Page 1 of 9 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 182

Thread: U.CRAIOVA - retur 2004/2005 etapa a 17-a

  1. #1
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1

    U.CRAIOVA - retur 2004/2005 etapa a 17-a

    Pentru ca administratorul forumului a hotarat sa nu mai permita moderatorilor de pe suporter sa deschida subiecte despre meciul pe care echipa il sustine in fiecare etapa, in ideea concentrarii discutiei pe "Intern" vom face acest lucru pe un singur thread. Aici vom discuta despre fiecare meci al Universitatii din acest retur.
    Last edited by EDMOND_; 18th March 2005 at 16:01.

  2. #2
    Gruppo Maxima pompieru's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    exilat in Bucuresti
    Posts
    143
    Reputatie
    1
    asa a hotarat administratorul?
    [color=blue].signature - file not found[/color]
    [color=blue](c) [b]Io[/b] Ltd 2001[/color]

  3. #3
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Da , se doreste concentrarea discutiei despre meciurile fiecarei etape pe sectiunea Intern, asa ca vom discuta despre meciuri in acest fel. Primul meci este cel de sambata , de la Constanta, care se va disputa in jurul orei 13.00, daca nu a mai avut loc vreo schimbare.
    Deoarece cativa dintre noi doresc sa mearga in aceasta deplasare , daca sunt si alti suporteri ai Universitatii care scriu sau citesc pe acest forum care intentioneaza acest lucru ii rog sa ia legatura cu mine, prin mesaj privat.

  4. #4
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Informatiile spun ca Farul ar putea folosi o formula foarte ofensiva cu trei atacanti...Liviu Mihai si Gurita , alaturi de care ar avansa Cristocea... ar juca practic un 4 3 3 ..ceea ce demonstreaza ca Grigoras se teme de Universitatea...
    In lipsa lui Schumacher (ce pierdere pentru Universitatea, tocmai cand incepuse sa isi dea drumul!)... Badea ar putea replica cu un 4 4 2 in care ar intra Moti in locul lui Rachita... o formatie probabila ar pute arata cam asa... Guso - Bordeanu, Moti, Papura, Daouda,- Narquinhos, Plesan, Bundea, Buhus - Dragan, Lutu... dar in situatia in care este Badea acum sunt posibile orice orice surprize..

    Meciul se va disputa la ora 15.00 ,vremea mai degraba rece.. 7 - 10 grade,
    conditii de ploaie...

  5. #5
    incepator
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    42
    Reputatie
    1
    Edmond,faptul ca Farul va juca un 4-3-3, nu inseamna neaparat ca se si tem de noi...mai degraba simt ca apararea noastra are fisuri si fortand cu 3 atacanti ne vor crea si mai multe probleme...

    Sunt de acord cu posibila echipa de start scrisa de tine, cu o mica exceptie...l-as prefera pe Magri in locul lui Lutu, care impreuna cu Dragan cred ca este perechea ideala in atac la acest moment..

  6. #6
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Ma refeream la faptul ca Farul foloseste o linie de aparare din patru fundasi...

    Este posibil ca noi sa avem o problema.. se pare ca Buhus s-a accidentat la antrenamentul de astazi.. in acest moment nu stim cat de grava este accidentarea. Pe de alta parte in lotul Universitatii este o stare de tensiune si tristete, ca urmare a tragediei prin care trece Schumacher... Jucatorii aproape ca nu vorbesc nici intre ei... cu suporterii sau ziaristii nici atat. Raspund foarte greu la telefon si nu dau nici un fel de amanunte.

  7. #7
    senior litza's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    234
    Reputatie
    1
    Va fi foarte greu,dar totusi cred ca vom invinge!!!
    Mama te iubesc,dar nu ca pe Craiova!

  8. #8
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Sunt deja la Constanta..am facut o mica plimbare prin port...apoi pe la Cazinou...prin zona centrala..am luat pulsul orasului.... din pacate vremea este destul de rea ..bate vantul si ploua.... ..mai sunt vreo doua ore si jumatate... poate se mai schimba ceva...

  9. #9
    senior litza's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    234
    Reputatie
    1
    Poate vremea rea ne va ajuta sa obtinem o victorie
    Mama te iubesc,dar nu ca pe Craiova!

  10. #10
    Gruppo Maxima pompieru's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    exilat in Bucuresti
    Posts
    143
    Reputatie
    1
    0-1 la pauza pe fondul unui joc destul de saracacios... multe greseli, probabil din cauza ca terenul este ud si mingea nu sare prea bine. prima repriza au fost dominati cam mult, dar se pare ca avuseram si noi noroc o data si daduram gol exact cand trebuia, adica inainte de pauza. sa speram ca in repriza a doua vor avea un joc mai bun.
    [color=blue].signature - file not found[/color]
    [color=blue](c) [b]Io[/b] Ltd 2001[/color]

  11. #11
    Gruppo Maxima pompieru's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    exilat in Bucuresti
    Posts
    143
    Reputatie
    1
    2-1... suntem urmariti si de ghinion rau de tot... plesan omul meciului, inger si demon in acelasi timp. el deschise scoru, el rata un penalti, el facu' si faultu' de la 2-1... cred ca in ultimele 15 min, cel putin de cand iesii gavalovski echipa incepu' sa joace altceva...

    sunt curios sa vad declaratiile de dupa meci.
    [color=blue].signature - file not found[/color]
    [color=blue](c) [b]Io[/b] Ltd 2001[/color]

  12. 19th March 2005, 17:12
    Reason
    fara jigniri, pe forumul asta pe tine nu te-a facut nimeni labagiu sau cretin

  13. #12
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    Sint Pacala, teoretic trebuia sa-mi expire banarea dar in fine, nu-mi bat capul asa ca scriu cu nickul asta.

    vazui meciul linistit , calm , sint suparat dar surprinzator nu m-am mai enervat deloc, probabil sint vaccinat acum

    - Guso e bun , e portar
    -Buhus nu e talentat dar munceste foarte mult, este titular indiscutabil
    -Daouda gresi o data grav la ratarea lui Doicaru cand aluneca dar e un fundas de marcaj de nadejde
    -Papura e lent dar stie totusi cate ceva, daca sta in banca lui merita sa ramana dar daca va incerca macar sa-l sape pe Panduru , sa fie scos din lot si trimis la Univ II
    -Bordeanu gresi si el o data, nu e mare dar e o solutie viabila, e oricum mult peste M.Iordache
    -Moti nu gresi grav niciodata, nici nemaipomenit nu juca dar e clar mult peste rachita, care creeaza probleme.
    deci apararea cred ca merge totusi in formul asta, cu mentiunea ca Papura daca face gat, sa fie dat afara definitiv si sa joace cu Moti si Daouda, depinde de Papura


    -Lutu desi e ciudat, trebuie recunoscut ca tine macar mingea in joc, are anumite cunostiinte de fotbal, capacitat poate face cate ceva
    -Marquinos e slab, degeaba au fluierat suporterii jucatorii ca nu-i pasau, e slab, nici prea tehnic nu e cum ziceau unii, gresii multe mingii, nu ma refer neaparat la fault, atat faultul la el cat si la I.Iordache au acoperire regulamentara dar au fost date foarte usor, vad cate 3-4 meciuri saptamanal din Anglia, asa ceva nu se da niciodata 11m
    -Bundea e zero desi el altadata a aratat ca stie ceva , nu stiu ce e cu el, Panduru trebuie sa discute separat cu el, ori joaca , ori pleaca acum.
    -Schumacher n-am putut sa-mi dau seama ce a jucat de cand a venit, imi pare enorm de rau pentru el , sa vedem daca isi revine din aceasta mare durere, unii joaca , altii cad, depinde de psihicul fiecaruia.
    -Plesan ramane alaturi de Guso si Daouda , singurul fotbalist, in restul meciului eu sint multumit cum juca dar este dupa mine marele vinovat al pierderii celor 3 puncte desi tot el e marcatorul golului nostru.La faza penaltiului a tras foarte prost, din emotii sau din superficialitate, acel 11m a fost executat foarte prost
    n-a fost fault la lovitura aia libera
    Murgan poate juca mijlocas defeniv binisor, a dovedit-o cat a fost Cartu, problema lui Murgan e ca a fost ametit pe toate posturile si ca nu pare a avea ambitie sa se impuna in echipa
    Vigariu a facut o cursa buna la faza golului dar e slab, multe faze dovedesc ca are multe probleme

    -Marea problema este atacul, nu avem nici un atacant, ma uitai la I.Iordache, percuta imediat si cazu in careu, dar atat, avu o minge buna pe care putea sa o opreasca si sa o suteze dar nu reusi. E poate solutie de ultimele minute
    -Gavalovski acum ca l-am vazut mai mult, pot spune cu mana pe inima si jura ca joc mai bine ca el, nu glumesc deloc, cine ma stie poate sa confirme, se vede dupa cum atinge mingea, n-are taina cu fotbalul, e pacat ca Staicu angajeaza oameni de pe net
    Din pacate Stevanovic n-a demonstrat inca ca poate juca desi are o carte de vizita, nu stiu care e problema lui, vad ca n-a fost inclus in lot desi el pare singurul care a jucat ceva in viata lui
    -Magri a parut ca se agita dar cam atat, nu merita nici el sa joace
    -Cl.Dragan s-a zbatut dar nu e nici el atacant oricat ar incerca astia sa scoata din el
    E o mare, foarte mare problema, nu avem nici un atacant in acest moment

    Sanse reale sint sa se salveze de la retrogradare dar reusesc ca macar unul dintre acesti atacati sa-l faca sa joace, chiar si in aceste conditii, s-a vazut clar ca daca au vrut totusi sa joace puteau pleca usor cu cele 3 puncte de la Constanta, nivelul fotbalului romanesc este foarte scazut, ma uitam la Farul , echipa care a terminat pe 2-5 .......este o echipa foarte slaba, nu are nici un fotbalist bun, m-am uitat foarte atent la toti jucatorii in acest meci, la farul nu e nici un fotbalist dar au avut un joc destul de legat, se vede ca au un grup care s-a rodat in cativa ani jucand impreuna si cateva chestii impuse de antrenor la antrenamente, acele incercari de pase din prima, se vad roadele muncii unui antrenor
    care a fost sprijinit de patron si lasat o anumita perioada, azi au avut si noroc,putea pleca cu buza umflata si sint echipa de batut la scor in retur

    Cred ca totusi echipa are nevoie de o schimbare la nivelul conducerii
    Ratarea lui Plesan se datoreaza educatiei fotbalistice, s-a vazut dupa felul in care s-a dus sa execute 11 m
    Trebuie oprite cu orice pret imixtiunile lui papura in culise, el poate juca ceva dar mai bine pleaca dar nu se opreste acum.Este timp nici nu este foarte greu, la ce se joaca in Romania putem merge in fiecare meci sa jucam la victorie fara sa ne fie teama, n-au de ce.
    Problema lor este a jocului lor nu a adversarilor.

  14. #13
    Român*AllTime* Quartz@nu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    City of Peas
    Posts
    961
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Charlie
    Sint Pacala, teoretic trebuia sa-mi expire banarea dar in fine, nu-mi bat capul asa ca scriu cu nickul asta.

    vazui meciul linistit , calm , sint suparat dar surprinzator nu m-am mai enervat deloc, probabil sint vaccinat acum

    - Guso e bun , e portar
    -Buhus nu e talentat dar munceste foarte mult, este titular indiscutabil
    -Daouda gresi o data grav la ratarea lui Doicaru cand aluneca dar e un fundas de marcaj de nadejde
    -Papura e lent dar stie totusi cate ceva, daca sta in banca lui merita sa ramana dar daca va incerca macar sa-l sape pe Panduru , sa fie scos din lot si trimis la Univ II
    -Bordeanu gresi si el o data, nu e mare dar e o solutie viabila, e oricum mult peste M.Iordache
    -Moti nu gresi grav niciodata, nici nemaipomenit nu juca dar e clar mult peste rachita, care creeaza probleme.
    deci apararea cred ca merge totusi in formul asta, cu mentiunea ca Papura daca face gat, sa fie dat afara definitiv si sa joace cu Moti si Daouda, depinde de Papura


    -Lutu desi e ciudat, trebuie recunoscut ca tine macar mingea in joc, are anumite cunostiinte de fotbal, capacitat poate face cate ceva
    -Marquinos e slab, degeaba au fluierat suporterii jucatorii ca nu-i pasau, e slab, nici prea tehnic nu e cum ziceau unii, gresii multe mingii, nu ma refer neaparat la fault, atat faultul la el cat si la I.Iordache au acoperire regulamentara dar au fost date foarte usor, vad cate 3-4 meciuri saptamanal din Anglia, asa ceva nu se da niciodata 11m
    -Bundea e zero desi el altadata a aratat ca stie ceva , nu stiu ce e cu el, Panduru trebuie sa discute separat cu el, ori joaca , ori pleaca acum.
    -Schumacher n-am putut sa-mi dau seama ce a jucat de cand a venit, imi pare enorm de rau pentru el , sa vedem daca isi revine din aceasta mare durere, unii joaca , altii cad, depinde de psihicul fiecaruia.
    -Plesan ramane alaturi de Guso si Daouda , singurul fotbalist, in restul meciului eu sint multumit cum juca dar este dupa mine marele vinovat al pierderii celor 3 puncte desi tot el e marcatorul golului nostru.La faza penaltiului a tras foarte prost, din emotii sau din superficialitate, acel 11m a fost executat foarte prost
    n-a fost fault la lovitura aia libera
    Murgan poate juca mijlocas defeniv binisor, a dovedit-o cat a fost Cartu, problema lui Murgan e ca a fost ametit pe toate posturile si ca nu pare a avea ambitie sa se impuna in echipa
    Vigariu a facut o cursa buna la faza golului dar e slab, multe faze dovedesc ca are multe probleme

    -Marea problema este atacul, nu avem nici un atacant, ma uitai la I.Iordache, percuta imediat si cazu in careu, dar atat, avu o minge buna pe care putea sa o opreasca si sa o suteze dar nu reusi. E poate solutie de ultimele minute
    -Gavalovski acum ca l-am vazut mai mult, pot spune cu mana pe inima si jura ca joc mai bine ca el, nu glumesc deloc, cine ma stie poate sa confirme, se vede dupa cum atinge mingea, n-are taina cu fotbalul, e pacat ca Staicu angajeaza oameni de pe net
    Din pacate Stevanovic n-a demonstrat inca ca poate juca desi are o carte de vizita, nu stiu care e problema lui, vad ca n-a fost inclus in lot desi el pare singurul care a jucat ceva in viata lui
    -Magri a parut ca se agita dar cam atat, nu merita nici el sa joace
    -Cl.Dragan s-a zbatut dar nu e nici el atacant oricat ar incerca astia sa scoata din el
    E o mare, foarte mare problema, nu avem nici un atacant in acest moment

    Sanse reale sint sa se salveze de la retrogradare dar reusesc ca macar unul dintre acesti atacati sa-l faca sa joace, chiar si in aceste conditii, s-a vazut clar ca daca au vrut totusi sa joace puteau pleca usor cu cele 3 puncte de la Constanta, nivelul fotbalului romanesc este foarte scazut, ma uitam la Farul , echipa care a terminat pe 2-5 .......este o echipa foarte slaba, nu are nici un fotbalist bun, m-am uitat foarte atent la toti jucatorii in acest meci, la farul nu e nici un fotbalist dar au avut un joc destul de legat, se vede ca au un grup care s-a rodat in cativa ani jucand impreuna si cateva chestii impuse de antrenor la antrenamente, acele incercari de pase din prima, se vad roadele muncii unui antrenor
    care a fost sprijinit de patron si lasat o anumita perioada, azi au avut si noroc,putea pleca cu buza umflata si sint echipa de batut la scor in retur

    Cred ca totusi echipa are nevoie de o schimbare la nivelul conducerii
    Ratarea lui Plesan se datoreaza educatiei fotbalistice, s-a vazut dupa felul in care s-a dus sa execute 11 m
    Trebuie oprite cu orice pret imixtiunile lui papura in culise, el poate juca ceva dar mai bine pleaca dar nu se opreste acum.Este timp nici nu este foarte greu, la ce se joaca in Romania putem merge in fiecare meci sa jucam la victorie fara sa ne fie teama, n-au de ce.
    Problema lor este a jocului lor nu a adversarilor.
    mai PACALA ...nickul asta ti se potrivea pe cinste ........sa nu iti vada Ioanitoaia comentariile ca sigur te ia la GSP sau cel putin te invita la emisiunea televizata........
    mai lasa vrajeala lake... la farul nu sunt jucatori de fotbal ??? te faci dracku de ras
    daca astia nu sunt (pt nivelul romaniei div. a ) atunci chiar esti un suporter patimas "pacalit" (dupa nick). :degete:
    [COLOR="Blue"][B]"Inteligența mă urmărește ...dar sunt mai rapid ca ea !"[/B][/COLOR]

  15. #14
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    dorys, tu chiar stii mult prea putine despre fotbal si literatura ca sa ma apuc acum sa-ti explic cum e cu nickul sau fotbalistii vostri....... as pierde timpul .........dar n-aveti jucatori .......deloc chiar

  16. #15
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    Adios Amigos !
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  17. #16
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    edmond, n-am sa te intelg niciodata........ai lasat mesajul lui dorys care nu spunea nimic doar jignea.......si ai preferat sa te iei de Inter pentru ca nu-l ai tu la inima desi zicea de la jucator etc.........tu esti in stare sa te certi cu noi chiar si cand vezi ca sintem suparati ca a luat bataie echipa noastra numai ca sa-ti arati tu muschii si sa ai tu satisfactii din astea meschine............ nu pot intelege "oameni" ca tine.......
    Despre meci , n-ai spus o vorba........asta e singurul lucru la care te-ai gandit, sa-l avertizezi pe Inter?

  18. #17
    Român*AllTime* Quartz@nu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    City of Peas
    Posts
    961
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Charlie
    dorys, tu chiar stii mult prea putine despre fotbal si literatura ca sa ma apuc acum sa-ti explic cum e cu nickul sau fotbalistii vostri....... as pierde timpul .........dar n-aveti jucatori .......deloc chiar
    meseriasule mai scuteste-ma cu literatura in fotbal ....
    Last edited by EDMOND_; 19th March 2005 at 18:50. Reason: iti recomand sa te potolesti, va urma un avertisment
    [COLOR="Blue"][B]"Inteligența mă urmărește ...dar sunt mai rapid ca ea !"[/B][/COLOR]

  19. #18
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Sunt inca la Constanta , dupa un meci care a fost spectaculos , si , in care Universitatea a facut cel mai bun meci pe care l-am vazut in ultimul an. Am fost fara doar si poate peste Farul, si cine este obiectiv poate recunoaste acest lucru indiferent cu ce echipa tine. A fost un meci pe care l-am fi putut castiga fara probleme, dar parca s-au strans toate ghinioanele pe capul nostru..mai intai Schumacher, apoi accidentarea lui Dragan, apoi ratarea lui Plesan... Echipa a dominat uneori meciul categoric iar cei doua mii de spectatori aflati in tribune practic parca nu le venea sa creada... au fost minute in sir in care apararea Farului a aruncat mingea afara, la disperare...
    Se vor face probabil comentarii la rece , dar sunt absolut convins ca nu vom retrograda. Atat ca joc cat si ca exprimare in teren suntem in acest moment peste multe echipe din divizia..putem castiga la Bacau si la Iasi in meciuri directe si situatia se poate schimba. Suntem pe ultimul loc, dar echipa are potential si o conditie fizica foarte buna. Depinde doar de viitorul antrenor sa o faca sa castige ..eu cred ca acum trebuie lucrat foarte mult la moral...

  20. #19
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    dorys ,Liber
    ca nu meriti efortul ...5 min e destul ....esti sub limita admisibila :caracter, intelect si cultura...pierd timpul cu tine,jur ca nu o zic din rautate.
    hai! liber!

  21. #20
    Român*AllTime* Quartz@nu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    City of Peas
    Posts
    961
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by EDMOND_
    Sunt inca la Constanta , dupa un meci care a fost spectaculos , si , in care Universitatea a facut cel mai bun meci pe care l-am vazut in ultimul an. Am fost fara doar si poate peste Farul, si cine este obiectiv poate recunoaste acest lucru indiferent cu ce echipa tine. A fost un meci pe care l-am fi putut castiga fara probleme, dar parca s-au strans toate ghinioanele pe capul nostru..mai intai Schumacher, apoi accidentarea lui Dragan, apoi ratarea lui Plesan... Echipa a dominat uneori meciul categoric iar cei doua mii de spectatori aflati in tribune practic parca nu le venea sa creada... au fost minute in sir in care apararea Farului a aruncat mingea afara, la disperare...
    Se vor face probabil comentarii la rece , dar sunt absolut convins ca nu vom retrograda. Atat ca joc cat si ca exprimare in teren suntem in acest moment peste multe echipe din divizia..putem castiga la Bacau si la Iasi in meciuri directe si situatia se poate schimba. Suntem pe ultimul loc, dar echipa are potential si o conditie fizica foarte buna. Depinde doar de viitorul antrenor sa o faca sa castige ..eu cred ca acum trebuie lucrat foarte mult la moral...
    sunt intru totul de acord cu tine ( si am scris asta mai devreme in rubrica dedicata meciului farul - "u" ) singura obiectie o am la Dragan ....cred ca este un caine mai putin si asta va face bine voua aveti inlocuitori !!! bafta " u "
    [COLOR="Blue"][B]"Inteligența mă urmărește ...dar sunt mai rapid ca ea !"[/B][/COLOR]

  22. #21
    junior 777's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    prizonier in BucUreshti
    Posts
    135
    Reputatie
    1
    cu catelu asta ce e pe aici?
    [SIZE="4"][COLOR="Blue"][B][CENTER]Cand suntem toti, va umilim ! Cand sunteti toti, sunteti prea putini...[/CENTER][/B][/COLOR][/SIZE]
    [CENTER] [/CENTER]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •