Page 1 of 19 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 381

Thread: TRANSFERURI - 2003 - 2004

  1. #1
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1

    TRANSFERURI - 2003 - 2004

    Ma gandesc sa deschid subiectul asta in care sa ne spunem parerea despre cine am vrea sa vina la echipa in aceasta pauza.
    Cum conducerea noastra are cel mai ciudat stil posibil de a face transferuri, hai sa le facem noi aici.

    1 Narcis Raducan
    2 Curca- farul
    3 Silvasan
    Critica parerile sustinute de o persoana fara a recurge la "atac la persoana"

  2. #2
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Lutu, Caramarin, Dica, R.Stancu
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  3. #3
    senior
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    187
    Reputatie
    1
    Caramarin ,Gane,Curca ,R. Stancu
    CRAIOVA ? Cea mai buna !!!!!!

  4. #4
    sport legend Timisoreanul's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timisoara-Capitala Banatului
    Posts
    381
    Reputatie
    1
    De Romeo Stancu vorbiti, de la Poli???
    [COLOR=Indigo][B]In Banat si-n toata tara
    Una-i Poli Timisoara[/B][/COLOR]

  5. #5
    senior
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    187
    Reputatie
    1
    Da , am inteles ca e oltean si ca in vara s-a incercat cooptarea lui , va fi doar vointa lui daca va veni , eu l-as vedea in echipa .
    CRAIOVA ? Cea mai buna !!!!!!

  6. #6
    sport legend Timisoreanul's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timisoara-Capitala Banatului
    Posts
    381
    Reputatie
    1
    Pai nu prea vru sa vina din cite am inteles, insa asta vara nu a vrut sa scoata nici Dinel banii, cica i s-a parut cam scump...
    Oricum este in discutii cu Dobos, in vara i se termina contractul, sa vedem, nu se stie daca va semna o prelungire sau nu?
    Da, este oltean din Slatina.
    [COLOR=Indigo][B]In Banat si-n toata tara
    Una-i Poli Timisoara[/B][/COLOR]

  7. #7
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Timisoreanul , o fie el din Slatina , dar din cate imi aduc aminte eu parca la Craiova s-a format si oricum , dupa parerea mea ,nu este peste mijlocasii nostri....
    L-am urmarit , a facut si meciuri foarte bune dar si meciuri proaste....a fost inlocuit de mai multe ori pentru ca nu a dat randament.... este un jucator bun , daca il aducem fara un efort financiar deosebit...

  8. #8
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    As fi interesat de un fundas dreapta , pe cine propuneti?
    Vigariu a dezamagit , Biemme mi s-a parut bun , dar parerile voastre au dovedit contrariul.
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  9. #9
    sport legend Timisoreanul's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timisoara-Capitala Banatului
    Posts
    381
    Reputatie
    1
    Edmond, intr-adevar Stancu nu e nici prea prea nici foarte foarte, de cind a venit Panduru mai mult rezerva a fost. Le cam are cu mingea insa viteza il cam tradeaza. Cade de multe ori ba intr-o extrema, ba in alta, poate sa faca meciuri foarte bune si sa decida un meci sau sa nici nu-l observi pe teren.
    Daca Panduru nu face fotbalist din el, nimeni nu mai face.
    [COLOR=Indigo][B]In Banat si-n toata tara
    Una-i Poli Timisoara[/B][/COLOR]

  10. #10
    manager
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    298
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Timisoreanul
    Pai nu prea vru sa vina din cite am inteles, insa asta vara nu a vrut sa scoata nici Dinel banii, cica i s-a parut cam scump...
    Oricum este in discutii cu Dobos, in vara i se termina contractul, sa vedem, nu se stie daca va semna o prelungire sau nu?
    Da, este oltean din Slatina.
    ba da timisorene, toata vara trecuta a sunat el la club si s-a rugat de astia de la Craiova sa-l aduca acasa iar astia au preferat sa dea bani pe ... borbely.Sa nu-ti vina sa mori de ciuda?
    Romeo Stancu este oltean, a fost crescut la Universitatea Craiova si este un jucator bun si talentat.Trebuie recuperat.
    La fel Gabi Popescu care poate fi inlocuitorul perfect pentru Badea
    Ar fi bine sa-l transfere si pe Caramarin dar nu cred ca vor putea

  11. #11
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Vialli , l-am urmarit deoarece stiam ca ar putea ajunge la Stiinta... Pot sa-ti spun ca Bundea , Plesan , Stancu , Stanga sunt peste el ca valoare..
    Important! - Staicu a declarat ca "va juca parsiv in ceea ce priveste transferurile " asa ca trebuie sa privim orice nume aparut prin ziare doar ca o intoxicare..." tintele fiind de fapt altele!

  12. #12
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    Edmond.in privintza lui R.Stancu avem pareri foarte diferite

    Daca l-au dat afara pe Badea, avem nevoie neaparata de Gabi Popescu.

    De Caramarin sau Dica oricum aveau nevoie in atac dar statzi calmi, nu va agitatzi ca oricum nu vor reusi sa-i ia.
    Curca? avem portar mult mai bun ,pe Guso. Nu ne permitem sa tzinem rezerve de lux.
    Raducan ala e moale , e moldovean. Nici un moldovean n-a reusit aici.
    Lutu mai mult strica atmosfera, s-a dus ca fotbalist.
    R.Stancu ar fi bun si accesibil.

    Silvasan a mai fost si stitzi bine cum juca, de ce-l mai vretzi cand stitzi bine... A avut doua meciuri reusite si atat, nu are valoare.

  13. #13
    senior
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    187
    Reputatie
    1
    ANTENTIE : ADRIAN ILIE AR PUTEA REVENI IN DIVIZIA A!

    gardianul scrie ca ar fi tentat de steaua , eu zic ca ocazia asta nu ne poate scapa !

    Trebuie sa revina acasa , nu la steloaia .
    CRAIOVA ? Cea mai buna !!!!!!

  14. #14
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Dupa ce a urmarit 5 casete cu jocurile Universitatii , noul antrenor a apreciat ca echipa ar mai avea nevoie de un varf de viteza si de doi jucatori de banda....si ca apararea pare compartimentul cel mai solid al "Stiintei"...

  15. #15
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Dinel ar face bine sa-l ia pe Dica, pitesteanul a delcarat ca ramane in tara, este deja ofertat de dinamo, rapid si steaua, dar Staicu poate sa-l fure, daca reuseste si manevra asta, atunci chiar ca devine patronul nostru iubit
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  16. #16
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Azzuro , nu are cum sa-l fure ! Cine da mai mult il ia... Stiinta a facut o oferta : 400000 de dolari si un procent la o viitoare vanzare....problema este ca Dica ar vrea un salariu de peste 200000 de dolari... aproape cert nu va veni la Craiova !
    Te intreb si eu ceva: Ai da pe Guso , Daouda si Njock pentru Dica!?

  17. #17
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Nu as da pe nimeni in locul lui Dica, daca Dinel intr-adevar are banul pe el si vrea sa se implice cu sufletul atunci sa-l transefere pe Dica, sa arate ca e mai tare ca Gigi Becali, sa-i dea salariu de $250,000 si sa-i inchida gura ciobanului de la steaua...nu cred ca da jiji $400,000 pe Dica!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  18. #18
    junior
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    137
    Reputatie
    1
    Nu ar fi in spiritul lui Dinel..si nici corect fata de ceilalti jucatori..nu cred ca ajunge Dica la Stiinta.

  19. #19
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Azzuro , nu cred ca ai putea conduce un club! Trebuie sa tii seama de realitatile concrete .... si de salariile existente : Nu stiu daca in Romania are vreun fotbalist mai mult de 100 000 de dolari! La Craiova salariile celor mai buni se duc undeva spre 60 000 .. nu mai retin cat are Njock !?
    Crezi ca ai putea sa-i dai lui Dica 250 000 si Guso sa ramana la 40000 ? Am dat numai un exemplu..

  20. #20
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Se pare ca Dica este hotarat sa joace la Steaua... pentru 130 000 de dolari , dar informatiile converg spre faptul ca oferta Craiovei ar fi fost o intoxicare si ca tintele ar fi de fapt alti doi fotbalisti ai Argesului Ciprian Tamasa - 22 ani , varf si Prepelita- 18 ani , m9ijlocas dreapat.. Inclin insa sa cred ca transferurile vor fi neasteptate , alte nume decat cele vehiculate...

  21. #21
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by EDMOND_
    Azzuro , nu cred ca ai putea conduce un club! Trebuie sa tii seama de realitatile concrete .... si de salariile existente : Nu stiu daca in Romania are vreun fotbalist mai mult de 100 000 de dolari! La Craiova salariile celor mai buni se duc undeva spre 60 000 .. nu mai retin cat are Njock !?
    Crezi ca ai putea sa-i dai lui Dica 250 000 si Guso sa ramana la 40000 ? Am dat numai un exemplu..
    Nici nu aveam de gand :p
    Daca ii da lui Dica 200000 atunci sa le mareasca salariul si la ceilalti jucatori importanti ai Craiovei, nu degeaba se afla in primii 100 celor mai bogati oameni din Romania, sa bage banu` in echipa
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •