Page 1 of 33 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 688

Thread: FCU POLI TIMISOARA (Stiri)

  1. #1
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timișoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1

    Lightbulb FCU POLI TIMISOARA (Stiri)

    L-am auzit ieri pe E Nova pe Panduru ca in proportie de 90% va ramane. Sper ca de data asta se va tine de cuvant.
    Last edited by Sergio; 20th May 2005 at 19:11.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  2. #2
    sport legend Timisoreanul's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timisoara-Capitala Banatului
    Posts
    381
    Reputatie
    1
    Nu pleaca, a spus si dupa meciul cu Petrolul ca publicul l-a determinat sa ramina la Timisoara.
    De cind a preluat echipa a avut un parcurs pe care multi dintre noi il visam, o singura infringere in deplasare, la dinamo si una in cupa.
    A revigorat echipa si a adus in prima echipa jucatori care erau mai demult a doua optiune: Balauru, Balace, Suleap.
    [COLOR=Indigo][B]In Banat si-n toata tara
    Una-i Poli Timisoara[/B][/COLOR]

  3. #3
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timișoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Cica dupa demiterea lui Orac, Panduru este principala tinta pt banca moldovenilor. Sunt curios ce va iesi de aici. Mi se pare o aberatie.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  4. #4
    incepator
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    TIMISOARA
    Posts
    6
    Reputatie
    1
    ba fratzilor,se aude o chestie,eu sunt acuma in italia in florentza si se pare ca ne asteapta o vizita de la fratzii nostrii mai mari:FIORENTINA.Da sar putea sa vina in vizita(meci amical)cu tot cu galerie.asa se aude pe aicice spunetzi de asta?

  5. #5
    incepator
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    TIMISOARA
    Posts
    6
    Reputatie
    1
    poate sami raspunda si mie cineva la o intrebare?daca cel de cluj nu vine stancu pleaca silvasan se duce cine mai vine daca nici cel de jiu nu vine.cu ce ne prezentam noi in retur?

  6. #6
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timișoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Ar fi super sa jucam cu Fiorentina, dar nu cred. Unde ai auzit asta?
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  7. #7
    incepator
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    TIMISOARA
    Posts
    6
    Reputatie
    1
    Ar fi super doar daca se inteleg cluburile intre ele.asa scriu ziarele astea pe aici.daca nu vin asta e.daca da ar fi super.deci ce stiti cu transferurile cine vine cine pleaca?

  8. #8
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timișoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Uita-te la sectiunea transferuri.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  9. #9
    incepator
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    TIMISOARA
    Posts
    6
    Reputatie
    1
    mersi forzza violla

  10. #10
    Negociator bog_tom's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    New Jersey
    Posts
    3,464
    Reputatie
    1
    nu are importanta cu cine o-m juca dar sa facem si noi ceva meciuri frumoase in campionat (macar acum cand avem nocturna)
    [size=1]
    well done...

    [b]Bogdan Toma
    Romanian phpBB online community

    [COLOR=Green]regele off-topic Forum OLS[/COLOR][/b] [/size]

  11. #11
    ardelean DIXX's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    EU
    Posts
    1,228
    Reputatie
    1
    Sal,sunt din Brasov si sustin tare ca sunteti primii care ati introdus fenomenul ultras in tara.Din pacate s-au bagat niste aurolaci si javre care vor sa prosteasca lumea pe fata is ma gindesc ca ar fi bine si corect daca ati avea si voi ceva de spus pe
    www.rhp.ro/flankultra
    Merci si mult succes in retur

  12. #12
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timișoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Poli AEK ramâne neînvinsa
    Poli AEK - FC Oradea 1-0 ( Prodan 76')

    Echipa de fotbal Poli AEK a jucat primul meci amical pe teren propriu din acest an, în care a întâlnit formatia FC Oradea, câstigatoarea turneului de la Norcia.
    Asteptata cu sufletul la gura de suporterii timisoreni, echipa profesorului Panduru si-a etalat cunostintele acumulate în pregatiri, dovedind o pofta mare de joc. Oradenii au început însa jocul mult mai bine decât gazdele, astfel ca au dominat prima repriza aproape în totalitate. Fotbalistii oradeni au avut trei mari situatii clare de gol, însa norocul a fost de partea alb - violetilor. Prima si cea mai mare ocazie a echipei antrenate de Dumitru Dumitriu a apartinut internationalului Mihut care a trimis balonul în transversala. Atacurile oradenilor au continuat astfel ca dupa câteva minute poarta aparata de Grigore a fost din nou amenintata. Cel care a dat fiori alb - violetilor a fost capitanul Sfârlea, al carui sut a fost respins inextremis de goal-keeperul Grigore.

    În timp ce Poli AEK s-a multumit sa se apere în prima repriza, echipa oradeana atacat cu mult aplomb, ceea ce nu s-a mai întâmplat în partea a doua a meciului. Dupa pauza, Poli AEK a schimbat tactica si s-a aruncat mai des în atac. Pe fondul unui joc mai elaborat, pe care si-a pus amprenta si mijlocasul Buia, echipa alb - violeta a reusit sa înscrie golul victoriei. Punctul marcat de Prodan spre finalul meciului a fost însa norocoasa. Atacantul timisorean a trimis balonul în plasa portii în urma unei faze bâlbâite de aparatorii echipei oradene, mingea fiind deviata involuntar de Prodan între buturile echipei bihorene.

    Profesorul Basarab Panduru a jucat o alta carte decât cea cu care ne obisnuisem pâna acum. Antrenorul alb - violetilor l-a tinut pe mijlocasul Romulus Buia pe banca si l-a trimis în primul unsprezece pe Cristian Silvasan pe banda dreapta. Teoretic Poli AEK a început meciul cu trei atacanti de meserie, Silvasan fiind însa mult retras pe partea dreapta fata de Ciprian Prodan si Mircea Oprea. Intentia lui Panduru de a juca ofensiv a fost însa dejucata de echipa oaspete.

    Oradenii s-au aflat în atac înca de la începutul partidei, astfel ca au aparut si ocaziile la poarta lui Grigore. Prima amenintare a venit din partea lui Mihut care a trimis balonul în bara transversala. A urmat apoi sutul periculos expediat de Sfârlea, respins cu greu de portarul timisorenilor, pentru ca în ultimele secvente ale reprizei întâi ex-polistul Mihai Nicolae sa traga puternic de la numai zece metri. Daca în prima situatie s-a opus bara, în celelalte doua a avut de spus un cuvând portarul Grigore, care a respins de fiecare data cu un ultim efort.

    Dupa pauza însa, amenintarile s-au mutat la poarta echipei din Oradea, astfel ca cele doua reprize nu au semanat deloc. Introducerea în teren a mijlocasului Romulus Buia, precum si a lui Romeo Stancu si Marius Suleap au alimentat echipa Poli AEK forta necesara pentru a patrunde spre buturile oradenilor. Alb - violetii au cules o victorie în acest meci în urma unui gol norocos, semnat de atacantul Ciprian Prodan care nu a depus nici un efort pentru a trimite balonul în plasa. Mingea a ajuns în poarta fiind deviata de jucatorul timisorean în urma unei faze la care aparatorii oradeni s-au încurcat între ei.

    Poli AEK: Grigore - Soltuz, Balauru, Batrânu, Angheluta, Poenaru, Silvasan, Vancea, Balace, Oprea, C. Prodan. Antrenor: Basarab Panduru.

    FC Oradea: Rotaru - Amzucu, Stanciu, Munteanu, Dianu, Sfârlea, Dumitra, Mihut, M. Nicolae, Lupascu, Vrâjitoarea. Antrenor: Dumitru Dumitriu.

    Spectatori:1500.

    Jurnal Banatean.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  13. #13
    manager HaoTic's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    260
    Reputatie
    1

    La ce ora va fi meciul?

    Baieti, stiti cumva la ce ora se va desfasura meciul de sambata?
    Incercam sa ne pregatim si noi cum putem, sa cream o atmosfera faina.
    Ceva fumigene. Eu vin la Timisoara nu numai pentru meci, ci si pentru ca stiu ca va fi o atmosfera superba.
    OldFan Unirea Alba Iulia

  14. #14
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timișoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Nu stiu exact ora dar e sigur in nocturna.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  15. #15
    manager HaoTic's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    260
    Reputatie
    1
    Se amana o saptamana, ora este banuiesc tot 18.
    Am citit pe www.poliaektimisoara.ro, cum ca, Alba Iulia nu ar vrea sa joace in nocturna, dar nu uitati ca din cele 5 victorii externe, 2, cu National si cu Petrolul au fost in nocturna.
    Super afisul meciului !
    OldFan Unirea Alba Iulia

  16. #16
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by HaoTic
    Se amana o saptamana, ora este banuiesc tot 18.
    Am citit pe www.poliaektimisoara.ro, cum ca, Alba Iulia nu ar vrea sa joace in nocturna, dar nu uitati ca din cele 5 victorii externe, 2, cu National si cu Petrolul au fost in nocturna.
    Super afisul meciului !
    Ai afisul? Il poti scana si pune pe forum?

  17. #17
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timișoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Pe site-ul oficial scrie ca data meciului e vineri, 12 martie, ora 19.30. Asta daca nu se mai schimba ceva pana atunci.

    Vadim, iata afisul cu vechea data de disputare:

    http://poliaek.rdstm.ro/arhiva/afise/Poli-Apullum3.jpg
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  18. #18
    manager alt.core's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Timisoara - Banat
    Posts
    338
    Reputatie
    1
    ultima varianta de afis, cu data si ora actualizata (si modificat putin in structura)! nu-l pun pe forum caci e cam mare...
    http://poliaek.rdstm.ro/arhiva/afise/Poli-Apullum.jpg
    ugtm

  19. #19
    manager HaoTic's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    260
    Reputatie
    1
    Da, am citit si eu in GS ca meciul e vineri de la 19.30. Cred ca o sa ma dau accidentat la servici. O gripa rebela, o migrena subita, chiar si o indigestie acuta vor contribui la o cauza nobila.
    OldFan Unirea Alba Iulia

  20. #20
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timișoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by grobari
    ultima varianta de afis, cu data si ora actualizata (si modificat putin in structura)! nu-l pun pe forum caci e cam mare...
    Pai n-are rost ca e practic ala vechi, doar data e schimbata.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  21. #21
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Grobari... sau care ma poate ajuta!!!
    De cand s-a schimbat forumul nostru nu mai pot scrie pe el. Vad ca sunt mai multi in situatia mea. ViolaBoy n-a mai scris de ceva timp si nu e genul lui.
    Roaga-l te rog pe admin sa vada care-i problema. Pot sa citesc dar nu pot sa scriu nimic ca nu se duce ce trimit. Butoanele cu preview si sent lipsesc iar in partea de sus a paginii am un cod php pe fond violet.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •