oricum Rapidul joaca JALNIC... astia nu or sa dea goluri decat pe contraatac, exact cum facea Steaua lu' gretosu' de porcolaroiu
    [COLOR="sienna"]pentru cei care nu vad decat jumatatea plina a paharului[/COLOR]

  11. #52
    sport legend Sunchase's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    2,044
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tedybear View Post
    gol marcat din offside de Rapid, primul

    hent la coman in faza premergatoare peste 75% (din pct meu de vedere)

    lovitura libera gratuita pt Mioveni la golul acestora. ala pierduse mingea si a intrat ca vita in rapidist



    Din ce spui tu reiesa ca la faza primului gol este o dubla greseala..hent si offiside dar rezultatul final a fost doar golul incorect inscris de mazilu. La golul inscrie de Mioveni a fost doar o singura greseala de arbitraj dar rezultatul identic.Prin urmare ambele goluri au fost inscrise neregulamentar.....alte greseli de arbitraj nu a fost.
    0-1

  12. #53
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Eliminare aiurea 0-0
    Muzzwrinka

  13. #54
    On a river Charon's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    4,756
    Reputatie
    1
    singura gafa pe care a facut-o tusierul si nu centralul a fost hentul lui Coman,care ce-i corect, daca se acorda nu se nastea golul unu!

    eliminarea a fost corecta,pentru ca indiferent daca a fost contact sau nu,Costescu a cersit penalty la ambele faze la care a luat galben!
    daca se ridica si continua jocul nu i se acorda nimic,asa l-a luat de prost pe arbitru ca si niculescu in supercupa!

    la golul unu nu stiu ce se acorda,ca pana la urma Buga(care era in offside)nu a influentat faza!
    [B]Lungește Doamne boala, până se va coace poama![/B]

  14. #55
    sport legend Sunchase's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    2,044
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Luis Garcia10 View Post
    Eliminare aiurea 0-0
    Tu ai vazut meciul ? sincer Costescu trebuia eliminat din minutul 20 dupa o intrare criminala in tusa la cesihna ...asta chiar inainte sa plonseze in careu .

    0-1

  15. #56
    sport legend chipy_1923's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    870
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by danpuric78 View Post
    august a gresit grav pro rapid.
    1. Offside la golul 1, la buga nesanctionat, + hent nesanctionat la coman in faza premergatoare.
    2. Costescu eliminat aiurea.
    cu punctul 1 sunt de acord..Costescu eliminat corect, si greseala impotriva Rapidului la faza in care s-a dat lovitura libera si din care a marcat Dacia,n-a fost nici vorba de fault..
    [B]VOI SUPORTERI PT. CUPE SI FLORI,[COLOR="DarkRed"]NOI DIN PASIUNE PT. ACESTE CULORI!!![/B][/COLOR]

  16. #57
    curajos tataleone's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vladek View Post
    Nu exista asa ceva mai baieti.

    Stati sa vina alde Sunchase si tataleone. O sa va zica amandoi ca toate deciziile lui Constantin au fost 100% corecte, ca de fapt i-a dezavantajat si ca numai Steaua si Dinamo sunt ajutate de arbitri. Daca nu sunteti de acord, sunteti niste comunisti imputiti, au, vai, impuscati comunistii, ne persecuta.

    Nici n-as fi scris daca n-ai fi pomenit numele meu...asa ma obligi sa raspund.
    Stai linistit ca eu recunosc greselile pro-Rapid, spre deosebire de altii. Deci in afara de eliminarea lui Costescu, pe care o consider corecta, sunt de acord cu ce s-a scris pe aici.
    Deci da, recunosc: Rapid a fost avantajata de arbitri! Multumit?
    Dar una e cand esti favorizat in cateva meciuri pe campionat, timp in care se mai intampla sa fii si furat de cateva ori, si cu totul altceva e cand o echipa e doar avantajata, aproape meci de meci...

    In concluzie, putem sa trecem -2p. pentru Rapid si -2p. pentru Steaua...Rog moderatorii sa nu stearga cele 3 threaduri pana la finalul campionatului, ba chiar s-ar putea face si pentru alte echipe...
    Last edited by tataleone; 29th July 2007 at 17:25.

  17. #58
    sport legend tedybear's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    417
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tataleone View Post

    In concluzie, putem sa trecem -2p. pentru Rapid si -2p. pentru Steaua...Rog moderatorii sa nu stearga cele 3 threaduri pana la finalul campionatului, ba chiar s-ar putea face si pentru alte echipe...



    Vaslui si... poate Bistrita, va rog
    [COLOR="sienna"]pentru cei care nu vad decat jumatatea plina a paharului[/COLOR]

  18. #59
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Tataleone scade de la voi ca ai de unde...la Steaua a fost si pro si contra Daca nu vrei si chiar nu vrei sa vezi...eu n-am ce-ti face
    Muzzwrinka

  19. #60
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Mazilu și arbitrii
    titlul din prosport ...
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  20. #61
    sport legend Icebox's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    3,042
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Luis Garcia10 View Post
    Eliminare aiurea 0-0
    Mai baiatule, Lia Manoliu, Steaua - Rapid 1-1. Cine a dat gol cu un om in minus? Asta nu e o scuza ca ti-a iesit un atacant... nu mai dai goluri, nu primesti.

    Domnu' Luis parca ati vazut si decizii contra gen lovitura libera sau astea contra nu se pun? A facut greseli in plus in favoarea noastra, dar a facut si pro si contra ... Collina al onlinesport forum ce esti.
    Last edited by Icebox; 29th July 2007 at 19:29.

  21. #62
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Icebox View Post
    Domnu' Luis parca ati vazut si decizii contra gen lovitura libera sau astea contra nu se pun? A facut greseli in plus in favoarea noastra, dar a facut si pro si contra ... Collina al onlinesport forum ce esti.
    Si eu ce dracu am scris pe forum de 10.000 de ori ? Nu cumva ca se fac greseli si pro si contra oricarei echipe din campionat ?? De data asta a fost randul Stelei si Rapidului. Poate data viitoare va fi exact pe dos !

    Partea proasta e ca in loc ca sa ne preocupam de jucatori, antrenori, tactici, etc se pierde vremea cu arbitrii, banuieli, "hotii", "blaturi", etc. Si la fel fac si marii "conducatori de club".

  22. #63
    Scuba Diver eSteven's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Puerto Galera. PH
    Posts
    369
    Reputatie
    1
    Mai Vladek, tu nu ai inteles pana acum ca fiecare om are dreptul sa discute despre ceea ce vrea? Daca ai fi bagat tu personal bani intr-o echipa de fotbal la care ai tine enorm cred ca ti-ai schimba imediat discursurile astea. Eu inteleg ca multi vor acuza arbitrajul si pentru a-si ascunde anumite slabiciuni, si inteleg ca in momentul in care echipa ta favorita este avantajata ti-ar sade bine ca toti sa taca. Numai ca ce am vazut eu sunt niste greseli flagrante (la Mioveni Rapid in special) care nasc intrebari... si alea sunt nu legate de blaturi, ci daca asemenea tusieri sau centrali au ce cauta sa arbitreze in L1. Faza de OFFSIDE clara la primul gol al Rapidului nu a fost sanctionata din 2 motive:ori a favorizat, ori nu cunoaste regulamentul si coroborat cu lipsa lui acuta de observatie a lasat faza sa curga. Ptr. cei care nu sunosc ala e offside chiar daca jucatorul nu a atins mingea, dar a intentionat sa o joace.
    Arbitrajul a fost o varza chioara, care a devenit cu carne cand si-au bagat oamenii ceva in el.


    Abia astept sa vad ce ai sa zici dupa meciul Dinamo/Rapid-Steaua.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •