Page 2 of 19 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 381

Thread: TRANSFERURI - 2003 - 2004

  1. #22
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Problema este ca Dinel probabil va baga exact atati bani in echipa cat o sa considere el ca merita... Nici mai mult nici mai putin ... Nici tu nici eu si nici alti suporteri nu o sa-l determinam sa bage mai multi... Putem doar sa speram ca o va face....stii foarte bine ( sau poate nu! ) cum a ajuns patronul echipei... Au fost presiuni mari asupra lui din sfera politicului ... fiindca nu s-a gasit nimeni sa vrea sa cumpere locul ( de fapt asta a cumparat , nu echipa...! ) si fiindca autoritatile aveau o problema reala s-au orientat asupra lui fiind considerat cel mai potent din afaceristii de pe aici .... i s-a promis ajutor ulterior care nu a mai venit ...sau a venit greu si foarte putin fata de nevoile echipei! Cam asta a fost...

  2. #23
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    Stati linistiti si cu Dica asta, ca nu este superman, eu nu-mi aduc aminte de vreo vedeta autohtona sa aiba succes prin Banie, din contra toti care au venit pe cai mareti au taiat-o pe jos, dupa un retur (vladoiu).
    Cum sa-l aduci pe un Dica pe un salariu mai mare ca al lui Stanga, Bundea, Papura, Badea, este aberant.
    In primul rand il vor matrasi rapid, in al doilea rand la banii care ii cere il aduci pe Gabi Popescu si nu cred ca suporta comparatie.
    Critica parerile sustinute de o persoana fara a recurge la "atac la persoana"

  3. #24
    junior
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    137
    Reputatie
    1
    Din Prosport reiese ca Marius Iordache nu este multumit de oferta Craiovei.
    Sper in curand sa aflam si cine vine sigur...nu ca in golul sigur care este mai putin sigur decat golul cel mai sigur...

  4. #25
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Posibil ... oricum Iordache nu a mai jucat in ultima vreme si Stiinta i-a oferit posibilitatea sa se antreneze , nu a fost vorba de nici un transfer ..in ceea ce priveste transferurile stiu ca s-a hotarat orientarea spre jucatori tineri ( 20 - 23 ani ) care sa joace la Craiova cel putin trei ani... sa mai avem putina rabdare , am inteles ca se vor face doar doua transferuri , un mijlocas si un varf....se considera suficient pentru acest moment...

  5. #26
    Banned nemuritor's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    215
    Reputatie
    0
    ne trebuie cineva in locul lui Badea daca el se lasa. Si ne mai trebuie neaparat un atacant foarte bun.
    De mijlocasi de banda si fundasi laterali nu prea avem nevoie.Merge chiar si R.miclea , ceva stie daca a fost golgheter la sala. Si aproape toti pot sa joace pe benzi, I.Stancu, Murgan,Bundea, Stoianof,Vigariu,Preda, Borbely, aproape toti pot in afara de fundasi si NJock .
    Dar G.Popescu ar fi potrivit in locul lui Badea. Si un atacant foarte bun.
    Last edited by nemuritor; 16th December 2003 at 00:53.

  6. #27
    junior
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    137
    Reputatie
    1
    Cine anume? Din tara, de afara? Stiu ca este timp pana cand se reunesc dar credeam ca se stie ceva mai mult dincolo de zvonistica obisnuita.

  7. #28
    Banned nemuritor's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    215
    Reputatie
    0
    nici ei nu stiu , noi nici atat. Unu ca Mutu ar fi bun tehnic si rapid

  8. #29
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    parerea mea ca cei de pe lista aia de disponibili intradevar ar trebui lasati sa plece, chiar si gratis. ma mira insa ca nu apar Biemme si Bengondo care si costa, mai ales Bengondo si n-au nici o treaba.
    trebuie sa fie atentzi si la italienii aia de care zice Napoli, fiind italieni e un pericol imens sa fie favorizatzi de antrenor si 99,99% vor fi cazaturi (ce italian valoros paraseste Italia) si vor costa si cam mult(la ei si ultimele cazaturi costa scump).
    CRED CA EI AR TREBUI SA SE CONCENTREZE PE DOI JUCATORI:
    GABI POPESCU SI CARAMARIN. In rest copii de la juniori(A.ionescu,N.Popescu), de la Extensiv(Ciuca,S.Radoi,Totoroantza) ,electro(Dragos Popescu) ceva de pe la Jiul sau Resita. e bine ca s-a intors Oprea. Poate si V.Stancu si Vulpescu ar putea veni inapoi.Din astia copii de pe aici. Tanasie sau Prepelita aia de la Arges ar fi buni amandoi. Si Romeo Stancu de la poli ar merge. Balace este dat de tot sau imprumutat? daca e doar imprumutat poate ar merita adus inapoi, am vazut ca s-a pus pe picioare.Cam astia, poanta este ca ar trebui sa se miste repede, inainte de sarbatori. Sa plece totzi in turneu , cei care nu fac pregatirea centralizata inaintea campionatului nu fac pe urma nimic.

  9. #30
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Urai ( " mai bine il crestem pe Banica" ), Miclea , Bratu ("nu au mai prins nici lotul de de 18 " ) Borbely ( " este considerat omul lui Cartu fiind adus de acesta si in plus nici nu a rupt gura targului in tur" , Leandro ( nu l-a dat nimeni afara dar s-a saturat sa faca tusa " s-ar putea sa nu ma mai intorc , am o oferta din Columbia" ) ...
    Urai - 12000 , Miclea -14000, Bratu -15000 , Leandro -
    -12000 , Borbely - 24000 in dolari cam acestea erau salariile lor !
    Blue si noi am vrea pe cei doi jucatori , dar cred ca sunt niste propuneri irealizabile...
    Gabi Popescu are un salariu foarte mare acolo , mult peste cel mai mare salariu al unui fotbalist roman , se simte bine si nu a manifestat in nici un moment dorinta de a reveni in tara..
    Caramarin este evaluat de National la 1000 000 (! ) de dolari , stiu ca se discuta pentru el dar nu cred ca va ajunge la noi...din cate stiu este sub contract cu Becali si-l doreste si Rapidul.... concluzia sanse sub 5 % .
    Italienii daca vor veni ( Nu cred ! ) vor cost ade la 200 000 in sus.... Inclin sa cred ca tot din campionatul nostru ... Extensiv ?! Poate unul singur...sa aduci trei jucatori de la o echipa care se lupta sa scape de retrogradare este cam mult.....
    Cred ca daca se va concretiza vreo tranzactie mai importanta va fi cam cum a fost cazul Njock , un fotbalist la care nu se mai gandeste nimeni ca ar veni la Craiova.. Sa vedem..

  10. #31
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Daca italianul vrea sa-si faca un nume si sa faca performanta ( in locul lui eu asta as dori , e o mare sansa pe care n-ar trebui sa o iroseasca..! ) ar trebui sa nu favorizeze pe nimeni si sa intre in teren cu cei mai in forma jucatori ...

  11. #32
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Transferurile lui Dica , Raducan si Gane nu mai sunt de actualitate ( " Dica nu doreste sa vina la Universitatea desi sefii din conducerea lui FC Arges au acceptat propunerea noastra , Raducan cere o suma mult prea mare pentru a veni , in ce-l priveste pe Gane optica clubului este ca nu mai dorim jucatori batrani " ) .. Staicu a spus ca anul trecut la Craiova s-au primit o gramada de CV-uri , i-am invitat la o proba de joc si am transferat gratuit trei jucatori ( Guso , Bundea, Stancu ) si inca unul facand un oarecare efort financiar ( Daouda)...toti patru au devenit titulari!
    Asa se intampla si acum ...am primit multe CV-uri , atat din tara cat si din strainatate...dupa 01 ianuarie îi invitam la o proba de joc.. " Nu vad de ce nu am mai gasi doi trei jucatori de valoare "...
    In ceea ce priveste plecarile conducerea Universitatii afirma ca vor fi destui jucatori care vor fi disponibilizati , dar numele lor va fi facut public abia dupa Anul Nou pentru a nu le strica sa5rbatorile. Lista publicata in presa nu a fost cea a conducerii clubului....

  12. #33
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Se pare ca in urma evolutiei la Cupa Eso , Romulus Miclea ( 23 ani ) nu va mai fi disponibilizat si i se va da o noua sansa de a convinge ca poate ramane in lotul Universitatii.

  13. #34
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Sa vedem daca n-o iroseste.
    Nu-l prea vad bine pe Dinel in campania asta de calificari, e in dificultate.
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  14. #35
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    nici nu are Dinel Staicu puterea financiara a alora din Bucuresti.Asa ca ne cam multumim cu ce ramane .
    Cred ca merita pastrat R.Miclea ,merita inca o sansa, a fost revelatia turneului de sala, golgheterul competitiei.Inseamna ca stie ceva fotbal. Cele mai bune afaceri se fac daca aleg jucatori de pe la echipele mici din Oltenia. Fac pariu pe oricat
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  15. #36
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    nu stiu de ce vorbiti ca Dinel nu are putere financiara: omul a oferit 400000$ pe Dica pe cand ciobanul numai 250000$. Ca Dica a ajuns la Steaua este alta poveste. Clar ca Becali a facut un aranjament de zile mari ca nimeni nu e prost sa renunte la 150000 cu toata dorinta lui Dica cu tot.

  16. #37
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Ieppy, dar de cand te intereseaza pe tine asa de mult transferurile noastre?
    Noi o sa ne axam mai mult pe transferuri din strainatate si din zona Olteniei, aici mereu s-au nascut talente fara egal, ce ne trebuie noua Dica, Narcis Raducan si alti jucatori din afata Olteniei, cand zona noastra arde de talente

    CRAIOVA FORZA CRAIOVA!!!
    http://www.smiliearchiv.com/smilies/sport/sport_47.gif
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  17. #38
    junior
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    137
    Reputatie
    1
    Vad in editia speciala de maine ca a venit Lucian Badaluta (de la CSM Resita).
    Stiti ceva despre el? Am inteles ca joaca fundas dar restul..varsta..unde a mai jucat..

  18. #39
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Am vazut ca a avut mai multe oferte de la echipele din Bucuresti, dar a ales Craiova pt ca e mai aproape de Resita
    Last edited by ady_azzuro; 22nd December 2003 at 21:59.
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  19. #40
    junior
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    79
    Reputatie
    1
    Badaluta este nascut in 1979 si joaca fudas de marcaj sau libero.
    Pe langa badaluta vor mai veni la craiova de la resita:vulpescu,dananae,v.stancu si lazarovici.cine va confirma din cei enumeratzi va ramane in lotul de 24 al universitatzii cine nu va fi imprumutat satelitului primavara.

  20. #41
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Are 25 de ani, a trecut de prima tinerete, apropos satelitul primavara in ce divizie va participa?
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  21. #42
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    NU stiu prea multe despre el, dar probabil se doreste o rezerva puternica in aparare , in cazul in care se accidenteaza unul din titulari ( Moti este inca prea tanar inca pentru acest compartiment , chiar daca foarte talentat si probabil titular in doi trei ani ! ).
    In ceea ce priveste eventualele transferuri interne , desi va fi foarte greu eu nu exclud o surpriza. Am senzatia ca Staicu a invatat sa vorbeasca cat mai putin despre acest lucru ... Varianta sustinuta de unii suporteri cum ca nu ar fi bani pentru transferuri este contrazisa de oferta facuta de Staicu Argesului ( recunoscuta ca atare de oficialii pitesteni ) ..400 000 pentru Dica.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •