Page 7 of 23 FirstFirst ... 5678917 ... LastLast
Results 127 to 147 of 477

Thread: Nažionala de handbal masculin

  1. #127
    gonzales
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    suntem varza

  2. #128
    incepator
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    26
    Reputatie
    1
    cum adica "suntem varza"? la cine te referi? la dinamo? poate.

  3. #129
    sport legend cip_81's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    3,874
    Reputatie
    1
    Casca ochii...aici e vorba de nationala de handbal masculin. Faptul ca suntem la un pas de a rata o noua calificare la un turneu final, denota ce? Ca suntem o forta la nivel de reprezentative ? Poate ca echipa asta a spulberat Norvegia, si, unii din noi, nu au cunostinta de asa ceva.
    Porumboiu: [B]"A fost blat! O mizerie, o ruşine!"[/B]
    [B]Huţan contactat de Steaua![/B]
    Ganea acuză: [B]"Portarul jalon, fundaşii raci!"[/B]
    [B]Stelistii au urinat pe statuia lui Stefan cel Mare[/B]

  4. #130
    LadyOfTheRings desdemona's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    PiecesOfYou
    Posts
    8,134
    Reputatie
    1
    Nu o forta, dar probabil nici chiar varza, ca acusica se supara monyka pe noi
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  5. #131
    junior
    Join Date
    May 2006
    Location
    targu-jiu
    Posts
    71
    Reputatie
    1
    Intre ele

    Numai ce am vazut la stiri k Stanescu a fost dat afara pt k a venit cu familia in cantonament,ce nasol...acum chiar k nu mai avem sanse sa castigam...dar poate k totusi o sa se intample o minune...

  6. #132
    ardelean DIXX's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    EU
    Posts
    1,228
    Reputatie
    1
    Chiar acum s-a gasit Rasnita sa-si arate muschii si pentru ce?n-a baut ,n-a fumat,nu s-a dus la dico,chiar nu era momentul sa-l trimita acasa.
    [B]Forza Steagu!!! [/B]

  7. #133
    LadyOfTheRings desdemona's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    PiecesOfYou
    Posts
    8,134
    Reputatie
    1
    N-am vazut stirile.... ce mai ziceau?

    editat:
    Gata, m-am lamurit, cica era vorba de zile libere. Si nu i-a adus in cantonament, ci le-a luat si lor o camera in Poiana, sa poata sta cu ei in acele zile libere.
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  8. #134
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0
    Iata articolul din Telegraf Constanta

    Portarul Stănescu ratează returul cu Norvegia

    Portarul lui HCM Constanţa şi al echipei naţionale, Ionuţ Rudi Stănescu, a fost exclus de selecţionerul Lucian Rīşniţă din lotul naţional, īnaintea returului barajului de calificare la CM din Germania, contra Norvegiei. Motivul renunţării la Stănescu este faptul că acesta a venit īn cantonamentul naţionalei alături de soţia şi fiul său, lucru considerat o abatere de la regulament de către selecţioner. "Cine nu respectă regulamentul, este liber să plece", a declarat Rīşniţă, care īnsă i-a permis portarului constănţean aceeaşi "abatere" la preliminariile din ianuarie. Este posibil ca această decizie să vină şi īn urma formei mai slabe arătate de titularul postului de portar īn turul din "Polivalentă", pierdut cu 30-29 de tricolori. Absenţa lui Stănescu va fi suplinită de Ştefan Laufceag (Steaua) şi Florin Dragomir (Dinamo), returul fiind programat sīmbătă, de la 20.15, īn Norvegia.

  9. #135
    sport legend NORGEMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    4,719
    Reputatie
    1
    Apropo, returul pe ce post e?
    [SIZE="4"][I][FONT="Tahoma"]Onoarea patriei . . .[/FONT][/I][/SIZE]

  10. #136
    incepator
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    26
    Reputatie
    1
    pe tv sport

  11. #137
    LadyOfTheRings desdemona's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    PiecesOfYou
    Posts
    8,134
    Reputatie
    1
    Rudi Stănescu, exclus din lot!

    Portarul naţionalei a fost acuzat că şi-a luat soţia şi copilul cu el în cantonamentul de la Braşov

    Marius HUŢU
    Atmosfera din cantonamentul lotului naţional masculin înaintea returului cu Norvegia nu este liniştită. Rudi Stănescu a fost trimis acasă.
    Selecţionerul Lucian Râşniţă i-a comunicat portarului constănţean, care s-a cazat şi în cantonamentul echipei naţionale din Poiana Braşov împreună cu soţia şi copilul, că încalcă unul dintre principiile impuse la lot şi i-a pus în vedere să plece. “Antrenorul mi-a cerut să părăsesc lotul. Îmi pare rău pentru situaţia creată, am greşit şi îmi cer scuze. Le urez baftă colegilor la partida retur cu Norvegia. Încă ne putem califica!”, ne-a declarat Stănescu.
    “Mulţi au petrecut până de dimineaţă, Rudi a stat în hotel”
    Lucian Râşniţă a exclus din start existenţa unui conflict. “Nu a fost niciun incident. Rudi are nişte probleme personale şi nu putem să i le rezolvăm la echipa naţională. Ne trebuie jucători concentraţi pentru jocul cu Norvegia. Nu putem să stricăm atmosfera înaintea unui meci atât de important. Am considerat că trebuie să-l las să se liniştească. Nu puteam să continuăm aşa, dar asta nu înseamnă că pe viitor nu poate fi rechemat la lot”, a susţinut selecţionerul Lucian Râşniţă.
    Liuba, soţia lui Rudi Stănescu, a reacţionat dur când a aflat declaraţiile lui Râşniţă. “Cum poate să spună aşa ceva!? Jucătorii au primit liber până a doua zi la ora 17:00. Antrenorul le-a spus că pot să petreacă puţin timp cu prietenele sau soţiile, altfel nici nu ne permiteam să venim în Poiana Braşov. Majoritatea băieţilor au petrecut până în zori, în schimb Rudi a preferat să se joace cu copilul său şi s-a culcat la program. Era foarte conectat la joc. Nici măcar nu am stat în aceeaşi cameră. Am ales să stau câteva etaje mai sus”, a declarat soţia jucătorului, care a vorbit şi despre atmosfera exis-tentă la lot. “Băieţii sunt foarte stresaţi de antrenori, dar nu au curajul să vorbească. Lucian Râşniţă foloseşte metode ceauşiste!”, a încheiat Liuba. Deşi este mai mare decât Rudi cu câţiva ani buni, relaţia dintre cei doi pare a fi una perfectă, ei având şi un băieţel de 3 ani.

    "Din punct de vedere sportiv, jos pălăria pentru Rudi cum se antrenează. Problemele care îl macină sunt însă mai determinante decât un antrenament."
    Lucian Râşniţă, selecţioner echipa naţională
    (Pro Sport)
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  12. #138
    manager vinsanity's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    prin Vale
    Posts
    253
    Reputatie
    1
    minunat, asta ne mai lipsea
    Visca el Barca!!!

  13. #139
    LadyOfTheRings desdemona's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    PiecesOfYou
    Posts
    8,134
    Reputatie
    1
    S-o fi gandit Rasnita sa arate cine e seful si ca are situatia sub control. Si s-o mai fi gandit ca Stanescu nu a facut mare branza in tur, cand oricum a fost inlocuit de Laufceag. Desi - daca comparam interventiile, sunt apropiate ca numar, in conditiile in care Laufceag a fost 70% pe teren in timpul meciului, si Stanescu 30%. Se mai intampla sa nu prinzi o zi buna. Daca in retur Laufceag va fi mana moarta? Stanescu ar fi fost o varianta mai buna decat oricare altele (si decat dinamovist, si decat rezerva lui de la HCM - in cazul in care Rasnita il cheama pana la urma si pe Popescu)...E totusi cel mai bun si mai in forma portar al nostru la ora actuala!

    Asta e....
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  14. #140
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0
    M-am convins si de Rasnita asta

    Si acum fie vorba intre noi, cand altii se duc prin baruri sau nu mai stiu pe unde el sta cateva ore cu copilul sau (o scumpete ca l-am vazut la sala )
    de decizia lui Rasnita!
    Da, Desde ( ) nu a facut mare branza, dar cand a jucat Stanescu prost 2 meciuri la rand? Raspuns: niciodata

  15. #141
    LadyOfTheRings desdemona's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    PiecesOfYou
    Posts
    8,134
    Reputatie
    1
    Pai da, exact, nu prinde 2 meciuri proaste la rand. El oricum prinde un meci prost f rar, in rest e bun si foarte bun "Mare branza" ziceam ca s-o fi gandit Rasnita ca nu a facut, dar de fapt s-a vazut ca interventiile lui in scurtul timp cat a fost in teren (4 interventii) au fost tot cam atatea cate a reusit Laufceag restul meciului (5 interventii)
    Cat despre baietel, e intr-adevar o scumpete, si eu l-am vazut la sala Dupa meci joaca cu taica-su fotbal si il lasa Rudi sa-i dea gol
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  16. #142
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0
    Cred ca-i altceva la mijloc

  17. #143
    manager vinsanity's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    prin Vale
    Posts
    253
    Reputatie
    1
    nu stiu de ce presimt ca zilele lui Rasnita la nationala sunt numarate, si asta din pacate pt ca ratam calificarea
    Visca el Barca!!!

  18. #144
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0
    Si cum nu ajungea problema asta cu Stanescu s-a mai iscat un scandal. Petru Paleu ii face "nesimtiti" pe 2 jucatori care dupa cum spune el au prezentat adeverinte medicale ca sa nu vina la nationala. Se pare ca cei in cauza, la care face referire Paleu sunt siviu Baiceanu si Sandu Iacob.

    Baiceanu declara ca nu a fost convocat de Rasnita iar Sandu Iacob ca Paleu vorbeste aiurea si ca ii datoreaza niste bani de pe vremea cand Iacob juca pentru Fibrex.

    Este exact ceea ce ne trebuie inaintea meciului de la Stavanger.

    Desde,

  19. #145
    LadyOfTheRings desdemona's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    PiecesOfYou
    Posts
    8,134
    Reputatie
    1
    Pai declaratiile astuia nu ne afecteaza inaintea meciului decat la nivel de imagine, ca oricum baietii nu erau convocati, nici Baiceanu, nici Iacob.
    De kko oricum. Iar de crezut, eu ii cred pe baieti
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  20. #146
    junior
    Join Date
    May 2006
    Location
    targu-jiu
    Posts
    71
    Reputatie
    1
    Constantenii sunt de treaba,ei nu mint

  21. #147
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Daca mai aveam o faram de sperana dupa treaba cu Stanescu...m-am lasat pagubas ...e posibil sa nici nu ma uit la meci...
    Dar oricum...Hai Romania !
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •