Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 25 of 25

Thread: De prin ziare aradene

  1. #22
    Skywalker micutzu's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    2,098
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sportarad
    Împăcare imposibilă jandarmi – suporteri
    Thursday, 10 December 2009
    La sediul clubului UTA ar fi trebuit să aibă azi o întânire în trei, între reprezenatanți ai Jandarmeriei, ai suporterilor și „oficialii” clubului arădean. Discuția nu s-a mai petrecut, fiindcă fanii nu s-au prezentat la întâlnire. „În primul rând, nu știu de ce șefii clubului UTA au fost cei care ne-au anunțat și nu cei de la Jandarmerie. Dar, oricum am fi refuzat orice întâlnire. Nu avem ce discuta cu cineva care te gazează și iți dă în cap în timp ce filmezi. Ne vom întâlni în justiție cu jandarmii, după ce suporterii agresați vor face plângerea penală”, a precizat Sebastian Bulumac, președintele Suporter Club UTA.
    Acesta condamnă și neimplicarea efectivă a clubului arădean în acest așa-zis conflict: „Mă surprinde și faptul că oficialii clubului UTA nu au luat o poziție oficială vizavi de faptul că jandarmii iși bat joc de suporterii echipei chiar în incinta stadionului. Probabil, conducerea clubului așteaptă decizia Curtții Constituționale pentru a avea o poziție oficială...”
    Vă reamintim că la finalul partidei dintre UTA și Gaz Metan CFR Craiova s-au consumat evenimente avându-i în centru pe jandarmi care loveau și gazau fără motiv pe unii
    Vor mai urma si altele.
    [B]Pentru noi doar [COLOR="Red"][I][SIZE="4"]UTA[/SIZE][/I][/COLOR] conteaza !!![/B]

  2. #23
    sport legend Radu's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    7,619
    Reputatie
    1
    Ce poti sa te astepti de la niste oligofreni cu 2 clase... asta e jandarmeria romana...
    [B][SIZE="6"]Mi-e dor de Steaua...[/SIZE][/B]

  3. #24
    Skywalker micutzu's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    2,098
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Observatorul Aradean
    Președintele e optimist: „Batin nu pleacă”
    Sebastian Șiclovan, 13 decembrie 2009 23:06

    Cel mai eficient component al lotului Bătrânei Doamne în prima parte a sezonului, Paul Batin, se află sub contract cu UTA până la finalul sezonului și își va respecta angajamentul, conform președintelui grupării arădene, Giovanni Catanzariti. Batin aparține clubului CFR Cluj, dar este împrumutat UTA-ei până în vara anului viitor. „Se tot vorbește că pleacă Batin, dar nu este așa. Am discutat cu domnii de la CFR Cluj, nu mi-au spus că ar avea de gând să-l recheme pe Batin, pentru a-l păstra, ori pentru a-l redirecțioa spre alt club. Eu sunt liniștit”, a declarat Giovanni Catanzariti, președintele clubului arădean.
    Paul Batin este golgeterul seriei Vest a Ligii a II-a, cu 11 goluri marcate. Atacantul UTA-ei a înscris de fapt 13 goluri, însă două i-au fost șterse, după ce formația CFR Timișoara, în poarta căreia a înscris de două ori, a fost exclusă din campionat iar rezultatele i-au fost anulate.
    Deci nu pleaca.
    [B]Pentru noi doar [COLOR="Red"][I][SIZE="4"]UTA[/SIZE][/I][/COLOR] conteaza !!![/B]

  4. #25
    Skywalker micutzu's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    2,098
    Reputatie
    1
    [B]Pentru noi doar [COLOR="Red"][I][SIZE="4"]UTA[/SIZE][/I][/COLOR] conteaza !!![/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •