Page 19 of 41 FirstFirst ... 9171819202129 ... LastLast
Results 379 to 399 of 842

Thread: Dinamo Bucureºti

  1. #379
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Gorenje - Dinamo, in seara asta, ora 20.00, DigiSport 2.

  2. #380
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Pentru meciul din Slovenia nu putem conta pe Savenco (nerefacut 100%) Gayduchenko (accidentat) si Irimus. Nici Sajad Esteki nu este total refacut dar probabil va juca.

  3. #381
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Gorenje - Dinamo 33-29 (17-15)


    Dinamo a inceput bine si a condus cu 6-4, 8-6 ºi 9-7, dar apoi echipa slovena a intors scorul, la pauza având avantaj de doua goluri, 17-15.
    Pentru Dinamo au marcat Ciprian Sandru 7 goluri, Marius Mocanu 7, Vitali Komogorov 6, Allahkaram Esteki 4, Hugo Descat 2, Daniel Bera 2, Liviu Mironescu 1.

  4. #382
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Etapa 11
    Dinamo - CSM Focsani 34-31

  5. #383
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Isi revine incet, si va lua iar campionatul la pas pe final.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #384
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Etapa 12
    Potaissa Turda - Dinamo 30-29 (14-12)

    Golurile dinamovistilor au fost inscrise de Komogorov 8, Gaiducenko 7, Bera 5, Descat 3, M. Mocanu 2, Gavriloaia 2, Mironescu 1, A. Esteki 1.


    Potaissa ocupa primul loc, cu 27 puncte, urmata de CSA Steaua Bucuresti, 25 puncte (11 jocuri), Dinamo Bucuresti, 24 p, AHC Dobrogea Sud, 23 p, SCM Politehnica Timișoara, 20 p (11 j), HC Odorhei, 20 p (11 j), etc.

  7. #385
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Dinamo - Elverum 33-34 (16-16)

    Dulaii au inceput bine partida, au condus la un moment dat si cu 5 goluri (14-9). Repriza secunda a fost echilibrata si s-a terminat cu o infrangere la un gol diferenta.

  8. #386
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Am vazut repriza a 2-a, e bun Sandru ala, n-are voie sa lipseasca de la echipa nationala! Fara miza s-a jucat mai bine.
    Cu interii astia Sandru, Gayduchenko si Komogorov ii spulberati pe toti in meciurile eliminatorii pt titlu, nu sunt probleme acolo.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #387
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Etapa 13: Dinamo - HC Odorhei 29-31 (17-18)


    Incheiem turul de campionat cu un meci in care am fost condusi cu 4 goluri (4-8), am condus noi cu patru goluri (22-18), dar am cedat intr-un final in care s-a strans parca toata oboseala si toate ghinioanele din aceasta toamna. Si de data aceasta am avut numai 10 jucatori de camp pe foaie...

    Descat 8, Gayduchenko 6, A. Esteki 4, Mousavi 3, Gavriloaia 2, Mocanu 2, Komogorov 2, Mironescu 1, Sandru 1 au fost marcatorii nostri.

  10. #388
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Minaur - Dinamo 30-26

    Minaur Baia Mare a reusit surpriza la handbal. A eliminat detinatoarea trofeului, Dinamo, in optimile de finala ale Cupei Romaniei. Gazdele au condus tot meciul, iar campionii au facut cel mai slab meci al sezonului si au fost depasiti in aparare aproape la fiecare faza.

  11. #389
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    ''2 ani la rand CAMPIONI!
    Am jucat in Champions League avand in suporteri un al 8 lea jucator, cu recunoasterea pasiunii lor de catre EHF!
    Am jucat de la egal la egal cu adversarii din Champions League in sezonul trecut!
    Am stiut sa ne folosim jucatorii din lot pentru a obtine rezultatele dorite!
    Am fost o ECHIPA inainte de toate!
    In vara, au venit jucatori valorosi, dar ceva s-a rupt, ne-am pierdut identitatea, ne-am pierdut suporterii! Au disparut rezultatele bune, au aparut infrangerile la scor. Cei in masura sa decida soarta echipei au facut greseli, ba unii dintre ei inca le mai fac. De ce? Care este interesul dumneavoastra, domnilor? Sa fie distrugerea acestei echipe?! Sa stiti ca nu sunteti departe, mai este putin pana va atingeti scopul!
    Pacat de jucatori, pacat de suporteri, pacat de DINAMO!''

    Nu mai vorbim de o pasa proasta ci de lucruri mult mai grave.

  12. #390
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Antrenorul Eliodor Voica a fost demis de la Dinamo. Echipa va fi preluata de Sebastian Bota, care va deveni antrenor principal si va fi ajutat de Florin Vasiliu si Ionel Rosu.

  13. #391
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Comunicat de presa

    În urma informatiilor apãrute în mass-media, cu privire la schimbãrile efectuate la nivelul conducerii tehnice a echipei masculine de handbal, Clubul Sportiv Dinamo face urmãtoarele precizãri.
    Domnul Eliodor Voica, antrenor principal al echipei masculine de handbal Dinamo, nu a fost demis si nici nu si-a înaintat demisia.
    CS Dinamo a scos la concurs pe data de 28 noiembrie a.c., conform legii, functia de sef Sectie Jocuri Sportive. Îndeplinind conditiile legale de participare, domnul Eliodor Voica s-a înscris la acest concurs, care se va desfãsura pe data de 20 decembrie 2017.
    În vederea pregãtirii examenului sus-mentionat, domnul Eliodor Voica a solicitat efectuarea a douã sãptãmâni din concediul de odihnã corespunzãtor anului 2017, începând cu data de 11 decembrie 2017. Drept urmare, în perioada urmãtoare, echipa va fi coordonatã de antrenorii Sebastian Bota si Florin Vasiliu, care vor asigura continuitatea la nivelul conducerii tehnice.

  14. #392
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Etapa 14: Dinamo - CSM Fagaras 32-27

    Etapa 15: Minaur Baia Mare - Dinamo 27-25

  15. #393
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Portarul Ionut Irimus a plecat de la Dinamo. Rezilierea contractului s-a parafat la solicitarea jucatorului, din motive personale.

  16. #394
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Incepand de astazi Stefan Constantin este noul antrenor principal si Ionel Ene este antrenor secund.
    Attached Images Attached Images

  17. #395
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Etapa 16
    Dinamo - Dunarea Calarasi 26-26 (12-13)



    Oaspetii au egalat in ultima secunda, profitand de o situatie de om in plus pe teren. Baietii nostri au avut atitudine, au luptat, dar totul s-a decis in ultimele 5 minute, cand Dunãrea a revenit de la minus 3 pe tabela.
    E un campionat teribil, care se va juca pana la ultima etapa.
    Allahkaram Esteki 7 goluri si Hugo Descat au fost principalii nostri marcatori.

  18. #396
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Etapa 17
    HC Vaslui - Dinamo 28-30 (12-14)


    Dulaii s-au impus duminica in deplasarea de la Vaslui, la finele unui meci decis in ultimele minute.

  19. #397
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Etapa 18
    Dinamo - HC Dobrogea Sud Constanta 29-29


    O prima repriza fantastica. Dulaii au condus la un moment dat cu 10 goluri, 21-11. Si au tremutat pe final pentru un rezultat favorabil.
    Allahkaram Esteki 6 goluri, Sandru 6, Gavriloaia 4, Gayduchenko 4, Descat 3, Bera 3 au fost principalii nostri marcatori.

  20. #398
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Etapa 19
    CSU Suceava - Dinamo 27-28

  21. #399
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Va cam chinuie amarashtenia asta de campionat care anu trecut va era la degetul cel mic... Nu stiu ce se-ntampla.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •