Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 48

Thread: ieppy Vs. Mariusmadmax

  1. #1
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1

    ieppy Vs. Mariusmadmax

    Ia vino mai incoa, prietene, sa ne duelam dea Steaua si dea Dinamo. Deschizi subiecte aberante pe intern cu idei putine dar fixe. Te astept.

  2. #2
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Ce vrei de fapt ?
    eu unul personal , nu intru ca sa ma cobor chiar atit incit sa jignesc pe cineva de pe acest forum .
    Si timp pentru dueluri nu cred ca am .
    Mi-am spus un punct de vedere vis-a-vis de campioana de toamna .

    Fara suparare
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  3. #3
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Ce vreau? In nici un caz nu vreau sa te jignesc si nici sa te injur, cum crezi tu. Vreau sa nu mai aberezi pe intern ci sa iti spui aberatiile aici ca sa le discutam ca de la dinamovist la stelist. Mai vreau sa stiu cati ani ai ca dupa cum postezi nu pari a avea 16.

    Zici ca sunteti campioni de toamna cand toata lumea stie ca Dinamo este camipoana de toamna si dupa regulament si dupa ce vrei tu.

    Cei mai grav este ca deschizi un subiect "Steaua" si in ala vorbesti de Dinamo. Pai cum vine asta? Dar hai de dragul discutiei sa discutam "blaturile" lui Dinamo cu Alba, Petrolul si Ceahlaul. Zici ca Alba a pierdut cu noi ca dupa aceea sa isi ia punctele de la Petrolul? Sper ca am inteles corect. Pai cum vine asta? Petrolul care e pe ultimul loc accepta un asemenea aranjament ca sa ce? Sa retrogradeze? Pai ce logica are asta?

    Meciul cu Petrolul din cupa spui ca fost blat. Adica aceeasi echipa de pe ultimul loc a vrut sa pierdea cu Dinamo cu 7-0. Daca era blat nu era frumos din partea lui Dinamo sa se opreasca la 3-0? De ce 7-0? Pentru ca Dinamo da cate intra, si la Petrolul au intrat 7. Fii sigur ca daca va prindem pe voi la fel de desculti ca Petrolul la fel o sa va incaltam.

    Ceahlaul blat. Echipa nu sta cu nimic mai bine ca Petrolul in campionat fiind pe penultimul loc. Zici ca a fost blat? Pai de ce? Ca sa retrogradeze sigur si sa aiba si golaverajul corespunzator unei echipe retrogradate? Pai tu chiar crezi ca aceste echipe au vrut sa piarda cu Dinamo ca sa se duca in B?

    Iti recomand sa te uiti la echipa aia a ta si sa imi spui 3 meciuri bune in acest sezon. Doar 3, mai multe nu imi trebuie. Ca nu ai mult timp nu conteaza, eu astept sa imi raspunzi si uite tot asa 10 zile de cultura fotbalistica. Consider-o o lectie. Nu vreau sa fiu rau cu tine dar vreau sa te invat sa vorbesti numai cand esti in cunostinta de cauza, iar eu din cate cred nu ai vazut nici unul din meciurile lui Dinamo pe care le acuzi de blat.

    Numai bine.

  4. #4
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Nu am vazut nici unul din meciurile Apullum - Dinamo 0-1 , Petrolul - Dinamo 0-1 , Petrolul - Apullum 0-2 , Dinamo - Ceahlaul 7-0
    Citeste titlurile din presa !
    Meci ciudat la Alba Iulia , in care se face un film cu fazele fara logica din timpul meciului in GS.
    La Petrolul - Dinamo 0-1 , se vorbeste despre indolenta jucatorilor ploiesteni .
    Ceahlaul , de cind este in div A a facut meciuri frumoase cu Dinamo .
    Vorbind de Steaua , cite meciuri a jucat corect ? Si vrei sa-ti spun macar 3 .
    OK
    Cred ca cel cu Craiova a fost unul .2-0
    Cel cu Farul , inca unul ( aici cred ca ai vazut prestatia lui Balaj ) .1-2
    Cu Dinamo 1-0. Cred ca a fost corect .
    Cu Rapid 1-1
    Cu FC National 1-0
    Cu Apullum 0-0

    Ai indolieli la Steaua - Gloria 4-1
    Am vazut meciul , a fost un gol primit de Cimpeanu , la care galeria Stelei a scandat : " Cimpeanu tine cu Steaua " !
    Se prea poate ...
    Nu stiu ...
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  5. #5
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1

    Ieppy

    Daca ma intrebi de virsta ( ? ) , cred ca sunt mai in virsta decit tine .
    Lectii nu cred ca poti sa-mi dai , pentru ca exceptind ultimul an de cind sunt in State , am vazut tot ce se poate vedea din fotbalul romanesc .
    Acum reusesc doar prin ProTv International sa vad meciuri din Campionatul intern .
    Si citesc site-urile GS si Prosport zilnic .
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  6. #6
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Logica ta , ca echipa este pe ultimul loc ( Petrolul ), si nu erau nebuni sa dea puncte acasa .
    Este o logica normala !
    Dar in Romania , nimic nu mai este normal si logic .
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  7. #7
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    nu am intrebat de meciuri corecte ale lui Steaua ca eu nu spun ca faceti blaturi precum pretinzi tuu despre Dinamó. Eu spun ca jucati prost. Spunemi 3 meciuri bune facute de Steaua. 90 min de fotbal ca sa ma intelegi.

    Pai tu daca nu ai vazut meciurile de ce comentezi? Tu crezi ce spun ziaristii? Pai se pare ca esti mai tanar decat credeam initial. Adica citesti pe tot forumul cum oamenii spun cum sunt ziarele si tu imi spui ca de acolo iti faci tu parerea? Iti recomand sa te uiti la meciuri si dupa aia sa dai din gura. Indolenta si faze ciudate sunt la toate meciurile. De exemplu Grigorie de la noi joaca aproape in toate meciurile indolent, vrei sa imi spui ca joaca pentru cealalta echipa?

    Despre Steaua spui ca nu stii dar despre Dinamo sunt batute in cuie. Pai cum vine asta? Vrei sa luam meciurile Stelei si ale lui Dinamo din sezonul asta meci cu meci sa vedm unde sunt arbitrii si blaturile. Sau vrei sa iti spun doar Steaua-Craiova? Pai daca tu imi spui ca ti se pare normal ce a facut Liga atunci chiar ca nu te pricepi la fotbal. Pai ce blat mai mare decat asta vrei. Crezi ca ar fii fost aceladi meci cu radoi si raducanu in tribune? Think about it.

  8. #8
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    eu am 19. daca esti mai in varsta decat mine atunci compoarta-te ca atare. daca spui ca ai vazut meciuri inainte de 2003 atunci cum poti sa afirmi fara sa vezi un meci ca a fost blat?

  9. #9
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Eu am 34 .
    NU stiu cum sa ma comport chiar ai de gind sa ma inveti ?...
    Vrei sa ma gindesc , cum ar fi fost meciul cu Craiova fara Raducanu si Radoi ?
    Liga este influentata si de Steaua si de Dinamo si de Rapid .
    Tu ai vrut sa -ti spun de meciuri .
    Asta am facut .
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  10. #10
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Citeste , mai cu atentie ce am scris , nu am spus ca a fost blat ( nu am scris acest cuvint ) .
    Eu spun ca este legatura intre aceste rezultate .
    Tu ai vazut aceste meciuri ?
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  11. #11
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    imi cer scuze atunci pentru afirmatiile mele referitoare la varsta ta. Nu imi sta in obicei sa ii iau la misto pe cei mai in varsta decat mine. Dar daca nu ai 34 o sa fiu dezamagit. Spunemi cum au influentat Dinamo si rapid Liga anul asta? Meciuri bune ale Stelei le consideri pe cele cu Craiova cand a fost nevoie de 2 oamenii in plus ca sa dati gol. Mai gandeste-te.

    Si mai stiu de o faza cu Liga: in regulament scrie ca trebuie sa anunti o echipa cu o saptamana inainte ca se schimba stadionul unde se va juca meciul. Voi ati anuntat la o zi inaintea meciului cu Oradea. In mod normal ar fii trebuit sa jucati in Vietnam insa iar ati avut un cuvant de spus la Liga.

  12. #12
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Da am vazut meciurile. Am antena satelit cu motor asa ca prind toate programele de meciuri. cand spui ca au o legatura unul cu altul atucni nu inseamna ca a fost un aranjament intre mai multe echipe? Ceea ce inseamna ca rezultatele au fost aranjate, implicit ca meciurile au fost blat. Sau nu am dreptate?

  13. #13
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Eu zic ca Steaua nu joaca prost .
    Este un echilibru intre compartimente .
    Atacul incepe dupa ce apararea este asigurata .
    Apararea o face toata echipa .
    Scoruri ca 3-4 , 4-3 , 0-4 , 7-0 le genereaza dezechilibrul dintre compartimente de la Dinamo .
    In campionat se mai poate .
    Dar nu cu Steaua si Rapid .
    Afara nici atit .
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  14. #14
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Mai vedem. Acum ne-am perfectionat stilul. Sa vedem cum merge cu cea mai defensiva echipa din campionat. Stii tu care. Cu Rapid nu imi fac griji ca o sa aibe grija Scareface de ei.

  15. #15
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Afara a avut rezultate. De ce le negi? ca am pierdut 4-0 cu rusii nu este din cauza stilului ci din cauza faptului ca am avut cel mai prost meci din tot sezonul. Asta e. Se mai intampla, ghinion. Dovada ca merge sunt cele 4 victorii obtinute de Dinamo spre diferenta de Steaua care nu a reusit decat una.

  16. #16
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Rapid - cazul cu Sabin Ilie
    Si Rapid a facut modificari ale terenului de joc fara sa se respecte regulamentul.
    Despre Dinamo , spun ca au arbitrii de casa .
    Balaj este unul .
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  17. #17
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Sper sa ma crezi .
    As vrea sa fiu mai tinar , asta este virsta mea .
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  18. #18
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Ce spui? Rapid a anuntat la inceputul sezonului ca joaca pe Lia manoliu. mai intereseazate ca spui ca citesti ziarele. Ce caz cu Ilie, ca pe asta chiar ca l-am pierdut.

    Noi avem arbitrii de casa? Zii vrei sa luam la rand meciurile lui Steaua sa vedem cate decizii au fost in favoarea voastra? Nu azi ca nu mai am mult timp insa putem sa o facem maine. Iti si spun la ce meciuri sa te uiti: Brasov, Rapid, Petrolul, Apulum, Bacau. Pentru inceput. Si luam si meciurile lui Dinamo daca vrei. Fara nici o prblema.

  19. #19
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    4-0 cu rusii a fost accident ?
    OK
    3-4 cu rapidul acasa , alt accident . Dinamo a jucat f prost cu rapidul , am vazut meciul .
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  20. #20
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    nu am nici un motiv sa nu te cred. vezi ca aici nu e vorba de injuraturi ci te discutii. Ti-a fost frica pe degeaba. Nici nu conteaza cine castiga.

  21. #21
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Nu a jucat asa de prost cu rapid dovada ca in ultimele minute erau cu toata echipa in careu si daca se mai jucau 10 minute egalam cel putin. dar nu sa intamplat si am pierdut. Nu-i problema, noi suntem pe 1 si ei pe 3. Nu a fost accident. Accident a fost cel de la Moscova, ala da.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •