Page 1 of 9 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 179

Thread: ZIARE.... ZIARISTI.... Stiri reale sau dezinformari cu intentie?!

  1. #1
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1

    ZIARE.... ZIARISTI.... Stiri reale sau dezinformari cu intentie?!

    Pentru ca mai trebuie sa ne si amuzam , deschid acest subforum in care voi posta zilnic aiurelile caraghiosului de Morcov in paginile celor doua gazete ( de sud si sporturilor ")... Deci sa ne amuzam cu Morcov pe care stiu ca-l iubiti mult...si care trebuie sa inventeze stiri deoarece nu-l mai primeste nimeni prin vestiarele Universitatii ...

  2. #2
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Dupa ce alartaieri l-a anuntat pe Stefanescu viitorul antrenor al Universitatii , ieri morcov s-a razgandit..a hotarat ca viitorul antrenor este Rednic...
    Ei bine in ziarul de maine lucrurile se schimba radical , pasami-te liderii galeriei Blondu si Charlie au declarat ca suporterii vor performanata si ca aceasta nu va putea fi obtinuta decat aducandu-l la club pe Hagi ( !!! ) cu care am da si o lovitura legata de imagine... Daca liderii galeriei au facut acest lucru ( ceea ce ma indoiesc ) sa faca bine sa nu uite ca nu a trecut decat un an de cand Hagi se batea cu pumnul in piept ca in Romania nu va antrena decat pe Steaua...

  3. #3
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Aceste stiri sa le numim "morcovisme"....
    Si iata ca Morcov anunta si primele transferuri : in aceasta iarna Daouda , Njock si Bengondo s-ar transfera in campionatul Belgiei ( tot in ziarul de maine ) ..
    Sunt convins ca morcov asta facea echipa buna , buna cu gabilove..
    Nu credeti?

  4. #4
    senior
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    187
    Reputatie
    1
    Edmond inteleg treaba cu Morcov , chestia cu Hagi o prevedeam inainte de demisia lui Hagi de la Bursa ,ce bine ar fi daca Hagi ar fi un mare caracter , eu zic ca ar fi bun la Craiova , cu conditia sa lucreze in echipa cu Baditza .
    CRAIOVA ? Cea mai buna !!!!!!

  5. #5
    senior
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    187
    Reputatie
    1
    E Limpede :
    SUPORTERII AU LUAT POZITIE ! Pavel Badea nu trebuie sa se supere , trebuie sa colaboreze cu Hagi daca acesta va veni !

    La sediul clubului Universitatea Craiova s-au adunat, ieri, aproape 50 de suporteri ai "Stiintei", care au venit cu o doleanta speciala si, totodata, neasteptata. Acestia i-au cerut presedintelui Adrian Mititelu ca, in cazul in care ...
    CRAIOVA ? Cea mai buna !!!!!!

  6. #6
    manager Albastreata's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    315
    Reputatie
    1
    Hm... Pana la urma se pare ca "morcovismele" nu sunt chiar 100% aiureli! Nici venirea lui Hagi si nici plecarea celor trei "stranieri" in Belgia nu sunt imposibile, ba chiar dimpotriva! Asta nu inseamna ca "Morcoveata" al nostru nu are destule perle demne de ras! E doar chestie de rabdare sa stai sa i le gasesti...
    (A)

  7. #7
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    nu stiam de grupul ala inconstient,stie cineva amanunte?

    NU SINT DE ACORD
    hagi ar fi cea mai idioata mutare posibila.

  8. #8
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    am ramas si eu siderat de ceea ce am citit in gds-ul de azi, despre grupul de suporteri care il vreau pe hagi antrenor :O
    gabi blondu o vrea probabil sa faca revelionul la Constanta la "Iaki" , oricum daca ce apare in ziarul de azi referitor la declaratiile liderilor galeriei este adevarat, acesti pseudolideri au din partea mea
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  9. #9
    junior
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    79
    Reputatie
    1
    daca este adevarat ce s-a intamplat azi la club,parerea mea este ca aici este mana lui giovanni becali si a lui gica popescu.
    giovanni a vazut ca nu este dorit in bucuresti de nici o echipa si doreste sa se bage si el in lupta cu jiji,badea si copos...iar craiova este singurul loc adevarat pt clanul ISM...avem traditzie,suporteri,stadion si catziva jucatori destul de buni...asa ca totul este posibil...
    sa asteptam sa vedem ce se va mai intampla in zilele urmatoare...
    FORZZA STIINTA

  10. #10
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lion
    daca este adevarat ce s-a intamplat azi la club,parerea mea este ca aici este mana lui giovanni becali si a lui gica popescu.
    giovanni a vazut ca nu este dorit in bucuresti de nici o echipa si doreste sa se bage si el in lupta cu jiji,badea si copos...iar craiova este singurul loc adevarat pt clanul ISM...avem traditzie,suporteri,stadion si catziva jucatori destul de buni...asa ca totul este posibil...
    sa asteptam sa vedem ce se va mai intampla in zilele urmatoare...
    FORZZA STIINTA
    de asta nici nu vreau sa vina hagi, alexanco la fel. Ei sint servitorii lui becali. Pe ala nu-l intereseaza sa faca echipa, doar sa vanda jucatorii in detrimentul echipei si a patronilor, la fel cum a facut la dinamo prin intermediul lui netoiu si borcea.
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  11. #11
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Corect , Craiova a ridicat capul , are un lot foarte tanar si multi intrevad aici o paine de mancat... s-ar putea insa ca Staicu sa cedeze unor promisiuni din partea lui Becali pentru eventuale vanzari de jucatori pe bani buni ..si aducerea altora tineri sa se rodeze aici... Aducerea lui Hagi ar avea si alte implicatii.... o bataie lunga spre Gica Popescu:
    Insa eu nu doresc aceasta varianta si nici nu cred in ea: Pana la urma stie cineva daca este adevarata stirea cu suporterii care il cer pe Hagi , nu a aparut decat in cele doua gazete ! Pe Craiova maxima a intrat cineva!?

  12. #12
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    da, Edmond, eu pe la 11 si erau toti in week-end

    sa te interesezi si tu duminica daca e adevarata chestia aia cu suporterii
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  13. #13
    senior
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    187
    Reputatie
    1
    intra [e mirc si intreaba
    CRAIOVA ? Cea mai buna !!!!!!

  14. #14
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Inter , pe maxima ce scriau ? Eu cred ca este o aiureala ...nu-l vreau pe Hagi ...

  15. #15
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    Edmond, nimeni nu a postat nimic interesant pe acolo.

    Eu personal sunt categoric impotriva venirii lui hagi la Stiinta
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  16. #16
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Hagi va strica atmosfera la echipa , el este un antrenor foarte nervos , nu cred ca s-ar potrivii Craiovei, ii avem deja pe Cartu si Badita corelici , altii nu ne mai trebuie
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  17. #17
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    klm . incep sa cred ca faci o diversiune aici, esti singurul care il doresti pe hagi ,
    stirea cu hagi si cu suporterii care il vor a aparut numai in cele doua gazete ...
    Ia spune klm , tu de unde stii de grupul de suporteri!?

  18. #18
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Ultima gaselnita a gazetei de sud este ..TITI DUMITRIU! Acesta este antrenorul de maine! Poimaine...probabil alta surpriza...

  19. #19
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1

    E bun titzica , dar tot pe Badea il prefer...
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  20. #20
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    lasa-l si pe klm sa aiba dreptul la o parere, ce daca il vrea pe hagi, nu o sa se intample niciodata.
    nu poate fi vorba de colaborare intre ei , din cauza lui hagi si trupa lui : petrescu, Popescu, lacatus, balint......
    a fost blocat accesul lui Badita la nationala.
    Nu cred ca vor putea lucra impreuna niciodata, nici nu pot sa comunice, vorbesc limbi diferite: Badita - Romana, hagi habar nu am.
    Critica parerile sustinute de o persoana fara a recurge la "atac la persoana"

  21. #21
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Morcovel arunca o noua bomba : la turneul de la Valcea Universitatea ar fi tratat cu Dica pentru 400000 dolari. E tot o aiureala , daca era adevarat s-ar fi discutat cu Popescu si Victor Becali , care sunt agentii jucatorului ..iar o suma mai mare Pitestiul ar fi obtinut-o fara probleme dandu-l in strainatate!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •