Page 1 of 21 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 436

Thread: Transferuri

  1. #1
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1

    Transferuri

    Ce jucatori ati vrea sa vedeti din iarna sau vara la Dinamo?
    Eu as zice in felul urmator:
    Dica, Ciubotariu, Cernat(numai cumparat, nu imprumutat), Florea, Constantin(Brasov), Tamas, Nastase. Fundasii ar fii bine sa vina din iarna, restul zic ca ar putea veni si de la vara.
    Last edited by ieppy; 16th December 2003 at 14:27.

  2. #2
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Da, de fundasi avem neaparata nevoie in iarna, si cred ca Bodea si Ciubotariu sunt deja cu un pas in Stefan cel Mare. Ar mai fi si un jucator din "B", Fodor, considerat o mare speranta.
    Mie personal imi place foarte mult si fundasul stanga Florin Maxim de la Sportul.

  3. #3
    senior Bogdan's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    151
    Reputatie
    1
    Pai pe Tamas d-abia l-am vandut.Ce sa mai vina?In plus cred ca nu s-ar intoarce el la Dinamo,altfel nu pleca.Ar fi extraordinar daca ar veni,pentru ca avem nevoie de fundasi de valoare ca de aer.Cred ca se mai gasesc si in campionat la noi cativa.Sper sa cumparam fundasi buni si sa nu plece nici un jucator in iarna.
    FORZA DINAMO!!!

  4. #4
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ayrton
    Da, de fundasi avem neaparata nevoie in iarna, si cred ca Bodea si Ciubotariu sunt deja cu un pas in Stefan cel Mare. Ar mai fi si un jucator din "B", Fodor, considerat o mare speranta.
    Mie personal imi place foarte mult si fundasul stanga Florin Maxim de la Sportul.
    Maxim este intradevar un jucator bun (acum pe post de mijlocas stanga), dar are probleme cu capu'
    Despre un alt jucator de la Sportul se spune ca ar veni din iarna la Dinamo. Este vorba de George Galamaz (fundas central si capitanul echipei).

    Dar nu cred ca pleaca cineva de la Sportul pentru ca nici un club din tara nu va da banii pe care ii cere Siman. Nici macar Dinamo, Steaua sau Rapid. Nu a invatat inca faptul ca daca nu ii vinzi cand poti risti sa iti plece gratis cand le expira contractele.

    Spun asta fara a fi nerabdator sa plece vreun jucator de la Sportul Studentesc!

  5. #5
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    E, Galamaz spre Rapid... Parerea mea e ca nu am pierdut nimic de valoare.
    Insa acum apar tot felul de zvonuri de plecari (Zicu, Marica, Vlad Munteanu, Barcauan, Danciulescu, etc), insa mai mult prin redactiile unor ziare de scandalagii; iar despre veniri nimic sigur inca...

  6. #6
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Se pare ca se cristalizeaza cateva transferuri: Stelea(de ce Doamne?), Ciubotariu, Naidin, Marginean si Tibi Moldovan.

    Any questions?

  7. #7
    junior
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    51
    Reputatie
    1
    chiar credeti ca prin aducerea lui Stelea scapati de durerile de cap produse de portari?

  8. 15th December 2003, 13:05

  9. #8
    senior Bogdan's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    151
    Reputatie
    1
    Categoric NU.Cristi Munteanu este mult mai bun dupa parerea mea.Eu nu stiu ce dracu i-a apucat cu aducerea lui Stelea.Pai cu salariul pe care o sa i-l dea lui Stelea(sub 100.000$ sigur nu o sa fie) mai bine le-ar mari lui Zicu si Marica.Dar ce sa faci cu oameni batuti in cap .
    FORZA DINAMO!!!

  10. #9
    senior Bogdan's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    151
    Reputatie
    1
    Cat despre Naidin si Marginean, ce sa zic, nu prea i-am vazut cum joaca,iar de Tibi Moldovan mi-a placut. Ciobi,daca joaca in continuare la fel cum o facea cand a plecat de la noi(desi nu prea cred) va fi un castig pentru linia defensiva.Acum ramane de vazut.Capitolul cel mai important ramane insa cel al vanzarilor.Daca nu se va vinde nimic(citind in presa afli ca jumate din lot este vandut) atunci cred ca vom lua titlul cu siguranta.Sper sa fie asa.
    FORZA DINAMO!!!

  11. #10
    junior
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    51
    Reputatie
    1
    Voi ati avea sanse la titlul daca actualului lot i se va mai alatura doar un portar adevarat si nimic mai mult. Insa problema cea mai acuta nu se gaseste in lot, ci la nivelul conducerii. In ceea ce priveste intarirea Rapidului cu BEcali... am mari rezerve. La Dan Petrescu nici nu mai ma obosesc sa ma refer. Oricum, ca rapidist pot spune totusi ca speranta moare ultima.

    Forza visinii!!!

  12. #11
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Se pare ca Dinamo a reusit primul transfer: Toporan de la Petrolul la schimb cu Iodi si 30000$. Exista posibilitatea ca si Negoita sa il urmeze.

  13. #12
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Transferul lui Toporan mi se pare bun, mai ales ca am scapat de Iodi. Nici Negoita n-ar fi rau, desi experientele trecute cu fundasi de la Petrolul n-au fost prea fericite (vezi Onut, Parvu care chiar daca nu era fundasera defensiv).
    Si Stelea mi se pare un transfer bun pentru un an-doi, oricum ar fi eu cred ca e mai bun decat Cristi Munteanu, are si mai multa experienta.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  14. #13
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Pana la urma chiar il vindeti pe Marica?

  15. #14
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Sper sa nu insa daca luam 5 milioane atunci chiar ca nu prea mai avem ce comenta.

  16. #15
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    What about the title?
    'Tarnsferuri'
    Chiar nu s-a sesizat nimeni?
    M-am sesizat eu
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  17. #16
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    daca luam 5 milioane atunci chiar ca nu prea mai avem ce comenta.
    Pai ar fi bine sa-i "luam" noi... Insa banii o sa-i bage in buzunare Badea, Cohn, Netoiu, Borcea, Victor Becali si toata sleahta de profitori... Pe pariu ca nici 20% din suma nu va fi reinvestita in alti jucatori de valoare, si la urmatoarea oferta pentru orice alt jucator va fi aruncata iar pastila de fum cu "n-avem bani de buget, etc..."

  18. #17
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    Stelea revine în Ştefan cel Mare după 13 ani
    Bogdan Stelea va reveni la Dinamo după o perioadă de
    13 ani. Ultima oară la formaţia spaniolă Salamanca, goalkeeper-ul echipei naţionale va semna un contract până la vară şi va primi un salariu de 60.000 de dolari.
    FORZA CEAHLĂUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  19. #18
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bogdan
    Categoric NU.Cristi Munteanu este mult mai bun dupa parerea mea.Eu nu stiu ce dracu i-a apucat cu aducerea lui Stelea.Pai cu salariul pe care o sa i-l dea lui Stelea(sub 100.000$ sigur nu o sa fie) mai bine le-ar mari lui Zicu si Marica.Dar ce sa faci cu oameni batuti in cap .
    FORZA DINAMO!!!
    Salariul lui Stelea = 60.000 $ deci e sub 100.000 $ nu cum ai zis tu
    E totusi un lucru bun aducerea sa!!!!
    FORZA CEAHLĂUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  20. #19
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    E, se pare ca nici Stelea nu mai vine, insa o mare surpriza neplacuta este Claudiu Niculescu, ce s-a aratat incantat (???) de oferta anonimului club arab unde va antrena Rednic... Daca ofera aia si vreo cateva sute de mii de dolari pleaca si cu multumiri din oartea vrednicei conduceri dinamoviste...

  21. #20
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Pai daca dau arabii banul nu ai cum sa refuzi!
    Clubul ala nu e chiar anonim, ci este cel mai vechi din Orientul Mijlociu!
    Lasa-l pe niculescu sa vina aici la mine, e pe maini bune, mai am eu niste cuvinte de 'dulce' sa ii spun
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  22. #21
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    E adevarat ca echipa aia e un fel de Rapid al arabilor? Adica are vreo 80 de ani si doar 3 titluri amarate?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •