Page 3 of 19 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 381

Thread: TRANSFERURI - 2003 - 2004

  1. #43
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Iata ce zice http://www.romaniansoccer.ro/news/mercato.shtml :

    Universitatea Craiova(antrenor Nicolo Napoli -nou-)

    Au venit:Lucian Bădăluţă (CSM Reşiţa, fundaş central, 10.000$), Ionel Tersinio Gane (Grasshoppers Zürich ?), Andrei Prepeliţă (FC Argeş Piteşti?), Gabriel Caramarin (FC Naţional Bucureşti ?), Narcis Răducan (FCM Bacău ?), Ion Ionuţ Luţu (Rapid Bucureşti ?), Ciprian Ion Tănasă (FC Argeş Piteşti ?), Obinna (atacant, Nigeria ?), Silistre (atacant, Columbia ?), Jorge Hurtado (atacant, Columbia ?)
    Au plecat:Patrick Bengondo (destinaţie necunoscuta), Pavel Badea (retras), Leandro Alves da Cunha (Columbia), Jeremie Njock (este dorit de FC Metz şi Royal Antwerp)
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  2. #44
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Azzuro , stai ma si tu linistit macar de Craciun , crezi ca face Staicu transferuri fara sa te anunte !!? Esti primul pe lista , nici prosportul nu afla inaintea ta ! .
    Daca vreunul din atacantii aia "exotici " este de valoare se schimba situatia , va insemna mult in jocul echipei!

  3. #45
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Intr-adevar, dar eu as vrea olteni, nu exotici!
    Apropo de Cartu, sa nu va mire faptul ca incepem returul cu o infrangere!
    Sorin ne stie jocul la perfectie, ne va fi foarte greu cu otelul, mai ales ca i-am batut in tur chiar la ei acasa.
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  4. #46
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Du-te mah si te plimba! Un adevarat suporter al Craiovei nu are voie sa se gandeasca la infrangere decat atunci cand se intampla... Pana atunci îi este interzis!

  5. #47
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Ba are voie, ca din sport fac parte atat victoriile cat si egalurile si infragerile, oricum eu nu dau prea mare importanta meciului cu Galatiul, pe mine ma intereseaza mai mult ce facem cu dinamo rapid si steaua, daca le batem pe toate 3 avem sanse la titlu .
    Cu otelul nu imi fac probleme, incercam sa le gasesc doar o sansa de victorie in Banie, Cartu fiind antrenor la ei, dar tot ii batem
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  6. #48
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Bati campii Azzuro! Un suporter oltean care se gandeste la infrangere inaintea unui meci este de neconceput! Este clar !? Si daca mai continui ideea asta iti dau direct cartonas rosu!

  7. #49
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Se pare ca la reunirea lotului , pe 12 ianuarie vor fi prezenti si urmatorii jucatori imprumutati la CSM Resita .
    Zlatko Lazarovici , Valentin Stancu , Dragos Vulpescu , Nicolae Oprea si Ovidiu Dananae. Din cate imi amintesc eu Lazarovici si Oprea promiteau ... Nu stiu ceilalti , dar probabil toti sunt foarte tineri...

  8. #50
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Ok, pronostic Craiova 3-0 Otelul, asa mai merge?
    Goluri Tersinio, Jeremy, Zeno!
    Parca era si unu Dindanae, sau am inteles eu si e echiar Dananae, daca il cheama Ovidiu inseamna ca e roman, eu il credeam exotic.
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  9. #51
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Este chiar craiovean din cate stiu eu , dar parca era unul din cei care la echipa de juniori era suspectat ca joaca pe "pile"... Poate ma insel... Dupa parerea mea Lazarovici si Oprea sunt talentati si pot avea perspective frumoase.... Vom vedea!

  10. #52
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    In alta ordine de idei, Sorin Cartu nu a fost confirmat in postura de antrenor al echipei Otelul Galati, asa afirma conducerea molodoveana(Teletext Romania1)
    Ei spui ca au fost doar simple speculatii ale presei oltene, dar ciudat este faptul ca atat presedintele Otelului cat si Cartu au afirmat cu cateva zile in urma ca au ajuns la un acord.
    Last edited by ady_azzuro; 27th December 2003 at 15:02.
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  11. #53
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    In Prosport-ul de astazi scrie ca si-a desemnat si secunzii: Mircea Irimescu si Tudorel Calugaru. De asemenea si programul echipei: o saptamana la Poiana Brasov , un turneu in Cipru si unul la Norcia sau in Antalya... Dupa cum vezi e cam sigur.

  12. #54
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    La stirile Prima tv de astazi : Universitatea Craiova a facut o oferta oficiala Nationalului : 400000 de dolari pentru Caramarin ! Pentru realizarea acestui transfer Pavel Badea s-ar fi intalnit cu Olaroiu ...
    Sa vedem...eu nu prea am incredere in transferuri anuntate prin presa sau televiziune inainte de realizarea efectiva!!

  13. #55
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Eu cred ca il luam pe Caramarin, Olaroiu e de al nostru si il vom achizitiona, mai ales ca le dam si $400 000
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  14. #56
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Olaroiu nu prea mai este de al nostru! Antena 1 a anuntat insa ca acesta ar fi acceptat oferta Craiovei , dar ca sunt probleme cu jucatorul care ezita sa vina in Banie desi ar avea un contract mult mai mare! Sa vedem ce se intampla....

  15. #57
    junior
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    79
    Reputatie
    1
    am vazut si eu stirile la antena 1.
    eu nu l-as mai lua pe caramarin daca nu a fost de acord...
    pai cu banii astia il aduc pe gabi popescu care e fotbalist si in plus mai este si oltean...
    nu sunt de acord nici cu suma asta de 400 000 de dolari pt un jucator din campionatul intern...
    mai mult de 100 000 nu as da pe nici un jucator din romania...dar asta e problema lui mititelu...
    sa speram ca vom reusi cateva achizitzii...
    FORZZA STIINTA

  16. #58
    junior
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    79
    Reputatie
    1
    conducerea universitatzii doreste un nou jucator:RAZVAN COCIS(19 ani)atacant-8 goluri- de la universitatea cluj...este international de juniori si tineret...
    sper sa-l transfere deoarece avem nevoie de jucatori tineri...asta ne trebuie...sa luam ce e mai tanar si bun din tara.
    FORZZA STIINTA

  17. #59
    manager Ravelly's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Navodari
    Posts
    330
    Reputatie
    1
    Sunt de acord cu tine Lion; si eu unul as prefera sa fie adusi jucatori tineri cu care poti forma ceva in viitor. Sincer imi place Caramarin, e unul din jucatorii mei preferati din tara, dar pretul vehiculat mi se pare cam exagerat si cu banii acestia cred ca pot fi luati ceva tineri de perspectiva. Si sper sa se rezolve marirea unor contracte (am citit ca Rada are chiar un contract ridicol) deci in primul rand sa ne pastram proprii jucatori...

  18. #60
    junior
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    137
    Reputatie
    1
    Si eu cred ca pretul este prea mare pentru caramarin.
    Ma intriga insa cele doua oferte atat de generoase facute de dinel (dica, caramarin)..parca nu este in ton cu ceea ce a facut pana acum, nu credeti?
    Stie cineva cine este impresarul lui caramarin?
    Last edited by ion-1; 30th December 2003 at 09:49.

  19. #61
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    daca si-a exprimat dezaprobarea fata de transferul la Stiinta, maradona ala nici sa nu mai vina.
    nu cred ca s-ar adapta la o echipa fara datorii la jucatori.
    lui ii place foamea, sa stea la echipa de rezerva a lu' netoiu. poate vine investitorul si mananca si el carne, macar de paste daca de craciun s-a multumit sa manance pe datorie la restaurantul lui gino.
    Critica parerile sustinute de o persoana fara a recurge la "atac la persoana"

  20. #62
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    frozen , esti prea categoric . Caramarin este practic cel mai bun pasator din divizia A si inscrie si goluri. Este un jucator matur si categoric util Universitatii ( ar fi o buna solutie dupa retragerea lui Badea. Caramarin a admis ca ar putea evolua la Universitatea daca se inteleg cluburile si nu va avea o oferta din campionatul italian , prin intermediul lui Zenga.... Pana la urma fiecare fotbalist cauta varianta cea mai buna....

  21. #63
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    l-ai auzit tu? nu cred.
    nici eu nu l-am auzit ca a spus ceva de rau de Craiova, de asta am postat cu "daca".
    si chiar daca este bun si a facut vreo afirmatie aiurea nu are ce cauta aici.
    asa hai sa-i luam inapoi pe alexa, barcauan, stoican, domocos, danciu....... asta dupa ce ne injurau pe stadion si se luau la bataie cu Sorin Cartu
    Critica parerile sustinute de o persoana fara a recurge la "atac la persoana"

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •