Results 1 to 19 of 19

Thread: Se mai joaca volei la nivel amator, pe undeva?

  1. #1
    incepator
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    1
    Reputatie
    1

    Se mai joaca volei la nivel amator, pe undeva?

    Salutare la toata lumea.
    Stie careva de pe-aici vreo sala unde se mai organizeaza jocuri de volei la nivel de amatori? Pe vremea cand jucam eu (acum 8-9 ani) erau oraganizate campionate de onoare, unde puteau participa jucatori de toate varstele.

    Numai bine.

  2. #2
    sport legend mArIuSeL's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Bistrita
    Posts
    740
    Reputatie
    1
    Din cate stiu eu asha ceva nu mai exista..!!
    Din pacate voleiul se cam stinge.!!!

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    757
    Reputatie
    0
    Eu joc volei impreuna cu niste prieteni, la nivel de amatori, in curtea interioara a blocului, linga ghena de gunoi. Te invitam sa ni te alaturi...sintem nerabdatori sa invatam niste procedee cit mai desucheate

  4. #4
    sport legend mArIuSeL's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Bistrita
    Posts
    740
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by zob79 View Post
    Eu joc volei impreuna cu niste prieteni, la nivel de amatori, in curtea interioara a blocului, linga ghena de gunoi. Te invitam sa ni te alaturi...sintem nerabdatori sa invatam niste procedee cit mai desucheate
    Si eu joc volei..in campionat pe tara...dar din pacate se cam stinge acest sport..Nici nu e mediatizat..Au incercat cei de la Telesport.sa faca ceva in privinta asta..insa fara folos!!
    PACAT!!
    [COLOR="Blue"][B][/B][/COLOR]

    FoRzA GloriA
    [COLOR="Cyan"][/COLOR]Vreau doua vietii ca sa pot sa fac tot ce mi-am propus...caci numai daca visezi inveti sa zborii.

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    757
    Reputatie
    0
    Din pacate, trebuie sa fii de acord ca voleiul masculin e la un nivel foarte slab, si de-aia nu trezeste interesul televiziunilor. Am vazut citeva meciuri transmise de Telesport din play-off si m-am ingrozit; daca asa arata cele mai bune echipe din tara, sint slabe sperante ca in viitorul apropiat sa mai reprezentam ceva in voleiul european

  6. #6
    sport legend mArIuSeL's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Bistrita
    Posts
    740
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by zob79 View Post
    Din pacate, trebuie sa fii de acord ca voleiul masculin e la un nivel foarte slab, si de-aia nu trezeste interesul televiziunilor. Am vazut citeva meciuri transmise de Telesport din play-off si m-am ingrozit; daca asa arata cele mai bune echipe din tara, sint slabe sperante ca in viitorul apropiat sa mai reprezentam ceva in voleiul european
    E adevarat...pai e normal sa fie slab..pt. ca la noi in tara nu poti sa traiesti doar din volei...daca ai norocul sa prinzi afara un contract..poti sa faci volei...de performanta..altfel...!!!
    [COLOR="Blue"][B][/B][/COLOR]

    FoRzA GloriA
    [COLOR="Cyan"][/COLOR]Vreau doua vietii ca sa pot sa fac tot ce mi-am propus...caci numai daca visezi inveti sa zborii.

  7. #7
    CAMPION ! caine19's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,680
    Reputatie
    1
    In Bucuresti se joaca volei . In parc in Titan .

    Poti sa inscrii si echipa la un campionat amator . Daca vreti relatii dati-mi un pm si va pot ajuta .

    Oricum voleiul e cel mai tare sport
    [COLOR="Red"][SIZE="3"]all cops are bastards[/SIZE] [/COLOR]

  8. #8
    incepator livius_voleiman's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    petrosani
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    Hmmmm,voi va plingeti in Bucuresti ca nu aveti unde sa jucati volei???Ce sa mai spun eu din Petrosani ca ma agit ca un leu in cusca si nu am cu cine juca in toata Valea Jiului,am o echipa pe care am creeat-o in cartierul in care stau si nu am cu cine juca.Fac reclama la greu pe huburi-le locale umblu pe la liceele din Vale poate poate are vre-un liceu echipa de volei dar numic.Sportul asta trage sa moara in Vale doar eu ce-l mai resuscitez un pic.
    Bafta all.
    A te certa pe internet e ca si cum ai participa la o olimpiada de handicapati.Nu conteaza daca cistigi tot handicapat ramai.

  9. #9
    sport legend Hopshio's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Oradea, Sheffield
    Posts
    13,436
    Reputatie
    1
    eu fac volei.....la liceu..si am participat la campionat pe oras..si mergem pe judet....in ianuarie

  10. #10
    incepator
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    Nu locuiesc departe de parcul Titan si as veni cu placere serile sau in weekend la un volei. Cu ce stiu nu ma fac de rusine, dar cel mai mult joc de placere. Anunta-ma si pe mine cand mai organizati o iesire la volei

  11. #11
    incepator
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2
    Reputatie
    1

    Volei in titan

    As veni si eu seara si in weekend la un volei in parc la Titan. Da-mi si mie de stire cand se organizeaza pe neseda@email.ro


    Quote Originally Posted by caine19 View Post
    In Bucuresti se joaca volei . In parc in Titan .

    Poti sa inscrii si echipa la un campionat amator . Daca vreti relatii dati-mi un pm si va pot ajuta .

    Oricum voleiul e cel mai tare sport

  12. #12
    incepator
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caine19 View Post
    In Bucuresti se joaca volei . In parc in Titan .

    Poti sa inscrii si echipa la un campionat amator . Daca vreti relatii dati-mi un pm si va pot ajuta .

    Oricum voleiul e cel mai tare sport
    Buna. Vreau si eu sa joc volei pe undeva. Nu am jucat de muuuuult timp si imi este dor. Am cautat cluburi si asociatii dar nimic concret.

  13. #13
    incepator
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    hello... s-a organizat ceva in legatura cu volei-ul? m-ar interesa si pe mine...

  14. #14
    incepator
    Join Date
    May 2009
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    Hi guys, I am an Spanish looking for play volleyball in Bucharest, do you know places to practice? maybe I can organize a team, send me emails to: jlag_2004@hotmail.com

  15. #15
    sport legend anairina's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,452
    Reputatie
    1
    as fi si eu interesata de volei in parcul Titan..stau destul de aproape...anuntati-ma si pe mine cand se organizeaza
    [I][FONT="Comic Sans MS"]To succeed you must first believe that u can![/FONT][/I]

  16. #16
    incepator
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    4
    Reputatie
    1
    Primul mesaj e din iunie 2007, ultimul din iunie 2009. Cei doi vor sa-si dea intalnire la un meci de volei in titan. E graitor lucrul asta pentru dorinta unor cunoscatori ai voleiului de a juca acest sport pe care il indragesc. Si eu ma numar printre ei, am facut putin volei in scoala, si as vrea sa gasesc un loc in Cluj unde sa se joace volei. Inca nu am gasit. Daca cineva stie in Cluj un loc unde se joaca volei, rog mult sa ma anunte si pe mine. Pentru beach volei exista un teren langa parcarea de la Cora, au chiar si o reclama in parcare, dar nu am vazut pe nimeni jucand acolo. Au si fileu. In Parcul sportiv Hatieganu, este teren pt beach volei, dar nu au fileu (trebuie sa vii cu fileul de acasa), si costa 50 de lei pe ora, parca asa am vazut la poarta azi.

    Totusi, pentru cei care trec pe la Saturn vara, si doresc sa joace volei, sa stiti ca pe plaja Diana, acum doua veri, am jucat in fiecare zi volei. au si fileu, si sunt doritori destul de multi pe plaja, adunati de prin toata tara, la bronzat...

    Revin cu rugamintea pentru volei la Cluj... Daca are cineva vreo stire in sensul asta, i-as fi recunoscator sa mi-o impartaseasca si mie... Multumesc anticipat.

  17. #17
    incepator
    Join Date
    May 2013
    Posts
    4
    Reputatie
    1
    pare sa moara incet voleiul la noi, dar in Constanta sunt destul de multe terenuri pentru cei care merg la mare vara asta.

  18. #18
    sport legend Hopshio's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Oradea, Sheffield
    Posts
    13,436
    Reputatie
    1
    in oradea se joaca...destul de mult..eu cand eram acolo organizam in fiecare saptamana de cel putin 2 ori...vinerea intoteauna aveam sala rezervata pentru 3 ore..si eram tot timpul aceeasi oameni..si acum 1 an..ne-am strans vreo 8 echipe si am organizat un campionat ..a fost fain..chiar imi lipseste sa joc
    [COLOR="Blue"]Diapers and politicians should be changed often.Both for the same reason.[/COLOR]

  19. #19
    incepator
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    5
    Reputatie
    1
    Din cate stiu, de obicei se organizeaza campionate la nivelul liceelor. Mai sunt unele cluburi prin Iasi care mai fac, dar doar pentru minori. Probabil ca se mai fac mici campionate de catre cei neexperimentati, dar fara premii prea mari.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •