Page 4 of 11 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 64 to 84 of 228

Thread: Transferuri ACS Poli

  1. #64
    junior WishMaster's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Petrosani
    Posts
    105
    Reputatie
    1
    Apropos, vin sau nu Viorel Moldovan si Ovidiu Petre la Poli?
    "In mina, 'Dumnezeu cu noi!'/ Afara - grija si nevoi.../ Deasupra noastra n-avem cer,/ C-asa e viata de miner./ Cand plini de praf, cu pasi truditi/ Iesim din mina obositi,/ Ne doare ca-n lumina sa/ Pamantul tine-o lume rea ..."

  2. #65
    junior WishMaster's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Petrosani
    Posts
    105
    Reputatie
    1
    Am auzit ca ar fi tentat si Cosmin Contra sa vina la voi. Dar depinde de cei de la Atletico.
    "In mina, 'Dumnezeu cu noi!'/ Afara - grija si nevoi.../ Deasupra noastra n-avem cer,/ C-asa e viata de miner./ Cand plini de praf, cu pasi truditi/ Iesim din mina obositi,/ Ne doare ca-n lumina sa/ Pamantul tine-o lume rea ..."

  3. #66
    Purple Blood Marius DG's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    411
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by WishMaster
    In sfarsit cred ca au fost puse pe ganduri "marile" echipe bu-cur-estene.
    Cu jucatorii care au fost adusi cred ca Poli va putea sa se bata pentru titlu de la anul.Dar tare imi este teama sa nu intre in actiune mafia frf si sa incerce sa le puna bete-n roate.Eu nu cred ca vor accepta ca o echipa din provincie sa ajunga campioana si mai ales una din Transilvania.
    Sper sa le dati peste nas miticilor!
    Apoi asta cam assa va fi , daca ne lasa domni de la Bucuresti sa fim in primi 5 sa zicem multzam, ...iar de cistigat campionatul asta poate o veni cind se stirpeste spaga si politica democratica care este folosita in guvernarea romaniei de la "revolutie" incoace ca pina atunci stim cu toti ce a fost, sa va fie CLAR ca Poli sau oricare alta echipa din "periferia tari" nu va ajunge niciodata campioana ...atita timp cit conducerea din fotbalul romanesc este si ramane asa cum toata lumea o stie ...in schimb noi vom continua sa umplem stadionul si sa cintam 90 de min ptr echipa noastra indiferent de si cum e scorul /.... asta din doua motive
    1.Dragostea uriasa ptr clubul nostru .
    2.Nivelul de civilizatie ridicat.

  4. #67
    junior WishMaster's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Petrosani
    Posts
    105
    Reputatie
    1
    Meritati toata lauda pentru felul in care va sustineti echipa.
    Ca civilizatie sunteti mult peste bucuresteni care nu sunt decat o adunatura de...nu mai spun ce.Am patit-o in buscuresti si stiu ce spun.
    "In mina, 'Dumnezeu cu noi!'/ Afara - grija si nevoi.../ Deasupra noastra n-avem cer,/ C-asa e viata de miner./ Cand plini de praf, cu pasi truditi/ Iesim din mina obositi,/ Ne doare ca-n lumina sa/ Pamantul tine-o lume rea ..."

  5. #68
    junior WishMaster's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Petrosani
    Posts
    105
    Reputatie
    1
    Iti dau un exemplu: Ultima data cand am fost in Timisoara nu stiam cum sa ajung la Padurea Verde , intrebind o persoana de pe strada am fost indrumat exact ,si dupa expresia omului am observat ca i-a facut placere sa ma ajute. Un episod asemanator in "mult iubita" capitala mi s-a raspuns citez: Luati un taxi doar sunteti din provincie , voi aveti bani. Trage concluziile...
    "In mina, 'Dumnezeu cu noi!'/ Afara - grija si nevoi.../ Deasupra noastra n-avem cer,/ C-asa e viata de miner./ Cand plini de praf, cu pasi truditi/ Iesim din mina obositi,/ Ne doare ca-n lumina sa/ Pamantul tine-o lume rea ..."

  6. #69
    Purple Blood Marius DG's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    411
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by WishMaster
    Iti dau un exemplu: Ultima data cand am fost in Timisoara nu stiam cum sa ajung la Padurea Verde , intrebind o persoana de pe strada am fost indrumat exact ,si dupa expresia omului am observat ca i-a facut placere sa ma ajute. Un episod asemanator in "mult iubita" capitala mi s-a raspuns citez: Luati un taxi doar sunteti din provincie , voi aveti bani. Trage concluziile...
    Nu pot sa ma abtin din ris ...LOL

    Acum vreo 4 ani a trebuit sa mereg la ambasada USA sa depun niste acte ptr maica-mea ...si venisem cu un prieten cu o masina inchiriata cu numere din germania , pai frate ce sa va spun ...ne-au calarit ca pe niste cai breji ...norocul nostru ca am avut o pustoaica din bucale ..si am lasato pe ea sa conduca ...LOL
    legea JUNGLEI cind vine vorba de circulatie ...

    partea mai buna a fost ...cind a trebuit sa iesim din bucuresti ...singuri ...fara ghid..
    lam luat pe un tip "cu japca" din statia de tramvai ....sa ne arate drumul afara ...LOL
    de atunci nu am mai fost pe meleagurile din capitala ...dar daca am ceva de rezolvat merg cu avionul si o sai las pe taximetristi sa "mio traga " decit sa conduc ...!

  7. #70
    Purple Blood Marius DG's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    411
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by WishMaster
    Meritati toata lauda pentru felul in care va sustineti echipa.
    Ca civilizatie sunteti mult peste bucuresteni care nu sunt decat o adunatura de...nu mai spun ce.Am patit-o in buscuresti si stiu ce spun.

    WishMaster ,

    Nu as vrea sa se inteleaga gresit , nu spun ca banateni sint cei mai tari in parcare , dar cred ca avem multe calitati ..totodata nu o facem ptrca vrem sa fim mai presus de alti ci doar ptr ca asa stim noi ca e bine ( si civilizat ) e adevarat ca nu exista padure fara uscaturi ...asta se aplica si la noi ...dar in general incercam sa facem cumsecade ...

  8. #71
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timišoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Petre a semnat pe 3 ani (125.000 pe an), iar Contra si Moldovan au mai cerut timp de gandire. Cu Goian se mai duc tratative, dar pretul cerut pe el e cam mare (500.000)
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  9. #72
    incepator
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    15
    Reputatie
    1
    Din cate am inteles eu (se auzea f. prost) in emisiune de aseara de la Europa Nova cand a intrat in direct prin telefon, Contra a vb. cu Dobos ca in principiu ar fi de acord sa vina la tm in cazul in care l-ar lasa cei de la Atletico shi sa-i plateasca Atletico salariul de 1,8 mil dolari. Ceea ce nu credea nici el ca vor fi deacord spaniolii.

  10. #73
    incepator
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    15
    Reputatie
    1
    Am citit astazi in prosport ca Servette Geneva a intrat in faliment. Asa a decis judecatoria....
    Sunt curios daca a veni Viorel Moldovan.
    Daca vrea sa vina acum nu il mai impiedica nimeni.

  11. #74
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timišoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Dupa ce Servette a fost declarat falimentar, Moldovan a declarat ca daca va reveni in tara, o va face doar la Poli, fiindca sunt singurii care l-au ofertat.

    Contra va avea luni o discutie cu cei de la Atletico si e posibil ca marti sa se alature lotului timisorean in Cipru.

    Situatia celor doi se va clarifica luni sau marti.

    Sursa: Europa Nova.
    Last edited by Sergio; 5th February 2005 at 23:27.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  12. #75
    Purple Blood Marius DG's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    411
    Reputatie
    1
    Desi mam gindit ca Moldovan ar fi fost o influentza f buna ptr mentalitatea jucatorilor din lot nu stiu daca Moldo ar fi mai rabdat mizeria din "A" probabil ca a facut o decizie destul de desteapta , parca vad ca daca Contra ajunge in lot la Poli si la prima greseala o sa sara oameni cu gura pe el sa plece ...sa mai intimplat ...ahh pardon aia a fost la Dinamo cu Popescu ...LOL

  13. #76
    BadKitty CoolRain's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    NuttyHouse
    Posts
    1,529
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sergio
    Totusi la banii de care dispunem, o performanta ar fi pastrarea lotului actual.
    Sergio, mai tii minte cand ziceai asta?
    My inner child beats up your inner child

  14. #77
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timišoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    hmmm... prin vara sa fi fost asta? Oricum, lucrurile s-au schimbat cu 360 de grade. Atunci nu ne permiteam sa ne atingem nici de jucatori de divizia B, iar acum luam jucatori de nationala si de prin toata Europa. Ce inseamna banu...
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  15. #78
    manager
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    313
    Reputatie
    1
    Tot ce trebuie sa facem acum e sa AVEM RABDARE.Nu trebuie sa avem pretentii de titlu in urmatorii 2 ani (asta nu inseamna ca ne-am supara daca s-ar intampla )!!Trebuie sa fim langa echipa si sa o sustinem!!
    HAI POLI!!!!!!!!!!

  16. #79
    sport legend cip_81's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    3,874
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sergio
    hmmm... prin vara sa fi fost asta? Oricum, lucrurile s-au schimbat cu 360 de grade. Atunci nu ne permiteam sa ne atingem nici de jucatori de divizia B, iar acum luam jucatori de nationala si de prin toata Europa. Ce inseamna banu...
    Poate s-a schimbat situatia cu 180 de grade, ca daca s-ar fi schimbat cu 360 ati fi fost in acelasi punct.Sau poate ai dreptate...s-a schimbat acum cu 180 de grade, iar la vara se va schimba iar cu 180 si veti fi cum ati fost pana la venirea lui BKP.

  17. #80
    incepator
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    23
    Reputatie
    1
    cip ce faci tu in forumul lui Poli daca esti contra Poli?Sergio a spus gresit 360 de grade ori s-a referit la faptul ca totul sa schimbat complet la Timisoara.
    Lotul,buget,obiective,conducere,performate.

  18. #81
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timišoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Am spus ca sa evidentiez si mai tare schimbarile facute. Daca ma gandesc mai bine, sunt chiar 720 de grade.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  19. #82
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    531
    Reputatie
    1
    Mai nu stiu eu de marile schimbari dar cred ca galeria e jos palaria!!!
    ANTI buCUResti!!!
    [FONT="Impact"][COLOR="DarkRed"][SIZE="3"]ANTI BUCURESTI!!![/SIZE][/COLOR][/FONT]

  20. #83
    senior kurany's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    BUCURESTI
    Posts
    164
    Reputatie
    1
    Tot respectul pt Poli Timisoara..chiar daca unii zic ca sunteti de fapt Aek, Rocar, Fulgeru Bragadiru..in fine....
    Sper sa luati titlul anul acesta..iar steaua , dinamo si rapid sa ramana cu buza umflata insa printre microbisti circula tot felul de intrebari venite probabil si din invidie..cine poate sti...nu vi se pare dubioasa aceasta investitie masiva de capita;?!....ma bucur pt voi..insa nu pot sa nu remarc usurinta cu care ati si-aufacut loc in frunte clubului vostru mafioti.....sper sa ma insel.......Cu speranta unui viitor mai bun....salutari si numai bine !!
    INTOTDEAUNA LA INALTIME !!!!

  21. #84
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    De acord cu cele spuse de Kurany. Succes si sa auzim numai de bine!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •