Results 1 to 5 of 5

Thread: Campionatele Internationale de Gimnastica ale Romaniei

  1. #1
    Gymnastics Fan Mihaela's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Romania
    Posts
    521
    Reputatie
    1

    Campionatele Internationale de Gimnastica ale Romaniei

    In weekend-ul asta vor avea loc la Ploiesti Campionatele Internationale de Gimnastica, care reprezinta primul test important pentru sportivele si sportivii nostrii in acest an olimpic. Deocamdata rezultatele vor ajuta antrenorii sa decida cine va merge la Campionatele Europene. Televiziunea Romana va transmite in total 7 ore pe TVR2 si TVR International dupa programul:

    Vineri (numai pe TVR 2) 17-19
    Sambata 17-19
    Duminica 11-14

  2. #2
    Gymnastics Fan Mihaela's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Romania
    Posts
    521
    Reputatie
    1
    Baieietii nostrii au dominat clar astazi in compania unor gimnasti straini de valoare scazuta. Totusi parca nici nivelul nostru nu a fost cel de acum 2 ani, Urzica e intr-un usor declin iar Potra si Dragulescu au si ei unele probleme. Sa vedem ce-o sa iasa la Europene. Maine (sambata) e concursul pe echipe a fetelor.

  3. #3
    Gymnastics Fan Mihaela's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Romania
    Posts
    521
    Reputatie
    1
    Evolutii bune si foarte bune ale gimnastelor noastre astazi la Ploiesti. In special Monica Rosu la sarituri, Catalina Ponor si Alexandra Eremia la barna si din nou Ponor la sol au prezentat exercitii cu care ar putea castiga medalii la Olimpiada. Dupa ce am vazut in acest concurs cred ca fetele noastre sunt favorite la castigarea Campionatelor Europene.

  4. #4
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    MIHAELA, tot te mai...mananca degetele !?

    Asa e ! Stiu si eu ce inseamna asa ceva . Chiar si atunci cind timpul e...prea scurt !
    Am inteles ca din EXTERIOR nu prea e mare concurenta ?! Sau...

    P.S. Cum mai merge cu scoala ? Ai terminat ?
    BAFTA...in toate !

  5. #5
    Gymnastics Fan Mihaela's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Romania
    Posts
    521
    Reputatie
    1
    Mersi de urari, Ricky. Timp e intr-adevar putin, dar netul (inclusiv Onlinesport) e boala grea.
    Cat despre Campionatele Europene, concurenta exista, mai ales din partea Rusiei, dar in ultimul timp sportivele lor au gresit destul de frecvent. Noi am avut o singura cadere de pe aparat in doua zile de concurs la Ploiesti (din vreo 30 de exercitii). Avand in vedere sistemul de concurs de la Europene, unde orice greseala se scade imediat din punctajul echipei, cred ca o echipa constanta ca a noastra are prima sansa. Olimpiada e insa alta poveste. Atat America cat si China sunt intr-un progres evident si lupta pentru medalii va fi foarte dificila.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •