Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 152

Thread: ANTRENAMENTE - CANTONAMENTE- MECIURI AMICALE

  1. #1
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1

    ANTRENAMENTE - CANTONAMENTE- MECIURI AMICALE

    Au reinceput deja antrenamentele ...in dupa amiaza zilei de ieri ( vineri ) jucatorii au avut prima sedinta in noua sala de forta( echipata cu aparatura de inalta performanta adusa din Belgia ) data in folosinta la Cantonamentul clubului...
    ""Cu aceste aparate o sa se umfle muschii pe noi doar dacă ne uitam la ele. Asa ca adversarii trebuie sa fie atenti, ca o sa-i rupem", a glumit unul dintre fotbalisti, la intrarea în sala."

  2. #2
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    In general , antrenamentele din aceste zile s-au axat pe conditie fizica si pe forta.
    Maine are loc vizita medicala , iar de la ora 18.00 ar avea loc primul antrenament mai substantial cu mingea , pe stadionul Electro.
    Conform 3TV ar fi fost primul antrenament pentru Bastina , Negoita, Dumitru si belgianul Frederic Pierre. Pascovici se antreneaza de unul singur , dar din cand in cand este supervizat de Rednic. Este o atmosfera buna in care toti lupta pentru a impresiona antrenorul si a prinde un loc in lotul pentru Austria.

  3. #3
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Am trecut pe la stadion in dimineata asta... antrenamentele s-au intensificat , se pune mare accent pe conditia fizica... astazi au alergat pe pista stadionului Ion Oblemenco de mi se urase mie.... au terminat "rupti" pur si simplu....iar Lutu , Daouda si inca vreo cativa dintre cei noi veniti au avut parte de o repriza suplimentara...
    In timp ce alergau au fost impartiti in doua plutoane ...unul condus de Plesan si altul condus de Gane.... ritmul de alergare este deja undeva spre turatia maxima...
    La sfarsit au facut o repriza de stretching ...iar apoi au mai alergat vreun sfert de ora direct pe gazon , desculti....
    La un moment dat , in timp ce alergau faceau glume cu Rednic.... unul din plutoane striga in cor : "Bonus ! Bonus" ... iar ceilalti cereau ciocolata... Oricum atmosfera este foarte buna....

    Nu am spus nimic de antrenamentul de ieri, care s-a desfasurat pe stadionul Electro...si a fost primul antrenament pe iarba cu mingea. Au aparut deja noile mingi marca Mondo... au fost mai multe reprize de "miuta"... prima normala , pe un teren redus ... a doua pe un teren de 40 x 40 , cu porti si fara portari... a treia de-a latul terenului dar cu portile puse "oblic " ( la un unghi de vreo 45 grade) si aparate de portari. La incheierea antrenamentului am stat putin de vorba cu Gane si apoi am facut fotografii cu el si cu Guso. Dupa amiaza antrenamentul va fi in sala de forta din cadrul cantonamentului.

  4. #4
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    In meciul amical disputat in aceasta dimineata Plesan, Guso , Papura , Lutu , Daouda , Njock nu au jucat... primii cinci fiind menajati de antrenorul Mircea Rednic, iar ultimul va ajunge in Banie abia maine , urmand a fi penalizat de catre club.

    Au aparut trei jucatori noi: un portar tanar venit din Italia ( si cam nebun ! ) care se pare ca are ceva sanse sa ramana in lotul largit , un sarb si un rus despre care nu am aflat foarte multe.

    In fiecare repriza a fost folosita o alta formula de echipa. Fundasul M. Iordache s-a reaccidentat putand sa piarda turneul din Austria. Golurile au fost inscrise de Gane , M. Ilie si Borbely. Au jucat si noile achizitii : Frunza, Bastina si Buhusi care au avut o evolutie in general buna . Mie personal cel mai mult mi-a placut Buhusi , care am senzatia ca este peste Murgan , Preda si mai ales Miclea. Poate fi o simpla impresie dar este un jucator puternic , care stie cu mingea si face foarte bine si faza de aparare si cea de atac. Puternic, conditie fizica buna , paseaza bine , centreaza bine....cel putin asa a fost prima mea impresie. Oricum un jucator de urmarit.
    Gane , Mircea Ilie , Buhusi, Frunza si Bastina sunt jucatori care probabil vor conta in strategia lui Mircea Rednic de a construi o formula de echipa in care toate posturile sa fie dublate. Mai exista destui jucatori in probe si Rednic a anuntat ca vor mai veni si altii! Sa vedem ce jucatori vor pleca in turneul din Austria , pentru ca acolo va fi construita echipa care va aborda campionatul 2004-2005.

    Editie Speciala - ( maine , 04 iulie.. )
    " După amicalul de ieri, Rednic s-a declarat satisfăcut de evoluţia majorităţii jucătorilor care au evoluat sub bagheta lui, dar s-a ferit să nominalizeze pe cineva anume. “Sunt mulţumit de cum s-au comportat astăzi (n.r. ieri) fotbaliştii Universităţii, având în vedere că vineri, înainte de meciul de verificare, au susţinut două antrenamente, în care accentul a fost pus pe pregătirea fizică. Cel mai important lucru îl constituie faptul că am dubluri pe fiecare post şi că o să am de unde să aleg. Totuşi nu mă pot pronunţa în privinţa unora dintre ei, pentru că i-am văzut doar 45 de minute”, a declarat tehnicianul. “Puriul” a afirmat că Miclea şi Ungureanu, deşi au evoluat în partida de ieri, nu sunt în vederile lui pentru sezonul viitor, ei jucând numai ca “să completeze numărul de jucători din a doua echipă”. Referitor la rebelul Njock, tehnicianul “juveţilor” şi-a exprimat astfel punctul de vedere: “Ar fi bine să-l întrebaţi pe preşedintele Badea, că el ştie mai bine, fiindcă a discutat cu el. Din câte am înţeles va sosi mâine (n.r. astăzi), dar nimic nu este sigur când este vorba de camerunezul nostru.”
    Last edited by EDMOND_; 3rd July 2004 at 16:43.

  5. #5
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Banica G.Serban Moti Jovanovic A.Dumitru Miclea Bastina Frunza Listin(ucrainian sau rus) M.Ilie Gane

    Flauto(italian) Buhus Murgan Iordache Trikovik(sarb) Hoban Zecevic(sarb) Preda Vigariu Ungureanu Borbely

    Cam acestea au fost echipele trimise in teren in cele doua reprize!
    Last edited by EDMOND_; 3rd July 2004 at 21:14.

  6. #6
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    A fost comunicat lotul care va face deplasarea in Austria.:
    Adnan Guso, Nicuşor Bănica, Corneliu Papură, Cosmin Moti, Mădălin Murgan, Marius Iordache, Mariko Daouda, Laurenţiu Preda , Bogdan Buhuş, Csaba Borbely, Aurelian Dumitru, Mihăiţă Pleşan, Zeno Bundea, Ovidiu Hoban, Ovidiu Stoianof, Sorin Frunză
    Eugen Baştină, Ionel Gane, Alin Vigariu, Ionuţ Luţu, Frederic Pierre.

  7. #7
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Am trecut pe la stadionul Tineretului si am urmarit o parte din antrenament care a fost foarte variat si destul de intens... s-a pus accentul pe faza de atac ...Guso a fost supus unui adevarat bombardament din toate pozitiile... nu au participat Bastina , Stoianof si Daouda, accidentati ,insa Murgan s-a pregatit normal.
    Last edited by EDMOND_; 10th August 2004 at 03:17.

  8. #8
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    La ultimul antrenament inaintea plecarii spre Bucuresti au participat urmatorii 23 de jucatorileşan, Bundea, Hoban, Vigariu, Preda, Pădureţ, Luţu, Gane, Rubenilson, M. Ilie, Cl. Tudor , Borbely,Guso, Bănică, Tătaru, Papură, Jovanovic, Moţi, Iordache, Buhuş, Murgan, Filston, si Frunză. Incalzire , miuta intre doua echipe , exersarea jocului pe contraatac ...cam asta a fost antrenamentul.
    la sfarsit Rednic a anuntat numele celor 18 care au plecat spre Bucuresti.... a renuntat la Iordache , Preda, Hoban, Cl. Tudor si Tataru.
    Dupa cum se stie deja Daouda , Stoianof si Bastina sunt accidentati.

  9. #9
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Pandurii Tg. Jiu (B2) - U Craiova 1-2
    Au marcat: R. Rădoi (45-pen) / M. Ilie (22), Cl. Tudor (72)
    U Craiova: Guso (46 Bănica) - L. Dobre (40 L. Preda), Murgan, Jovanovici, M. Iordache - Vigariu, Hoban (64 Buhus), Lutu (81 Nkoy), S. Frunza (60 Cl. Tudor) - M. Ilie (38 Borbely), Rubinelson.


    Meci amical disputat la Tg.Jiu.
    Last edited by EDMOND_; 18th August 2004 at 02:11.

  10. #10
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Guso, Bănică, Tătaru, Papură, Daouda, Moţi, Jovanovic, Mutică, Dobre, Buhuş, Murgan, Preda, Hoban, Frunză, Bundea, Pleşan, Mongu, Cl. Tudor, Gane, Borbely, Stoianof, Rubenilson, Vigariu, M. Ilie. Acestia sunt cei 24 de jucatori care se pregatesc pentru meciul cu Steaua si care au participat la antrenamentul de aseara.
    Rednic nu a participat fiind plecat la Bucuresti pentru ridicarea licentei PRO.

  11. #11
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Forex Braşov – Universitatea Craiova 0-3 (0-1)
    Stadion “Forex”, Braşov, timp bun, spectatori 200
    Au marcat: Mutică ’34, Claudiu Tudor ’71, Stoianof ’81
    Universitatea: Guso –Dobre, Mutică, Jovanovic – Iordache, Buhuş, Bundea, Frunză, Luţu – Vigariu, Borbely. Au mai jucat: Bănică, Tătaru, Feleagă, Murgan, Rubenilson, Stoianof, Hoban, Preda, Gane, .Ilie, Ungureanu, Romna, Cl. Tudor. Antrenori: Mircea Rednic (si, temporar, Dinel Staicu )
    Last edited by EDMOND_; 5th September 2004 at 18:49.

  12. #12
    Brimi2004
    Guest
    La antrenamentul de astazi Rednic a incercat urmatoarea formula de echipa :
    Guso - Dobre , Daouda , Mutica , Iordache - Lutu , Bundea, Plesan, Frunza -
    Borbely , Rubinelson...
    Fara Moti, Vigariu, Buhusi, Murgan , Njock intre titulari!

  13. #13
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Nu mai trecusem de cateva zile pe la antrenament ..am trecut in dupa amiaza asta si am ramas surprins ..jucau tenis cu piciorul , erau foarte relaxati.... se pare ca Rednic a hotarat sa schimbe ceva si sa o lase mai moale cu antrenamentele... si luni a facut un antrenament dimineata ..care a fost optional...asa ca Plesan , Guso , Lutu , Bundea ..nu au participat!

  14. #14
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,064
    Reputatie
    1
    si antrenamentul nostru de maine ... e tot optional?
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  15. #15
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Normal , doar suntem oameni liberi.... Mi-ar place sa fac un antrenament cu Rednic... dar sa fiu eu antrenorul!

  16. #16
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,064
    Reputatie
    1
    super!
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  17. #17
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Antrenamentul de astazi ( dupa amiaza ( fost foarte intens , jucatorii au incercat sa dea totul pentru a-l impresiona pe noul antrenor...Pavel Badea a pus un mare accent pe mobilitataea in teren , pe miscarea permanenta a jucatorilor in teren....
    Badea i-a chemat si de dimineata..destul de matinal , la 09.30 si au urmarit impreuna pe video partide jucate de gruparea brasoveana in acest sezon.

  18. #18
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    La cele doua antrenamente de ieri jucatorii M. Iordache, Daouda, Murgan şi Njock s-au pregatit separat fiind accidentati in urma meciului cu echipa din Brasov .. La antrenamentul de aseara surpriza a fost tanarul atacant I. Iordache care a fost chemat de Badea de la echipa satelit!

  19. #19
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Antrenamentele lotului craiovean au devenit mult mai intense de la venirea lui Badea ca antrenor. Dupa meciul cu Brasovul lotul craiovean a avut o singura zi de pauza..Ieri ( duminica! ) jucatorii au participat la un antrenament de doua ore si jumatate care i-a solicitat la maximum. Badea a inceput sa foloseasca si metode de antrenament din fotbalul japonez, mai ales in ceea ce priveste partea legata de pregatirea fizica a jucatorilor.
    "“Ne aşteaptă două meciuri foarte grele şi trebuie să le tratăm ca atare. I-am simţit ieri că la un moment dat erau terminaţi, dar se obişnuiesc încetul cu încetul. Am un lot ambiţios şi muncitor”, a declarat ieri Badea. (Cristi Stăncescu , Prosport)

  20. #20
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    La antrenamentul de ieri s-a pus un accent deosebit pe fazele fixe :
    = in prima faza Bundea si Frunza au centrat din diverse pozitii , iar Pleşan, Murgan, Moţi , Daouda si Njock incercau sa inscrie!
    = apoi Bundea , Frunza si Plesan au exersat loviturile libere , executiile lor fiind foarte precise ( de i-ar tine asa si in meciul de astazi! )...
    In rest , se apreciaza ca incepand de saptamana viitoare Lutu , Bastina si Stoianof vor fi apti pentru reluarea antrenamentelor!

  21. #21
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    La ultimul antrenament la care am fost am remarcat aparitia in lot a trei tineri de la Universitatea II : Feleaga, Dananae si Ilie Iordache ... de asemenea m-a surprins Iordache ( titularul din linia de aparare ... ) care a tras cel putin sapte suturi foarte tari de pe la 30 de metri..chiar m-am intrebat de ce nu o face si in meciurile oficiale...
    Nu mi-a placut deloc Dobre , din care sarea mingea de parca era Borbely....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •