View Poll Results: Sunteti de acord cu numirea lui Rednic la conducerea echipei?

Voters
38. You may not vote on this poll
  • Da

    18 47.37%
  • Nu

    20 52.63%
Page 3 of 17 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 350

Thread: STIINTA : DISCUTII DESPRE ANTRENORI

  1. #43
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Pai si voi de ce inghititi galustele si îi faceti jocul ? Stirea cu Hagi provine de la el ...si este numai la nivel de ziare , astazi nu am auzit nici un suporter sa aminteasca de hagi...

  2. #44
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Din pacate evenimentele ma obliga sa reconsider sansa lui Rednic de a veni antrenor la Universitatea... Se pare ca de astazi Becali este presedinte la Rapid si posibil ca Dan Petrescu sa vina antrenor..... Rednic ramane liber sa aleaga alta echipa.....

  3. #45
    senior
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    187
    Reputatie
    1
    Nu imi place Rednic , e arogant , dar poate ca a venit si timpul nostru sa ne putam cu aceleasi arme ca si bukaletii , nu stiu eu as merge tot cu Badea dar poate ca Rednic i-ar remotiva inca odata pe jucatori .Varianta Hagi cade acum definitiv , numai daca a inebunit Popescu si vine cu sacu de bani si cumpara Craiova , evident cu tot cu galerie , pana la urma tot trece prin stomac ...eu cred ca galeria l-a iertat , de uitat asa ceva nu se va putea uita ..
    CRAIOVA ? Cea mai buna !!!!!!

  4. #46
    junior qristi's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    87
    Reputatie
    1
    pana la urma, asa cum era de asteptat, s-a dovedit ca toata aceasta tevatura cu dorinta liderilor galeriei oltene de a-l avea ca antrenor pe Hagi la Universitatea nu este decat inca una din inventiile "binevoitorilor gazetari" de la GDS si GS.

    O dezmintire aparuta in ESO:

    Liderii galeriei craiovene au infirmat, la finalul meciului cu FC Naţional, cele scrise de o parte a presei, cum că ei l-ar dori pe Gică Hagi antrenor. Aceştia au ţinut să dezmintă cele apărute: "Galeria Universităţii nu l-a vrut niciodată ca antrenor pe Hagi. El este stelist şi nu are nimic în comun cu aspiraţiile actuale ale Universităţii. Nu ştim ce valoare are, dar nu prea a făcut mare lucru la cele două echipe pe care le-a antrenat până acum. Cele apărute în unele ziare nu reprezintă părerea galeriei, ci speculaţiile unor rău-voitori. Nu este adevărat că noi am fost să discutăm cu conducerea Universităţii pe marginea acestui subiect". Pentru a evita pe viitor asemenea speculaţii, conducătorii galeriei "alb-albastre" au hotărât ca părerea susţinătorilor să fie prezentată presei într-un mod oficial. "Vom trimite publicaţiilor comunicate de presă, semnate de către «Peluza Sud», care să reprezinte părerea noastră, conformă cu realitatea. Astfel, rău-voitorii nu o să ne mai pună nouă în cârcă o declaraţie a unuia dintre miile de componenţi ai galeriei", au conchis aceştia.

  5. #47
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Corect! Ceea ce banuiam de fapt , le-am si spus amicilor nostri de pe forum . se pare insa ca azzuro si klm sunt fani "morcov "...altfel nu-mi explic!!

  6. #48
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Se mai vehicula ca Rednic s-ar putea sa ajunga la Craiova, desi acesta spunea ca de la Rapid pleaca doar afara!

  7. #49
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    rasheedkpenny ( ce nick lung ai , cred ca daca mai vorbim o sa-ti zic rashee - te superi? ) asta cu Rednic la Craiova este o problema mai veche , am mai dezbatut-o , Rednic este oarecum prieten cu Mititelu ...totul este posibil , insa suporterii il doresc in majoritate covarsitoare pe Badea! Rednic , ca fost dinamovist , probabil sa aiba viata grea la Craiova , desi ca om mie personal , la prima vedere cred ca nu-mi displace! Parerea mea este ca aici Rapidul pierde ..nu-l vad pe Dan Petrescu un antrenor pentru Rapid..oricat l-ar plusa Becali....
    Poate poti sa faci o caracterizare a lui Rednic , ca antrenor..care ar fi plusurile si care minusurile lui!??

  8. #50
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rasheedkpenny
    Se mai vehicula ca Rednic s-ar putea sa ajunga la Craiova, desi acesta spunea ca de la Rapid pleaca doar afara!
    "Rednic va pleca, după toate probabilităţile, la Universitatea Craiova, acolo unde este dorit de preşedintele Mititelu."

    http://www.prosport.ro/eKontentFiles...-la-Rapid.html
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  9. #51
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  10. #52
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    "Intr-un moment in care parerile suporterilor craioveni sunt imparti-te, unii si-l doresc pe Hagi pe banca tehnica a echipei, iar altii vor sa ra-mana in continuare Badea"

    http://www.romanialibera.ro/editie/i...8122003&idx=56
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  11. #53
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    "Meciul de ieri a fost ultimul pentru Pavel Badea in calitate de antrenor interimar al Universitatii. Intelegerea lui “Badita” cu Dinel Staicu, patronul oltenilor, a expirat pe 7 decembrie. “Nu stiu daca voi continua ca antrenor al Craiovei. In acest moment, eu nu mai sint decit jucator al “Stiintei”. Ramine de vazut daca in zilele urmatoare mi se va oferi un nou contract”, a declarat Badea "

    http://www.expres.ro/sport/?news_id=139646
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  12. #54
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Nu cred ca este normal sa postezi pe un forum unde nu esti dorit de nimeni ...
    asta doar daca nu cauti scandalul cu orice pret... O zi buna.

  13. 8th December 2003, 14:02

  14. #55
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Pe mine personal nu ma intereseaza conflictele tele cu alti suporteri craioveni , insa nu port sa port o discutie cu tine , deoarece tu si gigel_bucur ati fost singurii oameni de pe acest forum care m-ati jignit folosind cuvinte indecente , desi va adresasem un mesaj in limitele bunului simt. Si dupa cum vezi am o activitate destul de intensa pe onlinesport postand pe diverse forumuri... Puteam sa cer banarea voastra , dar nu am facut-o. M-am retras de pe Sportul unde postasem incepand cu prima pagina , mi-am sters toate mesajele de pe forumul respectiv si doua saptamani am postat numai pe "Craiova" . M-am rezumat la aceasta forma de protest , pentru ca nu am considerat necesar sa cer banarea voastra. Intr-o alta situatie similara am sa o fac insa. Deocamdata te rog sa nu mai postezi aici , prezenta ta ar dauna bunului mers al activitatii pe forumul nostru. Daca ai sa citesti forumurile deschise aici ai sa gasesti raspunsurile care te intereseaza. Iti doresc toate cele bune!

  15. #56
    GRUPPO MAXIMA Vietnam's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    909
    Reputatie
    1
    Si asi vrea sa ramina Badita, macar este oltean... Hagi nici nu vreau sa ma gindesc. Rednic a fost " la dusmani" prea mult....Alexanco ar fi o solutie dar intrebarea este de ce a plecat de la Craiova ( varianta neoficiala )? Avem nevoie de olteni (macar cu sufletul) care sa ajute echipa si spiritual si material. Trebuie sa ajungem sa jucam in Cupele Europene. Mai cistiga si Staicu un ban si echipa renume. Apropo credeti ca exista Craiova Maxima daca pe vremea lui ceasca puteau pleca jucatorii in strainatate? Nu prea cred...
    " Tinem cu echipa noastra / Si la bine si la rau
    O iubire alb-albastra / La [COLOR=DarkSlateBlue][B]Craiova[/B][/COLOR] e mereu !"

  16. #57
    GRUPPO MAXIMA Vietnam's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    909
    Reputatie
    1
    ... nu stiu daca parerile lui Gabi Blondu' sunt reprezentative pentru starea de spirit si opinia majoritatii suporterilor Universitatii....
    Drace luminati-ma si pe mine ce a declarat Gabi Blondu'?
    " Tinem cu echipa noastra / Si la bine si la rau
    O iubire alb-albastra / La [COLOR=DarkSlateBlue][B]Craiova[/B][/COLOR] e mereu !"

  17. #58
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Vietnam , se pare ca pana la urma nu a declarat nimic ... a aparut prin ziare o stire avand la origine un ziarist obscur de la Gazeta de Sud ( si corespondent la Gazeta Sporturilor ) cum ca vreo cincizeci de suporteri in frunte cu Gabi Blondu au mers peste Staicu si au batut cu pumnul in masa ca ei il vor pe Hagi la Craiova... se pare ca a fost o stire aiurea cei in cauza infirmand categoric o astfel de actiune!

  18. #59
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,068
    Reputatie
    1
    cam tarziu vine infirmarea aia de parca au fost la vanatoare in Africa si nu puteau fi contactati
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  19. #60
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by EDMOND_
    rasheedkpenny ( ce nick lung ai , cred ca daca mai vorbim o sa-ti zic rashee - te superi? )
    Rasheed e ok!

    Quote Originally Posted by EDMOND_
    Poate poti sa faci o caracterizare a lui Rednic , ca antrenor..care ar fi plusurile si care minusurile lui!??
    E tipul de antrenor care cere totul de la jucatorii lui. Ceea ce apreciam eu la el e ca acorda jucatoilor incredere: Bratu, Niculae. Nu tot timpul e deschis comunicarii: vezi Nita.
    Câteodata lua vina unui meci pierdut sau al unui egal asupra sa, chiar daca vina nu era a lui! Asta l-a apropiat de jucatori! Alteori acuza prea mult! Oricum era destul de ponderat!
    Imi placea de el deoarece NU era tipul de antrenor care sa isi impuna cu forta punctul de vedere!

    Cam atat!

  20. #61
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Unul dintre plusurile lui Rednic care ar trebuii sa dea bine la olteni este ca a batut Dinamo pe unde ia prins. Cred ca asta ar trebuii sa fie motivul principal ca sa il luati ca ne-am plictisit sa tot batem Craiova. Poate cu Rednic o sa aveti o sansa.

  21. #62
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    OK , multumesc , o sa o revad daca il vor aduce la Universitatea...

  22. #63
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,068
    Reputatie
    1
    ieppy te-ai incalzit?
    nu vrei sa ai o iarna linistita?
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •