Page 1 of 87 1231151 ... LastLast
Results 1 to 21 of 1824

Thread: Adrian Mutu

  1. #1
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0

    Adrian Mutu

    Mutu este totusi profilul de baza al echipei si la el se fac referiri in toate articilele despre Parma .Eu l-as vrea si mai "rau " in intelesul bun al cuvintului ! Dorin

  2. #2
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Mutu sta bine acolo unde e. Ce sa caute la Inter, sa faca tusa si sa fie la mana unui idiot ca Cuper? (sper sa il zboare rapid pe ratatul ala de antrenor) Eventual sa fie complexat de starurile pe care le-ar avea ca si coechipieri? Aia sunt plini de fite. Oricum, Mutu era un pusti cand a ajuns la Inter, de aia i se urcase la cap. Si mai e ceva, ca sa joace la 100% Mutu trebuie sa fie liderul echipei. Cam greu la Inter. In special pt ca e roman.

    Parma e locul ideal pentru Mutu. Are locul asigurat, are colegi buni in atac care il mai ajuta sau au ce face cu pasele lui. La nationala o sa isi intre in mana... eu zic ca ar trebui facut capitan (pt moral).

    Oricum, in acest moment este cotat de Gazzetta dello Sport ca CEL MAI BUN jucator din Serie A (cea mai mare medie a notelor primite in cele 32 de etape de pana acum - 6.6). Asta mi se pare fantastic. Mai bun ca Del Piero, Totti, Nedved, Maldini... incredibila constanta a avut baiatul asta.

  3. #3
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    pai daca e un jucator valoros (si in acest sezon a demonstrat ca este ) poate sa joace la orice echipa de top din serie A, are posibilitatea sa se impuna (daca recoba si crespo au fost jenanti in dubla cu milan , s-a vazut ca cuper i-a introdus pe martins si kallon)
    Cristi tin sa te contrazic in privinta lui Cuper, a ajuns in finala CL si locul 2 in spania cu valencia, o echipa care era cam pe locul 6 in clasamentul valorii loturilor, iar pe Inter i-a adus in prim planul campionatului dupa o perioada de 14 ani in care devenise o echipa de pluton in italia in ciuda banilor si jucatorilor adusi de Moratti
    si oricum Mutu este peste emre, okan, almeyda, c.zanetti ...

  4. #4
    junior
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    sa vina inapoi la Dinamo!!!

  5. #5
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Mutu are un sezon fantastic in campionatul italian .Devine tot mai sigur si la nationala .Sa fie el liderul noii generatii pe care toti il asteapta ???Ca argesan zic de 2 ori multumesc da Dorin

  6. #6
    Atacant!!! ad3an's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Stei
    Posts
    499
    Reputatie
    1
    Mutu a avut un sezon excelent in Il Calcio dar nu cred ca se poate vorbi acum de un lider in nationala,viitorul Hagi va fi tanarul atacant al Farului
    ZICU
    [COLOR=Red][SIZE=3][FONT=Lucida Console]MILAN UNIKA CAMPIOANA!!![/FONT][/SIZE][/COLOR]

  7. #7
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    hagi la varsta lui zicu reusea sa faca 4 meciuri bune din 5, pe cand zicu joaca bine 30 min. din 5 meciuri.......... cam greu , in afara de faptul ca sunt machedoni........nimic nu poate fi comparat intre cei 2 jucatori

  8. #8
    Atacant!!! ad3an's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Stei
    Posts
    499
    Reputatie
    1
    O sa ramana de vazut eu insa sunt sigur ca ZICU va fii The best
    RESPECT!!!!!!!!!!!!! happy
    [COLOR=Red][SIZE=3][FONT=Lucida Console]MILAN UNIKA CAMPIOANA!!![/FONT][/SIZE][/COLOR]

  9. #9
    Sir
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    iasi
    Posts
    2,099
    Reputatie
    1

    Mutu

    In acest moment Mutu este cu siguranta jucatorul roman al momentului avand un sezon fff bun la Parma(17 goluri, in jur de 10 pase decisive si 4 goluri in Cupa Uefa). in plus el este considerat al 2- lea jucator strain ca valoare din Italia dupa Nedved, fireste, si in primii 5 din campionat asadar are toate sansele sa ajunga la o echipa mare din sezonul urmator, poate face schimb juve intre el si di vaio, deoarece ca Parma este pt el ca o rampa de lansare neavand posibilitati de a obtine si performante mai bune.
    [SIZE="4"][B][FONT="Trebuchet MS"]Del Piero, Buffon and Nedved fan forever!!! [/FONT][/B][/SIZE]

  10. #10
    Atacant!!! ad3an's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Stei
    Posts
    499
    Reputatie
    1
    Ti se pare diablo20 ca mutu e jucatorul roman al anului, unde e parma pe ce loc in campionat,unde a ajuns in cupele europene,in schimb Cristi Chivu a ajuns in sferturile ligi campionilor,si asta nu prin noroc,uitate sa vezi ce grupa a avut si mai vb atunci si sa nu mai vorbim de faptul ca Cristi este si capitanul lancierilor,parerea mea este ca Cristi este mult mai constant decat Mutu un jucator pe care totusi il respect pentru ca merita
    Don vara sper sa ajunga la Mil;an in locul lui Rivaldo sau Inzaghi
    [COLOR=Red][SIZE=3][FONT=Lucida Console]MILAN UNIKA CAMPIOANA!!![/FONT][/SIZE][/COLOR]

  11. #11
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Se pare ca Mutu va ajunge la Juve, la schimb cu Micolli si Iuliano, plus niste bani...
    Oricum, si eu l-as vrea la Milan, dar nu vrea el... Cica nu va juca decat la Inter, nu si l-a Milan... asa a declarat el.

  12. #12
    Sir
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    iasi
    Posts
    2,099
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ad3an
    Ti se pare diablo20 ca mutu e jucatorul roman al anului, unde e parma pe ce loc in campionat,unde a ajuns in cupele europene,in schimb Cristi Chivu a ajuns in sferturile ligi campionilor,si asta nu prin noroc,uitate sa vezi ce grupa a avut si mai vb atunci si sa nu mai vorbim de faptul ca Cristi este si capitanul lancierilor,parerea mea este ca Cristi este mult mai constant decat Mutu un jucator pe care totusi il respect pentru ca merita
    Don vara sper sa ajunga la Mil;an in locul lui Rivaldo sau Inzaghi
    chivu merita tot respectul nostru dar se pare ac in ultimul timp este din ce in ce mai eliminat iar faptul ca este si capitan la o asemenea echipa... .sper totusi sa nu i se urce la cap toata admiratia pe care a starnit-o (mai ales din partea ficei lui berliusconi) si sa joace la fel de bine cum a jucat. cu toate aceste eu cred ca tot mutu este cel mai bun. la parma el joaca cam singur si nu putem compara lotul lui ajax cu cel a lui parma . parerea mea
    [SIZE="4"][B][FONT="Trebuchet MS"]Del Piero, Buffon and Nedved fan forever!!! [/FONT][/B][/SIZE]

  13. #13
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    cristi a fost eliminat in ultimul sezon de 4 ori , din acestea 4 , 2 au fost recunoscute de presa olandeza ca incorecte.
    nu uita ca el joaca pe postul de libero, la o echipa care "ataca" in campionatul olandez, si pe deasupra mai da si goluri
    mutu (sa-i mearga tot asa de acum inainte), e atacant si in acelasi timp beneficiaza de o "presa excelenta"......... nu putem compara impactul ziarelor italiene cu cel al olandezilor
    si sa nu uitam ca ajax nu era creditata cu sanse de calificare in faza a 2-a a grupelor CL.......... nu avea decat numele, iar acum se pare ca va reveni printre protagonistele CL

  14. #14
    Atacant!!! ad3an's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Stei
    Posts
    499
    Reputatie
    1
    8)
    Normal nu putem compara un libero cu un atacant dar,poate ca pana la urma ambi vor claca(aproape sigur),pentru ca se pare ca uita ca in primul rand sun jucatori de footbal si pe urma "fotomodele",hagi cand avea cati ani au cei doi jucatori muncea din greu nu facea figuri si chestii
    totusi Regele e rege yeah
    [COLOR=Red][SIZE=3][FONT=Lucida Console]MILAN UNIKA CAMPIOANA!!![/FONT][/SIZE][/COLOR]

  15. #15
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    Mutu a fost ales de presa italiana cel mai bun dribleur!Asta cred ca zice ceva la un atacant,sa zicem in comparatie cu Inzaghi sau Vieri :o
    AFC Red member

  16. #16
    Banned Edgar's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    47°9'34" N 27°35'30" E
    Posts
    2,513
    Reputatie
    0
    Mutu a marcat shi in meciul cu Empoli, cashtigat de Parma cu 2 - 0, ajungand astfel la cota 18. Shi-a egalat propriul record din perioada Dinamo shi a devenit cel mai bun marcator strain in acest sezon. Jos palaria!

  17. #17
    Atacant!!! ad3an's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Stei
    Posts
    499
    Reputatie
    1
    Hai sa lasam ce zice presa de-o parte ok,anul trecut Cristi Chivu a fost ales cel mai bun jucator din campionatul olandez,si nu are rost sa punem in paralel presa olandeza cu cea italiana,iar chestia cu cel mai bun dribler din calcio e asa de forma pentru ca,probabil driblerul aflat pe locul 15 in campionatul spaniol poate okupa locul 1 in cel italian,nu stiam ca si itlieni stiu sa dribleze,iar comp dintre mutu si vieri sa fim seriosi okk
    lol
    [COLOR=Red][SIZE=3][FONT=Lucida Console]MILAN UNIKA CAMPIOANA!!![/FONT][/SIZE][/COLOR]

  18. #18
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Avem un sportiv pe care o presa diabolica precum cea italiana il apreciaza si ii da note asa de mari la toate meciurile .Si Mutu a venit nou la o echipa precum Parma si este liderul ei absolut .Bucurati-va cit puteti si nu da-ti in el . A compara jucatorii intre ei este prea dificil .Vieri are un rol si Mutu altul. Dorin

  19. #19
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    vieri joaca cu totul altceva, fata de MUTU , intimp ce aproape tot Inter-u alearga pt. vieri si crespo, Mutu are si rolul de "creator" ,
    oricum intr-in clasament tip nhl mutu e inaintea lui vieri
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  20. #20
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Feicitari lui Inter pentru un raspus obiectiv si dintr-o pozitie de interist!
    Forza Inter si Vieri ! Forza Mutu ! Dorin

  21. #21
    Sir
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    iasi
    Posts
    2,099
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ad3an
    probabil driblerul aflat pe locul 15 in campionatul spaniol poate okupa locul 1 in cel italian,nu stiam ca si itlieni stiu sa dribleze,iar comp dintre mutu si vieri sa fim seriosi okk
    iti spun cateva nume de jucatori italieni care stiu sa dribleze: totti, del piero, baggio, camoranesi.. si zi acum si mie niste spanioli care sa se comape cu acesti italieni(eu cred ca cel mai bun este tristan)?? nu cred ca au fost si vor fi vreodata spaniolii mai tehnici dacat italienii, asata ac sa nu mai vorbim si de altele la care spaniolii sunt clar in urma italienilor.
    [SIZE="4"][B][FONT="Trebuchet MS"]Del Piero, Buffon and Nedved fan forever!!! [/FONT][/B][/SIZE]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •